Oszustwa (???) kluczem dynamometrycznym.

  Рет қаралды 187,851

Robert Deptula

Robert Deptula

Күн бұрын

Przedłużki do klucza dynamometrycznego: www.amazon.ca/...
www.grainger.c...

Пікірлер: 573
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Jak działa klucz dynamometryczny typu klikającego: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM
@McArti0
@McArti0 Жыл бұрын
Komedia. Wiele filmów, sfrustrowanych komentujących, którzy nadal nie rozumieją i w zasadzie zjawisko nadal NIE WYJAŚNIONE. Hehe ... Dopóki nie skomentujesz La/Lb, nie nazwiesz tego BELKA, nie napiszesz 'moment zginający' to pastwisz się, pokazując wzory i te same sztuczki "cyrkowe". No bo kto skojarzy, że nie ustawia się wartości momentu na śrubie tylko LIMIT MOMENTU ZGINAJĄCEGO gdzieś w środku ramienia ???
@DlaCzegoJaa
@DlaCzegoJaa Жыл бұрын
W życiu nie widziałem bardziej rzetelnego testu czegokolwiek na YT. Pozdrawiam serdecznie
@kris856
@kris856 Жыл бұрын
polecam Project Farm
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@Grabarz23
@Grabarz23 Жыл бұрын
@@kris856 project farm i rzetelność? 😑
@yoraps9257
@yoraps9257 Жыл бұрын
Super materiał Teraz już wiem wszystko w temacie Tylko zastanawiam się jakiej firmy jest ta fajna waga Oraz jakiej firmy klucz dynamometryczny będzie rozsądnym wyborem Pozdrawiam
@Cosm1c_69
@Cosm1c_69 Жыл бұрын
Nie umniejszam temu filmikowi bo mi się podoba. Ale do tego co piszesz to mało widziałeś jeszcze w życiu :)
@mariuszgr1044
@mariuszgr1044 Жыл бұрын
Szanuje za derminację i chęć wyjaśnienia ,,specjalistom" takich prostych rzeczy. Jeśli tego w szkole nie uczą to trochę szok
@grechu74
@grechu74 Жыл бұрын
Uczą, tylko, że nawet pani od fizyki nie potrafi połączyć teorii praktyką.
@januszkowalski864
@januszkowalski864 Жыл бұрын
Najbardziej podobają mi się "mechanicy" którzy wymieniając klocki hamulcowe, dop... ..ają pneumatem szpilki aż się zatrzyma "pneumat". Argumentują to w prosty sposób: "Panie jeszcze po mnie żadne koło się nie odkręciło".
@bialy100k
@bialy100k Жыл бұрын
@@januszkowalski864 Trzeba wpajać na już etapie nauki. Jakoś w zeszłym roku wymieniałem opony w warsztaciku oponiarskim w Irlandii. Młody chłopak i bez nadzoru "szefa" i bez zwracania uwagi sam wziął klucz dynamometryczny i poprawnie podokręcał koła. Oczywiście dostał napiwek :) (Przy okazji - sprawdzałem parę dni temu jaki moment mają klucze pneumatyczne - i do 1600 Nm. Dla porównania - małe autka potrzebują rząd 90-150 Nm (zależy oczywiście od modelu).
@mbomam89
@mbomam89 Жыл бұрын
@@bialy100k A mają i do 2500 Nm. Ale co to za różnica? Każdy normalny zakład wulkanizacyjny, ma klucze pneumatyczne z dynamometrem. Gdzie precyzyjnie ustawiasz siłę. Ewentualnie klucze pneumatyczne z kilkustopniową regulacją mocy. Co daje możliwość uzyskania wstępnego momentu obrotowego. I poprawiają ręcznym kluczem dynamometrycznym.
@Chiro3C6
@Chiro3C6 Жыл бұрын
​@@mbomam89 w którym warsztacie dokręcają kluczem dynamometrycznym? Byłem w wielu i w żadnym nie wiedziałem takiego wręcz ewenementu
@dh7733
@dh7733 Жыл бұрын
I to jest prawdziwe garażowe laboratorium. Szacun dla pomysłu i za ogarnięcie tematu!
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Pozdrawiam
@piotrstaniek84
@piotrstaniek84 Жыл бұрын
Jezusiu, kliknęło mi się przypadkiem i obejrzałem do końca :P Nie wiedziałem nawet że można je kalibrować...
@PERUN81
@PERUN81 Жыл бұрын
Ogromne brawa za talent do przekazania wiedzy,az zal,że dziś już nikt tak nie uczy w szkołach.Ogądałem i słuchałem z zaciekawieniem i pozyskałem trochę pożytecznej wiedzy za co dziękuję i serdecznie pozdrawiam, łapka leci w górę 👍.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam.
@marcinbanaszkiewicz4624
@marcinbanaszkiewicz4624 Жыл бұрын
Dzieki za instrukcję kalibrowania kluczy. Cenna umiejetność.pozdrawiam
@paolo4285
@paolo4285 Жыл бұрын
Nie wiem kto Cię zwyzywał, bo tamtego filmiku nie widziałem, ale ten filmik jest w 100% poprawny od strony fizyki i mechaniki. Brawo.
@JRemi88
@JRemi88 Жыл бұрын
"By pomiar wyszedł prawidłowo, trzeba mieć obcięte paznokcie u stóp" - spadłem z kibla 🤣
@brunek91
@brunek91 Жыл бұрын
Ma pan talent dydaktyczny. Chociaż w życiu nie używałem klucza dynamometrycznego i raczej prędko nie będę to z zaciekawieniem obejrzałem cały materiał. Wiedzy nikt nam nie odbierze. Pozdrawiam.
