Щира Подяка🤝 пане Олександр за зовсім невідому і несподівану історичну інформацію! Дуже добре також те, що ви НЕ читаєте, а розповідаєте чітко ясно зрозуміло, не ковтаючи слова, до того ж українською і показуєте документи! А такий підхід дуже важливий! По можливості, будь ласка, покажіть на прикладі різність ментальності нас, українців від запоребрика! І таким чином можна довести, що ми зовсім різні, а не братські народи!!! Наші вчинки, психологічні реакції і особливо моральні відношення між українцями, де головну роль грало таке Могутнє Об'єднуюче Поняття, як ЧЕСТЬ,( чого зовсім відсутнє запоребриком,) є однією з сутностей нашого народу! Є ЧЕСТЬ, існує Совість, Любов, Справедливість! Немає цього головного ,, цемента" відносин -- існує сплошна достоєвщина, тобто : ІМІТАЦІЯ чеснот! А щоб зрозуміти це на прикладі: достатньо на побутовому рівні збрехати декілька разів в своєї сім'ї , колективі -- і наслідки незабаряться!!! В усякому разі теплоту в сім'ї і довіру , а далі і повагу -- така людина обов'язково загубить! В совку Вона була досить сильно понівечена, бо тільки гібрідною брехнею (п'ятирічка за три !!! роки) люди могли виживати, а талановито брехливі висуватися на більш високі і вищі посади! В своєму могуньому романі ,, Собор" цей процес добре показав Олесь Гончар! З Новим Роком 🌲 Вас, наш маестро української історії! Міцного Здоров'я, Успіхів і найкращих Побажань!!! ✊
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Шановний пане Валерію! Дякую за Ваші слова! Вони мотивують продовжувати далі! Ви поршили надто склдану але й цікаву тему. Ментальність... Я довгий час звертаю на наші поведінкові риси, які можна влкасти в схему менталітету. Мабуть, таки слід проговорити. Ми справді дуже відрізняємось від сусідів - і тут про "одін народ" і нема мови!
@zinachuienko62613 жыл бұрын
Дякую за світлини української історії. Дуже цікаво. Історія України, як непахане поле. З Новим роком Вас, пане Олександре, здоров'я Вам і наснаги.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і Вам за відгук та побажання! Навзаєм!
@Асампат_Ексампейський3 жыл бұрын
_Запрошую вас до товариства "Дилетантів", що має на меті створення держави за зразком Речі Посполитої на чолі з Гетьманом, шляхтою, козаками та посполитими._ Д О Л У Ч И С Ь -------> _"ДУМКА ДИЛЕТАНТА"_ - це канал, що об'єднує патріотів з метою побудови УКРАЇНСЬКОЇ ГЕТЬМАНСЬКОЇ НАЦІОНАЛІСТИЧНОЇ ІМПЕРІЇ! - - - - - - - > kzbin.info/www/bejne/oYjMpJSHapeLoZI < - - - - - - -
@Тихий-о5и2 жыл бұрын
Абсолютно вірно! Таким чином, козацька старшина асимілюючись у дворянство утворили новий стан, зберегли себе, зв'язки та завдяки цьому через сторіччя ми вибороли державу. Дякую за працю, оскільки кінець доби козацтва висвітлюють знищенням Запорізької Січі і не пояснюють куди поділись козаки, мов із руйнацією всіх їх вбито. А по реєстрації всіх козаків у дворянство дуже смішно! Це винахідливість нашого народу, що заслуговує увагу в сторінках підручників))) Тобто ми обіграли московитів за їх же правилами, а вони не повертаючи оригінали документів, які засвідчують рицарський, себто шляхетський стан козаків, придумали бюрократичну процедуру для відмови в такому визнанні. Щось мені нагадує теперішній час, де простому люду не знайти правди в органах державної влади і цим ми продовжуємо ганебні традиції московської імперії, які нам фактично нав'язані. Нажаль, багато пам'яток для пролиття світла на нашу історію зараз знаходяться на території агресора. Проте історики такі як Ви та інші громадяни України не покидають надії повернути ці символи до себе, оскільки є відчуття недоскладеного пазлу і чи вірно ми його збираємо, де правду знайти.
@Лиза-с4с9ъ3 ай бұрын
Слава Україні! Дякую, пане Олександре, за цікаву історію України
@OleksandrAlforov3 ай бұрын
Героям Слава!! Щиро дякую Вам!!
@СергейСолдатов-т8й3 жыл бұрын
Як же ми мало знаємо нашу історію,дякую за вашу справу.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і Вам за відгук! Буде дізнаватись!!
@АнатолийФролов-б7к2 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov спасибі за цікаву тему. Провокаційна, але цікава. Хочу підкинути ще одну теиу. - НАЦІОНАЛЬНІСТЬ. В паспорті в Україні зараз про національність відмітки немає, а закон про корінні нації є. За батьком я россіянин, а за мамою українець. В СССР коли отримував паспор національність записували по батьку, але в 1977 був прийнятий закон який дозволяв брати національність по матері. Якщо в інших республіках збільшилось россіян то в Україні збільшилось українців. Мої рідні брат і сестра записались, що вони українці. Багато євреїв стали русскімі. Українці завжди на русификацию відповідали правильно.
@ТамараГайдамака3 жыл бұрын
Ох , і цікавенна сторінка нашої історії України . Просто супер ! Дякую і вітаю з Новим 2022 роким. Творчих успіхів Вам і будьте здорові .
