Листья выношу на грядки, где они благополучно лежит до посадки, а потом используется как мульча. В прошлом году разместил пару кубов в компостном ящике, с дном. Утрамбовал, накрыл ль осадков. Сохранённые листья очень помогли в июле-сентябре. Ещё практикую листовой пар: складываю листья на грядках под озимые посадки чеснока и лука и накрываю, как правило чем попало лишь бы не проникал солнечный свет. Открываю грядки за две-три недели до посадки.
@LyricalPeasantАй бұрын
Дуже гарний досвід. Дякую що поділилися з нами. Гарного Вам врожаю!!!
@ТамараКупренкоАй бұрын
Краще залишити листя там де вони впали і нехай вони все поживне віддають землі і деревам,а для компосту притягти листя з неплодових дерев і тоді це буде добавка добрив. А плодові так потребують менше добрив і поливу бо листя мульчує. А проти хвороби і шкідників ми дерева обробляєм
@LyricalPeasantАй бұрын
Краще все робити в комплексі і буде все добре!. Гарного Вам врожаю!!!
@АллаКовальська-б1эАй бұрын
Навпаки опале листя приношу на город, вношу триходерму, боверію ,до весни майже нічого не залишається , грунт оздоровлюється, стає пухким і родючим . Компостну кучу потрібно пролити біодеструктором, обов'язково накрити, щоб не попадали осадки і на весну перегній готовий, не потрібно чекати три роки.
@LyricalPeasantАй бұрын
У кожного свої методи і підходи. Звичайно можна і за рік все зробити. Але ми робимо так роками і нам так зручно. А те що Ви написали - дуже доречні і правильні поради. Дякую Вам. Можливо хтось скористається Вашим досвідом. Частіше діліться досвідом у коментарях. Гарного Вам врожаю!!!
@alf_lifeАй бұрын
Вы так говорите что можно подумать в компосте нет вредителей и личинок. Там хрущь в компосте зимует.
@LyricalPeasantАй бұрын
Якщо по секрету то шкідники є скрізь. Просто потрібно зважувати де більше, де менше і від чого буде користі. Ідеального в цьому світі немає нічого....але це вже наукова філософія. Гарного Вам врожаю!!!