Tak mi nějak vytanul na mysli jeden díl kresleného seriálu mého dětství. Ládínek Smolík a planeta robotů. Pan prof. Keller, výborný jako vždy. Díky
@ernestzalesak75403 жыл бұрын
Kritický s čírim,praktickým,prezieravým myslením a odvahou povedať svoje závery.
@jelensika10153 жыл бұрын
pan profesor by měl vládnout této zemi. Škoda, že nechce.
@tomasvohryzka82963 жыл бұрын
Neradostné neboť značně pravděpodobné.
@petrm3903 ай бұрын
Velká škoda, že se pan Keller rozpustil v EP
@stanislavvondruska12943 жыл бұрын
Bože můj , kdo ty věci bude kupovat a potřebovat když budou lidí bez prostředkú.
@anetabartosova98303 жыл бұрын
a hlavně budou sedět doma na zadku :D
@tomasvohryzka82963 жыл бұрын
Vzdělání je jistě důležité,, jak zde někdo připomíná, ale...... Schválně si představte, kdyby všichni měli vystudovaná práva na Harvardu a k tomu ekonomii na LSE, co by nastalo? Že by všichni byli super úspěšní a bohatí? No irčitě ne, všichni nemohou být úspěšní a žít v blahobytu. Systém je založen na tom, že aby někdo vydělal, někdo jiný, spíše mnozí jiní musejí prodělat či nevydělat. No a ti, co by prodělali/nevydělali by měli tedy ty tituly z Harvardu a LSE.
@jindrich64342 жыл бұрын
Moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně. Co chce člověk? Mít co jíst, kde spát a nemuset se o to strachvoat. Čili něco co je v příkrém rosporu s tím, co potřebují elity k tomu, aby jako elity přežili a mohli mít oprávněný pocit, vlády nad světem. Elity se změnili pozitivně v tom, že již nepotřebují být obdivováni a uctíváni jako egipští faraoni. S tímto zmizela jakákoliv odpovědnost elit za ty kterým vládnou.
@vladimirsenfeld874810 ай бұрын
Vtipné, soudce robot, to je trefa hahaha
@ernestzalesak75403 жыл бұрын
Spoločnosť žije na dlh a ľudia ktorý zdedili bývanie a úspory majú prebytky budú financovať spotrebu tým výrobu a zamestnanosť pre zadlžených,štátne dlhy,rozdavanie chudým.Ak neinvestujú do ťažko zdaniteľných aktív alebo peniaze neuložia anonymne v zahraničí,v daňových rajoch budú za užitočných hlupákov.To isté platí pre bezdetných.V Neokomunizme sa všetky nechránené zdroje považujú za zdroje spoločnosti a spoločnosť za komúnu.
@bezD13 жыл бұрын
Dobré kecy. Tedy pardon. Já za svou kariéru poznal jen zoufalce. Tedy o tržní ekonomice v EU se v žádném případě nedá mluvit. Vše zazdili političtí podnikatele. Tito potopili jak Socialismus pod vedením KSČ, nebo liberalizmus, či kapitalismus. Všichni jsou doktoři, kteří nic neumí, proto jde ekonomie a hospodářství do kopru. Zažil jsem to. Bych řekl, že jste odtržen od reality. Školství je v úpadku, a vy své téze stavíte na jiných základech. Jen malý příklad: maturita Cempr školí inženýry na vnitru.
@wstudionet3 ай бұрын
Po dvou a něco letech se opět jeho teorie nepotvrdily, je to teoretik blábolil a už o něm ani nevíme. Vyletěl a zase spadl mimo veřejný prostor. Protože už ho nikdo neposlouchal ...
@petrkafka44873 жыл бұрын
Pan profesor Keller, mi asociuje profesora 4.0, jestli něco takového bude. Ale asi jo. Předloží, co se dočetl z těch francouzských zdrojů a nic. Žádný názor, žádný osobní postoj. Např. i tu nesmyslnou dekonverzi přijal, jako, že to je teorie a tak. Snad od toho je sociolog, aby si k tomu vytvořil nějaký postoj a pokud by s tím náhodou nesouhlasil ( do čehož asi nepůjde), aby navrhl uspořádání společnosti, kde by lidé mohli smysluplně realizovat své schopnosti.
@alless482 жыл бұрын
Jinými slovy, žádáte, aby se stal politikem? Není ale cennější, když dělá své řemeslo a podněcuje lidi k myšlení?
@petrkafka44872 жыл бұрын
@@alless48 „Jinými slovy, žádáte, aby se stal politikem?“ K pochopení toho, co jsem napsal, není třeba něčích jiných slov. O nic takového ho nežádám. „Není ale cennější, když dělá své řemeslo a podněcuje lidi k myšlení?“ To jste mu měl doporučit, než se stal europoslancem.
@petrkafka4487 Жыл бұрын
@@Jiri-Juno Už si pořádně nepamatuji o čem ten článek byl, ale k mému dojmu z pana Kellera, bych všeobecně řekl následující. Je jistě chytrý a vtipný, avšak trochu mi připomíná Ivana Mládka, který kdysi řekl: „Ve svých písních zásadně nic neřeším“. A také se vyhýbal závažným tématům. Pan Keller se jim sice nevyhýbá, ale podává je takovým apatickým, či chlácholivým způsobem, až v tom ta jejich závažnost zaniká.
@petrkafka4487 Жыл бұрын
@@Jiri-Juno Nevím, zda postupuje jak se ve vědě má, ale o to nejde. On se zamíchal do politiky a to je docela jiná disciplína.
@petrkafka4487 Жыл бұрын
@@Jiri-Juno Nechci urážet ženy, takže nelogický jste zde Vy. Já mu nevytýkám, ani že se věnuje vědě, ani že se věnuje politice. Já vytýkám Vám, že tyto rozdílné disciplíny nerozlišujete a že nechápete, že vyžadují rozdílný přístup. Prostě se snažite ho slepě a hloupě obhajovat. Jinak sdílím pronárodní postoje pana/profesora Kellera, jenom jsem zklamán jeho přístupem, že věci opisuje, či utíká k sarkasmům, či bonmotům. Samozřejmě chápu, že i ten jeho přístup cosi vypovídá o stavu „demokracie“, tak jak ji poznal v EU. Ovšem pokud už není politik, tak ho nemám co kritizovat, neboť už nežije z mých peněz. Ale pokud se veřejně vyjadřuje, tak naopak mám právo na to reagovat a proto také vedeme tuto diskuzi, nebo i Vy máte právo se vyjádřit.