дуже доступно і тішить, що розповідаєш українською, а слайди англійською! дякую
@testing-world6 жыл бұрын
Прошу!
@ОлегНовак-ц7п4 жыл бұрын
Дякую, чудові курси. "Слухаються" і "Дивляться" надзвичайно приємно. Ніякої води.
@testing-world4 жыл бұрын
Будь ласка! Слухайте і дивіться на здоров'я
@user-jw3dk4wr4r4 жыл бұрын
велике спасибі за доступні лекції українською мовою!
@testing-world4 жыл бұрын
Будь ласка!
@JonatanIL862 жыл бұрын
Це лайк 👍🏿
@juliakl89572 жыл бұрын
Дякую за відео!
@junmari22able6 жыл бұрын
все дуже ясно і чітко. дякую!
@resident777776 жыл бұрын
Дякую! Дуже цікаво вас слухати за чудовий курс:)
@testing-world6 жыл бұрын
Прошу! Якщо якісь зауваження чи щось треба покращити - кажіть.
@ChWW17 жыл бұрын
Привіт. Знову кілька питань :) 1. Я десь читав що не доцільно автоматизувати тести що ранятся менше 6-10 разів. На скільки це правда і коли ти починаєш розуміти що тест потрібно автоматизувати? 2. Яка різниця між навичками Black & Gray box тестерів (знання SQL, використання tools)? 3. На скільки Ad-hoc є практичним підходом і чи користуєшся ти ним взагалі? Дякую.
@testing-world7 жыл бұрын
Привіт! Радий, що є питання! Це круто! 1. Якщо ти одну і ту ж ручну роботу постійно робиш і в великих масштабах, це доцільно автоматизувати. Насправді, не все піддається автоматизації. В неті можна знайти що саме можна автоматизувати і що ні. Кращими з точки зору автоматизації є: - тест-кейси, виконання яких проводиться більш-менш регулярно (напр., регресійне тестування); - тестування допустимих конфігурацій апаратного забезпечення і операційних систем; - певна вибірка кейсів для тестування UI (є лекція про тестування UI - kzbin.info/www/bejne/ip3dlmyLe8p5qrM ); - навантажувальне і стресове тестування (kzbin.info/www/bejne/iYW8ppyqhcaJjMk ); - тест-кейси, які використовують введення великих масивів даних; Автоматизація зберігає час, сили і гроші. Одного разу складений автотест можна ранити знов і знов, докладаючи мінімум зусиль. Однак автоматизоване тестування не має сенсу для маленьких і короткострокових проектів, оскільки початкові витрати занадто високі. Вручну можна протестувати практично будь-який додаток, в той час як автоматизувати варто тільки стабільні системи. Автоматизоване тестування використовується головним чином для регрешн. Крім того, деякі види тестування, наприклад, ad hoc або exploratory, можуть бути виконані тільки вручну. 2. Залежить від того, що саме нам є частково відомо в грей-бокс. Якщо це доступ до БД, тоді треба мати навики писати квері в базу для перевірки її структури/змін. Про БД буде окрема лекція. І взагалі планую запустити окремий міні-курс по основних кверях SQL 3. Якщо немає документації, то тільки Ad-hoc та exploratory. Особисто використовував exploratory. Зараз пишемо новий модуль аплікації (адмінку), на яку нема вимог. Взагалі. Зовсім. Дизайн - на наш розсуд. Бекенд - з існуючого модуля. Коли приступив до тестування деви спеціально не пояснювали що як працює. Оце і є exploratory
@testing-world7 жыл бұрын
Ось свіжа доповідь по Exploratory testing від Rex Black, гуру в області тестування - kzbin.info/www/bejne/qYDEdnqtd9umqKM
@ChWW17 жыл бұрын
Привіт! Я і не підозрював що Exploratory testing is so big deal. Дякую за посилання на відео. І традиційно маю питання: Чи використовуєш ти якісь з logging tools (Rapid Reporter) і Testing Chart про які говорить Rex? Дякую.
@testing-world7 жыл бұрын
Привіт! Ні, ми такого не використовуємо.
@имяфамилия-щ8б7к5 жыл бұрын
так типы тестирования это тестовые подходы или как классифицировать, так я и не понял
@testing-world5 жыл бұрын
Тестові підходи - це за яким критерієм ми класифікуємо (за об’єктом тестування, за знанням системи, за ступенем ізольованості компонентів і т.д.). А далі вже по кожному з підходів є свої типи: - за об’єктом тестування (функціональне, нефункціональне, тестування продуктивності і т.д.) - за знанням системи (тестування чорної, сірої, білої скриньки) - за ступенем ізольованості компонентів (юніт, інтеграційне, системне) і т.д.
@oleksandr92482 жыл бұрын
валідація відповідповідає вже за процес?
@testing-world2 жыл бұрын
Так, за процес загалом і за якість окремих етапів в цілісній картині