Мед з фацелії важкий для засвоєння організмом людини і користі мало. Висадіть у себе кущі кизилу, він цвістиме у середині березня і сплине на розплід. Висівати пізню гречку, а то прийшов серпень, бджоли рамками торохтять у вуликах. А взагалі, потрібна Державні програми - Меди України та інше, а не кинуті на призволяще пасічники. Коли загинуть бджоли, люди проживать лише 4 роки, в тому числі і йолопи від влади. P.S. Вихідє, потрібно говорити з фермерами, що сіять. Успіху.
@УголоквСЕЛЕнной-ж9ф2 ай бұрын
На цветах кизила вижу много насекомых опылителей, кроме пчёл.
@ViktoriiaKarakul-ij4jv2 ай бұрын
Ви трохи помиляєтесь. Так, меду з 40 соток не побачите, але на розвиток в безвзятковий період це буде дуже гарно. Я посіяв 30 соток в середині квітня так щоби квітувала після акації. Ділянка гула місяць,було чим кормити розплід до соняха. Чернігівська обл.
@ua-xu5qg2 ай бұрын
@@ViktoriiaKarakul-ij4jv аму мене постійно накладується на унші взятки або йдуть дощі на період цвітіння
@БабаПараска-г5ш2 ай бұрын
В мене чотири роки росте на одному тому самому мiстi даю достигнути висипатись на землю скошую лескою щоб всi стебла порубало далi пiзньоi осенi прохожу дiлянку мотоблоком з фрезою,i весною вона сходить сiяти не треба.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Я не кажу, що фацелія не дає меду та розвитку, я кажу що це задоволення коштує грошей та кожен рік капіталовкладень, на відміну від еспарцету, який один раз посіяв та користуєшся п'ять років, продаєш сіно
@BeeWarden2 ай бұрын
... років десять тому фермер пустив гуляти кілька десятків гектарів ораної землі і ми переконували його, що посіви фацелії, за наші кошти, дадуть йому незмірну користь наступного року, переконали - мед отримали найвищої якості та багато.
@MariaOslavska2 ай бұрын
Я також посіяла невеличку ділянку фацелії,-дуже красиве видовище коли бджілки відвідують квіти майже місяць.Коштовно ,але того варте.
@Александр-х1б5ъ2 ай бұрын
Я більше 20років сію фацелію на огороді хоча не бжоляр .Сію де тільки можна білу акацію .В цьому році посіяв фацелію під кулісу жита 90см жито з осені 90см фацелія і не тільки в кінці лютого То сусідські бжоли і мої джмелі були на ній трохи більше місяця. Вже другий раз одцвіла фацелія і я мотоблоком пройшов легко по ній і залишив на землі .Дождя не було вже більше місяця але під соломою через півтори тижні знову з'являються сходи фацелії і підсіяв гречку 3кг на 20соток перед мотоблоком .Я думаю навіть без дождю сходи будуть бо утром під соломою вогко .Без джеля бджола погано бере взяток Я навіть хатки для джмеля поробив щоб він був у мене на ділянці . Треба трохи змінити технологію і все буде гаразд
@РадіонНаконечний2 ай бұрын
Толково зняте відео. Успіхів вам у вашій нелегкій справі!
@Anna-ug5ih2 ай бұрын
Доброго. Здоровя. Маєм з дружиною досвід по фацелії.може і у вас так вийде.бо у вас як некрути таки південь а у нас північ Львівщини!!!.сію фацелію рано весною.коли відцвіла і майже дозріла(тобто коли пішла спека майже висохла) беру трімер і жилкою кошу на січку.так відбувається другий посів в сезоні.коли повезе із дощами то зійде швидко і на початок осені зацвіте.що до дисковки варто дискувати дискобороною.або дуже мілко !!!.це дрібнонасінна культура!!!в посушливі роки буває й так що буряни обганяють рідкі сходи фацелії тоді роблю ще прохід трімером але стараюсь брати високо щоб зкошувати лише бурян.рік на рік різний.також сію гірчицю і дискую для наших бджілок.
@АллаЕременко-ю1б2 ай бұрын
Дякую за цинну информацию 👍🏽👍🏽👍🏽🙏🙏🙏💪👋👋👋
@andrii_haldin11 күн бұрын
І Вам 🙏🙏🙏
@ОлександрКот-щ3ъ2 ай бұрын
Весноюпосіяв фацелію разом з буркуном,фацелія швидко сходить ,в кінці травня зацвіла поле гуділопотім пішов буркун,весь серпень пчоли на буркуні і зіля нема бо там висота більше метра,пасіка спокійна пилку несуть багато.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Серпень тільки почався, а Ви пишите "увесь серпень"😄
@RAG_KR2 ай бұрын
скільки кг ? яка висота буркуна була в період цвітіння ? буркун - жовтий чи білий ?
