Дякую за працю. Моя бабуся у 70-х роках жила у хаті критій соломою, і долівка була глиняна. Мені доводилося там ночувати. То - найтепліший спогад дитинства.
@tanyamykolayenko3148 Жыл бұрын
У моєї бабусі на Вінниччині була така хата. Сухо, тепло та затишно. В кутку між віконцями у кімнаті був образ(ікона) в тюлевому обрамленні, квітки у вазочках, виткані доріжки на глиняній червоній підлозі. Фіранки на віконцях, а посередині піч-лежанка з віконцем. Було як у казці… така ностальгія…
@Вижуголубеющуюдаль9 ай бұрын
Таня, а фиранки это что? Вызерунки? Извините за русский, я с Харькова!
@СветланаГордиенко-э4и9 ай бұрын
@@Вижуголубеющуюдаль Фіранки- занавески.
@Вижуголубеющуюдаль9 ай бұрын
@@СветланаГордиенко-э4и Спасибо Света! Я уже заглянул в Википедию и удивился! Оказывается от немецкого Vorhang!! (Висящие спереди!)!
@natalyashvets16978 ай бұрын
А у моєї бабусі на Вінничині, Гайсинський район, образи обрамляли рушниками з вишивкою на краях, бабуся завжди була вдягнена в сорочку- вишиванку, а зверху на сорочку вдягала спідницю- цей одяг був на кожний день влітку.🇺🇦💙💛❤️🔥
@inkaOpal8 ай бұрын
Можливо хтось памʼятає літні ночі на горищі, не в головній хаті, а у хліві, де велика худоба. Моі бабусі і дідусі із Західноі Украіни. В господарстві за звичаєм три чи чотири будівлі: головна хата, для хазяів, а дві чи три меньші, для господарсва, виликоі і малоі худоби. В головній хаті все у вишиванках, від образів і подушок і ковдр, до килимів і рушників. У православноі бабці на центральній стіні ікони, а у пʼятидесятніків вишивані псалми з Бібліі. Все так гарно, і весело. ...Бабусі казали, у 39му руські прийшли, як сьогодні на Схід, "освобождать". Звірюки вбивали, гвалтували, грабували, кого у Сибір. А потім казали на нас бандеровці, бо вже тоді не хотіли до іхнього совʼєтского союзу. От таке воно, життя та смерть.
@РусланСавицький-д9о3 жыл бұрын
Довелось пожити у бабусь в селі в хаті з глини під стріхою. Стіни завширшки з півметра, побілені щорічно, влітку прохолодно, взимку тепло. Топили дровами та вугіллям. Пару років назад їздили в село, хатинка без догляду завалилась, а ностальгічні спогади залишились...
@ДенисКравчук-ь8г8 ай бұрын
как я тебя понимаю
@erg49978 ай бұрын
То скоріше саман, чим проста глина. Його часто використовували в будівництві. В глину добавляли солому чи костру з конопель чи льону. В деяких південних народів є саманні будівлі навіть більше чим три поверхи, які стоять сторіччями.
@tsankovlad9 ай бұрын
Дякую за ролик! Що тільки не придумували люди для того, щоб жилось зручніше та тепліше. Адже клімат планети змінювався, змінювались і технології будівництва житла, що давало змогу пережити холодні зими та спекотні дні. Не знаючи своєї реальної ролі, цілі та завдання у цьому світі, свого призначення, людство тисячі років топчеться на одному і тому місті, навіть ні на один крок не просунувшись вперед у своєму розвитку на шляху еволюції розуму. За такий довгий період нічого не змінилось, бо ми й зараз користуємось такими технологіями, утеплюємо будівлі, опалюємо їх, змінивши тільки матеріали та паливо. Так і живемо з року в рік, зі століття в століття, підносячи свій егоїзм. Як добре жити та розумно творити, коли немає таких знань? Так, дуже важко. Але вихід є і кому цікаво, то я пропоную набрати у пошуковику просто текстом "знакомство с новой научной парадигмой", щоб перейти на офіційний сайт навчального закладу, де самостійно можна ознайомитись з цікавою та дуже важливою для нас інформацією. Відповім на питання.
@ГнатГнатовичСковорода-е3ю3 жыл бұрын
В дитинстві я дуже любив спостерігати, як мій батько крив хати соломою. Тому я дуже здивований тому, що жодного слова не сказано завдяки чому солом`яна покрівля... НЕ ГОРІЛА. А повна антипожежна безпека солом`яного даху досягалася тим, що солому, перед укладкою, в буквальному сенсі слова купали у розчині глини з водою. З найкращими побажаннями!
@ВолодимирКолісник-ж3э3 жыл бұрын
Якби не горіла,то сЕла б не горіли після відступу німця.Я особисто розбирав солом’яно-очеретяну батьківську хату,то не замітив,щоб десь глиною обмазаний був очерет,а нав’язали 1000 кулів ,не рахуючи соломи.(Лівобережжя,Полтавська,тепер Черкаська)
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@ВолодимирКолісник-ж3э, як би "вимочена" в глині солома не горіла капіталісти не витрачали б купу грошей на обробку. То якась інша ціль, певно, для того, щоб не жили якісь паразити.
@sergeymarkisev21453 жыл бұрын
Гидроизоляция.
@Мойевропейскийжидобандеровский3 жыл бұрын
А дождь не вымывал?
@sergeymarkisev21453 жыл бұрын
Сверху - вымывал.