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за слова та привітання! Навзаєм!!
@НазімоваСвітлана3 ай бұрын
Дякую! Ваші дослідження безцінні! Стан козаків- рицарів, шляхетний стан, а не дворяни, що прислужували при дворі!
@СвітланаХоменко-ю2з3 жыл бұрын
Як завжди ваші відео пожива для душі. Пан Олександр найкращі побажання в новому році
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Пані Світлано, щиро дякую! І Вам усіх гараздів у Новому Році!
@viktorlunych2370 Жыл бұрын
Слава Україні! Слава Нації! Смерть ворогам!
@МиколаМиколайович-м6в3 жыл бұрын
Пан Алфьоров має власне, неповторне, надзвичайно цікаве наукове обличчя. Такі ж його відеосюжети. Велика подяка пану Олександру!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за хороші слва!
@zamant2 жыл бұрын
Так, хочеться якийсь великий фільм про всю історію України. Особливо зі сторони державності і визнання українського народу.
@oleksandrmyronenko87053 жыл бұрын
Дякую за цікавий матеріал. Нещодавно перечитував Нечуя-Левицького (те що в школі не хотів читати), - в «Миколі Джері» гарно Він описував про покріпачення України на прикладі одного села. Там вказав, що хто раніше встиг зібрати і оформити папери козака, той не став кріпаком. Більшість не хотіла за-здалегідь реєструвати папери, чим потім і поплатилась.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
О, це ви класний момент підмітили! Нечуй дуже добре знав от ту деталізацію! Дякую, що хгадали про цей фрагмент!!! Я й забув про нього!
@ЯрикБлок-й2к3 жыл бұрын
В 700 ті роки Україна була поділена на 2 частини.Царська Росія,та Річ Посполита.
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@ЯрикБлок-й2к. З 1793 Польща і Правообережна Україна були в раші по 1918 рік. Білопольська війна і Польща від'єналася 👍. Тому Лівообережна 350 років під рашою, а Правообережна 125+68=193р. А Мало-русинска шляхта, все була на керівних посадах включно з Незалежностю. Вітання з Богудзеньки-Листопадівка МА'хнівська ОТГ. Вінничина батьківщина Великого Кобзаря України Тимоша Падури, автор пісень "Гей соколи" та "Дума про Ка'рмелюка" : "За Сибіром сонце ⛅☀️ сходиться, хлопці, не зівайте, Тай на мене Ка'рлелюку всю надію майте..." 24.11.21р канал 1+1. "Україна. Повернення своєї історії". Про Велике Князівство Литовське-Руське, Вітовта Ягайло, Успенський собор з усипальницею князів литовських і Острожських.
@ЯрикБлок-й2к3 жыл бұрын
@@ЯнҐандж третій і останній,розпад Речі Посполитої з допомогою царської Росії,і литовського князівства.в1896р
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@ЯрикБлок-й2к можливо я щось не знаю про 1896 р. Але практично вся Польща з Волинню і Правообережною Україною в раші з 1793. Трохи "повчив" під час "вивчення" вияснення постаті автора пісні"Гей соколи" Тимка Падури. А присяга Ягайло під час Кревської унії в 1396 р поклав початок кінця Русі -України.
@user-xg1wz5uq9i3 жыл бұрын
👍👍 Дякую, пане Алфьоров, що відкрили нам ще одну цікавезну сторінку нашої справжньої історії.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро радий! Мені дуже приємно, що ця сторінка від тепер краще висвітлена!
@ДідДмитро-ъ3щ3 жыл бұрын
Щиро ДЯКУЮ!!!! Робите Величезну Справу для УКРАЇНИ ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ!!!!!!!!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро радий! Дякую і Вам за відгук!
@ТатьянаНиколаевна-г5з Жыл бұрын
Сили і наснаги Вам у справах,відкриваєте цікаві історичні пласти,про які нам ніхто ніколи не розказував і допомагаєте багатьом зрозуміти хто вони є-це неоціненно!!!😊❤❤❤
@OleksandrAlforov Жыл бұрын
Щиро дякую Вам за підтримку!!
@АнгелинаВелкова3 жыл бұрын
Еле ноги притянула с работы, а тут такой подарок. И настроение поднялось. С Новым годом, Александр! Крепчайшего здоровья под мирным небом, и завзятости + звитяги!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую!!! Мені дуже приємно таке прочитати! Дякую за побажання - все навзаєм!!!
@АлександрАлександр-ф5м5н5 ай бұрын
❤❤❤ сто процентов поддержка, Алферов супер.🎉🎉🎉🎉🎉.удачи и успехов в работе и в жизни.
@ZaporizhiaUa3 жыл бұрын
Дуже цікаво та змістовно. Саме важливо що дух нації, їм не вдалося зломити, через віки та через роки ми пам'ятаємо якого ми роду . Дякую Олександр 👍🇺🇦
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук та підтримку!
@ZaporizhiaUa3 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov Ми робимо одну справу, а зараз історичний час для нашої країни ,та тільки від нас залежить наше майбутнє.
@wolodymyrsiwer3 жыл бұрын
Цікаве дослідження! Респект як і завжди автору!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую, Володимире!!!
@marija_zolochiv11 ай бұрын
Надзвичайно цікава лекція,Нічого з цього не чула,хоч є диплом з вищою освітою. Щиро дякую вам ,Олександр,за вашу працю, Слава Україні !
@OleksandrAlforov11 ай бұрын
Героям Слава!! Щиро дякую Вам!!