@ОлександрКот-щ3ъ2 ай бұрын
@@RAG_KR білий однорічний 1,5з плюсом метра цвіте досі
@RAG_KR2 ай бұрын
@@ОлександрКот-щ3ъ насіння де купляли ?
@ВалераШвецов-и7м2 ай бұрын
Гарна ваша мова.
@ТарасГрицина-м3ы2 ай бұрын
Сію кожного року фацелію і не шкодую. Висіваю не одразу усю, а поетапно. Цвіте майже усе літо і чудова підтримка для бджілок
@Olha_Yourache2 ай бұрын
Цікаво і корисно.Дякую автору за парцю над цим відео.Вподобайка і комент для розвитку каналу.
@user-TVV2 ай бұрын
Дякую, що доносите свій досвід товариству. Хоча, поки сам не наступиш на граблі, не дуже слухаєш порад. Проблема фацелії в її розрекламованості. Часом пасічники самі підтримують міфи про її винятковість. Але ніхто не пише про мінуси в порівнянні з іншими медодаями. Це щорі на обробка землі і посів, залежність від опадів, дороге насіння в порівнянні з іншими культурами (пасічники своєю рекламою самі собі піднімають ціну на насіння фацелії). На виході маємо високі витрати і дуже скромний результат. Хіба що самому заробляти продажем цього насіння. У зв'язку з кліматичними змінами та особливостями місцевості Ваша стратегія вірна: сіяти багаторічні посухостійкі медодаї: буркуни, еспарцет, гісоп, лаванду, пустирник, синяк, чабрець. Це інвестиції на роки. Насіння, доречі, теж нормально коштує.
@lyumylaserbina40062 ай бұрын
Надо садить смесь цветущих трав, одна другу приттіняе, і високі ще й росу збирають. І цвітуть по черзі. Бджолам теж дуже подобаеться разнообразіе!
@ЛилияКлыкова-ч4ф2 ай бұрын
різноманіття.
@Life-xq2qu2 ай бұрын
Алілопатія
@Bogoon22 ай бұрын
Добра робота. Дякую.
@МаксимЮрійович-ф7ю2 ай бұрын
Північ Житомирської області проблем з безвзятковим періодом впринципі немає. В лісі постійно щось десь цвіте. Наприклад зараз почав зацвітати золотарник. Фацелію теж (незнаю для чого правда) але сіяв 2 роки. Вона в мене цвіте в той самий період, як і липа. Я стою на околиці міста, липи в радіусі 4х км предостатньо. Соняшник куди я своїх вивіз ще тиждень як цвістиме, деякі поля вже відцвіли. А інше поле лише з дня на день збирається зацвітати. Місяць була засуха, але цей тиждень почали по трохи дощики проходити. Температура 26-30 градусів. Тож мені достатньо всього, окрім досвіду в пасічництві і сили моїх сімей. А друзям з півдня бажаю сил та натхнення побороти проблему з безвзятковими періодами
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за побажання, навзаєм
@ЛюдмилаБ-в4с2 ай бұрын
Фацелії добра для грунтів в качестве добрива. А якщо ії саджати разом с горошком, то як корма, для худоби. Взято і пильця, їдуть як бонус. Дякую за україномовний контент.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за україномовний комент🙏
@Mozhejko2 ай бұрын
Фацелія кращий медодай з того, що можна посіяти на огороді, лише треба сіяти на початку квітня. Друге проростання після дискування- це приємний бонус , який треба приорати пізно восени.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Пізно восени то друге квітування вже не потрібне
@ВіталійЛі-с4я2 ай бұрын
Я не бджоляр і фацелію сію як сидерат на окремих ділянках для покращення грунту. Ефект для грунту очевидний але при вчасному висіві і наявності вологи. Та й бджоли сусіда дякували😊
@andrii_haldin2 ай бұрын
Нажаль, в мене вологи не було
@SvetlanaNevynna2 ай бұрын
У нас на Чернігівщині теж на городі 10 соток було засіяно фацелия.поріс бурьян.ну думали,що жара влупила.сусіди після збору цибулі та часнику посіяли фацелію.робили кожного вечора дорщування.в ітозі теж все одно поросло бурьяни,а потім і фацелія😂.скосили зразу
@ВіталійЛі-с4я2 ай бұрын
@@SvetlanaNevynna Якщо бур'яни не доросли до колоска і їх скосити і заробити в грунт то єфект буде не менший. Лобода і щириця теж добре покращать грунт, бо коренева гарно розвивається і його розпушує. Тільки момент початку формування насіння потрібно попередити...😀
@ua-xu5qg2 ай бұрын
Фацелія гроші на вітер,особлива 40 соток, краще дерева акації саджайте , кожного роко по 10 дерев висаджую,маю свій ліс,більше га(покинуті городи біля пасіки) результат бомба А до цього 5 років висаджував фацелію одні затрати,то засуха,то цвітіння накладається на цвітіння акації то на цвіт липи...короже толку повний нуль особливо якщо нема свого трактора
@andrii_haldin2 ай бұрын
Засаджу еспарцетом
@КостянтинтаПетроОлешки2 ай бұрын
@@ua-xu5qg за 33 роки пасічникування акація давала взятку лише три рази. То засушить, то заморозки, то задощить і холодно. Я на акацію ставку не роблю вже давно. Вона для мене просто дрова. А от чорноклен - це сила, гудуть кожного року.