@piotrkrupa56
@piotrkrupa56 2 жыл бұрын
Panie Robercie jak zawsze wiedza na najwyższym poziomie .pozdrawiam z PL.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 2 жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@dziks0nn
@dziks0nn Жыл бұрын
Nie wiem czemu mi się to wyświetliło, nie wiem czemu kliknąłem w ten materiał. Ale jako osoba totalnie nie zaznajomiona z tematem, ani się nim nie interesująca tak czy siak obejrzałem cały materiał. Nie żałuje, czegoś się dowiedziałem, ciekawie przeprowadzony test. Like zostawiony, na kanał pewnie jeszcze zajrze. Pozdrawiam.
@regeneracjatarcz-hamulcowych
@regeneracjatarcz-hamulcowych Жыл бұрын
Gratuluję testu. Jest ciekawy, zwłaszcza, że często mam do czynienia ze skutami po nieumiejętnym użyciu klucza lub co gorsza użycia klucza udarowego zamiast dynamometrycznego
@nannull4851
@nannull4851 Жыл бұрын
Chyba źle ustawionego udaru, bo samo użycie go nie psuje niczego automatycznie.
@regeneracjatarcz-hamulcowych
@regeneracjatarcz-hamulcowych Жыл бұрын
@@nannull4851 jeśli jest użyty tylko aby powkręcać śruby a dociąganie kluczem dynamometrycznym to nie. Natomiast najczęściej mam na serwisie tarcze które mają skuty dzwon "nieustawionym kluczem udarowym" pomijam zbijane tarcze z piasty za pomocą młota. Wyglądają jak konkubina po 2 letnim związku
@krzychu7725
@krzychu7725 Жыл бұрын
Jeśli chcesz dokręcać śruby kół dynamometrem to powierzchnia musi być CZYSTA, Równa, gwinty czyste, śruby nowe, piasty czyste, przylgnia felgi czysta, TAK ! wtedy dokręcanie śrub dynamometrem MA SENS i zastosowanie, kiedy tak było? nigdy? Ile wdziałeś kół i piast czystych podczas przykręcania? Jedyne i miarodajne jest dokręcanie ręczne kół krzyżakiem takim z 25cm ramie, najpierw łapiesz pneumatem potem sprawdzasz krzyżakiem podczas takiego dokręcania czujesz, czy felga i śruba cały czas siada, czy już doszła, jak ktoś ci dokręca koło dynamometrem, albo pneumtem, ale bez sprawdzenia krzyżakiem to jest kretynem, a szerzenie głupot, że koła się dokręca dynametrem też powinno się strzelać po łbie i patrzeć z rezerwą na takiego mistrza, no chyba,ze za każdym razem wymieniasz śruby kół i czyścisz wszystko to spoko ...
@regeneracjatarcz-hamulcowych
@regeneracjatarcz-hamulcowych Жыл бұрын
@@krzychu7725 śruby nie muszą być nowe ale gwint ma być czysty i nie uszkodzony. Jak ktoś przykręca koła razem z całym syfem, to współczuję ale efekty widać przy naprawach. Na szczęście coraz więcej mechaników używa kluczy dynamometrycznych i to na czystych powierzchniach
@krzychu7725
@krzychu7725 Жыл бұрын
@@regeneracjatarcz-hamulcowych szczerze w życiu nie widziałem by ktoś czyścił śruby koła przed przykręceniem,a nie też gwinty w piastach. Wystarczy tyle i aż tyle by sprawdzać i dokręcać kluczem ręcznie, a najlepsze wyczucie siły jest na kluczu krzyżakowym. Dokręcając dynamometrem, znam liczne przypadki, że śruby kół się luzowały. bo co z tego że dokręciłeś śrubę z siłą 160nm skoro śruba nie doszła i nie zacięła się na stożku felgi, bo np. gwint na końcu piasty był skorodowany.
@jakubgie7660
@jakubgie7660 Жыл бұрын
Wyświetliło mi ten film w rekomendowanych ale nie żałuję że tu wszedłem.Bardzo dobra dykcja i wartość merytoryczna.Podrawiam :)
@robertkilichowski6600
@robertkilichowski6600 Жыл бұрын
W każdym materiale występuje sprężystość. Jak trzymamy za uchwyt, czyli w najdalszym położeniu, klucz ewidentnie będzie się prężył bardziej niż przy złapaniu bliżej osi obrotu. A ponieważ jest skalibrowany uwzględniając chwyt za rączkę więc wszelkie inne chwyty dają złe wyniki. Jak skalibrujesz sobie go na jakąś wartość przy krótszym chwycie to tam będziesz miał prawidłowe wyniki a na długim ramieniu zacznie źle pokazywać. Ot cała filozofia. Sprężystość materiału klucza pochłania część momentu skręcającego. Im bardziej materiał się napręża tym więcej momentu pochłania, dlatego na krótszym ramieniu wychodzą większe wartości bo materiał mniej się pręży. Wszystko to oczywiście w granicach sprężystości materiału. Jak się tą granicę przekonać materiał się uplastyczni i klucz się skrzywi i też nam wynik nie wyjdzie. W czysto teoretycznym rozważaniu gdy przyjmiemy, że materiał jest idealnie sztywny nie ma znaczenia gdzie chwycisz bo moment skręcający to siła razy ramię i tu filozofii nie ma. Jak ma ci wyjść jakaś wartość to możesz tak dobierać te dwa parametry, żeby w wyniku mnożenia wyszło tyle ile chcesz. Jak dochodzi sprężystość dźwigni to już widać z tego filmu trzeba kalibrować. A że nic nie jest idealnie sztywne dlatego te klucze mają kalibrację.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Mało kto zauważa, że klucz dynamometryczny typu klikającego to nie jest dźwignia, a zespół dwóch dźwigni. Budowa i działanie takiego klucza wyjaśniona jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@wiech61
@wiech61 Жыл бұрын
Akurat
@KitsuneOu
@KitsuneOu Жыл бұрын
Od paru dobrych lat nie widziałem tak wartościowego filmu na Polskim YT.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
A tu jeszcze lepszy: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@jakub_qba
@jakub_qba Ай бұрын
Dawno nie oglądałem tak dokładnego testu na jakimkolwiek kanale narzędziowym! KLASA!
