ЧОМУ ВИСТОЯВ ХАРКІВ? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

  Рет қаралды 472,374

імені Т.Г. Шевченка

імені Т.Г. Шевченка

6 ай бұрын

Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - www.youtube.com/watch?v=zNFUq...
Найтемніша пляма в історії України! - www.youtube.com/watch?v=WOmw9...
Підтримати канал на Патреон: www.patreon.com/join/imtgsh
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: t.me/addstickers/imthsh
За часів совка Харків називали «першою столицею України» - таким чином радянські пропагандисти намагалися закріпити у головах думку, що першу в історії українську державу створили комуністи у тисяча дев’ятсот дев’ятнадцятому. Йдеться про Українську Соціалістичну Радянську Республіку, яка за столицю дійсно мала Харків. Але правда полягає в тому, що Українська Народна Республіка зі столицею в Києві на той час вже існувала.
Хоча, ви знаєте, що вперше Харків було призначено столицею української адміністративно-територіальної одиниці ще у тисяча сімсот шістдесят п’ятому році. Одиниця ця була створена на Слобожанщині і називалася Слобідсько-Українська губернія Російської імперії. І це була єдина в імперії губернія зі словом «українська» у назві. Була губернія Київська, були Таврійська, Волинська, Подільська, Херсонська, Полтавська. А от Українська - одна-єдина, на Слобожанщині, тому й Слобідсько-Українська.
Тобто і романівська, і більшовицька імперії не просто стверджували, що Слобожанщина і її столиця Харків - є Україною. Вони саму Україну пов’язували перш за все з Харковом. Несподівано, чи не так? Що ж вони такого знали про ці краї, чого не знають наші сучасники, які ведуться на путінські казки про ці землі як ісконно русскіє?
Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".

Пікірлер: 2 025
імені Т.Г. Шевченка
імені Т.Г. Шевченка
Наша зброя в цей момент - вподобайка й кулемет!
Vladislava Simonova
Vladislava Simonova
Я народилася у Харкові, живу у ньому. Тут практично усі говорять російською. Завжди було багато совків, але сьогодні бачу на власні очі переміну свідомості. Особливо серед раніше байдужої молоді. Харків здивував неабияким патріотизмом🇺🇦❤️
F1rst
F1rst
Харків- це Україна. Я тут народився і живу тут , в нашому українському Харкові 💙💛
Наталія Ф
Наталія Ф
Як я пишаюся моїм Харковом! Могутній, красивий, освічений, волелюбний і незламний! Живи, рідне місто! Харків'яни, ви найкращі!
Elchin Islamov
Elchin Islamov
Як син двох матерів - Азербайджану та України, я бажаю всього найкращого Україні та українцям.
Алик Богачев
Алик Богачев
Я народився у Харкові як російськомовна істота, але сама земля повертала мене поспіль до чогось істинного, рідного, вичавила з мене совок (мені 57). Слава Україні!
Люба Люба
Люба Люба
Я вас дуже поважаю!
Valentina Pobizhan
Valentina Pobizhan
Українці рідненькі, я від вас в захваті! Сильні, цілеспрямовані єдиною працею - все заради Перемоги. Нам Бог допомогає, нас наша Свята Земля благословляє. З нами весь Світ. Смерть ворогам! Слава ЗСУ! Все буде Україна!
Ремонт в Харькове
Ремонт в Харькове
Харків'янин 48 рочків, і тільки зараз намагаюсь думати і розмовляти рідною українською мовою. З повагою ваш підписник з самого початку.
Артем Бундук
Артем Бундук
Вперед Харківщина! Я родом з Лозової. І гордий цим.
genyklemberg
genyklemberg
Ваш виклад історії найкращий з усіх котрі я чув. Кожне місто України як Харків, Львів, Одеса чи будь-яке інше є носієм великої історії, культури та елементів, котрими варто дивуватись та брати на озброєння проти окупантів. Наша інтелігенція, наші люди постійно боролись за свободу думки і ніщо цього не зупинить. Ми переможемо!
Владислав Ставринов
Владислав Ставринов
Слава защитникам Мариуполя!
Саша Костин
Саша Костин
Почитайте мемуары Гурченко и Бернеса. Они рассказывают , что Харьков разговаривал на украинском. У Бернеса первая жена заболела раком и лечилась в Харькове и когда он приехал к ней был удивлен, что город разговаривает на украинском. Мой дед и бабуля разговаривали на украинском. Посмотрите довоенные фото города,там вывески на украинском языке. Это после войны город начали русифицировать довоенные
Олександр Коваль
Олександр Коваль
Дякую за відео. Додам ще те, що в Харкові з 1816-1819 рр. видавався перший в Україні літературно-мистецький, науковий і громадсько-політичний місячник "Український вісник".
Eva Brooklyn
Eva Brooklyn
Сподіваюся на історичну справедливість, на повернення всього українського в Слобожанщину 💪🇺🇦
Мій наплічник | Подорожі
Мій наплічник | Подорожі
Крутезний випуск. Харків був, є і буде Україна 🇺🇦
Anastasiya Kozarezova
Anastasiya Kozarezova
Дякую, що пояснили, чому мої любі Суми завжди викреслюють з історії України. А ми Україна, і довели це назавжди!
Vlad Pomazan
Vlad Pomazan
Харків завжди був, є та буде Україною! Кажу вам це як корінний харків'янин!
Warella
Warella
Крім самого відео люблю перечитувати коментарії. І вони говорять про те що велика кількість українців прозрівають і завдяки роликам в тому числі. Хай Вам, Брати, "руки не болять" (як говорила моя бабця) в цій праці,.
SHUMNY HMIL
SHUMNY HMIL
Шановні Брати Капранови,
Навіщо Росії Україна?
20:45
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 1,9 МЛН
Як вижила українська мова!
47:24
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 1,5 МЛН
Три Богатирі і Московські Побрехеньки
21:03
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 897 М.
Найтемніша пляма в історії України!
22:54
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 1,2 МЛН