Ahoj, luxusní video, děláš to na rozdíl od některých střihačů a tajnůstkářů přímo SQUĚLE 😁 jen tak dál. Zmíním tady jeden nápad, já videa netočím, ale nenapadlo tě zkusit udělat nastřelovačku, tj baterie velkých kondenzátorů a vybít ji do bodů, měl jsem kdysi takto udělanou nastřelovačku na vývody na pospojení a prodávaj se na to i spešl šrouby a zemnící body. Čest tvé tvorbě 👍 jen tak dál.
@to2203 жыл бұрын
Mám v pláne vyskúšať napojiť na túto bodovačku kondenzátory, ale keďže nechcem investovať do drahých kondenzátorov, tak si kúpim tieto staré tesla www.avelmak.sk/index.php?pg=det&article=42829 tento obchod mam v blízkosti, takže len čakám kedy sa konečne otvorí predajňa a pri nákupe 10 kusov má to vyjde na 1euro (takže kľudne si môžem dovoliť kúpiť aj niekoľko desiatok kusov) A som náramne zvedavý aké prúdy dokáže dodávať takýto starý dvadsaťročný kondenzátor😁
@karelventil26473 жыл бұрын
@@to220 Také zajímavý pokus. Hodně lidí bude chtít bodovačku bez autobaterie. Také bych se jí raději vyhnul, kdybych potřeboval bodovat.
@Edisson.3 жыл бұрын
@@to220 Ahoj, to se obávám, že to nebude stačit, já tam měl kondy vysoký 14 cm a v průměru tak 5 cm (jeden tady ještě mám) a kapacita jednoho byla 60000 milifaradů a vývod je šroubový M6 Nedávno jsem opravoval jeden přístroj kde bylo 6 kondů cca 30 cm vysokých (možná i víc) a 8cm v průměru, kapacitu si nepamatuji (hledal jsem i fotky, kondy sice vidět jsou, ale hodnota nikoliv - v kovovém rámu rámu drží pomocí ocelových svorníků M6), propojený jsou kabely o průřezu 10mm, vývody jsou šroubové se závitem M8 a výboj z nich se spíná obrovským IGBT modulem. No každopádně jsem zvědavý zda se ti to povede, držím palce 🙂 Tom
@flodurkeng3 жыл бұрын
chodím sem rád jsou tu super nápady :)
@martyd4202 жыл бұрын
Díky za videa, reálně mi pomáháš v práci :) Zaveď donaty v kryptu, nějaké XMR bych rád pravidelně poslal (těžíme).
@michalbosko3 жыл бұрын
perfektný kanál aj video. Dakujem
@sigterm153 жыл бұрын
Predem se omlouvam za neznalost a nezkusenost, ale mohu se vas @TO220 zeptat, jak presne merite prochazejici proud? mam take dvoukanalovy osciloskop, rad bych si to take zmeril. Dekuji
@to2203 жыл бұрын
Prúd sa da merať pomocou kliešťovej sondy, alebo pomocou bočníku. Problém je že lacné sondy (cena do 50euro) zvládajú jednosmerný prúd len do 600A. Ja používam jednu veľmi lacnú sondu ktorá zvláda viac ako 1000A (cena 70euro), ale tá firma patrí medzi menej kvalitné (táto sonda(PeakTech 4300) sa dá kúpiť napríklad v TME) Samozrejme mám ešte drahší kliešťový merak ktorý má výstup na osciloskop, ale ten stojí cca 200 eur (UT222) Lacnejšie je použiť Bočník (ten stojí zopár euro), ale má to nevýhodu, že do meraného obvodu sa musí zapojiť tento bočník.
@supermechanik22503 жыл бұрын
Konečne nové video :) natrafil som na Teba počas Covid karantény a nevynechal som ani jedno video, páči sa mi spôsob akým sa prezentuješ 🙂 len už prosím Ťa urob vlastnú bodovačku na tie baterky 😃 😃 😃
@janh75152 жыл бұрын
Ty tiež si za svojin rozhodnutim nestojiš dosť taraš ako pri drogach hlavne že robiš zo seba veľkeho majstra ???