@ludmila-4968 Жыл бұрын
Солома - прекрасний матеріал для покрівлі. Її стебла трубчаті. Саме це дає ефект повітряної подушки. Тобто, як теплоізоляція А ще вчені довели, що солома і глина добре захищають від радіації. Глиняні стіни та стеля, солом'яний верх - от люди і були здоровшими. Зичу українцям довгого віка і здоров'я!
@АлександрНестеров-я4щ3 жыл бұрын
Українська хата літом прохолодна, а взимку тепла. Купив таку хату як дачу у 1990 році, краще і не треба! Тільки там був справжній відпочинок. Ця хата дихала як людина!
@IhorZiLvova3 жыл бұрын
Що з нею зараз?
@АлександрНестеров-я4щ3 жыл бұрын
@@IhorZiLvova від мого міста до неї було 110км, а коли подорожчало пальне, розумієте... Продав місцевим, там був дуже старий, але родючий сад та 0,5 га землі. Потім їздили туди по гриби та до сусідів, які стали нам як рідні. Тепер вже всі померли, а хата розвалилась, да і саду вже нема. Але пам'ять на все життя. Там були ліси, річка Оріль, і дуже затишна атмосфера. Це на межі Дніпропетровської, Харківської і Полтавської областей.(((
@ВолодимирКолісник-ж3э3 жыл бұрын
Та ще й з глиняним долом,усланим свіжою осокою! Це божество!
@IhorZiLvova3 жыл бұрын
@@АлександрНестеров-я4щ Розумію Вас...
@gennadiyyanovyi34633 жыл бұрын
@@ВолодимирКолісник-ж3э Зіллям.
@rybarybakam3 жыл бұрын
В дитинстві пам*ятаю ще були в нашому селі хати під соломою !!! Наші найкращі побажання !!! Всім віка й здоров*я !!!! З повагою до автора.
@takzvaniy3 жыл бұрын
Навзаєм! Дякую за коментар.
@ІгорМагеровський-ф1н3 жыл бұрын
Так було, вітаня друзі!Тепер це дорога розкіш,і майстрів нема?
@Муравьишка3 жыл бұрын
У моей бабушки есть такой дом
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@Муравьишка, і такий приїждаєш в гості. 👍 Коли бабуся вийде з хати, то ти швиденько відкриваєш "тюль' на вікнах і дверях та й звеш :" Мухі, Мухі захадітє , бабушка ушла!" А коли бабуся кличе тебе копати картоплю, то ти їй кажеш : " А я єєо туда нє пр'ятал, потому искать нє буду!"😭🔥
@gewelryamator42523 жыл бұрын
@@takzvaniy Знайдіть про повністю сплетені з соломи хати , зараз таких майстрів не знайти .
@ЕленаИвановна-е7е3 жыл бұрын
Помню у бабушки сарай был с соломкой крышей, или летняя кухня, н е помнюГлянула на картинку и бабушкин двор ухоженный уютный такой вспомнила двор был просто земля ,но сыпали песок..поэтому грязи н е б ыло ....кае же у моей бабушки хорошо и красиво в селе и во дворе было ...у входа обязательно цветы сирень и чайная роз а потом садила она чернобрывцы и царську боридку(колоколчиуами цветы разных цветов)Хатка выбеленая белая с голубой отделкой и цветами , сад ;за двором поле..хутор так и назывался ,,зелене поле"ЮБабулечка моя была первой хозяйкой на селе..така чепурна...постель белоснежная(в селе где воду с колодца носить нужно было(.!)..и я... не разу не видела у нее гору стирки..чуть ,что уже стирает ,мне казалось летом прям каждый день..).. накрахмаленая с кружевами (для нас конечно, себе то..стелила она попроще)Занавески белые накрохмаленые, в доме чистота идеальная в огороде тоже даже в коровы в хлеву мыла полы она и убирала каждый день...А готовила как!самый вкусный борщь на три близлежащих села..чуть ,что ,ее звали готовить! ТЕПЕРЬ ВСЕ ЭТО ТОЛЬКО СНИТСЯ МНЕ 23 ГОДА НЕТ УЖЕ МОЙ БАУШКИ!УМЕРЛа ОНА АИ ДОМ ЕЕ ОСИРОТЕЛЫЙ РАЗВАЛИЛСЯ , ТЕПЕРЬ ДА ЖЕ НЕ ВЕРИТСЯ ,ЧТО КОГДА ТО ТО ТАМ БЫЛА ТАКАЯ КРАСОТА..КАК ЖЕ МНОГО ЗАВИСИТ ОТ ЧЕЛОВЕКА, ОТ ЕГО ТРУДА.
@sviatoslavkuchyk4743 жыл бұрын
Езжай ,дочка, обратно из города в село.
@ЕленаИвановна-е7е3 жыл бұрын
@@sviatoslavkuchyk474 знаете ,село я любила только со своими бабушки и многочисленной роднёй...Это было так классно когда все село знает чья Т ы и Пол села родни. А ТЕПЕРЬ СКОРБНО ТАК ..ОНИ ВСЕ НА КЛАДБИЩАХ СЕЛЬСКИХ ПОХОРОНЕНЫ..И Я В ШОКЕ ОТ ТОГО ,ЧТО У МЕН Я В СЕЛЕ НИКОГО УЖЕ НЕТ..И ВРОДЕ ГРЕШНО ЖАЛОВА Т.О СЯ МОЯ БАБУЛЕЧКА В 94 УМЕРЛА ,ДВЕ РОДСВЕННИЦЫ 101 И 103 ГОДА ,А СЕРДЦЕ ПЛАЧЕТ..ТЯЖЕЛО ! А
@valeravasilenko45783 жыл бұрын
@@ЕленаИвановна-е7е Не унывайте, Елена!У многих из нас были такие же бабушки и дедушки ,в таких же хатах,похожих,и,не очень,в разных деревнях...и даже странах.Они живы в наших сердцах,живы,пока их помнят!!! Всего доброго!!!