@ua-xu5qg2 ай бұрын
@@КостянтинтаПетроОлешки а у нас на півночі акація виділяє кожен рік...від 10 до 40 кг
@Андрей-т9т9ы2 ай бұрын
Добрий день! Вважаю що головне погода, нема погоди для виділення нектару з любих видів рослин, нема толку. Будь що роби, а погода диктує. І ще, в мене досвіду нема на рахунок фацелії, а якби її скосити, могла б вона відрости швидше? Можливо б вибрати багаторічну рослину, яка більш менш стійка до погодніх умов. Зрозуміло, що на такій не великій ділянці, але це все ж таки хоть якийсь підтримуючий нектар для бджілок. Краще ніж зовсім нічого. Будьмо пасічники!
@andrii_haldin2 ай бұрын
Погоди вже немає другий рік поспіль
@Андрей-т9т9ы2 ай бұрын
Так, тому і моя думка така, що в такій галузі як бджільництво в першу чергу клімат( погода), потім вже бджоляр. Бджоляр підлаштовує пасіку під погодні умови. Але погода перемагає. Який би бджоляр не був досвідченим, погода досвідченіша. Але це вже хвілосохвія з мого боку))) кажуть висаджувати акацію, наприклад в моєму регіоні( Полтавщина) акація ще більш ризикована з точки зору нектару( погода,погода) липа, також не кожен рік виділяє, залишається сонях. Ну і сонях не 100 відсоткова гарантія, приклад цього року посуха, спека. Тому бджолярством займаються загартовані люди, стайлери. Ті хто бажає отримати результат одразу, той не правильний вибір зробив чим займатись. Така моя суб'єктивна думка. Будьмо бджолярі!
@Psevdonim382 ай бұрын
Якщо фацелію скосити зразу після цвітіння -то вона невідросте так як експарцет. Може десь не десь пустить пагони. Вона росте з насіння і то якщо землявлажна протягом періоду сходів. Посіяв після пшениці (хоть на сидерат) фацелію-пройшов дощик,пшениця сходить фацелія-О !!! От і думайте перш чим що робить з нею ,сіяти,або казать насіння погане!-насіння своє цьогорічне,схожість відмінна в зразках.
@ВячеславАнтонов-ш4с2 ай бұрын
Підключимо Екологів,міжнародних, то будуть у нас і еко зони і медоноси Що треба зробити? Я це хочу робити але багато енергії і часу займає Суд .Мене судять за зброю і це під час війни. Що треба зробити? Звернутись до посольств Польщі ,Словаччини,Угорщини, Румунії, з проханням на пропускати наше зерно ,а до країн імпортерів не купувати наше зерно вирощене на природоохоронних землях і при використанні хімічних препаратів заборонених в Франції, Німеччині.Показуючи це як недобросовісну конкуренцію Клин клином виб'ємо Нас зневажають ,,фермері,, то і ми їх поставимо Україна від того зерна нічого окрім онкології не має
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дуже багато Ви написали, прохання, систиматезуйте
@lyudmilaadler62352 ай бұрын
Багато тексту та мало інформації. Конкретніше можете висловитися?
Добрый день , сеял фацелию , 1,2га мне обошлось в девять тысяч , тепери скосить и убрать ещё шесть , в деревне около 600 семей без моих 50+, не выгодно вообще , много соседских пчел но им предложил на общак все улыбнулись и отморозились , поэтому последний раз , лучше подкормить своих пчел индивидуально чем гуртове , чортове 😂
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за Ваш досвід
@Solarcloud7772 ай бұрын
Доброго ранку. Чому не скосить на ті самі насіння і не продати? Можливо окупиться..