@supermechanik22502 жыл бұрын
@@janh7515 Čože? 😀😀😀 Máš skrat? 😀
@antontomovcik65923 жыл бұрын
Ja som robil z 20ks mosfetov vlastnú a pri vyšších časoch mi na všetkých prerazilo gejty a spätna dióda tam bola, nakoniec som kvôli špičkam premostil drain-source na každom mosfete transilmy (15V 1.5KW) a aj z gejtu na zem tam stačí zenerka 😃
@to2203 жыл бұрын
Díky za radu a možno sa aj inšpirujem, mal som v pláne tam dať len jednu diódu, ale pravdepodobne takisto použijem transily na každom mosfete.
@jurajgrossmann81542 жыл бұрын
Zdravím, už 3 týždne sa tu potácam s polopravdami, mystifikáciami ohľadne BIFRC. Zdá sa že veci rozumiete viac ako tu prítomný. Kde pls nájdem na vás kontakt. mňa na nájdete na FB pod menom. Dakujem.
@zdenekzalis59163 жыл бұрын
V Číně výkonové polovodiče nekupuji. Několikrát jsem se napálil a stačilo mi. Na měřáku ukazují ubohé parametry. Po rozloupnutí výkonového tranzistoru jsem na to přišel. Mají okradenou plochu křemíkového čipu. Proti originálu klidně i poloviční.
@to2203 жыл бұрын
áno v Číne sa veľmi často falšujú výkonové tranzistory, ale hlavne záleží že aký je to typ, (či sa to oplatí falšovať alebo nie) väčšinou sa falšujú len tranzistory ktoré sú veľmi drahé a majú veľké puzdra. Bežná prax je že sa integruje do väčšieho puzdra menší tranzistor. Mám objednané nejaké tranzistory z AliExpresu o ktorých si myslím že sú to falzifikáty, tak uvidíme či naozaj sa mi pošťastí natrafiť na padelky a samozrejme natočím o tom video. Ale napríklad tieto tranzistory čo som použil, tak s veľkou pravdepodobnosťou boli originály, keďže mali také parametre ako udáva dátasheet, alebo to boli veľmi vydarené kópie😉.
@chimobudwaiser3 жыл бұрын
Mám presne rovnakú skúsenosť s výkonovými fetmi z ali, tam kde potrebuje človek ozaj riadne parametre, tak tie napodobeniny- haraburdy sú k ničomu.
@jurajgrossmann81542 жыл бұрын
Zdravím, konečne som začal laborovať s modulom BIFRC. Nie je mi jasné kde treba pripojiť napájanie pre časovač. Asi treba, kdesi škrabnúť plošák a premostiť diódou, len neviem kde. Viete poradiť?
@sk8t3rcz3 жыл бұрын
Diky, super videjko!
@ferofedic69593 жыл бұрын
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, co jsi tam dával jako náhradu za tranzistor(třeba odkaz na Ali). Předem dík.
@slavomirsipos33623 жыл бұрын
Ahoj,idem také niečo zostrojiť z obvodu z Číny ale potrebujem poradit ako sa napája to pomocné napájanie a ktorý obvod mám kúpiť z Číny.Dakujem
@liborsoucha46963 жыл бұрын
Škoda, že jsem toto video neviděl dříve. Postavil jsem bodovačku z motu 1000W, 5 závitů 25mm2 - 5V sekundární napětí, triak 100A. 0,1mm OK, 0,15mm nic moc, 0,2mm k ničemu. Vůbec s tím nejsem spokojený. Buď je svar slabý nebo to začne propalovat a přilepoval elektrody. Sinus průběh a nastavení po 20ms není dobré, toto vypadá celkem rozumně. Dávám odběr a like na každé video :-)
@to2203 жыл бұрын
Áno bodovačka napájaná jednosmerným prúdom je podstatne lepšia👍, ale keď máš 1000W MOT mal by si byť schopný zabodovať 0.15 bez problémov. Skús odstrániť na MOT bodovačke prechodové odpory (použi čo najkratšie káble a elektródy prispájkuj)
@lojzahosman79393 жыл бұрын
Super video.
