Korekta: W 5:13 zamiast „Malachiasz 2,13-16” powinno być „Malachiasza 2:13-16” (chodzi o wersety 13-16 z 2 rozdziału Księgi Malachiasza).
@40i4wisla3 жыл бұрын
Gdy jakieś prawo, dekret, zalecenie, przykazanie jest wątpliwe warto wtedy posiłkować się ocenianiem owoców. Nehemiasz 13/26 polecam w kontekście małżeństw mieszanych "wielokulturowych".... Gdyby było coś nie tak, niezgodnie z tym co Bogu się podoba a o czym nauczał, nakazywał Ezdrasz to czynni w tamtym czasie prorocy Aggeusz i Zachariasz na pewno uświadomiliby błądzących. Apostoł Paweł również miał wzgląd na owoce pisząc 1 Koryntian 7,12-15 myślę że podchodził indywidualnie do każdego przypadku. Przeczytajmy co jest napisane o małżeństwach, które zostały zawarte przed nawróceniem: Pozostałym małżeństwom oświadczam ja, a nie Pan: Jeżeli któryś z braci ma żonę niewierzącą, a ona zgadza się z nim nadal mieszkać, niech jej nie oddala. Podobnie jeżeli jakaś kobieta wierząca ma niewierzącego męża, a ten zgadza się mieszkać z nią, niech nie zrywa z nim związku małżeńskiego. Mąż niewierzący zostaje bowiem uświęcony przez żonę, a żona niewierząca przez brata. Gdyby było inaczej, wasze dzieci byłyby nieczyste, a tymczasem są święte. Gdyby jednak strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie. W takim wypadku ani brat, ani siostra nie są skrępowani jak niewolnicy, ponieważ Bóg powołał was do życia w pokoju. (Biblia Poznańska) Paweł wyznawał zasadę, że o ile strona niewierząca akceptuje nowe życie chrześcijanina czy chrześcijanki, nie powinni się oni rozchodzić. Ale jeśli dochodzi do rozstania (wers 15), nie musi już powtarzać tego, co napisał w wersie 11 mianowicie, że taki chrześcijanin powinien albo pozostać sam albo pojednać się ze współmałżonkiem.
@ukaszorowskiomi9315 Жыл бұрын
Bardzo kreatywny sposób wyjaśnienia tych dwóch ksiąg, dziękuję!
@urszulakrol51843 жыл бұрын
Dziękują za Państwa Projekt. Bardzo dobre omawianie wydarzeń biblijnych. Dla mnie łatwo, prosto i logiczne tłumaczenie zawartych w Biblii cennych informacji. Jesteście bardzo potrzebni takim ludziom jak ja. Którzy chcą słuchać słowa Pana i żyć w Panu i dla Pana zawsze. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie wszystkich oglądających i twórców programu.
@ormtostesson63918 ай бұрын
Ło kurde, jakie to ŚWIETNE! Naprawdę!
@Malgorzata-zn6by Жыл бұрын
Bogu dzięki niech będą
@urszulakrol51842 жыл бұрын
Jak zwykle czytam i rozmyślam nad Słowem Bożym ponownie. "Nowa Jerozolima Bożego Krolestwa" bez murów dla całej ludzkości, wszystkich narodów. Którzy zaufali i oddali swoje życie Bogu przez Pana Jezusa Chrystusa, by żyć w Bożym Krolestwie na wieki. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie wszystkich oglądających i twórców Kanału. Życzę powodzenia
@kamilkowalski7763 жыл бұрын
Dziękuję. Czytam zgodnie z planem czytania biblii i zawsze przed nowa księgą posiłkuje się tym kanałem żeby przybliżyć kontekst danej księgi.
@alinapietruszynska11423 жыл бұрын
Super komentarz, rysunki i przekaz. Szukam o Tobiaszu. Proszę też dodać
@CATAZTR0PHE3 жыл бұрын
Nigdy się tego nie doczekasz, bowiem ten kanał jest protestancki, a w protestanckiej Biblii nie ma księgi Tobiasza. Nie ma tam też ksiąg: Judyty, Mądrości, Mądrości Syracha (Syracydesa), Barucha i ksiąg Machabejskich. Więc o żadnej z nich nie będzie tu filmików.
@jakubmalicki63572 жыл бұрын
No niestety, Autorzy nie posługują się pełnym Pismem Świętym. Części ksiąg zatem nie omówią. Co nie zmienia faktu, że Ich praca jest wartościowa i niech Im Bóg dopomaga.
@lidiapolomskatomes58882 жыл бұрын
Amen
@mariakaczmarek-poplawska79473 жыл бұрын
Tylko nie: " I to by było na tyle" !!! Dawno, dawno temu, jakoś tak pod koniec XX w., aktor, satyryk i radiowiec co się zowie Jan Tadeusz Stanisławski pozwolił sobie - na antenie - na żart językowy: zakończył swój monolog słowami „To by było na tyle”. Była to kontaminacja (świadoma oczywiście) dwóch formułek kończących: „to byłoby wszystko” i „to tyle na dziś”. Nowe sformułowanie, żartobliwe a krągłe, spodobało się publiczności, więc Stanisławski przyjął je jako swoisty znak firmowy, którym zaczął regularnie kończyć swój program. Takie były początki... Dzisiaj, kilkadziesiąt lat po owym programie, powiedzenie to tak się zadomowiło w potocznej - i nie tylko potocznej - polszczyźnie, że większość nas nawet nie domyśla się, że był to kiedyś żart językowy. Źródło: [SOP M, 712; SO PWN]
@precentor_5 жыл бұрын
A czy gdzieś dostępne są te rysunki w formie plakatu np. lub pdf.? Chodzi mi oczywiście o wersję polską.
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca5 жыл бұрын
Też o to pytałem (na Facebooku), i było powiedziane, że są w planie takie plansze, ale co, jak i kiedy, to jeszcze nie wiem... Prośba do Twórców: Zadbajcie, aby można właśnie takie coś mieć możność pobrać/wydrukować, itp. Dzięki :)
@zofialewa40693 жыл бұрын
😒a) q loolPrzez
@szczepanc5834 Жыл бұрын
Czy pojawi się na kanale omówienie księgi Tobiasza? Nie wiem dlaczego została pominięta
@Malgorzata-zn6by Жыл бұрын
Raczej nie bo ten piękny projekt jest protestancki
@szczepanc5834 Жыл бұрын
Smutne
@wojciechbandurowski Жыл бұрын
Ezdrasza widzi grzech , z jakiegoś powodu musiał zwrócić uwagę na wersety z Sędziów 3: 5-7 bardziej niż Rodzaju 16: 1-3
@maciej123456783 жыл бұрын
6:02 no mają swoje państwo z murami -- ci żydzi od czasów Babilonu dostawali po dupie