@odssokil53093 жыл бұрын
Дякую, за чудовий новорічний подарунок! Знав про перехід козацтва в дворянство, але не було відомо про багато деталей, які розкривають суть цього процесу. Дякую!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро радий! Дякую і Вам за відгук!
@viktoriyaogievskaya796 Жыл бұрын
Дякую! Завдяки таким історіям мені стають ближчими мої предки! Козацькі сотники що перейшли в дворянство а потім боролись імперії, і були майже винищені комуністами...
@васильзорян3 жыл бұрын
Олександре, найщиріша подяка за вашу розповідь!Мій прадід (1870 р. н.) в жахливий період становлення совєцькоі влади, коли його назвали куркулем, говорив своїм дітям і онукам(моїй мамі), що їх предки завжди були вільними козаками, мали свою землю і ніколи не були кріпаками. То й не будемо надалі.... Йому дуже хотілося, щоб нащадки знали про це...Ви своєю інформацією - все поставили на свої місця. Ще раз - дякую!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Я дуже радий, що у Вашій сім'ї є ця надзвичайно важлива інформація!!! Дякую і вам за відгук!
@TatNikol19523 жыл бұрын
Мій пра-пра... дід мого діда - Білецький Андрій, 1870 р.н. - вільний козак із Полтави. До речі, в Дніпропетровській обл. П'ятихатського р-ну є село Долинське, але я з дитинства знала, що то була АЛФЄРОВКА! Там поховані мої дідусь та бабуся.
@honest92592 жыл бұрын
А про який регіон ви говорите?
@ВикторБондаренко-й1я Жыл бұрын
@@OleksandrAlforov пане Олександр відео переглянув, але майже нічого не почув
@KasperGhost-e9m Жыл бұрын
Батьки моеї Бабусі були дворянами козаками з Луганщини сел Широкино прізвищем Коломийцев у них були свої маетки в Одесі і в селі стара Збурьевка що під Херсоном цей маеток сов е ти забрали і відали дітям а той що в Одесі на Соборній площаді було зруновноване в 1942р також вони були меценетами побудови церкви на соборнійплощаді яку зрнунвали зараз рашисти
@ЛівакДіана3 жыл бұрын
Відразу підписка! Дуже дякую за українську мову!
@Vic-Ukraine3 жыл бұрын
Раджу передивитися попередні випуски аж до початку
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам!!! Українською - виключно!!!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую за підтримку!!!
@alexkowiw3 жыл бұрын
Право наділяти особу статусом короля мала вища духовна особа - Папа Римський. Наприклад князь русинів Данило, отримав статус короля Русі від Інокентія 4. Петро перший, окупувавши багато земель хотів себе перевести із статуса окупанта в статус імператора. Для цього йому потрібен бу легітимний спосіб помазання на імператора. Цей спосіб придумав українець Феофан Прокопович . Він запропонував створити колективну "вищу духовну особу" на кшталт папи римського - синод. Тобто протягом року вони збирали підписи від усіх єпископів України(Малої Русі), Московії, Білої Русі і так коронували Петра першого на імператора. Так була створена із Земель(це еквівалент слова держава) Малої Русі, Земель Білої Русі і Земель Московського царства ВСЕРОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ! (слово Росія - ніколи не було юридичним терміном і по - сьогодні це лише ПОГАНЯЛО). Далі уся українська стшИна почала активно розбудовувати новостворену імперію, пертися в дворяни і т.д. p.s. створення Всеросійської імперії (погугліть монети усіх імператорів, там вони підписувались саме імператорами Всеросійської імперії, а не Російської) не тільки зафіксувало створення самої Імперії, а ще й зафіксувало те що Мала Русь - то держава (русинів)українців
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
все абсолютно так!! Дякую!
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
Ти крутий 🔥
@ВалентинаСлєпцова-х3ь2 жыл бұрын
0
@l.u.78343 жыл бұрын
28:24 😭 це ж яку ми історію втратили.... Стільки документів вкрали в нас.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Так, це правда - тисячі і тисячі гетьманських універсалів щезло...
@xiimer29039 ай бұрын
😢😢📃📃
@roadie-5652 жыл бұрын
Неймовірно! Дякую за історію України з української точки зору!
@borysprykhodko1543 жыл бұрын
Ваше висвітлення теми переходу козаків у дворяни \чи не переходу\ є дуже логічним . Велика подяка .
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за ці слова!
@СтаниславСавчук-й4н3 жыл бұрын
Як завжди лайк, комент і перепост дуже цікаві і важливі історичні факти розповідаєте. Відчувається професійність автора, блог точно не встилі "щось просте для чайників" як зазвичай буває.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую вам за коментар та відгук! Щиро дякую. Я справді історик))
@ivankaneivanova37783 жыл бұрын
Вечір добрий, моя улюблена тема козаки! ❤️
@ostyslav3 жыл бұрын
+
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дуже радий, що вгадав!))
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую за підтримку!
@LK-wv9vt3 жыл бұрын
Дякую)))
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую і Вам за відгук!!
@annaonoshko2 жыл бұрын
Дуже несподівана інформація і гарно, цікаво подана! Необхідно нашим історикам трохи переглянути свої погляди на дворянських козаків😊
@ТамараГайдамака3 жыл бұрын
Тепер зовсім іншими очима я бачу історію і часів Гетьмана Скоропадського , дуже шкода , що йому не вдалось утриматися через власних більшовицьких "вошей" .
