Молодець. Прослухав з задоволенням. Сподобались вставки про природу. Так тримати та удачі.
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую, дуже приємно, навзаєм! 🙌
@СтепанПивоварчук-и6е2 ай бұрын
Пане Дмитре, молодчинка. Розумно, толково. Радий що в нас така розумна молодь.Успіху Вам.
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую, дуже приємно, і бажаю Вам навзаєм всього доброго, дякую!
@СергейВощинский-о4ч2 ай бұрын
Красота! Все приємно і грамотно.👌
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую! ☺️
@kusefs2 ай бұрын
Гарно розкрили тему, все по факту. Проблема бакфаста одна - це знайти бакфаст
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую! ✊ Це правда, треба у перевірених людей брати.
@ПОВЕЛИТЕЛИСТИХИЙ-ж4ш2 ай бұрын
Три роки працюю з цим матководом. Дуже порядна людина! Всім рекомендую!
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую! 🙏🏻
@vitalikmikolyuk50782 ай бұрын
Дуже цікаве відео👍
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дякую! ☺️😊
@ViktoriiaKarakul-ij4jv2 ай бұрын
Дякую.
@moyibdzholy2 ай бұрын
І Вам!
@dzekdzonson20532 ай бұрын
Верно, каждый выбирает сам с чем работать, все пчелы хороши
@moyibdzholy2 ай бұрын
👍🏻
@MikloShkdАй бұрын
Скажіть це в Європі,чи ви думаєте там дурні люди живуть?
@ИванПодушкин-з4уАй бұрын
Доброго дня! Якщо перевести пасіку в 40 вуликів перевести на Бакфаст, як часто для збереження породності треба купувати маток?
@moyibdzholyАй бұрын
Доброго дня, я особисто не рекомендував би міняти маток частіше, ніж 3 роки. Те, що кажуть, що треба кожен рік замінювати маток - я цього не розумію і можливо це просто вигідно тим, хто це людям хоче продавати. Найбільша продутивність матки настає на перший-другий рік, на 3 вона вже дещо спадає, але не так критично і я думаю це не привід витрачати кошти і робити багато роботи по заміні маток А з приводу того, що Бакфаст буде «розкладатися» на різні породи - ні, це якщо ви будете самі виводити, то так, потрібно буде регулярно підкупати новий матеріал, бажано кожен рік, але якщо користуєтеся покупними - це не загрожує аж ніяк 🤝
@Mozhejko2 ай бұрын
Які по силі взиму йде бакфаст.У мене укр.степова по 8-9 рамок в основному.
@moyibdzholy2 ай бұрын
Я зараз не можу похвастатися прямо сильними сімʼями на своїй пасіці по ряду причин, але в нормальному випадку 6-9 рамок обʼєм займають. Залежно ще від типу вулика і рамки.
@ВалерійПодосіновіков2 ай бұрын
Доброго здоров'я. А чи були у Вас зльоти бджіл восени. Пасік в мене з'явилась цього року. Порода в мене така як і у Вас . І маю одну родину яка дуже не погано заповнила рамки кормом , а потім просто злетіла з вулика залишивши все і навіть розплід який завмер .
@moyibdzholy2 ай бұрын
Не було, але спостерігав таке явище у людей, в яких пасіка дуже закліщена
@ВикторФещук-г1э20 күн бұрын
Згодна з вами Діма,маю досвід роботи з бакфастом 8років,імабуть вже від него не відмовлюсь.
@moyibdzholy20 күн бұрын
Чудово! 🙌🏻
@BeeOleg189018 күн бұрын
Батьківською початково в бакфаст є АНГЛІЙСЬКА ТЕМНА поєднана початково з ІТАЛІЙСЬКОЮ, далі з французькою, далі з македонською і так далі. Але основою є стабілізуючий батьківський матеріал бакфаст Брата Адама при новій материнській лінії анатолійської( передгір'я східної Туреччини в Курдів), приморської, іранської, монтиколи.
@oleksandrkos58912 ай бұрын
Коли у Вас будуть перші плідні маткі
@moyibdzholy2 ай бұрын
Не можу сказати поки точно, але в середньому це десь 15 травня. Цього року навіть раніше були перші.
@oleksandrkos58912 ай бұрын
Так , шастають скрізь, я помітив що навіть коли стоять два вулики , то тягають один в одного, та навіть коли привозиш на точок сімʼю і сильнішу за ту що стоять , всеодно її заставляють ділитись .
@МихайлоМурейко2 ай бұрын
Чи будеш продавати матки і які F1 чи штучного осіменіння?