@Sidonius-ue4xc9 ай бұрын
používáš měřák TR1035+. jaký je rozdíl mezi ním a YR1035+? díky
@to2209 ай бұрын
Pokiaľ viem tak nie sú tam veľké rozdiely. YR je tuším staršia verzia.
@karelventil26473 жыл бұрын
Co by udělaly superkondenzátory o napětí 2,5V a gate z externího zdroje? Bude to fungovat?
@to2203 жыл бұрын
Mosfet dokáže spínať aj takéto nízke napätia, ale samozrejme gate musí mať min. požadované napätie. Problém je že pri takom nízkom napätí sa nič nedá zabodovať. Chce to použiť aspoň tri superkapacitory seriovo.
@bohumilspulak10603 жыл бұрын
Bodovačka z MOTU s 5 závity o průřezu 25 mm² vyjde zhruba na 1000 Kč včetně bodovacích kleští, ty tvoří polovinu ceny. Nemyslím že to představuje pro síť větší zátěž než provoz mikrovlnky nebo elektrodové svářečky. Ampérák má video kde vytvořil novou baterii do elektrokola a výsledek vypadá slušně. Jinak perfektně provedené měření proudů aku bodovačky, akorát nemá každý starou baterii z auta. A při nové je velká spotřeba mosfetů.
@to2203 жыл бұрын
Výhoda bodovačky napájanéj batériou je že dokáže zabodovať podstatne hrubšie materiály a to hlavne kvôli obdĺžnikovému priebehu prúdu. Keď chceš dosiahnuť rovnaký výsledok pri MOTe musíš použiť aspoň 1 kW MOT, alebo 2 x 700W MOT sériovo. čo sa týka preťažovania rozvodnej siete tak mikrovlnka nepracuje v režime skratu MOTu, ale v klasickom režime. Pri bodovaní sa tvori skrat a MOT transformátor má príkon viac ako 4 kW.
@alll66663 жыл бұрын
@@to220 přesně tak mám 1kw mot z mikrovlnky,ten běžně vybaví 25 A jistič charakteristiky B je tam navinuto lano průřezu 16 m2 4 závity bodovat se stim dá,ale ta na baterku je menší a skladnějši. Zaboduji též dobře.
@zdenekzalis59163 жыл бұрын
Po shlédnutí poučného videa s explodujícími tranzistory, bych každopádně při stavbě svého modulu přidal proudový bočník, který by pomocí operačního zesilovače hlídal alespoň maximální povolený proud při bodování. V lepším případě by mikroprocesor vypočítával dodaný náboj v J do bodovacího pulzu a ten při dosažení nastavené hodnoty ukončil.
@to2203 жыл бұрын
Takto nejako uvažuje aj ja, že pridám tam obvod na meranie prúdu (myslím že sa na to vyrábajú aj originál integrované obvody), ale nebudem tam dávať žiaden mikrokontroler, keďže každý si to nemá možnosť doma naprogramovať. Tak preto sa budem snažiť vytvoriť priamu úmeru medzi prúdom a skracovaním času (teoretický by sa to malo dať ľahko skonštruovať podľa rovnice : čím vyšší prúd, tým vyššie napätie a čím vyššie napätie, tým rýchlejšie sa nabije kondenzátor a tým pádom kratší čas.)