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Ай бұрын
Dziękuję
@anj000
@anj000 Жыл бұрын
Bardzo ciekawe wyniki i profesjonalny pomiar. Nie często trafia się na YT filmy, gdzie ludzie biorą pod uwagę tolerancje pomiarowe. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że trzymanie klucza w innym miejscu będzie skutkowało innym odczytem. A dokręcanie śruby przedłużką pod kątem 90 stopni to dla mnie w ogóle nowość. Chętnie bym zobaczył film o rozszerzaniu zakresu kluczy.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
A oto ten film: kzbin.info/www/bejne/bJjXgXWPf8-Nf80
@skrybosaw4448
@skrybosaw4448 Жыл бұрын
Patrząc na ten problem w uproszczony sposób, punkt trzymania klucza nie powinien wpływać na wartość siły przy której klucz klika, wyidealizowany model zapadki powinien zawsze zwalniać przy określonej sile. Nie mam doświadczenia z budową mechanizmu klucza dynamometrycznego, jednak zakładam, że powodem wyższej wartości siły zwolnienia jest tarcie w samym mechanizmie zapadki. Przy używaniu klucza, moment obrotowy to nie jest jedyna siła przekazywana przez mechanizm zwalniający na śrubę, jest też siła skierowana w stronę w którą napieramy na rękojeść klucza. Czuć tą siłę jak trzymasz w ręce mały element do którego chcesz przykręcić śrubę, ten element będzie chciał się przesunąć w w/w kierunku, dla tego @robertdeptula2003 w nagraniu używał imadło. Ta siła będzie wzrastać, im wyżej trzymasz klucz (także zasada dźwigni jednostronnej, tym razem w drugim kierunku). Pod wpływem tej siły, elementy mechanizmu zwalniającego są do siebie dociskane, powodując dodatkowe tarcie, które zwiększa wartość siły zwolnienia, z tego powodu te mechanizmy muszą być kalibrowane do długości rączki. (Disclaimer: Studiuje robotykę ale ekspertem nie jestem)
@skrybosaw4448
@skrybosaw4448 Жыл бұрын
Jednak się myliłem, cytat "Nie mam doświadczenia z budową mechanizmu klucza dynamometrycznego,..." jest tutaj kluczowy. To nie kwestia tarcia, lecz po prostu budowy samego mechanizmu klucza. Robert ma świetny materiał na ten temat.
@Grandheljon
@Grandheljon Жыл бұрын
Bajka, fantastyczny materiał, zajmuje się zawodowo narzędziami, przy turbinach wiatrowych i taki film to złoto
Жыл бұрын
Pozwolę sobie sprostować - przedłużka przy 90st nie zmienia momentu siły, ponieważ faktyczne ramię jest minimalnie dłuższe od ramienia na kluczu, ponieważ przedłużka jest relatywnie krótka w stosunku do klucza, jednak w przypadku gdyby długość przedłużki była zbliżona do długości klucza to żeby uzyskać taki efekt kąt pomiędzy kluczem, a przedłużką należało by odpowiednio zmiejszać ;)
@sawomirbizon9359
@sawomirbizon9359 Жыл бұрын
Trafiłem przypadkiem na ten filmik i chyba lepiej trafić nie mogłem. Super wykonanie i wytłumaczone. Subskrypcja poleciała ;)
@skajlo5404
@skajlo5404 Жыл бұрын
No super, takie podejście do tematu mi się podoba 😊
@kileruno3809
@kileruno3809 Жыл бұрын
powiem tak ci co pisali siła razy długość ramie działania Zasada momentu mają racje ale nie tyczy to przedłużek zakładanych w osi czyli w punkcie 0 i w tym wyniku nie zwiększamy długości ramienia. piękny i rzetelny materiał jeśli ktoś nie ma wiedzy odsyłam do książki Władysława Siuty " Mechanika Techniczna " wiedza z szkoły średniej życzę wszystkiego dobrego
@krzychu7725
@krzychu7725 Жыл бұрын
Dokładnie, ludzie w komentarzu napisali mu o ramieniu, a on zrobił przekładnie i udaje mędrca... gdyby długość ramienia miała znaczenie w punkcie 0 to każdy mechanik musiał by mieć równej długości ręce, żeby dokręcać z taką sama dokładnością.
@Punk091986
@Punk091986 Жыл бұрын
Bardzo wartościowy materiał. Dzięki za przekazaną wiedzę. 🍻
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Polecam się.
@MrZiemwit
@MrZiemwit Жыл бұрын
Ja tam sie nie znam ale wydaje mi sie ze do bledow pomiarowych podchodzi sie inaczej choc nie mam czasu sprawdzac czy sam nie klamie, otoz jesli ta przystawka ma powiedzmy 3% a klucz zalozmy 2% to caly blad pomiaru nie wyznacza sie dodajac procenty a raczej mnozac ale moze ktos kto ma swieza wiedza sprawdzi.
@krzysztofpytel3983
@krzysztofpytel3983 Жыл бұрын
Posiadam ten sam adaper dynamometryczny ( elektroniczny). Kolejną przewagą tego urządzenia nad zwykłym kluczem jest fakt , że adapter mierzy siłę również dla śrub lewoskrętnych ( moment odkręcania). Tak ważne zagadnienie np. w przypadku świec żarowych. Producenci świec podają moment odkręcania i zrywania. Urządzenie mega pomocne. A i nawet poza zakresem wskazuje wartości przy czym nie można zaprogramować wartości granicznej . Mój działa w zakresie 0-200 Nm. Dokręcałem nim nakrętki piasty z siłą 260 Nm.
@mateuszfso1690
@mateuszfso1690 Жыл бұрын
Niektóre klucze, mają też możliwość kliknięcia w obie strony obrotu. Kupiłem niedawno taki, właśnie min pod kątem świec i tego, że startuje od 1nm. Forsage 1-25nm
@grymasek7
@grymasek7 Жыл бұрын
Swietny material . W szkolach powinni pokazywac. I mowie poważnie.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Mam nadzieję, że ten materiał trafi do szkół.