@ОлегМартыненко-я2ш2 ай бұрын
@@Solarcloud777 Доброго ранку , для того щоб убрати на насіння треба було протравити от сорняка , цю роботу не проводили , самовільно не просііш бо багато сорняка, особо і часу немає, а потім ще продавати по грамам це не моя справа , у мене другий бізнес а пасіка це хоббі.
@kkkoooaaannn52222 ай бұрын
все пасечники халявщики
@ЛюбовМарценюк-в5в2 ай бұрын
де в Україні дєрєвні, га !?!?
@дядяМіша-ь6е2 ай бұрын
Фацелія це як пар для городу і земля відпочила і удобрення хороше ну і трохи меду та насіння 😊
@andrii_haldin2 ай бұрын
Згоден, тільки той пар дорогим виходе
@КостянтинтаПетроОлешки2 ай бұрын
Фацелія теж розмножується самовисівом. В нас на ділянці фацелія самовисівом жила 5 років. Навіщо її дискувати?
@andrii_haldin2 ай бұрын
Мені так порадили
@user-wy8rm6xp6j2 ай бұрын
@@andrii_haldin ото і бур'яни .Треба було скосити вона сама сходить ковром але в мене Київській області не встигає зацвісти.Може якщо осінь тепла але нектару мало дає бо день короткий
@BeeWarden2 ай бұрын
... той хто не прислуховується до досвіду та знанням інших, той наступає на власні граблі і дуже боляче усвідомлює свої дії !!!
@andrii_haldin2 ай бұрын
Точно!
@ОлексійНауменко-ь7в2 ай бұрын
Спробуйте засіяти по можливості , мордовник круглоголовий або лофант анісовий. Це багаторічні медодаї.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за пораду, почитаю за ці рослини
@БерегиБакаю2 ай бұрын
Головатень,наприклад,в цьому році біля мене на Полтавщині співпав з цвітінням соняшника.Соняшник хоч паскудно давав,всерівно на головатень ішли виключно джмелі,хоча деякі роки для підтримки бомба.В цьому році посіяв еспарцет закавказький,але теж пізно цвів,одні джмелі,надіюсь поспостерігати за ним на другому році вегетації.Посіви невеликі до 0.5га.Сказатищо нетреба сіяти ,теж хибний шлях,сіяти потрібно,хоч потроху,але всим хто може.Я даром роздавав насіння фацелії бджолярам,то майже всі відмовлялися. Всі аби на халяву би хтось сіяв медоноси на своїй землі ,а ямол краще ячмінь посію,або в аренду здам фермеру.
@СергійЕвстратенко2 ай бұрын
Притнути корів на перельоті? Є розум.?чи лишні кошти?
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дійсно, небезпечно, дякую
@АллоАлло-ч8ф2 ай бұрын
Були б дожді може і вискочила,у нас в Кіровоградській області не має уже два місяці дождів ,а може і більше.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Те ж саме
@СтаніславЧорноморець2 ай бұрын
Доброго дня,можливо по фацелії ви трішки недопрацювали? Потрібно обмолотити,продати посівмат і можливо малиб інший результат.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Можливо, та при цьому, треба мати більші площі засіву для запрошення комбайну, бо за 40 соток він не приїде
@СтаніславЧорноморець2 ай бұрын
@@andrii_haldin Шкода,у нас комбаєн приїде навіть якщо там 10 соток.
@Psevdonim382 ай бұрын
Так пшеницю чи ячмінь же молотив комбаїн,ви ж відео викидали! То з молотив би і фацелію
@ВікторОстапчук-г4о2 ай бұрын
Еспарцет в нас брали два повноцінних укоси інколи третій якщо погода дозволяла то щось там молотили насіння ,але це не кожного року(це 90 роках минулого століття) пилку було забито віск був забарвлений майже як на соняшнику ,а меду голо я думав що це не вистачає температури. При такій ціні на сіно якщо своя свердловина я поливавби під руки виросби.😊
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за пораду, свердловини немає, бити дорого бо треба 120 метрів
@tarasdrobotiy82412 ай бұрын
Можете звернути увагу на Цикорій. Зацвітає у червні і цвітиме до глибоких заморозків. Взяток не великий, продати з нього нічого не можна і цвіте лише до обіду та у похмурі дні, але і косить-дискувать не треба, багаторічник. Бджоли добре беруть з нього пилок і трохи підтримуючого взятку протягом дуже довгого часу.
@Victor-fs5gi2 ай бұрын
В нас також крім соняшника на декількох городах люди засіяти для себе, фермери сіють тільки кукурудзу, сою і ячмінь. В вуликах нічого відкачувати. Полтавщина.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Як вважаєте, хто винен?