@sadovniksadovnikov75323 жыл бұрын
@@ЕленаИвановна-е7е а кто мешал продлять этот род и село вместе с ним?
@ЕленаИвановна-е7е3 жыл бұрын
@@sadovniksadovnikov7532 я родилась и живу в городе ,училась работаюна хорошей работе,в село не планировала ехать жить. А ВЫ САМИ С СЕЛА, ТАК И ЖИВИТЕ ТАМ..Я СКУЧАЮ ПО ТОМУ ВРЕМЕНИ КОГДА ВЫ АБУШКА И РОДНЯ БЫЛА ЖИВА..КОНЖА СОБИРАЛИСЬ И ПЕЛИ ПЕСНИ КОГДА ВСЕ БЛ ЫЛИ МОЛОДЫМИ :МОИ РОДИТЕЛИ ТЕКИ ,ДЯДИ..А ТЕПЕРЬ В СЕЛАХ У МЕНЯ НЕТ НИКОГО И ЭТО ПЕЧАЛЬНО...
@ОлегКоваль-ы7ъ3 жыл бұрын
Мій прадід збудував хату у 1921 році. Солом'яну стріху замінили на шифер лише на початку 90-х. Нижня солома була жовтого кольору,неначе свіжа. Покійна бабуся майстерно вміла в'язати снопи,зв'язуючи їх рогозом,який заготовляла заздалегідь
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
Очерет, татарське зілля, рогіз = одна рослина. Котрою мабуть вкривають дахи по при річку. Перевесло на снопи робили переважно з осоки. З неї щітки робили і мазали хату. Осоки є понад 1000 видів.
@ЛарисаУкраїнка Жыл бұрын
@@ЯнҐанджРогіз- м´який, гнеться, ним можна зв‘язувати. А очерет цупкий як бамбук і пустий всередині, квітне метелками, а в рогозу такі компактні кийки коричневого кольору оксамитові на дотик….
@Lidyakislyak Жыл бұрын
Всі перераховані рослини не одна, а різні.
@КРАХРоссииНЕИЗБЕЖЕН Жыл бұрын
Блін, шо нігде не протікала така криша?
@victoriaprisa4389 Жыл бұрын
А мыши? Не заводились в той соломи?
@МаринаСавчук-э1ы3 жыл бұрын
Щиро дякую вам за вашу працю й цікаву інформацію! Вітання з Криму!!! 👍👍👍👏👏👏🇺🇦🇺🇦🇺🇦🙏🙏🙏🌹🌹🌹❤️
@ОлександрЧорний-д5ц3 жыл бұрын
" Золоте правило будівництва - будуйте з того, що є під ногами (тобто в досяжності)." Олександр Терехов
@andreytsap9356 Жыл бұрын
@@mikmikos898 ))) з києва
@nikolay-t6497 Жыл бұрын
@@mikmikos898 Я знаю його по багатьом відео. Він українець та досвідчений фахівець...
@ugrumum8 ай бұрын
JA-JA? DAS IST GUT
@АлександрШтоль-ц2г3 жыл бұрын
Насколько простой народ мудрый! В такой хате летом прохладно, а зимой тепло! Не то что в железобетонных коробках!
@КузбассМакс3 жыл бұрын
не практично
@Vlasnijdosvid3 жыл бұрын
@@КузбассМакс Почему не практично? Предки так жили, все хорошо...
@vladimirfilichev84143 жыл бұрын
Был в такой хате, летом хорошо там.
@vladimirfilichev84143 жыл бұрын
@@Vlasnijdosvid Потому что любая искра, или допустим молния, все вспыхнет быстро.
@КузбассМакс3 жыл бұрын
@@Vlasnijdosvid Она же не просыхает, плесень , гниль. Такую крышу каждый год менять надо.
@ОленаГорова-ь9ж Жыл бұрын
❤Точно такий будинок був у моєї бабусі.на Кіровоградщині.Помню крили очеретом. Дивлюсь на це фото і відчуваю ностальгію,мабуть що були всі рідні живі і я дитина.❤Всім бажаю здоров'я і миру 🙏🙏🙏
@ІринаКсьондзик7 ай бұрын
Та й на Черкащині. Які теплі спогади.
@СтасАртеменко-ж4т3 жыл бұрын
Вподобайка каналу. Вітання із Козацького Запоріжжя ! Слава Україні !
@takzvaniy3 жыл бұрын
Героям Слава!
@СтасАртеменко-ж4т3 жыл бұрын
@@takzvaniy Слава нації ! Смерть ворогам !
@ВолодимирКолісник-ж3э3 жыл бұрын
Гуляйполю слава!
@for_Ukraine_ Жыл бұрын
Є ще один нюанс з соломою: солома - це житло для осмій, диких бджіл, які забезпечували підвищену урожайність городини і садовини, бо починали опилювати рослини вже при +6 (домашні бджоли при +16) і працюють в 12 разів інтенсивніше домашніх бджіл. Мед вони не дають, але роботу по запиленню виконують ідеально. В дитинстві ми називали цих бджіл "часікі".
@Фурія9 ай бұрын
Нагадали дитинство часіками😊
@boris_lyalchenko1953 Жыл бұрын
Подвійні снопики для вшивання хати називаються "кулики". Нижній ряд клався колосками догори, а наступні колосками вниз. Зверху викладався "гребінь". Добре пам'ятаю весь процес.