@karolkuliberda5573
@karolkuliberda5573 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Nie wiedziałem jak się kalibruje klucze
@wojteklipinski9575
@wojteklipinski9575 Жыл бұрын
Bardzo dobry i przydatny film, dziękuje i pozdrawiam
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@shakal615234
@shakal615234 7 ай бұрын
Mega film, świetnie wytłumaczone ;)
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 7 ай бұрын
Dziękuję.
@wiorymecha1118
@wiorymecha1118 Жыл бұрын
ma to sens, można zawsze używać przedłużki zmieniając miejsce chwytu klucza, tak żeby odległość od punktu obrotu była zawsze taka sama i można założyć że będzie git
@lukasgdapl
@lukasgdapl Жыл бұрын
dociekliwie co do grama! szanuje szczegółowość . precyzja heh
@napatencie4421
@napatencie4421 Жыл бұрын
Świetny film, od razu leci subskrypcja dla kanału.
@need4speed11
@need4speed11 Жыл бұрын
U mnie to samo, mądrego dobrze posłuchać :)
@Grzegorz3691
@Grzegorz3691 Жыл бұрын
Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@heinrichek
@heinrichek Жыл бұрын
Aligancko! Szacuneczek z poważaniem.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dziękuję.
@Maramowicz
@Maramowicz Жыл бұрын
Chociaż jestem technik elektronik a nie mechanik, i nawet jeżeli by ten film mi się do niczego nie przydał to zaciekawił mnie na tyle że obejrzałem. Aż mi się przypomniały moje lekcje fizyki na których fizyki praktycznej było mniej niż na tym filmie...
@iBielik
@iBielik Жыл бұрын
Ło Panie nawet takiego klucza nie mam w garażu ale oglądam film cały.....
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
I to się chwali. Pozdrawiam.
@MrMarenno
@MrMarenno Жыл бұрын
nie możesz używać cywilizowanych jednostek, a nie jakieś stopy i funty?
@mattii45
@mattii45 Жыл бұрын
Nie wiem o co chodzi, ale dużo pracy i rzetelnie więc 👍
@michals2000
@michals2000 Жыл бұрын
Gdy trzymamy klucz blizej śruby musimy użyć odpowiednio większej siły własnej / np w połowie długości ramienia dwukrotnie większej - przez to kliknięcie klucza nie może zadziałać prawidłowo (jest ono dostosowane do odpowiedniego zakresu używanej siły zewnętrznej potrzebnej do wygenerowania odpowiedającego jej zakresu momentów na danej długości ramienia klucza) i odłączyć działania siły zewnętrznej w momencie kliknięcia / gdy ta jest za duża następuje "przebicie się" siły poza zakres luzu kliknięcia, gdzie normalnie przestalibyśmy ciągnąć - tak dużej siły nie umiemy natychmiast wyhamować. To tak jakbyśmy trzymając poprawnie za rękojeść mimo kliknięcia ciągnęli klucz dalej poza jego zakres / wtedy również moment dokręcenia śruby byłby większy od ustawionego
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Czy masz cos na poparcie swojego wywodu? Wiem, ze nie lubimy się mylić, ale obejrzyj sobie jak jest zbudowany i fizykę klucza dynamometrycznego typu klikającego tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@eNKa007
@eNKa007 Жыл бұрын
Pouczające i zamyka temat. Dzięki!
@robertcichon9468
@robertcichon9468 Жыл бұрын
No testy super tylko te jednostki w funtach kłaków nie przemawiają do mnie
@Matyslaw
@Matyslaw Жыл бұрын
Wera w swojej instrukcji podawała zawsze zapis by klucz trzymać tylko za rękojeść. I nawet do głowy by mi nie przyszło robić inaczej a mechanik ze mnie żaden, zmiana geometrii ramienia ma wpływ na klucz dynamometryczny i to wynika bezpośrednio z definicjo momentu siły.
@benschotte
@benschotte Жыл бұрын
Hahaha, a czemu trzeba mieć obcięte paznokcie u stóp? 😂 Świetny materiał tak wogole. Pozdrawiam
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@keysejkeysej
@keysejkeysej Жыл бұрын
mnie jak temat przedłużek w sumie nei zaskoczył ale zaskoczyło mnie to, że lapiąc klucz po za rączka wzrasta moment klucza. jest to mało logiczne- jednak na filmie ewidentnie tak jest. z czym to jest związane? Moja teoria to fakt, że klucz ma swoje naprężenia i cały się wygina przy łąpaniu za rączkę zaś łąpiąc go w połowie nie ma aż takich naprężeń co za tym idzie działąją inne siły wewnątrz... bo na logikę 2x10=4x5 nie powinno to zmieniac nic przykłądając większa siłe na krótszym ramieniu powinno i tak odpuścić przy tym samym momencie. jak Pan Panie @Robert Deptula by to wytłumaczył? skąd ta różnica?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Różnica bierze się z tego, że klucz dynamometryczny, ten klikający, to nie dzwignia a zespół dwóch dzwigni. Budowę i fizykę działania takiego klucza wyjaśniam w innym moim wideo. Pozdrawim.
@Painkiler99
@Painkiler99 Жыл бұрын
szkoda że nie pokazałeś zachowania przy podparciu klucza drugą ręką (za główkę) czasami niektóre śruby są w takim stanie że ciągnięcie kluczem za samją rękojeść rozwaliło by gniazdo (np imbusowe) i trzeba podeprzeć klucz żeby siła oddziaływała bardziej w osi niż osi i w bok osi
@sczygiel
@sczygiel Жыл бұрын
Pochwalam pokore przyznania ze jednak miejsce trzymania klucza ma znaczenie. Niedo konca intuicyjne ale jednak tak jest. Z przedluzka 90stopni jest podobnie. Roznica nie jest duza dla krotkich odcinkow ale przy dluzszych kazdy blad przylozenia sily nie prostopadle zwieksza roznice w sile na srobie.