@ЮрійКозинець-и5е2 ай бұрын
Із досвіду знаю, що люцерна та еспарцет після відцвітання, то не сіно, а дрова. Споживають його лише дуже голодні тварини!
@andrii_haldinАй бұрын
Я косив під час цвітіння
@ОлександрЧижиков-ш4ъ2 ай бұрын
Сіяти чи ні-питання риторичне.Кожен має вирішувати сам, відповідно до можливостей, якщо є власні невеликі площі-то питання вірішується самостійно. А що робити нам, безземельним.За двадцять п'ять років співпраці з господарями і орендарями, декілька разів вмовити посадити коріандр.І то тільки тому, що вони мали з цього прибуток.А щоб виділити невеличку ділянку під фацелію чи експарцет-то і не підходь.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Вихід є - орендувати землю та сіяти
@ОлександрЧижиков-ш4ъ2 ай бұрын
@@andrii_haldin Нажаль, на пой#баному зеленим покидьком Півдні, за аренду, та і, взагалі бджільництво, говорити не доводиться...
@ЛилияКлыкова-ч4ф2 ай бұрын
садіть дерева-медодаї!їхнє цвітіння не залежить від погоди, мед високої якості.сезон відкривають клени різних видів, далі-біла акація, далі-липа рання, середня і пізня, далі-софора(акація японська)-цвіте кінець липня і до середини серпня, пару тижнів.Раз посадив, і з кожним роком віддача буде тільки збільшуватись.До того ж садити не обов*язково на своїй орній землі.
@KolaKola-s7u2 ай бұрын
Каждий рік саджу фацелію вкінці Марта це бомба
@Ctyz-w1k2 ай бұрын
Если гектаров от 50 то да, а если несколько соток то это фигня редчайшая. Поставте улей на веса и вы поймёте что бомба, это ваши фантазии при виде работающих пчел на фацелии.
@andrii_haldin2 ай бұрын
У Вашій місцевості може і бомба, а в моїй - збиток
@Ctyz-w1k2 ай бұрын
@@andrii_haldin дело не в местности, а в количества посевов, 0.4 га это ни о чем в любой местности.
@РоманАнтонюк-я9в2 ай бұрын
Навіть 40 соток дасть відтінок аромату і підтримку.@@Ctyz-w1k
@ТрипільськийПічник2 ай бұрын
По фацелії згоден на 100%. Три роки гроші та час коту під хвіст. Все заростає порієм, хоч сроки посіву міняв. Фацелія на встигає піднятись. Вже і полив ставив, тільки бурьяни краще ростуть. Кожен раз міняв продавця посівного матеріалу, Клімат змінився. Треба думати.
@ltvx17922 ай бұрын
Щоб не вносити гербіциди, фацелію висівати в дуже ранні строки. Ото як є можливість влізти в поле після зими, тоді і сіяти. Фацелія приморозків не боїться і сходить раніше за бур'яни (житомирська обл.).
@andrii_haldin2 ай бұрын
В мене все піднялося, тільки на другий рік треба все купляти заново, потім стоїть суха - некрасиво, а еспарцет завжди зелений
@noxfides15972 ай бұрын
Ваточник найкраще підходить. Посухостійкий, є декоративні сорти які можна роздати на шарка, цвіте рівно за один місяць перед головним взятком із соняшника і сила бджолосімей нарощується добре. Нема пилку із ваточника і стільники бджоли не забивають. Ваточниковий мед довго рідкий і запашний. Ваточник самостійно і агресивно розмножується і затрати нульові. Ваточник гарантує що фермерюги не захоплять Ваші землі. Тому що боротьба із цим злісним бур'яном дуже дорога. Тому ТССССС!!!! ПІЙМАЙТЕ ТИШУ І МОВЧКИ РОЗПОВСЮДЖУЙТЕ КОРИСНУ ДЛЯ БДЖІЛ РОСЛИНУ.
@alexfox64772 ай бұрын
Я гасаджав ваточника де було місце два гектари приблизно . Ваточник із зе бест! Фацелія бед тріп!
@Андрей-т9т9ы2 ай бұрын
@@noxfides1597 дуже гарна ідея. Ну хіба ж не найкращі пасічники України, найкращі, та ще й в яких умовах працюють, не було й не буде нам конкуренції в світі))
@МихайлоНескаромний2 ай бұрын
Дурнішої мови ще не чув....