@ludvikbalaz91823 жыл бұрын
Dobrý den. Videa kolem bodovacek me enormně zajimaji. Jak se s vámi mohu kontaktovat ? Prosim Luděk
@to2203 жыл бұрын
you.to220.tube@gmail.com
@jiridoubek83723 жыл бұрын
Ahoj, chapu, ze tento kanal je pro elektrotechniky urovne aspon 1, coz zdaleka nedosahuju {jakmile vzdycky pouzijes slovo "primitivne", tak jsem uz uplne mimo.... :o))) }. Ale i tak me bavi videa sledovat a neco si podle recenzi koupit, pripadne neco extra extra easy zkusit udelat. Tuhle bodovacku jsem si koupil a nerad bych ji odpalil, kdyz dalsi uz si kvuli clu nebudu moct koupit. Mohl bys nejak uplne polopaticky vysvetlit, jakou tam dat diodu (typ), kam ji presne pripajet, atd.? A jak tam dat to externi napajeni. Jen pro predstavu, budu mit problem dat tu diodu vubec ve spravnem smeru, takze asi tak..... Predelat to na pedal by bylo asi super, ale to uz vazne nebudu riskovat. Bude mi stacit jen dioda a napajeni, abych snizil riziko, ze ji zrasim. Pripadne pokud mi to tu zkusi nekdo jiny vysvetlit. Prumerny divak tohoto kanalu to asi zvladne bez problemu.
@punky78653 жыл бұрын
Teraz som objednal tuto bodovacku z alika .. chcem sa opytat ako spravit to externe napajanie obvodu a zaujimalo by ma to obmedzenie vykonu.. nestaci pouzit napr 45ah autobateriu ?
@to2203 жыл бұрын
Pomocné napájanie (respektíve celkovo napájanie) sa urobí tak že sa nepripojí kladný pol z tejto dosky na autobatériu, ale na nejakú pomocnú batériu, poprípade nejaký 12V zdroj. Táto doska nesmie byť napájaná z autobatérie ktorá sa používa na bodovanie. Pokles napätia pri bodovaní spôsobuje poškodenie mosfet tranzistorov a preto sa musí zabezpečiť aby tam nebol žiaden poklese napätia (čiže pomocné napájanie).
@to2203 жыл бұрын
a ešte poznámka je dobré použiť blokovaciu diódu, aby sa ne-naindukovalo napätie na vodičoch. Čo sa týka batérie tak je možné použiť aj 45Ah bat. ale ta musí byť v dobrom stave. Nesmie to byť nejaká rozpadnutá troska.
@Zek2053 жыл бұрын
Asi by to chtělo dát ty tranzistory pod rentgen :D Co ty tranzistory nějak proměřit? Dobře jsi řekl, že se liší a tak na nich není stejná zátěž a bouchne ten nejslabší.
@Martin923138 ай бұрын
Zdravím aké tranzistory by som mal použiť na tejto bodovačke ... Môj su v skrate potrebujem objednať druhé ale popisy na nich sú zbrúsené neviem na čo to číňan brusil...
@to2208 ай бұрын
4N04R7 alebo podobné
@Martin923138 ай бұрын
@@to220 Ďakujem
@Ray_0123 Жыл бұрын
Ahoj. Mam bodovacku z ali bifrc dh20 a prestala bodovať. Mozes mi prosim pomôcť?Asi aj viem, kde je problém, ale potreboval by som sa poradiť. Kde ti môžem napísať, pripadne poslať foto môjho problému?
@to220 Жыл бұрын
Nerád dávam e-mail, lebo potom aj tak neodpovedám, ale môžeme to vyriešiť v komentároch pod videami. Poprípade sa môžeš pokúsiť nahrať fotky do tohto priečinku a možno odpovie aj niekto druhý. drive.google.com/drive/folders/1JSz0kZQ0IzaUKcGmIZyV--SJoIg5tBfr?usp=sharing
@Ray_0123 Жыл бұрын
Ďakujem, nahral som. Snáď to bude dobre viditeľné. Chcel by som poradiť, čo to je a čím to môžem nahradiť. Niečím dostupným...