@xlsx6237
@xlsx6237 Жыл бұрын
15:12 - czy mozna sobie stabilizować klucz lewą ręką trzymają go na końcówce? Nie zaburzy to pomiaru? Bo czasem ciężko utrztmac oś
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Najlepiej jest oczywiście wejść kluczem bezpośrednio na śrubę i trzymać klucz tylko za rękojeść jedną ręką. Problem pojawia się gdy musimy zastosować przedłużkę w osi obrotu śruby. Są duże szanse, że główka klucza nie będzie wtedy w osi obrotu i będzie przekłamanie. Z drugiej strony, pomagając sobie drugą ręką i przytrzymując główkę wprowadzamy do układu kolejną siłę. Jak to mówią: choose your poison.
@MartinXCV
@MartinXCV Жыл бұрын
Wszystko wyjaśnione z laboratoryjną precyzją. Szacunek, za zaangażowanie w dokładność i rzetelność pomiarów. Moja teoria, że "złapanie klucza w innym miejscu nie ma znaczenia" legła w gruzach... Nie mogę zrozumieć jak to możliwe ale wyniki nie kłamią. Resztę rozumiem - jest dla mnie logiczna. Dziękuję Ci bardzo za czas, który poświeciłeś na zrobienie tego materiału i wyjaśnienie zagadnienia najlepiej jak się dało 😍
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Latwo jest zrozumieć dlaczego tak jest jesli zauwazysz, ze klucz dynamometryczny typu klikajacego to nie dzwignia, a zespol dwoch dzwigni. Budowa i fizyka takiego klucza wyjasniona jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@krisfrut
@krisfrut Жыл бұрын
Świetny film. Pozdrawiam.
@zdzislawdardzinski7434
@zdzislawdardzinski7434 Жыл бұрын
Chodziłem na lekcje fizyki, ale nie rozumiem dlaczego wskazania klucza różnią się w zależności od miejsca nacisku. Autor filmu też chyba tego nie wyjaśnił
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Wyjasnienie jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM
@Kris-82
@Kris-82 Жыл бұрын
Wszystko zależy przecież od sztywności układu klucz-przedłużki-śruba. Wszystko się skręca, odkształca i 'deformuje' wynik
@dawidzamojski1801
@dawidzamojski1801 3 ай бұрын
Jak to się ma do adapterów elektronicznych? Jakiej długości powinno być grzechotka żeby pomiar takim adapterem nie był zafałszowany? Chce kupić klucz dynamo i nie wiem co będzie lepsze czy elektroniczny T19200N Jonnesway czy mechaniczny około 200NM np King Tony. Ceny obu zbliżone.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 3 ай бұрын
To o czym mówię w tym wideo odnosi się do "klucza klikającego", który jest zespołem dwóch dzwigni. Elektroniczna nakładka mierzy moment siły w punkcie obrotu. Tutaj nie jest ważne jakiej długości (zwykły) klucz używamy, ani gdzie go trzymamy.
@misiek6476
@misiek6476 Жыл бұрын
6:29 do żetelnego mierzenia trzeba mieć obcięte paznokcie u stóp? To jakiś suchar? 🙄🙄
@tarnand6376
@tarnand6376 Жыл бұрын
O tych skąinąd "nielogicznych" zachowaniach kluczy jak błędy z uchwycenia z dala od rękojeści wcześniej czytałem i od razu ... uwierzyłem. Wielu naszych rodaków ma niestety kompleksy zamiast wiedzy. Stąd ta (zbyt) powszechna chęć do wykorzystania każdej okazji do "okazania się ważnym". Niestety, na długo to nie pomaga.
@mateuszwasylow
@mateuszwasylow 6 ай бұрын
Witam serdecznie. Posiadam klucz marki jonnesway zakres 10n-60n. Wiele już wyczytałem na internecie i nie mogę znaleźć rzetelnej informacji,a widzę że posiada Pan duża wiedzę w tym temacie. Otóż mam pytanie odnośnie przechowywania mojego klucza klucza ma wartość minimalną 10N i czy mam go w takiej pozycji przechowywać pytam z racji tego ,że jest w nim możliwość odkręcenia rączki jeszcze w dół poza skalę powiedzmy ,,na zero". Jak pan uważa czy lepiej na 10n czy lepiej całkiem wyluzować sprężynę która jest wewnątrz? Pozdrawiam.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 6 ай бұрын
Najlepiej jest zdjąć jakikolwiek nacisk na sprężynę. Zazwyczaj jest to minimalne ustawienie. Ale z drugiej strony sprężyna powinna trzymać "klikajacy mechanizm" aby się nie wysypał.
@mateuszwasylow
@mateuszwasylow 6 ай бұрын
Dziękuję za odpowiedź.
@Tomianin
@Tomianin Жыл бұрын
Ciekawy material, nie rozumiem tylko dlaczego jak recznie skrociles ramie lapiac klucz blizej to klikal z wyzsza wartoscia a juz jak skrociles ramie montujac przedluzke odwrotnie to klikal na mniejszych wartosciach?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
W tym wideo wyjaśniam fizykę działania klucza dynamometrycznego: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM A tutaj rozwodzę się na temat obliczania momentu siły przy zastosowaniu przedłużek: kzbin.info/www/bejne/bJjXgXWPf8-Nf80 Pozdrawiam.
@therednask
@therednask Жыл бұрын
Ale żeś to po komplikował do granic możliwości . Może ludziom było by łatwiej usłyszeć wkręć w imadło główkę dtam gdzie zakładasz klucz lub nasadkę w imadło . Zważ klucz i dodaj do tego 5kilo cukru lub krążek z siłowni lub cokolwiek i zawieś na kluczu co ma równowagę do nastawu klucza i tyle . A tu tu doktorat walnąłeś okrutny .
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Niestety, miałem wtedy w domu tylko 3 i pół kilo cukru.
@Don2Pietro
@Don2Pietro Жыл бұрын
Super materiał. Szacun.