@moyibdzholy2 ай бұрын
f1 поки що тільки займаюсь, так
@ВОЛОДИМИРЧОРНЕНЬКИЙ-к3ъ2 ай бұрын
Яка ціна маток бакфаст буде у 2025
@moyibdzholy2 ай бұрын
Я поки особисто не беруся прогнозувати, але мабуть приблизно така сама, як і в 24 році
@User-nn3fr2 ай бұрын
Привіт.Від коґо в тебе плем матеріал? Дякую.
@moyibdzholy2 ай бұрын
Від Маріуша Хахули і Rutz(-a)
@ЛюдмилаукраїнкаАй бұрын
У вас нема вільної матки бакфаст минулого літа виводу на весну? Я б купила у вас весною пару маток.
@moyibdzholyАй бұрын
Будуть минулорічні, так
@ВікторОстапчук-г4о2 ай бұрын
Де ви знаходитесь географічно.
@moyibdzholy2 ай бұрын
Харківська область, Балаклійський район.
@ВікторОстапчук-г4о2 ай бұрын
@moyibdzholy можливо для Харківської і бакфаст ,але для Волинської де головний дохід пасіка має із крушинового меду так як його можна продати в роздріб,а це. з 15 травня по 10 червня якщо бакфаст хоч частину цього періоду продовжить гнати розплід то на соняшнику який внас висівають площами до 100 гектар я думаю економіка буде нікудишні ( продовжу тримати карніку.)
@BeeOleg18902 ай бұрын
@ВікторОстапна чук-г4о на Волині медозбір до осені і бакфаст літає далеко, до чотирьох кілометрів несе нектар.
@BeeOleg18902 ай бұрын
@@moyibdzholyце там де Ізмайлов і Харченко.
@Belousovyuriy2 ай бұрын
Девять сезонів займаюся пасічництвом і дуже хотів отримати кращий матеріал карніки аніж в мене бакфаст і поки що не знайшов, тому залишаюсь на бакфасті! 👍💪🐝
@moyibdzholy2 ай бұрын
Супер! Успіхів Вам 👍🏻👍🏻
@АндрейМайер-э2т2 ай бұрын
Приятно слушать аргументы как положительных так и отрицательных сторон. Келд Брандструп не считает бакфаст породою. Порода это однородность пчёл и некоторое количество, совсем не маленькое. А законодательство Украины строилось на сохранении и развитии своих пчёл. Правда закон вроде и не закон. Каждый его отменял по своему.
@moyibdzholy2 ай бұрын
👍🏻👍🏻
@ЮрійЙолтуховськийАй бұрын
Кому потрібний цей бакфаст?
@moyibdzholyАй бұрын
Всім, хто хоче працювати з миролюбними, продуктивними, ефективними і зрозумілими (прогнозованими) і сильними бджолами 😎
@АнатолійСеменюк-л2эАй бұрын
Що не так з українською степовою?. Бакфаст - не порода .
@moyibdzholyАй бұрын
Поясніть тоді, будь ласка, що таке Бакфаст Я щось сказав про те, що щось не так із українською степовою?
@Roman-y2g4w2 ай бұрын
Краща порода це МІСЦЕВА ,але не метиси , наслідки завозу ЧУЖОРІДНИХ !!😮
@moyibdzholy2 ай бұрын
Чим краща?
@yefremov312 ай бұрын
Теж не купував маток ні разу, тримаю помісні. В цьому році у мого колеги, стояли разом з акації до соняшнику, бакфаст роївся дай боже кожному, матки з Данії, якогось там прохвесора, дуже дорогі. Роїння використовую для формування сімей з матками помічницями через глуху зверху рута, роїння пропадає, обєдную на соняшник.
@Roman-y2g4w2 ай бұрын
@@moyibdzholy Місцева краща тим ,що вона еволюціонувала в ДАНІЙ МІСЦЕВОСТІ МІЛЬЙОНИ РОКІВ!! Читайте ,дивіться,слухайте В.Кашковського ,він це наказав десятками років своєї праці!! Якщо коротко ,то пилок рослин даної місцевості ( чоловічі гени) підчас споживання бджолами впливає на них ...,тому УСІ ЗАВЕЗЕНІ ЧУЖОЗЕМКИ будь у 42 поколінні ПОВНІСТЮ МІСЦЕВИМИ ! Матка передає сімейні ознаки на 50%,а трутні на 100%,але про то мовчать "знатні"матководи ..,приклад з бакфастом самий наглядний - не стало брата Адама то і НЕ СТАЛО БАКФАСТА ,як "породи"( помісь). Тут приРОДа сама вирішує ,як їй краще еволюціонувати бджіл і все живе. Тому ЖОДНА ЛЮДИНА не "превзойде" приРОДу !
@nfueq2 ай бұрын
😂😂😂😂😂@@Roman-y2g4w
@SamsungA-rm9ql2 ай бұрын
@@Roman-y2g4wРозумний аж страшно.