@РинаБарго9 ай бұрын
Ще ви пропустили, що снопиками періодично ремонтували стріху: робили ревізію зіпсованим.
@boris_lyalchenko19539 ай бұрын
@@РинаБарго Правильно. Бо перший ряд прив'язувався колосками догори і там любили селитися горобці. Але всеодно, як мінімум років 15 стояло, а при якісній ушивці і гарній житній соломі, то і набагато більше. Зверху почорніє, підгниє, а всередині солома, як жива. Нас лишилось уже мало, хто пам'ятає...🌹
@ТвояЛюбовь-г4у3 жыл бұрын
У моих дедушки и бабушки в Харьковской области была хата, крытая соломой. Однажды летом, хату полностью перекрывали соломой новой. Мне было 8-10 лет, я активно помагала или мешала, но было очень интересно. Потом солому поливали раствором глины, что-бы крепче держалась.
@АлексейКараванов-т4м Жыл бұрын
Говном ещё поливали и хаты из говна сделаны были.
@Iryna_Sydorenko2 жыл бұрын
Вражаючі технології при будівництві хат використовували наші предки.
@Mark...avrelie1._3 жыл бұрын
Подача інформації приємна та позитивна.
@takzvaniy3 жыл бұрын
Дякую
@ВасилийПавлович-ш4д3 жыл бұрын
Красота и чистота в смысле экологии.
@ЛюдмилаЛюдмила-п9п8 ай бұрын
Надзвичайно цікаво. Дякую.
@МаріяКовбаснюк-ф4й3 жыл бұрын
Я в Польщі тепер бачила ресторан покритий соломою,стильно.
@ihor_babii3 жыл бұрын
Не треба далеко їхати, під Франківськом,у селі Березівка є ресторан "Канада" - солом`яна стріха, відкриті балки перекриття і т. д.
@ЕленаИвановна-е7е3 жыл бұрын
У нам при совке ресторан казачий дозор был тоже под соломеной крышей
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
Українське старе слово покритка чули. Вкривали хати соломою. Покривав бик корову, ну й..самі догадуєтесь. То не я, то Т.Шевченко "Кобзар" .
@OksanaKovalchuk-l8i Жыл бұрын
Так, з дитинства пам'ятаю ще такі хати з солом'яним покриттям. А мій дідусь, серед усіх його здібностей, був найкращим пошивальником навкруги. Я бачила, як він працює. Це було, неймовірно цікаво! І що важливо, що нові снопи периодично потрібно було підкладати під старі. Були свої навички та хитрощі, які не кожен чоловік міг набути за життя!
@Владимир-л1з7е3 жыл бұрын
Мой отец занимался перекрытием хат соломой, я спрашивал его: На сколько лет будет служить подобное перекрытие, на первый взгляд слабенькое и не надежное, он отвечал что при качественных снопах и умелому покрытии 50 лет, это мы слышим и в ролике.
@ВалентинЦиос3 жыл бұрын
До первого пожара и нету хаты
@sergey-rs5vy4gy9n3 жыл бұрын
@@ВалентинЦиос хаты сгорают и под шифером и ещё быстрее. С нынешними материалами. К тому же ураганные ветры не срывали такие крыши, как сейчас.
@ВикторДмищук3 жыл бұрын
@@ВалентинЦиос Пожари по різних причинах бувають ... якщо з сиредини то це дійно погано а якщо наружна то тут більше шансів хаті зберегтися тому що солома прпитана глиною + люди успівали трохи пролить водою .
@ВасильВасиль-н7ц Жыл бұрын
Сучасні хати згортають ще швидше.
@НаташаНерода-е8щ Жыл бұрын
@@ВалентинЦиосесли некто не полжигал то и пожару небыло.
@ВладиславАнатольевич-ы4к8 ай бұрын
Коментар на підтримку каналу і розвиток українського контенту. Велике дякую за цікавий і пізнавальний контент, і дякую за вашу працю, успіхів в усіх починаннях, мирного неба і міцного здоров'я. Разом до перемоги. Слава Україні Героям Слава!!!
@Laytovuy Жыл бұрын
Дякую за Український вміст.
@ЛюбовьСоломаха-ж1ь9 ай бұрын
Вперше побачила Ваше відео й відразу підписалась.✅ Бог на допомогу Вам. 🙏🙏🙏
@affective0003 жыл бұрын
Дякую за відео, дуже цікаво.
@ВиталяВорфоломеев9 ай бұрын
Дякую вам за гарне відео.
@veusveus98963 жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво. Підписався на ваш канал. В Україні дуже багато цікавого, але, на жаль, пересічний громадянин знає зовсім мало. З вашою допомогою цю ситуацію можна змінити на краще.
@takzvaniy3 жыл бұрын
Дякую, дуже приємно!
@СветланаКирчева-ж5ъ9 ай бұрын
Підписалась на ваш канал. Дуже сподобалась подача матеріалу і голос приємний.
@kozak0073 жыл бұрын
Благодарю за короткий фундаментальный урок.
@Roman-mf1nq3 жыл бұрын
Памятаю такі дахи, у 80-х вони досить часто зустрічалися по селах - стріха!.. Тепер я живу в Великобританії, і соломяні дахи на старих будинках (досить розкішних і дорогих) бачу частенько. Що правда у Великобританії стріха щільніша і акуратніша, наче коротка зачіска телеведучої.
@leo-sd6ws Жыл бұрын
Тому що там роблять мати по новій технології, під пресом. Через те вона така гарна.