@emes30
@emes30 Жыл бұрын
To teraz czekam na następny film, w którym będzie wyjaśnione dlaczego klucz trzeba trzymać za uchwyt, bo złapanie w środku zwiększa zaaplikowany moment.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Nie trzeba czekać. Ten film jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM
@emes30
@emes30 Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 Dzięki, czułem, że będzie to miało związek z tajemniczym pinem pod główką. I tak kombinuję, czy jeśli zrobimy przedłużkę, która przesunie oś śruby do punktu przełamania, to będzie można trzymać klucz w dowolnym miejscu ?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dobre pytanie.
@marcinzaremba4203
@marcinzaremba4203 Жыл бұрын
Gościu w ostatnich 4 minutach pokazuje wektory sił. A resztę wcześniejszego materiału pokazuje wzorcowanie klucza dynamometrycznego używając wagi na ryby i elektronicznego dynamometru bez jakiegokolwiek atestu nie mówiąc o DIN i ISO.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Jak zawsze, masz racje!
@docs1496
@docs1496 Жыл бұрын
A tu mamy zezwolenie na wydanie pozwolenia na nakazowy zakaz korzystania z chodnika po lewej stronie w ruchu prawostronnym od godziny 18 do 6 rano podbity przez Urząd Miar i Wiar z osobistą adnotacją naczelnika sklepu rybnego w Pułtusku i z okrągłą pieczęcią zakonu Ojców Małojców i z kontrasygnatą dróżnika ze stacji Włoszczowa.
@Sarcoma1
@Sarcoma1 Жыл бұрын
A atest to on ma? A kontrasygnata od biskupa jest? A czy gwarancja została podpisana piórem!
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Papiery mam na to takie, że mucha nie siada.
@wiech61
@wiech61 Жыл бұрын
Bardzo dobry materiał zrobiłeś, ale chciałbym byś zapamiętał - Najwięcej idiotów znajdziesz nie w psychiatryku tylko w internecie, a tych nie przekonasz nawet dowodami. Po co udowadniasz niedowiarkom że chwycenie na krótszym ramieniu niż na przewidzianym miejscu chwytu bądź pod innym kątem ciągnięcie ramienia klucza ma wpływ na wartość wyniku, przecież to oczywiste. W tym kluczu chwyt i ciągnięcie na krótszym ramieniu, czy na dłuższym nie odkształca tak całego zewnętrznego przekroju klucza względem środkowej dźwigni ze sprężyną co jest i tak mało istotne w tym przypadku jeśli przyjąć różnicę liniową i by ona miała wpływ na wynik pomiaru. Wpływ ma różnica odległości chwytu od miejsca położenia styku końca wewnętrznej dźwigni (nie widocznej bo jest w obudowie) tej ruchomej od sworznia przy kwadracie gdzie zakładamy klucze nasadowe do jej końca, czyli styku z przeważnie jakimś elementem naciskanym przez sprężynę i ulegającym przekręceniom osiowym objawiającym się charakterystycznym kliknięciem po przekroczeniu nastawionego momentu. Ze względu na stałe położenie tego punktu od osi obrotu i stałość naprężenia sprężyny do danego momentu na skali, to jeżeli przykładamy siłę na końcu ramienia czyli poza ten punkt to o ten właśnie odcinek wydłużamy ramię i waga pokazuje mniej niż nastawiony moment. W drugą stronę do środka od tego tego punktu skracamy ramię stąd wychodzi większy wynik na wadze niż nastawionego momentu. Konstrukcja akurat tych kluczy na tym się opiera. Po prostu dźwignia dwuramienna (pomijamy to króciutkie ramię przy nasadce) złamana w osi o 180 º gdzie jest zakładana nasadka o jednym stałym ramieniu tym w obudowie kończąca się na elemencie dociskanym przez sprężynę i drugim jako obudowa i tu jest ważne gdzie przyłożymy siłę aby było prawidłowe wskazanie bo to drugie ramię dźwigni. Kiedyś dawno przy budowie np. obiektów 30 m x 12 m ojciec używał zbitych ze sobą listew bo przy pomocy taśmy zawsze mu wychodził inny wymiar. Ja wpadłem na pomysł z wagą sprężynową. Pozdrawiam, Wiechu.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Również pozdrawiam.
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np Жыл бұрын
Super materiał. Ciekawe z czego wynika błąd jeśli trzyma się klucz dynamometryczny nie za uchwyt, a za część metalową. Możesz rozwinąć temat?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
W tym wideo wyjaśniona jest budowa i działanie klucza dynamometrycznego typu klikającego: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 Dziękuję!
@wojtekzgorzowa8673
@wojtekzgorzowa8673 Жыл бұрын
Super film. Takie lekcje ogląda się z zaciekawieniem
@KarolOfGutovo
@KarolOfGutovo Жыл бұрын
Czy ta dziwna zależność wynika z tego że osiągnięcie wartości jest okazywane zgięciem szyjki dopiero kawałek od osi obrotu? Niby rozszerzałem fizykę ale nie do końca jednak to rozumiem 😅 Bo taka różnica w osiach chyba ma znaczenie... przy bliższym uchwycie proporcja ramienia na osi głównej do ramienia na osi tego przegubu rośnie, i przy tym samym wskazaniu przegubu jest wyższy moment na osi... chyba rozumiem. zostawię to tu jakby ktoś potrzebował, albo może filmik później o tym mówi nw, i tak zostawię
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Budowa i fizyka klucza dynamometrycznego typu klikającego jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM
@michass.1895
@michass.1895 Жыл бұрын
Bardzo przydatny film. Czy długość ramienia grzechotki, która będzie połączona z adapterem elektronicznym też będzie wpływała na rzeczywisty wynik? Czy adapter zawsze pokaże aktualną wartość, a długość ramienia w tym przypadku będzie bez znaczenia?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Są rożne rodzaje kluczy dynamometrycznych, ale w tym wideo skupiłem się na kluczu dynamometrycznym typu klikającego. W takim kluczu działają dwie dźwignie, natomiast nakładka elektroniczna wykorzystana w tym wideo działa na innej zasadzie. Tak wiec nie jest istotne jak długi lub jak krotki klucz użyjemy w przypadku nakładki elektronicznej, ona mierzy moment siły w punkcie obrotu śruby. Polecam moje inne wideo, gdzie opisana jest budowa i działanie klucza dynamometrycznego typu klikającego: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@michass.1895
@michass.1895 Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i rozwianie wszelkich wątpliwości. Pozdrawiam :)
@Mr1998marcin
@Mr1998marcin Жыл бұрын
Nie mam zielonego czemu to oglądam, ale jest fajnie
@marcingiszter7637
@marcingiszter7637 Жыл бұрын
Szczena opada 😮
@miks0014
@miks0014 Жыл бұрын
Nawet podczas postawionego zakładu lotto nie wpatrywałem się tak w liczby. 40,7 40,9 41,2 40,6. Jest w tym jakaś nieopisana satysfakcja i dowód na to, że matematyka + fizyka w mają jednak sens.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Lotto jest przewidywalne. Miliard w środę, miliard w sobotę.