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
О, як Ви тонко про вошей!!! Дякую!!!
@luckymaman74843 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov Джерело: "Не так страшні московські воші, як наші власні гниди!"
@ПанМандрівник3 жыл бұрын
Вельми вдячний Вам за ці пояснення, яких справді бракує в підручниках. Якраз у цих деталях частенько й криється істина, де витоки і причинки того життя, в якому ми сьогодні порпаємося... щиро зичу Вам успіхів, пане Олександре! Ще дуже цікаві моменти відбувалися в 19 столітті, коли дворяни - нащадки козацтва замислили автономію й поступово гуртувалися на цій ниві... на жаль, в таких знакових місцях, як маєток Тарновських у Качанівці на Чернігівщині, нам про це не розповідають під час екскурсій, а більше як про ефектний панський маєток тих часів.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і вам! Ви абсолютно правильно підмітили! В маєтках нашої аристократії намагаються вловити пафос "дворцов", наче від цього ми станемо краще... чи що? Ну, якийсь комплекс меншовартості, одним словом...
@ПанМандрівник3 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov , їх намагають прирівняти до теми "російської панської садибної культури", "золотого пушкінскаго вєка", не розуміючи, що на Гетьманщині була інша ситуація (Ви в сюжеті якраз її прояснили)! Частенько це не розуміють самі співробітники музеїв (знаю, бо працював у музейній сфері), які працюють в подібних маєтках,тому ця інформація й не доходить до загалу. Вдячний Вам за історичний канал для думаючих українців!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
@@ПанМандрівник щиро дякую! Так, намагаються "Болдіно" всунуть(((
@ARYSTOTEL Жыл бұрын
Ваш виклад матеріалу просто бомба🤗🤗🤗 Успіху вам!
@OleksandrAlforov Жыл бұрын
Щиро дякую Вам за підтримку!!
@yellowsnake273 жыл бұрын
Згадав старий анекдот: "Якби не той пройдисвіт Петро, ми б усі у Швеції жили" I вiд себе додам - дуже шляхетними людьми ))
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
))) клас! Дякую!))) щось аналогічне до "пили б німецьке пиво")))) Дякую за відгук!!
@yellowsnake273 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov Дякую за вашу працю, з Новим Роком!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
@@yellowsnake27 щиро дякую! Навзаєм!
@olegkornienko26243 жыл бұрын
Дякую, друже!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Пане-товаришу, щиро дякую!!
@oksanalupey27403 жыл бұрын
Дякую, цікавий етер.Удачі в новому році.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук та побажання!
@оленатимощук-д7э2 жыл бұрын
Дуже цікава інформація про нашу історію,як відбирали нашу історію! Така довга історія ліквідації шляхетного козацтва російською імперією, не дивно, що в них вже на рівні підсвідомості Україна сприймається як ворог.
@lyudmilaaksan22323 жыл бұрын
Це просто чудово 😊. Я дуже люблю Українську історію.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук!
@paulmell73883 жыл бұрын
Супер. Дуже цікаво.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук!
@ДідДмитро-ъ3щ3 жыл бұрын
В ті часи звання Імператора могли давати тільки Папа римський чи Вселенський патріарх Константинополя , всі імператори " всеросійської недоімперії " - самопроголошені !!!!!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Приблизно так. Але, Константинопольський давати не міг. Петро І сам себе проголосив імператором і визнавали його дуже довго, а потім ще й титул задовго після його смерті визнали
@nikolayk1843 жыл бұрын
Цікава розповідь, бідолаги московити, з давніх часів їм немає спокою, весь час треба щось вигадувати проти нашого народу. Дякую це дуже важлива інформація яка доповнює загальну картину...
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук!!
@ЕвгенияЗубач-ц6е3 жыл бұрын
Щиро дякую за цікаву лекцію! 👍👍👍👍👍🇺🇦
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую і Вам за відгук!
@ВалентинаЗаборона3 жыл бұрын
І Вам щиро дякую, Олександре! в захваті! ✌👍! Бажаю розвитку каналу!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую п. Валентино! Радий!!!
@НиколайДубинин-е9ч3 жыл бұрын
Прекрасное видео. Интересная и практически не известная страница нашей истории.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук! Справді, ці матеріали майже невідомі!
@ОлександрЛідавець2 жыл бұрын
Молодець.Красень
@user-pk9en5zi3h3 жыл бұрын
Дякую за змістовну та цікаву історію! Як і завжди)
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую, як завжди, за Вашу підтримку!!!
@alonahilbert9959 Жыл бұрын
Дякую Вам, Олександре, за цікаве відео👍
@Gloria-xy6zd5yg6z2 жыл бұрын
Ого, так.., в школі це не розповідають! А це дуууже важливі сторінки нашої історії! Дякую!
@ksuksi77022 жыл бұрын
Дякую вам, пане Олександр, за те, що ділитесь скарбами знань, дуже цікава тема, про яку раніше майже нічого не чула - від батьків лише, що зберігалось в пам'яті, та і все, наче і не було у нас аристократії.