@Roman-mf1nq Жыл бұрын
@@leo-sd6ws тим дахам поверх 500 років!
@leo-sd6ws Жыл бұрын
@@Roman-mf1nq дахам можливо, але не соломі.
@Roman-mf1nq Жыл бұрын
@@leo-sd6ws я не спеціаліст, не знаю. Але солома має реально доевній вигляд, і я жодного разу не бачив щоб її повністю чи частково міняли.
@leo-sd6ws Жыл бұрын
@@Roman-mf1nq солом'яна покрівля може десять і більше років не протікати. А там можливо ще чимось оброблена, то і кілька десятків витримає.
@ДмитроМіщенко-я5ф Жыл бұрын
Я ще памятаю хати під соломою , вмію жито жати та снопи в'язати юрком ( подібний до качалки на тісто). А покривали хату спеціальними приколоткаии -- це подвійний сніп із звичайного снопа і привязувався до бантини (тепер лаги) перевеслом мотузкою скрученою з соломи.
@ОлександрЧорний-д5ц3 жыл бұрын
В мережі можна знайти сучасні будинки побудовані в українському стилі. Є навіть кахель з українським орнаментом. Свій будинок будуватиму так само. Стіни з цегли, або ракушняк, ефективний утеплювач. Зовні і всередині білі стіни з орнаментом. І звичайно ж садок вишневий коло хати та чорнобривці. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍
@ПетрК-и5ц3 жыл бұрын
Українська хата, будувалися з лампачу, або вальків, тобто глиняні, потім обклали їх цеглою. В нашій місцевості такі будівлі, мені від мами залишилась, зимою, вона добре зберігає тепло, а літом в саму більшу жару прохолодно, що як в обід ляжеш відпочити, то змерзниш, як Рябко, в січневі морози.
@ОлександрЧорний-д5ц3 жыл бұрын
@@ПетрК-и5ц Так, знаю. Моє дитинство пройшло в такій хаті. Наша не була обкладена цеглою. Її доводилося мазати інколи глиною, та білили кожного року. Я мав на увазі ззовні таку саму, щоб зберегти стиль. Якщо стіни зробити з червоної цегли та гіпсову штукатурку, то мікроклімат повинен бути схожим.
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@ОлександрЧорний-д5ц , варто навчитися від старих. Замість дерева по кутах варто використати залізо- бетон+фундамент. А потім завалькувати хоч метрову стіну. Мій дід до війни ," за куркульство" був на виселці в Туркменістані. Там навчився. Повернувся і зробив таку хату на дві половині, перед війною, а дах з червоної черепиці. Все село ховалося в ті хаті від бомбування. А хата стояла до 90 р, потім ми продали. А вже ті хазяї частину з дуба (де худоба) знищили і певно дах невдало перебудовували, бо замість черепиці вкрили шифером.
@МиколаКовалюк-к8ц2 жыл бұрын
І стіни з очерету можна . Є багато відео про очеретяні вулики . А очерет є до трьох метрів висотою , а може й довший .
@НаташаНерода-е8щ Жыл бұрын
@@ОлександрЧорний-д5ця проживаю в Житомирській обл.в нас у селищі щей зараз є хати де в середині білять білою глиною .
@56-4283 жыл бұрын
Житня солома довговічна ,а покрівля з соломи легка і ремонтнопридатна.
@ukrainianknight29863 жыл бұрын
Цікава тема і дуже приємний голос, дякую
@annapoliak11283 жыл бұрын
Нарешті я це дізналася:) дякую вам 🙂
@СтефаніяМриглод3 жыл бұрын
Так пошивали .Жито молотили ціпом .вимолочені снопи -околоти .з околотів робили сніпки .а сніпками пошивали .
@ДмитрийТищенко-ц6ы Жыл бұрын
Друже Так Званий. Я вже доволі старий и розбірав не одну стріху. Крили і очеретом і соломою і "дранкою" Очерет ліпше. Бо соломяний дах забірали в колгосп для корів.
@eugeniamilevych2946 Жыл бұрын
Ваші стріми об'єднують Українців Усього світу. Гарну справу робите. Продовжуйте. Так як усю Європу заселила Поступово людність з Праукраїнської землі, то не дивно, Що там зустрічаємо до цього часу Покрівлі з соломи і ще однакові Звичаї... в Англії зустрічала не раз В куточку букет з колосків пшениці, маківок і чебрецю... ...а звідки це у вас?! Не знаю... Так моя мама робила, так моя Бабуся робила і я так роблю...
@НиколайСозыкин-ь7т9 ай бұрын
Ага и Америку и ещё папуа- новую Гвинею, что милый куришь. 😂
@ДимаМитин-й3й3 жыл бұрын
Дуже цiкаво дякую за iнформацiю
@mistercutie_dragon8962 Жыл бұрын
Нідерланди досі користуються такою технологією. Такі дахи тут вважаються дуже дорогими. А будинки виглядають казково під такими стріхами
@ЛюбовьСоломаха-ж1ь9 ай бұрын
Дуже важлива та цікава інформація!!!🕵️ Дякую, шановний пане!🤔
@viktoriiavitkovskaya1178 Жыл бұрын
👍🇺🇦Використовують зараз , достатню подивитись провінціалів містечка в Англії. Мені теж цікавіше крити дах очеретом, дуже красиво, та в традиціях нашого народу.
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
На прикінці 70 і початку 80 почали масово горіти солом'яні хати. В "сліраді" казали, що то орудує банда... Та ж не було більшої банди 🗡️ ніж🔪 кпсс. Дали вказівку, що б в показових областях хат під стріхою не залишилося. Ходили "актівісти" і палили пустки...по 5-7 хат за літо, в одному селі. Переважно восени, коли вже зібрано і навіть оборано. А решта селян боялися і перекривали хати шифером.