@AdamMaszynotwor
@AdamMaszynotwor Жыл бұрын
Super test ! dziękuje :)
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
W tym video wyjaśniam fizykę klucza dynamometrycznego: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Śledzę Twój kanał. Pozdrawiam.
@AdamMaszynotwor
@AdamMaszynotwor Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 dziękuję ja także zasubskrybowalem jak tylko tu trafiłem. Pozdrawiam.
@karino1341
@karino1341 Жыл бұрын
super test
@Koch1210
@Koch1210 Жыл бұрын
Dobra robota
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dziękuję
@krystiannona7141
@krystiannona7141 Жыл бұрын
im bliżej masz tym wieksza sile trzeba przylozyc Im dale tym mniejszą Praca pozostaje taka sama. takie same zjawiska zachodza na skrzyniach biegów i przerzutkach Arystotels powiedział daj mi odpowiednio długą dzwignie a poniosew wszystko
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
To Archimedes powiedział: "Dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię." Reszta też się nie zgadza (w odniesieniu do wideo). Wyjaśnienie problemu jest tutaj: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM Pozdrawiam.
@prawdziwyfull
@prawdziwyfull Жыл бұрын
JUŻ WIADOMO KRZYKACZE NIE MIELI OBCIETYCH PAZNOKCI U STUP ... TO WSZYSTKO WYJASNIA
@mucha18100
@mucha18100 Жыл бұрын
No i gdzie te Geniusze mechaniki teraz ja się pytam?? Hejt to pierwsi ale przyznać się do błędu to przez gardło nie przejdzie..
@VantageNoir
@VantageNoir Жыл бұрын
Super, a teraz film jak różne smary stosowane na gwint zmieniają kąt dokręcenia śruby wg. jednakowego momentu.
Жыл бұрын
Jakby dać jakiś podkład muzyczny, to by się znacznie przyjemniej oglądało. Można też podejrzeć jak takie testy robią za wilką wodą @ProjectFarm, oraz @TorqueTestChannel.
@jakubutzig3497
@jakubutzig3497 Жыл бұрын
Świetny materiał
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dziękuję
@nikt-33
@nikt-33 Жыл бұрын
Przepraszam, a gdzie można kupić takową nasadkę z wyświetlaczem?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Kupione w Kanadzie w sieci sklepów Princess Auto.
@nikt-33
@nikt-33 Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 Dziękuję za informację.
@grymasek7
@grymasek7 Жыл бұрын
Allegro. Kupiłem taka samą
@leonskleroza
@leonskleroza 10 ай бұрын
Jedna rzecz jest tutaj totalną bzdurą. Otóż klucz dynamometryczny powinno się trzymać z główkę grzechotki żeby zapewnić koncentyczność - wpółosiowość gwintu i elementów obrotowych i referencyjnych klucza. Tego autor widać nie rozumie. Fakt że wskazania przy trzymaniu bliżej były inne wynika z wyboczenia klucza poza oś. Reszta materiału dobra i przydatna. Pozdrowienia! Jeśli więcej ludzi będzie używało choćby skalibrowanej wagi sprężynowej i odmierzonego na długość klucza i obliczonej siły to będziemy bezpieczniej przy maszynach. To samo dotyczy mechaników partaczy, wulkanizatorów co walą młotem w szpilkę koła albo nakrętkę jak nie mogą jej odkręcic i uderzaniami uszkadzają łożysko oraz tych którzy dokręcają wszystko kluczami pneumatycznymi na chama.
@zvish7739
@zvish7739 Жыл бұрын
wynika to z budowy mechanizmu wewnątrz klucza tego typu
@Daroslav222
@Daroslav222 Жыл бұрын
Przydatny materiał
@wojciechmisztela1978
@wojciechmisztela1978 Жыл бұрын
Znaczenie to ma to, że niepowtarzalnie robisz. Raz płasko raz zadzierasz raz szybciej raz wolniej i tyle. A ten mierniczek to skalowany chyba pod Paryżem bo bardzo ufasz. Też jestem inżynierem. Żądanie precyzji dla klucza jakbyś zegarki naprawiał. Wysyłałem uwierzytelniałem.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
@gw5172
@gw5172 Жыл бұрын
zabrakło testu wagi, bo skąd można wiedzieć że ona dobrze wskazuje?
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Zawsze ta niepewność...
@marekppp0
@marekppp0 Жыл бұрын
To jest wiedza na poziomie technikum. Po doborze słów widać, że dopiero podczas przygotowania materiału dowiedziałeś się tego co uczą na fizyce młodzież. Klucz tkwi w jednostce "Nm". Każdy dzieciak wie, że jak oddali chwyt (np. za pomocą rurki/przedłużki) dwukrotnie, to potrzebuje dwa razy mniejszej siły. Jeśli się stosuje takie fikuśne przedłużki, to wystarczy odpowiednio się przesunąć by uniknąć wyczerpujących wyliczeń.