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за пораду, тільки землю потім після ваточника не продаш
@noxfides15972 ай бұрын
@@andrii_haldin Схили дороги і всякі не потрібні місця підійдуть ваточнику. А якщо буде посуха кожен рік і не буде зрошення тоді кому така земля буде потрібна? Приклад Вам є це соняшник у полі який не вродив. Голівки малі і прибуток відсутній. Дороге паливо зробило збитковим збір врожаю.
@ВладимирК-с6л2 ай бұрын
Сію гречку на седерат , та трохи бджолам , правда трошкі . Єкспарцет добрі корма , медонос . Фацелія медонос добрий , але складно в вирощуванні !!
@АлексМарченко-х1и2 ай бұрын
В минулому році в мене фацелія цвіла влітку і після дискування ще раз. В цьому році зійшла погано слабо квітувала, більше не сіятиму.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Так і в мене вийшло, фацелія - це дорога лотерея
@SaLeks9522 ай бұрын
В цьому році збирав мед з буркуна це супер. Деякі вулики з ньго даже не переключились на сонях
@andrii_haldin2 ай бұрын
Це можливо, тільки тоді, коли є волога
@SaLeks9522 ай бұрын
@@andrii_haldin дощів не було а спека під 40 Бесарабія
@ЛюдмилаФильтанович2 ай бұрын
Що таке " буркун"?
@SaLeks9522 ай бұрын
@@ЛюдмилаФильтанович Донник
@Elena-lj8ic2 ай бұрын
Побачите що буде після дощів. Будьте радіти.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Я би радів, тільки коли дощі підуть і фацелія підніметься, бджолі вона вже буде непотрібна
@ИринаЧерниенко-г5л2 ай бұрын
Звиняйте, не о пчелах забота, а о бизнесе 😉
@bogedaraalla10542 ай бұрын
якщо у вас так сухо то може сіяти посухостійкі рослини? розторопшу, синяк,мордовник?
@Vasili-sadovod2 ай бұрын
Коровы не сьедят под чистую, сорняки рассеются. Проще мотоблоком пройти.
@ВоваЧечик-в5ы2 ай бұрын
Дискувати треба восени, тоді вона зійде. Фацелію треба з однорічним буркуном сіяти, а потім по осіні дискувати.
@andrii_haldin2 ай бұрын
В до осені що з нею робити?
@ігоркликач2 ай бұрын
Вітаю, не підкажете де купити насіння однорічного буркуну? Бо постійно присилають дворічний.
@mykolareznik11622 ай бұрын
а ще в Празі цвітуть липи які мають здорові і запашні квіти з довгим періодом цвітіння
@РоманПерванчук-й8я2 ай бұрын
На таку кількість бджолосімей потрібно сіяти десятки га, 40 сот - це на пів сім'ї, південь України - коріандр, соняшник і тд і тп + кочівля - тоді буде мед
@andrii_haldin2 ай бұрын
Я на 40 сот тренувався, дивився плюси мінуси
@РоманПерванчук-й8я2 ай бұрын
@@andrii_haldin Плюс фацелії великий, бо це є спецмедонос, на 40сот нічого не видно, сіяти гектарами і в різні терміни, днів через 10, тоді буде результат. Але крім насіння і меду з неї нічого нема. Для додаткового прибутку добре додавати фацелію у вико суміш, фацелія відцвіте, тоді косити на сіно, додатковий прибуток
@ltvx17922 ай бұрын
А насіння с фацелії не збирали? Якщо сіяти тільки для нектару, то напевно не рентабельно, особливо таку площу.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Ні, не збирава, якщо ще запросити комбайн -витрати ще зростуть
@Шеремета-м7м2 ай бұрын
Каждий раз вагома підтримка для пасіки.....а фацелія вилізе з часом
@andrii_haldinАй бұрын
Вагома підтримка буде тоді, коли масив 1 га на 50 сімей, тобто для моєї пасіки треба 4 га
@КоляГольнев2 ай бұрын
Треба самому збирати насіння тоді буде дешевше
@andrii_haldin2 ай бұрын
Комбайн буде коштувати 3500 за га
@КоляГольнев2 ай бұрын
@@andrii_haldin Вручну за допогою бінзокоси
@ГеннадийКузьменко-ц1х2 ай бұрын
Треба ще більше добавити бджіл ! Тоді буде вигода 😂
@andrii_haldin2 ай бұрын
Вибачте, поля 100 га в мене немає!
@СергейМорпех-ю2у2 ай бұрын
Ваточником засійте,на віка буде.😆. Кожен рік цвіте,ні орати,ні косити нетреба.
@andrii_haldin2 ай бұрын
А чому косити не треба?
@СергейМорпех-ю2у2 ай бұрын
@@andrii_haldin Він сам по собі росте,з кожним роком тільки розростається,що хрен вивидеш. Але медонос хороший.