@АнтонінаШпак-п3р Жыл бұрын
В 80 році ,як була олімпіада був наказ ,щоб по трасі Москва -Сімферополь не було жодної солом'яної стріхи.Сільради вкривали дахи шифером прямо на солому.І сміх і гріх.
@НиколайСозыкин-ь7т9 ай бұрын
Ну бреши дальше, дебил блин.
@АннаШевченко-я4ы8 ай бұрын
Суки - комуняки!
@СтепанСеменов-н7ъ Жыл бұрын
В 1992 році приїхав в дідову хату. Туді було скрутне становище, хата вкрита очеретом і вже його залишилося не багато. Як йшов дощ, то круглм текло. Пришлося косити очерет, учитися і вкривати хату самому.
@annaonoshko Жыл бұрын
Справились? Хата ще під очеретом?
@СтепанСеменов-н7ъ Жыл бұрын
Так
@ЛарисаФедина-х7к Жыл бұрын
@@СтепанСеменов-н7ъну ви молодчина
@СвеРютина Жыл бұрын
Дякую за таку інформацію.
@1...7573 жыл бұрын
Кожен рік моя тітка добряче поливала стріху білою глиною з водою. Два раза в рік мазала земляні поли і білила усю хату.
@АнатолийПономарев-н3б3 жыл бұрын
Солома , для Декларации ...
@ОлександрНовосельцев3 жыл бұрын
"Земляні поли"- це "долівка"?
@ЄвгенТіцький3 жыл бұрын
@@ОлександрНовосельцев Так і є.
@ЕленаИвановна-е7е3 жыл бұрын
И как у них времени хватало на всё..???скажИте?Моя бабушка белила раз в год перед майскими праздниками..И городы большие хозяйство,как они пахали . Я так не могу..мы вот в кухне ремонт делаем..и то..я уже с ног валяюсь.. а если огород и хозяйство было.. я б уже умерла...
@СергейБондаренко-ш3у3 жыл бұрын
@@ЕленаИвановна-е7е Потому что наших дедов воспитывала Украина. А нас с вами уже Россия посредством Советского Союза. Насаждала культ Партии. А там были одни лодыри и дутые герои труда. Вот мы и привыкли еле --еле работать а все больше стонать да притворяться.
@Natalijabojko8 ай бұрын
Дякую вам за розповідь 👍
@СветланаЕрмолаева-х5н3 жыл бұрын
Дякую. Очень интересно, ждём новые видео
@takzvaniy3 жыл бұрын
Щиро дякую за підтримку
@ОлесяМісевич-н8ш9 ай бұрын
Дякую за працю. Моя бабуся у 70-х роках жила у хаті критій соломою
@СергейКолесник-ф3у3 жыл бұрын
У моих деда с бабкой была такая хата, глиняная мазанка под соломенной крышей! Как же там было хорошо! Летом при нереальной жаре-в хате всегда прохладно! Зимой бабушка топила печку и было тепло! И соломенную крышу никто не менял как тут пишут! Её сверху покрыли рубероидом и так она и стояла пока мои не поумирали, потом хата без людей завалилась.
@leo-sd6ws Жыл бұрын
Міняли ,кацапе, міняли. Адже солома не вічна. Це твій дід не міняв, бо за колгоспу, вже не було в людей землі, та і простої соломи не було, бо після комбайна тільки кошманка лишалася. Через те мусили рубероїдом накрити, і так доживати віку.
@leo-sd6ws Жыл бұрын
Міняли ,кацапе, міняли. Адже солома не вічна. Це твій дід не міняв, бо за колгоспу, вже не було в людей землі, та і простої соломи не було, бо після комбайна тільки кошманка лишалася. Через те мусили рубероїдом накрити, і так доживати віку.
@larisakarnaukh2091 Жыл бұрын
Я теж пом'ятаю дах на сараю з очерета-це було дужє гарно і приємно і спати під тим дахом-дух польовий і не жарко;а ше там як казкові ночі- і зірки на небі-досі пом'ятаю..дитинство у той самій красі!!нещабутнє!!
@viktoriiavitkovskaya11783 жыл бұрын
Вони і зараз використовують, дякувати Богу і у нас це відроджується. 🌾🌾🌾🌾👍
@marinavijuk8905 Жыл бұрын
Яка краса! Дякую!
@arturlarsen26383 жыл бұрын
В дідівській хаті під солом'яною стріхою я жив в 50-роках на Полтавщині в рідної бабусі.
@ВіталійТулиголовець9 ай бұрын
Дякую за відео. Україна переможе!
@Slava_Chornovil3 жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую за відео!
@KhrystynaBilobrova9 ай бұрын
Дякую все дуже цікаво
@olgalipnitska49093 жыл бұрын
Відкрию Вам секрет : в Англії до сих пір існують екологічні дахи із соломи. Вартість будинків під екологічним дахом суттєво вища за інші.
@takzvaniy3 жыл бұрын
Дякую
@ДмитроИванов-й8д Жыл бұрын
не з соломи а з очерету
@larisavandyuk3793 Жыл бұрын
І в Англії, і в Голандії, і у Німеччині, ще часто з очеререту
@iBogdanUA Жыл бұрын
У нас в Дніпрі також є нові котеджі покриті соломою ))
@user-HannaLys Жыл бұрын
В Нідерландах теж є такі будинки. Це дуже гарно і дуже дорого.