@slaweksawak1852
@slaweksawak1852 Жыл бұрын
👍
@krzysztofbinkowski4673
@krzysztofbinkowski4673 Жыл бұрын
Ciekawe dzięki.
@zielniak85
@zielniak85 Жыл бұрын
Nie wiem jak wy, ale ja nie wierzę elektronicznym zabawkom typu klucz dynamometryczny, elektroniczne suwmiarki etc. Preferuję wskazówki 😉
@PortalAuditor
@PortalAuditor Жыл бұрын
ŁokcioSzekle
@MrPatryq666
@MrPatryq666 2 жыл бұрын
polecasz tą elektryczną nasadkę ? zastanawiam się nad kupnem, i nie wiem czy nie lepiej kupić to czy dwa klucze o innych parametrach. zależy mi bardziej na weekendowym używaniu.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 2 жыл бұрын
"Nasadka" jest dokładniejsza, ale nie wszędzie ja wciśniesz. Taniej będzie i praktyczniej mieć dwa klucze o rożnych zakresach. Okresowo sprawdź jednak dokładność klucza metodą prezentowaną w video. Powodzenia!
@MrPatryq666
@MrPatryq666 2 жыл бұрын
@@robertdeptula2003 dziękuję za odpowiedź 😁
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 2 жыл бұрын
Polecam się.
@Micha-hw9ob
@Micha-hw9ob Жыл бұрын
​@@robertdeptula2003 a można prosić o link do tej cyfrowej nasadki i do ulu ma zakres pomiaru
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Link do nasadki: www.princessauto.com/fr_CA/adaptateur-dynamom%C3%A9trique-num%C3%A9rique-%C3%A0-prise-de-1-2-po/product/PA0008450348
@MecaManiaque
@MecaManiaque Жыл бұрын
Fajne! Dzieki !
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Proszę bardzo, pozdrawiam.
@szkielet137
@szkielet137 Жыл бұрын
Nie trzeba spać na fizyce, żeby nic o tym nie wiedzieć, bo szkolna fizyka jest oderwana od rzeczywistości. Szkoła óczy.
@trybunaludu13
@trybunaludu13 Жыл бұрын
A ja dokręcam aż jebnie w łokciu. Ja pracuje w firmie gdzie używa się kluczy dynamometrycznych i gro osób robi to źle.
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Trzeba im pokazać to wideło!
@trybunaludu13
@trybunaludu13 Жыл бұрын
@@robertdeptula2003 Przechodzą szkolenie w firmie, a dalej robią po swojemu.
@admier777
@admier777 Жыл бұрын
Dobre!
@kacperkolasa7273
@kacperkolasa7273 Жыл бұрын
wydaje mi się, że jednak mimo wszystko źle przeprowadzone doświadczenie, stół się rusza i ugina a wiadomo, że jak złapiesz bliżej to musisz użyć większej siły, co wpływa na większe uganianie się stołu co może wpływać na wyniki pomiarów. No i wgl imadło też widać jak się rusza, doceniam pracę ale jednak mimo wszystko mnie te doświadczenia nie przekonały, pozdrawiam
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Nikogo do niczego nie przekonuję, ale w tym wideo: kzbin.info/www/bejne/qZqpiYicid19frM wyjaśniona jest fizyka działania klucza dynamometrycznego typu klikającego. Pozdrawiam.
@kamilukaszewicz
@kamilukaszewicz Жыл бұрын
Kupuję sobie takie coś
@jurczynski666
@jurczynski666 Жыл бұрын
Ja natomiast jestem pod wrażeniem tych "nieeleganckich" komentarzy i pewności siebie ich autorów. Ja tak spokojny nie jestem... banda idiotów :)
@robertdeptula2003
@robertdeptula2003 Жыл бұрын
Nie no, aż tak to nie. Często sami jesteśmy o czymś święcie przekonani i gotowi jesteśmy bronić swoich racji do upadłego, nawet wtedy gdy po drodze uzmysłowimy sobie, że "brniemy". To jest problem ego.
@zizu4813
@zizu4813 Жыл бұрын
Nie jestem mechanikiem a obejrzałem "z otwartą gębą"! Świetny film.
@tomekkonica2866
@tomekkonica2866 Жыл бұрын
Dobra robota
HYDRAULIC PRESS AGAINST BMW CONNECTING RODS
8:02
Crazy Hydraulic Press
Рет қаралды 1,8 МЛН
The joker favorite#joker  #shorts
00:15
Untitled Joker
Рет қаралды 30 МЛН
Inside Out 2: ENVY & DISGUST STOLE JOY's DRINKS!!
00:32
AnythingAlexia
Рет қаралды 9 МЛН
SHAPALAQ 6 серия / 3 часть #aminkavitaminka #aminak #aminokka #расулшоу
00:59
Аминка Витаминка
Рет қаралды 1,8 МЛН
Cute
00:16
Oyuncak Avı
Рет қаралды 12 МЛН
Tani klucz dynamometryczny Neoma Gedore 3/8 z certyfikatem kalibracji
10:45
#173 DOMOWA KALIBRACJA KLUCZA DYNAMOMETRYCZNEGO
5:34
PRO GARAGE CHIŃSKIE MOTORKI
Рет қаралды 28 М.
Another Graphics card not working after cleaning with an air duster
8:50
northwestrepair
Рет қаралды 2,1 МЛН
Why Are Guillotine Blades Angled? (tested)
18:40
Know Art
Рет қаралды 544 М.
Jak działa klucz dynamometryczny
17:40
Robert Deptula
Рет қаралды 14 М.
Klucz Dynamometryczny Yato -jak prawidłowo używać
5:55
WARSZTAT U JAKUBA
Рет қаралды 17 М.
Jak używać klucz dynamometryczny. Ukręcenie śruby. Do 200 Nm
22:54
COMMUNISM vs CAPITALISM: Who Made Better Power Tools?
24:39
The Doubtful Technician
Рет қаралды 749 М.
The joker favorite#joker  #shorts
00:15
Untitled Joker
Рет қаралды 30 МЛН