@БерегиБакаю2 ай бұрын
Так медодай стійкий до посухи,і прекрасний мед,бджола завжди на ньому є,,тільки карантинний бур'ян ,що фіг виведеш.
@thelttlethings2 ай бұрын
Погоджуюся,якщо нема дощів фацелія в спеку не сходить. Вона гарна, якщо садити ранньою весною, або під осінь
@olegoleg52702 ай бұрын
Андрюха, фацелія чудова рослина, сій ще еспарцет з нього мед найкращий, але засуха як вижити квітам.
@МиколаКовалюк-к8ц2 ай бұрын
Мабуть краще було б місяць сіяти гречку , по 10 соток на тиждень . І по колу ділянки конюшину чи ще щось , також частинами .
@andrii_haldin2 ай бұрын
Гречка в мене рости не буде, занадто спекотно
@Vicktoor-b1b2 ай бұрын
Собирать семена не пробовали?
@vovavova48042 ай бұрын
Потрібно створювати насадження дерев медоносів, липу, акацію....
@ІгорДідиченко-й3н2 ай бұрын
А в кого нема гектарів,кого посадить...😊
@andrii_haldin2 ай бұрын
Нікого
@user-Shukianskij2 ай бұрын
Не резикуй з коровами коло пасіки бо бджоли можуть зажадати, краще передискуй або збори і вск
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую
@RAG_KR2 ай бұрын
Талановитий господар, - фане рішення із випасом худоби. Яка розцінка на тюкування була ? Шкода що посуха і немає всходів фацелії або ж глибоко задискували, ну тут вже нічого не подіїш
@andrii_haldinАй бұрын
15 грн тюк, плюс соляра
@yurikbabich82962 ай бұрын
Що то в Вас на голові?
@andrii_haldin2 ай бұрын
Бандана
@nathanzuborev28342 ай бұрын
Фацелию не надо дисковать, её поверху кидают и она всходит кучерявым ковром .
@МиколаБрижак-з7ю2 ай бұрын
Правильно треба припнути корівки біля пасіки… далі корівки теж будуть доїтись медом…
@sergkosyhin69942 ай бұрын
А ви еспарцет не діскували просто скосили і все,від нього теж сімена є коли висохне?
@andrii_haldin2 ай бұрын
Це нове для мене
@НинаГалдина-н2д2 ай бұрын
В и заорайте фацелію й буде добриво для землі,хочаб обміняйте на коров'яче добриво
@andrii_haldin2 ай бұрын
Вже заорав, а планував ще один період цвітіння
@Андрей-ц8к7г2 ай бұрын
дощів ніде нема навіть в Харькові.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Наче, на Сумщині є
@Моїголуби-ж8л2 ай бұрын
Дивись щоб бджоли не з'їли корів.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую за пораду
@mykolareznik11622 ай бұрын
е такий будяк називаеться артішок -лікарска і медоносна рослина -попробуй
@Стасосадчий-ц8л2 ай бұрын
Андрій , доброго дня , я знайшов вам медонос , медонос називається (Ваточник) , їдьте на Черкащину беріть насіння і заспівайте всі фермерські поля , його вивести не можливо навіть гербіцид не бере . Так що не панікуй , стрибай в машину і по насіння 😂😂😂😂😂😂😂😂 медонос бомба 😂😂😂😂😂😂
@yurakravchenkj80882 ай бұрын
Біла конюшина неви.аглива, квітне ціле літо.
@BeeOleg18902 ай бұрын
Також еспарцет посію
@andrii_haldin2 ай бұрын
Однодумець
@ВолодимирМельник-ч6е2 ай бұрын
Це синець медоносний він росте на ділянці три роки.
@ОлександрЛукашов-щ9ш2 ай бұрын
Після фацелії може бути тільки гречка.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Чому так?
@ОлександрЛукашов-щ9ш2 ай бұрын
@@andrii_haldin швидко росте і зацвітає на тридцятий день після посіву і гірчиця теж може бути,при тому що гірчиця буде цвісти до самих сильних морозів
@МиколаКардаш-о1н2 ай бұрын
Із одного гектару фацелія дає близько 800кґ , порахуй скільки нектару бджоли принесуть із 40 соток, це при тому,уколи твої бджоли будуть пастися одні.
@ЮрийГайдук-х5ф2 ай бұрын
Експарцет дає меду менше. Але росте п'ять років. З мого опита, я фацелію замінив на буркун. Він на наділю пізніше зацвіта від фацелію і цвіте 50 днів, до кінця липня. Її можна сіяти однорічну з дворічною. Раз в вам роки. У Єгошина є відео.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Буркун теж не продаш
@ЮрийГайдук-х5ф2 ай бұрын
На такій площині, це тільки для підтримки. Мед з буркуна такий же, як з конюшини і акації.
