Дякую за уроки! Маю до вас запитання. В цьому відео ви не зазначили, що складений підмет може також виражатися нероздільним слопосполученням. У цьому реченні - "Отара овець переходить ріку." Отара овець - підмет та нероздільне словосполучення. В уроку про однорідні члени речення, я побачив таке речення - "Шкідливі хімічні речовини з деяких видів пластику можуть потрапляти в їжу та напої." Чи можна вважати словосполучення "хімічні речовини, неподільним? Адже тут умова, що саме хімічні речовини створюють певні наслідки. Мене цікавить питання, які словосполучення можна вважати нероздільними? Чи є певні хитрики чи правила як їх розуміти?
@pistacja-ua2 ай бұрын
Дякуємо за те, що уважно переглядаєте наші відео та цікавитеся особливостями української мови. У сучасній шкільній програмі, зокрема у 8 класі, не розглядають окремо нерозривних словосполучень. Це вже поглиблене вивчення мови, яке вчителі пропонують учням для підготовки до предметних конкурсів та олімпіад. Також про таке поняття йдеться у профільному рівні старшої школи (11 кл.). По суті, усі запропоновані у відео варіанти способів вираження складеного підмета є синтаксично нерозкладними (нерозривними) словосполученнями. Наприклад, у згаданому Вами реченні "отара овець" - це слово з кількісним значенням + іменник у Р.в. множ. (такий тип підмета був у відео). Учням 8 класу достатньо знати, що нероздільними словосполученнями є фразеологізми (ловити ґав, бити байдики) та власні назви (Чорне море, Бабин Яр, Кривий Ріг, Організація Об'єднаних Націй тощо).
@yaroslavdo2252 ай бұрын
@@pistacja-ua Це я вам маю дякувати за стіслі, лаконічні й змістовні уроки. Наразі пишу книгу. Адже раніше мені бракувало подібних відеоуроків, аби мати можливість грамотно висловлювати думки. Майже весь шкільний курс вже продивився, лишилось ще трошки. На цей момент, мені важко розуміти неподільні сповосполучення і маю до вас невеличке прохання, порекомендуйте матеріали для ознайомлення, вищезгадані вами (профільний рівень старшої школи для 11 класу).