Dobrze że jest taki materiał jak i wiele innych z tamtych lat, można zobaczyć to co obecnie stoi na bocznicy zardzewiałe jeszcze żywe, użytkowane na co dzień.... Wierzyć się nie chce jak np. taki Ty45 w zaledwie 20 lat z jeżdżącego został tylko górą metalu, i to w takim stanie, że gdyby ktoś miał podobnie wielką górę pieniędzy na odbudowę to polegałaby raczej ona na budowie nowego egzemplarza na wzór bo nie bardzo jest co remontować...
@slav88206 жыл бұрын
Było, przeminęło... Dziś już tylko 3 maszyny dwoch serii zostały w służbie. A z węzła kolejowego ostał się ino sznurek zawiązany na supełek.
@mucha3596 жыл бұрын
Materiał po dziś dzień nie do przebicia.Z tego co słyszałem były dwie wersje tego nagrania? Jedna z nich zawierała wywiady z pracownikami.
6 жыл бұрын
Musiałbym zapytać.
@Rafal.Matuszewski6 жыл бұрын
Zgadza się, była też wersja z wywiadami z naczelnikiem i maszynistami. Posiadam oba filmy na dvd.
@mucha3596 жыл бұрын
@@Rafal.Matuszewski A wersja z rozmową z maszynistami różniła się od tego która tu jest udostępniona? Czy tylko dodane są te wywiady?. Ciekaw jestem tego drugiego nagrania.
@Rafal.Matuszewski6 жыл бұрын
Różniła się tym że część ujęć została wycięta a w to miejsce wstawiono wywiady z maszynistami i naczelnikiem.
@Rafal.Matuszewski6 жыл бұрын
Ten film z wywiadami nazywał się: Ostatni przytułek parowych piękności.
@wiktoriaosp8276 жыл бұрын
Nadal mamy co podziwiać... Zapraszam do Wolsztyna
@baltonick10 жыл бұрын
tylko kilka widać odstawionych
@slav88202 жыл бұрын
Obecnie tylko jedna maszyna jest czynna. Jedna jest w naprawie w ZUT Wągrowiec a jedna czeka na decyzję w sprawie naprawy. Reszta z tych na filmie to albo wraki, albo odstawione wrakami niebawem zostaną, kilka to dawcy części a kilka pocięto na złom. Tylko parę maszyn zgromadzonoch w szopie mogło by być teoretycznie przywróconych do ruchu. Teoretycznie, bo praktycznie nie ma szans żadnych.
@jerzymaxson384 жыл бұрын
Szkoda ze tych parowozów jest tak mało w razie wojny tylko one wchodzą do obiegu pozatym wszystko jest bez użytecznej .... juz widze ruch na tych zdalnych nastawniach jak stoją bez użytku z braku prądu
@slav88202 жыл бұрын
W czasie wojny stoją, bo brak ludzi do ich obsługi, brak infrastruktury do nawęglania i nawadniania, brak części, brak zaplecza technicznego.