Підвищення енергобезпеки Дубівської територіальної громади

  Рет қаралды 106

EKOSPHERA

EKOSPHERA

9 ай бұрын

В умовах війни для українських громад особливо актуальним стало питання енергобезпеки та енергонезалежності. Дубівська територіальна громада на Закарпатті активно рухається у напрямку підвищення енергетичної безпеки шляхом розвитку локальної мережі ВДЕ. Так, на будівлі Дубівської селищної ради розмістили дахову гібридну СЕС потужністю 10 кВт.
Комунальні заклади з травня по вересень можуть працювати за рахунок енергії сонця. Далі роль сонця в електрогенерації буде зменшуватись. З огляду на те, що сьогодні електроенергія - найдорожчий енергоресурс для громад (6 грн за кВт), то це значна економія бюджету.
Оскільки СЕС є гібридною, вона здатна накопичувати електроенергію. У літній період накопичену електроенергію можна використовувати у нічний час, наприклад для освітлення подвір'я, вулиці, на якій розміщена установа. У період блекауту акумулятори СЕС можуть накопичувати електроенергію як від сонця, так і від мережі.
А тепер увага - електроенергія, накопичена з мережі (якщо не вистачає сонця), коштує 6 грн за кВт * год. А електроенергія, отримана з дизельних чи бензинових генераторів коштує 25-30 грн за кВт * год. Різницю для бюджету відчуваєте? Окупність 10 кВт гібридної СЕС за тарифом 6 грн за кВт*год. - 4,5 роки, а у випадку блекаутів - 2,5-3 роки.
Окрім встановлення СЕС, проєкт передбачає інші важливі аспекти підвищення енергобезпеки громади. У громаді вже працює енергоменеджер, який займається питаннями споживання енергоресурсів.
Також експерти проєкту працюють над розробкою Програми підвищення енергоефективності та енергонезалежності Дубівської ТГ до 2027 року. Крім того, у межах проєкту у Дубівській ТГ створять Фонд енергонезалежності, кошти якого спрямовуватимуть на заходи з енергоефективності та розвитку ВДЕ.
Отриманий досвід можна буде реплікувати і в решті громад Закарпаття, просуваючи ідеї енергетичної демократії у місцеві енергетичні політики територіальних громад.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Пікірлер
"Енергетичні" дерева саджають на Хмельниччині
3:22
Суспільне Хмельницький
Рет қаралды 1,3 М.
FOOTBALL WITH PLAY BUTTONS ▶️ #roadto100m
00:29
Celine Dept
Рет қаралды 74 МЛН
100😭🎉 #thankyou
00:28
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 40 МЛН
The Worlds Most Powerfull Batteries !
00:48
Woody & Kleiny
Рет қаралды 18 МЛН
Noodweer in Duitsland: huizen kapot en koeien gered
2:05
NOS Jeugdjournaal
Рет қаралды 52 М.
Enorme file en veel nattigheid bij Intents Festival | Omroep Brabant
2:18
FOOTBALL WITH PLAY BUTTONS ▶️ #roadto100m
00:29
Celine Dept
Рет қаралды 74 МЛН