@elenaakmayeva3 жыл бұрын
щиро дякуємо за такї новини та з новим роком вас - здоров я на благо України. Щось той ї не той одночасно. Бо шукаємо корїння свого прадеда - шокованї- думали, що ми звичайнї українцї(так ї є) але з тим - вїн записан на першу свїтову як хлїбороб - ще до першої свїтової в армїю їмперїї 1905 - ї служив переживши русько-японську - прояснили, що получив орден Ани та був пїдпрапорщиком!! , а потїм прояснили, знайшли, що ще до служби вїн ймовїрно закїнчив Златопїльську чоловїчу гїмназїю !!! - там не всякого брали, ще треба було платити - але записан на їмперську службу ї в приказах є нагородженим як пїдпрапорщик з переходом в прапорщики - мабуть, що козаки щось замовчували чи змушенї були ще до часу Ленїна - тепер шукаємо корїння - з якого полку була родина нашого прадеда - бо в рїк його народження 1876 вже був черговий указ про заборону малоросїйської мови - тож вїн був записан на службу як руський - та який же вїн росїян - був змушен - ми не знаємо усїх тонкощїв - тому бажаємо вам и нам пошукїв правди нашої їсторїї України - ї дякуємо ще раз - ви робите важливу ї велику справу !
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за побажання та хороші слова! Шукайте - все у Вас вийде! Прадід був ще той козак, відчуваю!
@МиколаМиколайович-м6в3 жыл бұрын
Надзвичайно цікава історія із дворянством!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за постійну підтримку і відгук!!
@zelenkoludmila55513 жыл бұрын
То ж завжди козацтво вміли зробити нерви імперцям
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
)))) а що ж робити))) Звісно!
@БатькоМахно-ц4б3 жыл бұрын
мені на думку припало наступне: вочевидь, що українські терени під балалайнею (Слобідщина та Гетьманщина) були автономними державними утвореннями, про що свідчить окремішність судового устрою та судової системи (судді в складі полкової старшини та окреме право, що грунтувалося на литовському статуті)... так само ознакою державності (що визнається всіма істориками у світі) є не тільки клейноди та військова посада королівського помазання (гетьман-президет-то що) і дипломатичні зносини, а, в більшій мірі, саме окремішній судовий та адміністративний устрій (через що наши історики-малороси всіляко уникають висвітлення саме цих останніх прикмет української державності у 18-му ст., щоб склалося враження, що її - української державності, в тому ж 18- ст. уже і не було)... такий самий адміністративно та судово окремішніми були і Запоріжжя, яке взагалі до часу скасування катькою його, було окремою (у всі часи: з часу половців Мамая, через Глинське князівство і через часи Запорізької Січі) державою, яка нікому не підкорювалося: ні королям польським, ні туркам із татарами, ні москві, а переходила довільно під той чи інший протекторат... навіть Визвольна війна Хмельницького, коли запоріжці приймали в ній безпосередню участь, і мала кінцевою своєю метою (в перспективі), як не крути, відновлення державної суб"єктності Русі (чи в межах федерації Речи Посполитої, а чи окремої незалежної держави), призвела не до приєднання Війська Запорізького до Гетьманщини-Русі, а навпаки - на якийсь час, до приєднання Русі до Війська Запорізького... крім того - окремий автономний устрій схожий із поділом на полки існував і на Правобережжі (що також уникають висвітлювати "наші" гишторики), із окремим судовим устрієм... а іще окрема судова система існувала і в воєводствах Руському та Волинському (литовський статут)... все вказує на те, що уламки Королівства Руського в Україні проіснували (у вигляді окремої автономії і в адміністративній, і в судовій системах) аж до середини 19-го століття... а на теренах габсбургської монархії і до початку 20-го століття, через що балалайники люто ненавидять західну Україну, бо там свіжіші згадки про державність Русі... так до чого я веду: до того що є можливість легко та лагідно потролити каккашників... треба лишень ввічливо поцікавитися в них: а з якого часу на теренах балалайні почала діяти судова система? коли, хто, кого і як почав призначати суддями там? за якою правничою системою вони працювали? і, якщо на теренах України до суду могли звертатися і козаки, і шляхта і селяни із позовами одне проти одного, то коли таке право було надано кабальним крестянам на драговинах залісся?...
@igorm17923 жыл бұрын
Так, федеративний устрій 100 відсотків присутній
@Асампат_Ексампейський3 жыл бұрын
Д О Л У Ч И С Ь -------> _"ДУМКА ДИЛЕТАНТА"_ - це канал, що об'єднує патріотів з метою побудови УКРАЇНСЬКОЇ ГЕТЬМАНСЬКОЇ НАЦІОНАЛІСТИЧНОЇ ІМПЕРІЇ! -------> Українська нац10нальн1сть в1дтепep не п0вuннa більше зазнаваu вплuвy 1н0р0дн0г0 кр0в03m1шування! -------> Українська нац1я п0винна ф0рмуватися лuше 3 0днієї українськ0ї наці0нальн0сті! -------> УКРАЇНА ДЛЯ УКРАЇНЦ1В!!! -------> Вc1х 1н0р0дц1в В1ДСЕЛИТИ на іст0рu4ну батьk1вщuну!!!
@alex_quick3 жыл бұрын
ра-фашисти в своєму репертуарі - навіть українською нормально не можуть написати 🤣 це я про Асампада.... - навіть нік нейм татарський ))
@Асампат_Ексампейський3 жыл бұрын
@@alex_quick Серйозно? В своєму репертуарі?! "Асампада.... - навіть нік нейм татарський" і хто ще фашист? Ви краще вчіть історію та знай своє коріння, знай яких родів, пращурів ти нащадок, бо поки що марно відвідуєш історичний ютуб канал. Асампати - одне зі сколотських (скіфських) племен, відоме лише з повідомлення Плінія Старшого, як спільники атерніїв та авхатів, які вдерлися до територій на схід від Танаїсу та майже повністю знищили тубільних танаїтів та інапеїв. Назва асампати співзвучна геродотівському топоніму Ексампай (у даному контексті доцільно згадати і відоме повідомлення Плінія Ст. щодо авхатів, у землях яких бере початок Гіпаніс (Пд. Буг). Переконливої етимології не висловлено.