@to220 Жыл бұрын
@@Ray_0123 Celé zapojenie bude pravdepodobne nejaký menič napätia - spínaný zdroj. Tá šípka čo máš nakreslenú ukazuje na indukčnosť. Máš tam aj napísanú hodnotu, ale pravdepodobne budú všetky súčiastky zlé aj ten integrovaný obvod a aj tá dióda. Problém je že bez schémy alebo bez nápisu na tom integrovanom obvode nezistíš že čo tam má ísť. Ale ešte predtým ako budeš zháňať náhradné súčiastky tak si premeraj tie tranzistory či nie sú vyskratované.
@Ray_0123 Жыл бұрын
No, myslel som si, že to nebude také jednoduché, ako som pôvodne predpokladal. Oslovil som už aj Číňana u ktoreho som to kupoval, uvidime co odpovie. Lebo fakt netuším, čo mám zháňať. Ale vďaka za ochotu
@daviddzussy7843 жыл бұрын
Ahoj. Ako budeš do budúcna riešiť nákupy elektroniky z Číny z Aliexpress kvôli tomu debilnemu vymyslu našeho sprosteho parlamentu? Budeš platiť to nezmyselné výpalné slovenskej pošte?
@pakes693 жыл бұрын
nie su to fejky? maju velky kristal? z aliexpresu nemam dobru skusenost CHANZON predajca ma originalne polovodice mozte ho pozriet ma tam dost velky vyber ale aj cena je vyssia ale originalne vsetko
@to2203 жыл бұрын
V chanzon nakupujem jedine Led diódy a áno kvalita je dobrá, ale ceny sú šialené. Musíme si uvedomiť jednu základnú vec, že všetky výkonové polovodičové súčiastky vyrábané mimo čínu majú na celom svete rovnakú cenu a to znamená že aj v Číne sa budú dať kúpiť za rovnakú cenu ako u nás. A to bol aj váš prípad že ste najviac falšovaných tranzistor (IRFP260NPBF) kúpili v Číne za vyššiu cenu za akú sa dá kúpiť napríklad v tme. Tu je odkaz kde ste kúpili tento tranzistor na aliexpresse www.aliexpress.com/item/1005001786701228.html?spm=2114.12010612.8148356.14.692979adroBKeJ a tu je zase odkaz na TME www.tme.eu/sk/details/irfp260npbf/tranzistory-s-kanalom-n-tht/infineon-technologies/ Ja osobne z AliExpresu nekupujem výkonové prvky jedine tranzistory ktoré sa nikde inde nedajú kúpiť, alebo sú za šialené ceny napríklad to bol aj tento prípad 4N04R7
@pakes693 жыл бұрын
@@to220 hejhej presne ja som tieto irfp260ky 2x objednal od neho aj volake led diody tie ma za sialene ceny, ked som este nevedel o tom ze vetsina je falosna zazaciatku ked mi horeli tranzistori to bolo lamanie hlavy kde je problem :-/
@ivoss60193 жыл бұрын
Poraďte, zakoupil jsem Bodovou svářečku baterií SUNKKO 737G, a v panelovém domě mi to vyhazuje 16A jistič. Je slabá elektroinstalace nebo je problém v bodovačce?
@kejko1113 жыл бұрын
Mal som podobný problém. Tieto bodovačky majú velkú indukčnosť treba ju pripojiť na istič 16A ale nie štandardný B ale min. C ideálne D. Optimálny by bol 20 A istič ale nie B ale aspoň C.
@ivoss60193 жыл бұрын
@@kejko111 Díky za odpověď. Taky jsem o tom přemýšlel ale nevím co by to udělalo s elektroinstalací v paneláku. Vyhazuje mi to hlavní jistič na chodbě. Doma mám jističe 16A B.
@tadeasstuchlik27203 жыл бұрын
Ahoj vyrobíš nějakého drona?