@МиколаЖилович2 ай бұрын
Шановні відкрийте шкільний підручник Біологія розділ генетика, і прочитайте, що таке порода що таке гібрид. Бакфаст це єдина порода бджіл, решта- природна форма яка відселекціонована. І гібриди щоб ви знали не дають потомства! Найкращими вважаю укр.степ і бакфаст.
@moyibdzholy2 ай бұрын
👍🏻👍🏻
@BeeOleg18902 ай бұрын
Гібрид, це коли медоносну бджолу схрестити з осою, чи джмелем, чи якимось бджолами індійськими. А так це міжвидові кроси всередині медоносних бджіл.
@миколагорніч-ф2и2 ай бұрын
@@BeeOleg1890бджола+ оса- буде мутант, а не гібрид. Бакфаст як не мудруйте, але це гибрід і маркерується F1, щоб це було зрозуміло і завези їх на острів де немає інших бджіл вони не збережуть своїх ознак з подальшим розмноженям, а чисті породи в яких не було ген других порід залишаться тею самою породою. Бакфаст гарні бджоли, але гібрид. Бджолині породи не виведені, а селеционовани, мабуть не так просто вивести бджолину породу.
@BeeOleg18902 ай бұрын
@миколагорніч-ф2и Бакфаст це початково по лінії батьків англійська Темна і це незмінно є батьківська, а по лінії материнській італійська смугасто тигрова, а далі французька,. А далі македонська, а далі анатолійська, і щоразу вливається нова материнська при стабілізований батьківській загальній. Це Кроси багатьох ліній, це КРОСБРІДІНГ З ОБОВЯЗКОВИМ ПОМІРНИМ ІНБРІДІНГОМ. Брат Адам,етнічний німець, а не єврей, про це сказав і про гібридизацію теж, що це не гібрид, а система кросів в бджільництві. Англійська Темна і українська степова і македоніка і приморська одного кореня.
@ЮрийГайдук-х5ф2 ай бұрын
Бакфаст це не не порода, а гібрид. Він добре себе показує в перших двух генераціях. Потім розщіпляється на породи і перетворюється на фуфло.
@Sweet_dreams_for_bees2 ай бұрын
Боже яке тупе, ти у генетиці розумієшь ? Якщо Бакфаст запліднювати Бакфастом то буде Бакфаст ! Якщо Бакфаст запліднити Укр Степ це будет гідбрид. Якщо Укр степ запліднити Карпаткою то будет гібрид.. А вобще гибрид це скріщення бджіл з шмелями або іншими комахами...
@Potter..2 ай бұрын
@@Sweet_dreams_for_bees ви не праві тому що не можна постійно схрещувати бакфаст с бакфастом , ви не задавалися вопросами чому номерация бакфаст росте? Правильно тому що в него підмішують італійку і інші породи, сестри с братами не можуть дати гарне потомство. І почитайте як був створений бакфаст
@Sweet_dreams_for_bees2 ай бұрын
@@Potter.. Ви самі собі суперечите , а якщо Карпатку та Укр степ завжди між собою скрещювати не буде поганого потомства ? Ви просто обсираєте бакфаст навіть не задумуючись що ви кажете, Бакфаст давно не скрещюють з італійкою , це була лінія Брата Адама..
@Sweet_dreams_for_bees2 ай бұрын
@@Potter.. Бакфаст це штучно виведена порода , такаж сама як зараз виводять котів і собак , які спраровуються між собою і получається той жи самий кіт як мати і батько. Вчить генетику...
@ЮрийГайдук-х5ф2 ай бұрын
@@Sweet_dreams_for_bees Поцікався, що сам брат Адам казав про Бакфаста. Про генетику, який ти розумний, ти тут можеш писати скільки завгодно. А на людях які розуміються, краще мовчи.
@oleksandrkos58912 ай бұрын
Бувають і бакі злі , так само ганяють за тобою
@mikolaisamoljyk52482 ай бұрын
Особливо на осінь, захищають гніздо
@oleksandrkos58912 ай бұрын
Якщо це прямий ефір , спробуйте зупинитись , бо рве відео
@moyibdzholy2 ай бұрын
Це премʼєра, відео буде потім у звичайному доступі, а зараз показується як ніби у трансляції
@oleksandrkos58912 ай бұрын
Ок
@moyibdzholy2 ай бұрын
Дійсно, є проблема якась, не знаю, може налагодиться
@МояБджілка2 ай бұрын
Ви б з продам, замовляйте з цього б і почали своє відео. Україна велика територія і на різних територіях домінує свій вид бджоли де одна лінія, порода може показати себе на високому рівні, друга сходить на нуль і ніякого ефекту не відмічається. Бакфаст так як і карніка є різні, одне їх з'єднує, що це бджоли. Які ж у вас лінії? чи лінія?.