@alex_quick3 жыл бұрын
Асампат, тобто ти пропонуєш об'єднувати тільки скіфів? ))
@tsikavimandry36002 жыл бұрын
Неймовірно цікавий випуск! Для мене подана тут інформація стала справжнім відкриттям. Це дійсно велика діра у нашій офіційній історичній науці. Велика дяка авторові, що узявся цю діру заповнити правдивим історичним контекстом.
@МаріяМиронова-т7ь6 ай бұрын
Дякую за Вашу працю! Дуже цікаве та інформативне відео
@OleksandrAlforov6 ай бұрын
Щиро дякую Вам за підтримку!!
@trawnik31102 жыл бұрын
Просто крутизна.Огромадное спасибо за такую титаническую работу в истории . Пересмотрю все что найду.
@ЛюдмилаПономаренко-т7э2 жыл бұрын
Як же нам не вистачало правдивої історії, вірю, що наші діти, онуки будуть більше знати і пишатися своєю Батьківщиною.Україна це скарб для всьго людства
@OleksandrAlforov2 жыл бұрын
Так і буде! Дякую Вам дуже!
@Vic-Ukraine3 жыл бұрын
Дуже цікаві подробиці. Дякую за розповідь
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і Вам за відгук!
@СоломіяКозак-ж3ж3 жыл бұрын
Дуже цікаво, велике дякую Вам за важливу тему!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Я радий! Дякую і Вам! Ваше прізвище - 100% козацьке!
@ВячеславБасов-и9ю3 жыл бұрын
Подяка та вподобайка, як завжди. Наскільки я розумію схожа проблема с козацтвом істувала і в Речи Посполитій. На той час козаків було значно меньше, але отримання ними в кількості кількадесят тисяч повних прав шляхти, з правом участі в Сеймах, та засідати в Сенаті (для старшинської верхівки і православного духовенства) могло б призвести до зламу всю політичну систему. Не прийняття польсько-литовскью елітою такого сценарію призвело до конфлікту, який став одним з найважливіших чинників Хмельниччини. До речи, в Україні, а саме на Слободжанщині існував ще один цікавий стан вже московського походження - однодворці - найнижчий прошарок служилих, якими у XVIII ст. комплектували Українську ландміліцию ("осмалені, як гиря ланці") , та навіть кирасирськи полки, сформовані фельдмаршалом Мініхом. За Катерини ІІ однодворців було прирівняно до державних селян, проте певні привілеї, вони сберігали до 1917 р. Зокрема, порівняно легше могли вислужитися з нижчих чинів до офіцерських.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую Вам! Так, з річпосполитською поведінкою - те саме. Але, у них шляхти було дуже багато, особливо Мазовшане - там відсоток шляхти щось за 15 на кількість населення заходив. А от цей прошарок "однодворци" - його ще дуже активно використали, як перехідний стан на Правобережжі. Там їхня кількість за сотню тисяч перейшла.
@ВячеславБасов-и9ю3 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov Ого, то це в Мазовії шляхти було мабуть більше % ніж самураїв в Японії на той же самий час. Мабуть занадто "дружнє" сусідство з Тевтонським орденом сприяло такий великий затребуваності війсковиків. Однодворці на Правобережжі, це для мене нове. Якщо я вірно зрозумів, козаків, перш ніж преревести до селянства, робили спочатку однодворцями для більш плавного переходу, щоб уникнути збурень? Взагалі тема однодворців дуже мало висвістлена в історичній літературі, було би не погано, якщо Ви знайдете можливість при нагоді торкнутися її. Дякую Вам за відповідь, пане Олександре.
@petrohnativ2 жыл бұрын
Дуже актуальна тема і дуже нова. Вільні люди не могли безболісно інтегровуватися в царський свинюшник, а потім у більшовицький гулаг!!!
@sergiyko65984 ай бұрын
Файно, розказано. Дякую.
@user-pk9en5zi3h3 жыл бұрын
Вітаю Вас з Новим роком! Бажаю творчіх успіхів! Здоров'я Вам і всій Вашій родині) ☃️🕛🎄🍾🥂🎁
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую за вітання! Навзаєм!!!
@igorm17923 жыл бұрын
Дуже цікава тема, навіть репости Вашіх глядачів дуже цікаві. Дякую, пане Авторе. Успіхів.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук та хороші слова!