@punky78653 жыл бұрын
Uz niekto prisiel na to ako prepnut tuto bodovacku do pedal modu ? Uz som v koncoch .. nejde mi to ani zaboha prepnut .. inak na napajanie elektroniky som pouzil 12v 1a adapter a preistotu som nechal aj kondenzator .. diodu som nedaval lebo vypada ze ta uz na plosaku je ..napajam to dvojrocnou autobateriou 64ah 540en nabita bola na 12,5v .. lana som dal 6mm ..vsetky spoje riadne zapajkovane a posilene cesticky k mosfetom .. a boduje krasne .. uz v prvom rezime viem zabodovat 0,12 pasik .. dostal som sa az po 4ty rezim ale dalej som radsej neskusal .. staci mi bodovat 0,12 tak nieje potreba ..dlzka kablov je cca 55cm od baterie k hrotu .. tranzistory sa nejak extra nejreju .. viac sa hreju hroty .. zamna super masina akurat by sa zisiel ten pedal mode .. prosim poradte ako ho zapnut dakujem ..
@to2203 жыл бұрын
Keby som si pamätal že ako som to urobil tak by som ti aj poradil. Skús držať tlačidlo a až potom pripojiť napájanie a vyskúšaj rôzne kombinácie, ono sa to nejako musí prepnúť. Ja mám svoju bodovačku už prepnutú. Poprípade vyskúšaj zopnúť pedál a až tak pripojiť napájanie už fakt si nepamätám ako som to urobil.
@vojtalexalexman95512 жыл бұрын
Taky se mi to vůbec nedaří přepnout kdyby někdo věděl jak na to budu rád
@stefanhlustik13 жыл бұрын
Chcel som sa spýtať či si zo Sniny ,ked máš ten obchod blízo domu ? Inak si myslím,že si v elektronike zdatný a asi máš aj patričné vzdelanie. Máš ozaj dobré nápady ,len ideš moc rýchlo z jedného na druhý. Nestačil by som ích realizovat. Rád si pozerám tvoje videá až na menšie vslovné výhrady. ( ty vole) To mi vadí. Inak si fajn chlapík.
@to2203 жыл бұрын
Ahoj momentálne už nie som zo Sniny, presťahoval som sa na vidiek, Ale samozrejme v meste som skoro každý deň (dochádzam za pracou). No A keďže má sleduje viac Čechov ako Slovákov, tak ''Ty vole'' :-) je v pohode.
@milanzizka46363 жыл бұрын
Možná by stálo za to udělat si vlastní konstrukci, kde bych předimenzoval počet FETů a každý tranzistor vybalancovat. Při takových proudech má vliv poloha jednotlivého tranzistoru v konstrukci vůči přívodním a odchozím vodičům. To vybalancování ušetří v budoucnosti další tranzistory. Taky bych se pověsil osciloskopem na buzení mrknul na tvar pulzu. Jinak pěkné testy a laborování :-))
@to2203 жыл бұрын
Pôvodne som mal v pláne balancovať mosfety, ale radšej to vyriešim tak že to mnohonásobne predimenzujem a na mosfety nepoužijem plošný spoj, ale rovno medenú pásovinu. No a ako budič použijem výkonové mosfety, ktoré budú dávať desiatky ampér (keďže výsledná kapacita týchto výkonových 500A mosfetov sa bude pohybovať v 100nF) a samozrejme urobím meranie prúdu, kde pri prekročení max.A sa to ihneď odpojí.
@milanzizka46363 жыл бұрын
@@to220 Ano, ta pásovina je dobrý nápad. Samozřejmě i to posílení buzení zkrátí dobu zapnutí a vypnutí (kapacita hradel). Ale toho balancování bych se nevzdával. V době, kdy nebyly běžně v maloobchodě dostupné výkonové diody jsem dělal usměrňovač na svářečku z 10A diod. Měl jsem jich 20ks paralelně (celkem 4x20 ks) v zapojení do můstku, že budu svařovat kolem max. 150A, takže tam byla rezerva, ale se mi to nevyplatilo neboť jak prasklo pár diod, pak už letěla lavinovitě jedna za druhou. Kupoval jsem tehdy celou stejnou sérii z výroby, ale i tak byl každý kus jiný. Balancování velice pomohlo.