@ОксанаОпашнянська8 ай бұрын
Дякую Вподобайка , розповсюдження
@ТамараБудаевская3 жыл бұрын
Спасибо, оч ень интересно!
@НиколайСозыкин-ь7т9 ай бұрын
А что интересного, леса нет крыли соломой, на севере лес, крыли тёсом, а тут целая теория😅
@lyubovvoronchak7014 Жыл бұрын
Цікава розповідь, дякую вам за програму
@Хрень-Пень3 жыл бұрын
В Белорусии,у моей бабушки дом был под соломенной крышей еще в1978 году...
@rrusucarp7 ай бұрын
В Брестській області?
@СергійОдінцов3 жыл бұрын
Унас на слобожанщині теж такі хати були ,бабуся кожну весну вибілювала хатинку,а долівка була земляна повуглах кантик підведений свіжоскошене сіно коли висохне заносили дохати посипали долівку ,вхаті так пахло гарно і свіжі млинці вранці змолоком,гарне було дитинство,пасли корів сіно косили.Бабуся казала що у голод знімали очерет здаху кормили корів щоб самим вижити.
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
Все класно,за українську дяка, але ні рогіз ні очерет корова не їсть. Їх ніякі тварини не їдять, навіть лосі. А солому, котру пропускали через січкарню чи дрібно сікли сокирою чи сікачем, відпарювали окропом і трішки солі то їли ті всі тварини.
@RieltorRPG3 жыл бұрын
Дякую за відео козаче... Даний коментарій в підтримку відео 🇺🇦💪🇺🇦
@Tamara-Green3 жыл бұрын
Вкривали житньою соломою, бо вона десятиліттями не піддається гниттю.
@ВолодимирКолісник-ж3э3 жыл бұрын
Житня солома ще й довга була і міцніша
@vasiliyfutsur28153 жыл бұрын
А ще очеретом /камишом , того шо він на стрісі водовідштохуючий і ніякі ні миші ні комахи там не заведуться , хіба що ластівка під стріхою гніздо зівє.
@НаталияТалалай9 ай бұрын
Дякую.
@elenafriese2035 Жыл бұрын
Люблю такие крыши. В Германии очень дорого стоит и ложить 👍
@andreberezovskiy Жыл бұрын
Дякую, цікаве відео!
@ВладимирСиротенко-щ5о3 жыл бұрын
А ще солом'яний дах був як резерв на корм худобі,чув таку версію... Хай Вам щастить,з повагою В.С.
@serhiisynytskyi99893 жыл бұрын
при перекритті солому з даху використовували як підстилку для худоби
@СергейФролов-ы9ш3 жыл бұрын
Вспомнил как один старый дед посоветовал детям своим обмолотить ещё раз солому с крыши. Зерно все зимой съели. Так на посадку набрали семян.
@ЮрийАдаменко-ф2щ3 жыл бұрын
@@serhiisynytskyi9989 коли не вистачало весною кормів, то й годували. Правильно чоловік говорить. Тому що в першу чергу заготовляли для колгоспного стада, а для власної худоби-що залишиться. От не завжди й вистачало до молодої травички.
@ЮрийАдаменко-ф2щ3 жыл бұрын
@@СергейФролов-ы9ш это - фейк ибо на крышу шла уже обмолоченная солома. Если бы там осталось зерно, то даже представить тяжело что бы там сделали мыши.
@СергейФролов-ы9ш3 жыл бұрын
@@ЮрийАдаменко-ф2щ Пришлось мне однажды штукатурить дом изнутри глиной с резанной соломой. Солому брали после комбайна. Начались заморозки и мы поставили внутри чугунную печку. Топили дней пять, а после оттепели некоторое время не заходили внутрь. Зашли и увидели что все стены зеленые. Так что некоторое количества зерна остаётся.
@V_Strategist Жыл бұрын
Прекрасно!
@alexhanter56973 жыл бұрын
Чому ,чому ! Та тому що тоді ще не було єврошиферу , або навіть рубероіду ! От і тому !
@lvesummer89073 жыл бұрын
Які колоди на стрісі?!Колоди!Мабудь тому є своя назва.
@Olgaolgaa11053 жыл бұрын
А мне кажется, нам предлагают готовиться именнок этому архитектурному решению наших проблем!
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
@@Olgaolgaa1105, та ні. Як кажуть: "Не по Сеньке шапка". Зараз такий дах - дороге задоволення. А землі людям не віддадуть, навіть в тих бідніших малоземельників з часом "відіжмуть". Тому вихід : землянка, на цвинтері - два в одному.
@ОлегБорисович-к9ф3 жыл бұрын
Тогда мы просто небыли у Эвропи.
@ЮрийКаплиев-о8ж3 жыл бұрын
@@ОлегБорисович-к9ф в Европе в те времена, тоже соломой крыши.
@sayonara477 Жыл бұрын
Дякую, цікава розповідь
@IhorZiLvova3 жыл бұрын
Мама казала, що стріху на хаті "пошивали" (так називався процес створення стріхи -- даху з соломи).
@vasiliyfutsur28153 жыл бұрын
Так є . Пошивали , перевислом привязували снопи до балок і то робили по певній технологіі і снопи виставляли так що було рівно як під нитку .А теперені майстри так капарно роблять що та робота до сраки максимум на 7- 10 років.
@qwerasd65323 жыл бұрын
@@vasiliyfutsur2815 Теперішні майстри не те що покрівлю з соломи не зроблять а й коробку до вікон чи дверей,без зарізів без нічого тільки гроші давай.