@АнастасяРудь2 жыл бұрын
Обов'язкова підписка) просуваємо українське🇺🇦
@sergijpyshnyy70803 жыл бұрын
Дякую за випуск! Було б цікаво послухати про порівняння процесів в інших напівавтономних частинах рос імперії. Гетьманщина vs ВК Фінляндія та vs Царство Польське. Чому їм, особливо фінам вдавалося зберегти значну автономію (навіть невелику армію створили на початку 20 ст). Читав фінську книжку (в перекладі звісно), якось там це не розкрито було. Типу була автономії і ок. Двічі росіяни намагалися русифікувати вищу освіту і діловодство, але через виступи в університеті і близькість до Петербургу там вистачило розуму не давити, щоб бодай не розбурхати студентів в столиці.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую і Вам за відгук! Я невдовзі підготую відео про Павобережну Україну в контексті шляхти. Буде цікаво. А от про напівавтон.терени тут ще й Смоленщина була ого-го! Дякую, слід подумати
@olgamarsh1692 жыл бұрын
Дякую за цей випуск. Він допоміг мені зрозуміти чому серед чинного керівництва РФ стільки українських прізвищ
@ТЖ-ь1н2 жыл бұрын
Дуже велике спасибі. Я давно намагалась вияснити, чому у сім"ї мого дідуся говорили, що вони дворяни. Прийнято було вважати, що дворянами могли бути тільки росіяни. В радянські часи у сім"ї про дворянство говорили дуже тихенько. А я була дитина з совєцьким вихованням і дуже дивувалась. В історії, яку ми вивчали у школі, говорилось лише про реєстрових козаків.
@cherevoleg3 жыл бұрын
Вітаю вас пане Олександр з Новим Роком! Бажаю міцного здоров'я, творчих успіхів і щоб ви нас надалі тішили своєю працею! Дуже цікава тема, як завжди вподобайка!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую за відгук та побажання, пане Олеже! Навзаєм!
@КеряУсик2 жыл бұрын
Я родился и живу в Запорожье, горжусь своими предками!!!
@ktsu_2 жыл бұрын
Дякую за цікавий і важливий український контент.
@ЕвгенийФедорец-ф4е3 жыл бұрын
Щиро вдячні !!! Здоров'я та натхнення !!!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую за відгук і побажання! Навзаєм!!
@ОхранаМЭЗфото Жыл бұрын
Щиро дякую за відео. Як завжди вподобайка та комент для популяризації історії України в Ютубі.
@m.kulbida94413 жыл бұрын
Дякую, друже. Багато що прояснилося.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дуже радий! Дякую за відгук!
@mel_mak_3 жыл бұрын
На цьому каналі має бути мінімум 100000 підписників👍🏻👍🏻👍🏻🔝🔝🔝🇺🇦🔥
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Круто, щиро дякую за ці слова!
@olgazugan8072 Жыл бұрын
Ставлю вподобайку Рада Вас,слухати.
@OleksandrAlforov Жыл бұрын
Щиро дякую Вам за підтримку!!
@minnalory87652 жыл бұрын
Дякую! Для мене стало зрозумілим, що за соціальним станом, наше козацтво в той період, було мабуть найближчим до швейцарського типу "ландскнехт". Бо державний устрій, був схожим (військова держава). А у московитів все ж кардинально протилежне. Їхні дворяни, це ж нащадки татарських бояр золотоординських, яким хани свого часу пороздавали дозволи (ярлики) на володіння землею, за їх приналежність до ханської родини чисельної. Тому і не могли об'єднатись такі кардинально різні державні устрої без казусів. А "викрадення" цінних оригінальних документів це тільки підтверджує хитрі маніпуляції московитів... скільки історичних доказів заховали-присвоїли.
@lecter1003 жыл бұрын
Вєлікоросійське дворянство-річ досить умовна.Не рахуючи європейців,практично всі новоявлені вєлікороси,що мали якись статки просто вигадували собі "благородне"походження.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Так, вигадували. Але, власне, як і всі. Родові легенди аристократії в усьому світі казкові. Але тут цікаво, зо Бархатна книга нам демонструє пріоритет цих легенд - вихідці з Орди
@wladyslaw_borys-maliszewski3 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov судячи з "Бархатної книги", то таке враження, що в Московії взагалі не було власного дворянства, там як не потомок якогось "мурзи" із Орди, то обов'язково "муж честен" із Скандинавії чи з німців - взяти хоча б таких, як "Облагиня", "Ратша" чи "Шимон Африканович", які стали прародичами чуть не половини тої ж Бархатної книги.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
@@wladyslaw_borys-maliszewski є цифра - 80% московської аристократії - тюрки. На момент "Бархотної" більшість були вже московізовані тотально, бо найбільше виходів з Орди у 15 ст відбувалось. Але, видається мені, що більшість родів таки мову зберігали
@elkdeer7610 ай бұрын
Казна що: подивився відео два роки тому і не поставив навіть вподобайку! Відео сподобалось, багато чого нового взнав і потім це друзям та рідним розказував.
@OleksandrAlforov10 ай бұрын
Доброго здоровʼя!! Дякую, дуже приємно! І сама історія теж!)
@Dmytro__3 жыл бұрын
З Новим роком! Та Велика Вдячність за таку корисну інформацію. Разом з відео про утворення українських прізвищ це не тільки пізнавальн, але й корисна інформація!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую за відгук та вітання!!!
@Sergiynekazap2 жыл бұрын
Дуже цікаво, дякую. Обов'язково продовжуйте. 👍🇺🇦
@petosiris1733 жыл бұрын
Ще на початку 20 ст. на теренах колишній Малоросійській губернії, у волостях було два "общества" - козацьке та селянське. Дивись наприклад "Список населенных мест Полтавской губернии за 1900г."
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Це точно! Такі ж відомості і по іншим губерніям
@romanshyraliev86002 жыл бұрын
Дякую, дуже цікаві матеріали!
@alex_quick3 жыл бұрын
козаки - це шляхтич і рицар ! 👍🇺🇦
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Точно! Дякую за відгук!
@СергійМіхалков-н7д3 жыл бұрын
Дякую Олександре !
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук, Сергію!