@antontomovcik65923 жыл бұрын
@@to220 tiež som mal v pláne zabudovať bocnik z komparatorom ako limit prudu ale pri výkonných batériách by prúdy boli veľké a bodovaci čas by sa automaticky znížil na minimum, ja sa spolieham na úbytok napätia na vodičoch
@gogybrugy97573 жыл бұрын
Nazdar opravis my takú bodovacku?
@jurajgrossmann81543 жыл бұрын
Toto kukajú mladí nadšenci, čo nevedia nič o elektrike. Prosím pracovať aj so schémami a presne mladých navigovať, tam im vysvetliť čo sa deje. Kopec vágných viet, podarilo sa nepodarilo. Elektrika je exaktná veda. Meranie je pekné ale treba ilustrovať na schémach. Vysvetliť im vzťahy medzi: prúd I, náboj C, napätie U, čas t.
@to2203 жыл бұрын
No mladým behajú inakšie veci po rozume :-) Pokúsim sa v budúcnosti pridávať aj schémy ,ale nechcem to zbytočne preháňať, lebo zase až toľko mladých nadšencov môj kanál nesleduje vid štatistika : 13 - 17 rokov neuvedene 18 - 24 rokov=6,6 % 25 - 34 rokov=18,1 % 35 - 44 rokov=25,4 % 45 - 54 rokov=20,2 % 55 - 64 rokov=15,9 % 65 a viac rokov=13,8 %
@jurajgrossmann81542 жыл бұрын
@@to220 Stále nevidím nejakú schému, kus papiera, nákres. Len šermovanie so šrobovákom.
@to2202 жыл бұрын
@@jurajgrossmann8154 Už mám docela dostatočné štatistiky z mojich videí, ktoré mi ukazujú že v žiadnom prípade sa schémy nesmú ukazovať. Akonáhle zverejní nejakú schému a niečo podrobne začnem vysvetľovať, tak sledovanosť videa prudko klesne aj o polovicu. Schémam rozumie len malá komunita ľudí a títo nie sú schopní utiahnuť môj KZbin kanál. Takže bohužiaľ. V budúcnosti si plánujem založiť web stránku, kde tieto veci budú podrobne popísané aj so schémami, ale na KZbin sa to absolútne nehodí.
@jurajgrossmann81542 жыл бұрын
@@to220 tak mi pls pošlite schému mailom.
@sigterm15 Жыл бұрын
@@jurajgrossmann8154 jsi docela dost drzy, na to ze nic nevytvaris
@56pavel533 жыл бұрын
No ale ty zbytky mědi po hrotech tam ničemu nevadí,do sváru se měď nedostala a na přenos proudu to nemá žádný vliv,takže bych z toho nedělal vědu a klidně používal měděné hroty dál.Jen se musí častěji čistit.
@to2203 жыл бұрын
Áno ta meď ničomu nevadí, ale ja som videl niekde video že pomocou originálnych elektród bezproblémov zabodoval aj hrubý materiál a to pri menšom prúde. Samozrejme ja to nemám odskúšané tak neviem posúdiť či je to naozaj pravda.
@56pavel533 жыл бұрын
@@to220 Jako elektrikář jsem se v práci motal i kolem bodovaček.Tam na materiálu hrotů záleželo,ale to byly tisíce a tisíce bodů za směnu.Zrovna tak ale záleželo na jejich nabroušení.Tady bych to viděl na průřez špičky cca1,5 až 2,5mm2 a materiál elektrody radší silnější aby nebyl tak veliký úbytek napětí.Chtělo by to samozřejmě vyzkoušet.Ať se Ti dílo daří!