@ВолодимирДорошенко2 ай бұрын
В бізнес потрібно інвестувати
@ЕленаОсипенко-ъ1ь2 ай бұрын
А почему бы не посеять клевер ,Веть он и медонос и многолетник ,
@ЄгорБуличев2 ай бұрын
Все залежить від умов. В мене на поділлі після акації і до липи бджоли з'їли по 5кг меду. Якщо годувати в цей період то на пасіку треба 10 000грн+робота. А засіяти 20+соток фацелії в "правильний" термін, на підготовлену землю і сіялкою, а не розкидом насіння. Все це дасть +по меду. В хороший рік +5кг на бс. Тому рахуйте самі.
@andrii_haldin2 ай бұрын
20 соток це на одну сім'ю
@РусланМикитюк-у1я2 ай бұрын
Відмовляєшся , і що тоді будеш сіяти ?
@МояБджілка2 ай бұрын
3000 40 соток це щось ви загнули, я купую фацелію 150гр,за кг 5кг, 50 соток на відро піску 400-450 грам сію, щас скосив, чекаю дощу. Звісно якщо є де тюки збути то звісно експарцет вигідний 100%, років три, а потім сіяти потрібно
@andrii_haldin2 ай бұрын
Я все наймав, город пахався, культівувався, сміявся, дичкувався, плюс насіння, ось і вийшла така сума
@МояБджілка2 ай бұрын
@@andrii_haldin зрозумів, багато роботи і орали і дискували. Та якщо є кому тюки продати звісно сійте експарцет, я теж про це подумаю, квітує+ можно трішки заробити. А, скільки тюків вийшло з 40 соток? Якщо не секрет.
@ЦаренкоСвітлана2 ай бұрын
Цілком згідна з вами
@НатальяЖуравинская2 ай бұрын
Саме кращий варіант припнути корів і їм їжа і вам користь
@user-pz2vb6ds4g2 ай бұрын
Надо сіяти синяк.
@ВалераШвецов-и7м2 ай бұрын
Ук
@pobratum2 ай бұрын
Ще раз перебий бур'ян.
@andrii_haldin2 ай бұрын
Прийдеться
@МиколаМаціпура2 ай бұрын
Краще сіяти синяк
@SK-ni5kx2 ай бұрын
У вас болить правий кульшовий суглоб
@grygoriimonastyrskyi62 ай бұрын
Посіяв еспарцет, виросла лобода, а він десь під нею. Нажаль його треба дуже серйозно гербіцидами захищати, фацелія трохи краще тримається без обробки.
@andrii_haldin2 ай бұрын
В мене першій рік було також подібне, сіно вийшло з різнотрав'ям, продав трохи дешевше але продав, другий рік - зовсім інша картина, лобода зникла
@ВалераШвецов-и7м2 ай бұрын
Га
@ТарасОбодовский2 ай бұрын
На рахунок корів думку відкиньте бо можете сусідам купить нових корів
@andrii_haldin2 ай бұрын
Дякую
@АлександрБеркаш-о6й2 ай бұрын
Фацелия по второму разу рискована, не помогает да́же полив
@andrii_haldin2 ай бұрын
А в мене вимагає
@ФедорИмбери2 ай бұрын
Шод сфацелий взять мед надо садить 10 гектар все це гра
@andrii_haldin2 ай бұрын
Так
@КоляПрохода-ж3ш2 ай бұрын
Треба саджати ваточнік, дає з гектара 800 кг нектару, і як його засієте, то тяжко його буде вивести.
@ТарасГрицина-м3ы2 ай бұрын
А ви хіба не знаєте що ваточник це інвазійна рослина і заборонена законом?
@КоляПрохода-ж3ш2 ай бұрын
@@ТарасГрицина-м3ы Що заборонена законом, не знав.
@Ctyz-w1k2 ай бұрын
Сеять травку дурное занятие, если возможно посадите деревья: липу, акацию, черноклен и будет вам лет через 10 счастье, а может и раньше.
@andrii_haldin2 ай бұрын
То трохи друге
@Ctyz-w1k2 ай бұрын
@@andrii_haldin зато толк будет, а от любой травки на такой площади толку не будет, вы больше будете вкладывать чем получать.
@ViktorPanov-i2v2 ай бұрын
Короче уменя тоже такая ситуацыя.посеял 35 соток и хер взошла.сеял по сухому дождей небыло