@ЛюдмилаРижак-щ1ф3 жыл бұрын
Чомусь у нас на Черкащині завжди говорили - вшивали. А чоловіків котрі це робили - вшивачі стріх.
@annatabachnikova11209 ай бұрын
Дякую, дуже интересно
@АтейСкіфський3 жыл бұрын
Солома-чудовий матеріал,який ізолює житло від радіації. Пращури знали,що з чого робити. Солом`яний дах використовували ще трипільці.
@ЯнҐандж3 жыл бұрын
Пращури це пра-прадід і -баба. А то батьки , чи дід з бабою. Якщо стріха захищає від радіації то й ядрьоної бомби спасе. 😭👍
@pole7569 Жыл бұрын
Може собі покриєш?
@milaukr8565 Жыл бұрын
@@pole7569ботяра , яму 2#2 себе приготовь , 😆😆😆😆✊🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@pole7569 Жыл бұрын
@@milaukr8565 хворий? Чи живеш в дерев'яному хліві обліплений глиною з кізяками критий соломою куди випадково провели інтернет?
@МиколаКористувач-ж5э Жыл бұрын
@@pole7569ти не хочеш самостійно закрити свій jот???
@РусланРезніков3 жыл бұрын
дякую. здогадувався але не знав напевно 👍
@nikolaibait74853 жыл бұрын
В Нідерландах є ціле село на воді, в якому всі дахи покриті соломою. Гітхорн називається. Дуже мальовниче. Замовте блог в You Tub. І в Англії також зустрічаються дахи з соломи і очерету. І коштують такі дахи значно дорожче, від сучасних покрівель.
@andreytsap9356 Жыл бұрын
бо дуже трудомісткі, сучасні економічно вигідніші
@МиколаХодаковський Жыл бұрын
Солома дешева, а майстри дорогі.
@ОлександрВерхогляд-ш1и9 ай бұрын
Красива, чарівна покрівля
@olyakozak31493 жыл бұрын
Молодець, цікаво!🇺🇸🙋🏻♀️
@takzvaniy3 жыл бұрын
Дякую🇺🇦🇺🇸
@viktoriiavitkovskaya11783 жыл бұрын
Підписуюсь одразу, цікавить ця тема. 👍🇺🇦👍👍👍👍👍👍
@maestropikaso3 жыл бұрын
Класс
@helenluka9483 жыл бұрын
Дякую за цікаве пізнавальне відео
@ВладимирБарашкин-п8м3 жыл бұрын
Спасибо за материал!!! Не только в Украине но в среднем голодающем поволжье тоже солома у крестьян была, доски были у крутых селян!!!
@ЛарисаАнтків8 ай бұрын
Дуже комфортні хати. І з того, що є під руками. Гарні і дешеві
@videoacc19053 жыл бұрын
Спасибо, интересно.
@НатальяДмитренко-м6й Жыл бұрын
Дуже цікаво знати!👍
@АндрейПетров-р6ж8о3 жыл бұрын
Дякую, приємно слухати, цікаво
@takzvaniy3 жыл бұрын
А мені приємно чути такі слова)
@ЕвгенияСтепаненко-у1й9 ай бұрын
Дякую,цікаво
@antonefimenko50273 жыл бұрын
Двісті сорокова вподобайка так званому
@takzvaniy3 жыл бұрын
Вдячний)
@ВикторДмищук3 жыл бұрын
@@имяфамилия-ю6д3л Да дійно так було в голодні роки корів годували солмою з криші ...
@bildchenkomarina7164 Жыл бұрын
У Гоандії, сьогодні є багато сучасних будинків вкриті соломою .Це виглядає дуже гарно.
@timofiidenisiuk78403 жыл бұрын
Дякую! Чітко! Одне доповнення - тоді солома була більше метра довжиною і трішечки зернят. Зараз виведені сорти злакових умисне із коротким стеблом, але зернят більше. Теперішньою соломою нічого не накриєш. Тільки очерети десь брати треба. А отак просто ВЕЛИЧ думки і практичного гармонійного життя в природі наших предків показати - прекрасна робота. Дурники в Московії жили в землянках із земляною покрівлею. Слава Україні!
@takzvaniy3 жыл бұрын
Дякую. Героям Слава!
@ПетрК-и5ц3 жыл бұрын
Кому потрібен очерет, у нас на річці Базавлук, хоч греблю ним гати, заразом і річку почистите. Так що звертатися, не пошкудуєте.
@caterinagavrylenko9239 ай бұрын
В Африці хати під соломою
@ТамараСтороженко-е4в Жыл бұрын
Дякуємо
@Юрій.Марченко3 жыл бұрын
Дякую! Цікаво.
@nicnic14349 ай бұрын
Теплый дом из глины и соломы, спасибо за видеоролик с
@Ozyress Жыл бұрын
Неделю назад был на севере Германии. Был удивлён, увидев там подобные крыши. Возможно, из какого-то тростника, а не из соломы. Всю Германию проехал, но такие крыши видел только у моря.
@atjanawagenleitner3292 Жыл бұрын
Да,это тоже национальная традиция ,только не солома,а камыш. Mecklenburg-Vorpommern, и другие приморские районы. Между прочим,доргое удовольствие.
@НаталіяКіріченко-н5л Жыл бұрын
Були на гостинах у родича, купив будинок під очеретяною стріхою. Це повний релакс. Зараз зробити такий дах коштує великих грошей.
@youckvadim31033 жыл бұрын
Колоду.. Та Жердину. Прочитати - "стриха" в вікіпедії, дивитись - музей в Переяславі.