@northern.deer.2 жыл бұрын
Привіт з Новгород-Сіверського. Дякую за цікавий, пізнавальний контент)
@ruslangrach3 жыл бұрын
Які ми - люди ліниві створіння! А лінь, як відомо - двигун прогресу. Така ж ситуація з істориками.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
))) може бути і з істориками!)) але не зі мною))
@Лорен-г3о Жыл бұрын
Нарешті про українських дворян почула🎉 Дуже шкода, що в школах цей період історії пропускають. В дітей складається враження, що дворян в Україні не було. Сама пам'ятаю в школі(2018р) розповідали про козаків як просто воїни, наші герої, вільні і незалежні люди. -Але, що Козак=Дворянин ніколи не чула. А хотілося про це чути. Про наше еліту. А не тільки як нас постійно угнітали.😑
@АлександрМ-э7щ2 жыл бұрын
Дякуємо!
@BOGDANKOMISSAROVBAND3 жыл бұрын
Дякую! Дуже цікава тема. Не знав, що Статут ВКЛ використовувався в ті часи. Історія має свою тяглість. Цікаво, а Пушкін, коли спілкувався з Миколою Васильовичем, закидав тому "В князья не прыгал из хохлов":) звучить нібито зневажливо, але залежить як на це дивитись. Люди вибороли своє право. Ще раз дякую за відео.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і Вам за відгук! Так, Статут ВКЛ гна деяких територіях використовували до 1840-х років))) А про князів - це вірш Пушкіна "моя родословная"- про князів з хозлів він писав про кн.Безбородька, нашого земляка))
@olegsachenko10113 жыл бұрын
Дякую.
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Щиро дякую Вам за відгук!!
@МиколаВойтюк-х3е3 жыл бұрын
Дякую за цікаву інформацію. Трохи про це у п'єсі "Мартин Боруля".
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую і Вам! Так, ви про Боруля - абсолютно праві!!!
@beeoleg28783 жыл бұрын
Мої предки і по материнській і по батьківській лінії були шляхтичами, землевласниками збіднілими і дворянами і деякі з них прямими потомками князів Русі. Але мені від того ні холодно ні жарко. Поважаю думаючих і рішучих людей
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
А дарма, що ні холодно ні жарко! На мою думку, ці знання мають змушувати тримати спину рівно та вчинками не ганьбити Предків. Думаючі і рішучі люди бувають різні. Моя сім'я постраждали від таких у 90-ті. Не завжди думаючий та рішучий має набір етичних правил, що не створюють з нього робін-гуда 90-х
@beeoleg28783 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov От візьмемо моєї матері мати мала брата в Америці і їздила до нього. А він був пастор і мав добру жінку (Катерина Пятковська, по чоловікові, померла в 101 рік) і десятеро дітей, походить з руських князів. Мій дідусь був сином чоловіка, який заробив статут працею в Америці і там залишився його брат Іван. А їх батько Яків Порохняк був управителем у пана на фільварку, а управителем міг бути лише господар., а не хлоп. Батьків батько був сліпий з 1915 року в воював в Першу Світову, походить з руського Боярського роду князів, його жінка з потомків польських шляхтичів. Пам'ятаю дідову казку про Тридцять першого. Старший брат батьків сидів на Воркуті, по доносу, А батька малого і середущого брата НКВД били дуже. Большевицький Нацизм поламав сутьби мільйонів жителів і патріотів України
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
@@beeoleg2878 Цікава історія вашої родини. А висновок - істина!
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@OleksandrAlforov о прошу пана, коментар видалили не хвалебний 🔥
@tor66713 жыл бұрын
Вітаю друже!Дякую за інформацію.Слава Україні!
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Вітаю! Щиро дякую за відгук!!
@JohnJohnson-kj2oy2 жыл бұрын
Дякую, що робите величезну справу - відновлення історичної правди про Україну. Чи не могли б ви зняти відео і висвітлити ще одну доволі цікаву тему - є теорія, що Одоакр, який зруйнував Римську імперію і проголосив себе королем Італії, - походив з племені ругів, які при переселенні народів перекочували на північ а потім на Дніпро в сучасну Київську область і заснували тут Київську державу. У нас вони називались роси або руси. Як відомо, Богдан Хмельницький у зверненні до козаків у 1648р називав Одоакра нашим великим предком. Я думаю у світлі теперішніх подій історія України повинна викликати підвищений інтерес з боку провідних іноземних ЗМІ. Уся московська брехня про те, що вони, буцімто, є спадкоємцями Русі, а також їхні брехні про Україну - повинні бути розвінчані і зараз для цього складають унікальні обставини.
@Julli_k2 жыл бұрын
Дякую, багато нового дізналась. Шкода що в школі уроки історії не були такі як це відео цікаві. Цікаво б було б почути як тоді інші країни ставилися до нас бо ми ж не існуємо окремо від іншого світу.
@ukraina3773 жыл бұрын
Дякую сердечно за всі Ваші праці і сьогоднішнє ,дуже доречне!. Хочу виправити не ,,втюхують,, а впихають не впихаєме😊
@OleksandrAlforov3 жыл бұрын
Дякую щиро і вам за відгук та правочку!
@AndriiPetrov3 жыл бұрын
Дякую. Наша відроджена держава у вже 2022 році - це результат поколіть і поколінь українців, які в усілякий спосіб зберігали державність, навіть коли ліквідовували посаду гетьмана чи проголошували наші землі складовою СССР.