Nagyon köszönöm a válaszát! Köszönet a hasznos és segítő munkájáért! ❤ A legjobbakat kívánom !
@lillanoemi8 ай бұрын
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Jó egészséget és vidám kertészkedést kívánok!
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
Köszönöm szépen!
@mariabota17608 ай бұрын
Köszönöm szépen 😊
@zsuzsakerekes55768 ай бұрын
Köszönöm szépen.
@zsuzsannapelikan63108 ай бұрын
Üdvözlöm a csigák ellen hogy lehetne védekezni? mindent tönkretesznek eperpalántát paradicsom palántát és mindent Viszont kutya és cica is a kertbe járkálnak ezért mérgező vegyszert nem tudok használni!
@ginbim7 ай бұрын
A bazsalikomot pusztította nálam rengeteg nagy éticsiga. Szárig szinte minden levelet, néhol még a szárat is. Nekem bevált két hete, hogy grillezésből félretett faszén hamuval alaposan körbeszórtam, elkerítettem a kényes területet. Azóta a friss levelek már épek, és nincs nyoma friss kárnak, pedig rengeteg csigával találkozom.
@zsuzsannapelikan63107 ай бұрын
@@ginbim köszönöm
@anitanagynecsoknyai79327 ай бұрын
Köszönöm az újabb értékes videót! Nem a témához tartozik, de az lenne a kérdésem, hogy ma reggel húzkodtam fel az áttelelő borsómat, meg persze leszedtem az utolsó hüvelyeket is róla. De tiszta lisztharmat volt az egész, még a legtöbb hüvelyt is fehér réteg borított. Vagy legalábbis azt hiszem, ilyen a lisztharmat.Ahogy téptem ki a földből, fehér por szállt a levegőben, amiből jócskán be is szívtam szerintem. Az lenne a kérdésem, van egészségkárosító hatása, hogy beszívtam? Meg lehet enni a borsót? További jó kertészkedést kívánok!
@biokertesz-tanfolyam6 ай бұрын
Ezek a betegségek csak a növényekre vannak hatással, az emberi szervezetet nem károsítják. Legfeljebb az íze lehet kevésbé jó, a mennyisége pedig kevesebb mint az egészséges társaiké.
@anitanagynecsoknyai79326 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm! ❤
@zsuzsakupecz81046 ай бұрын
Elnézést hogy kérdésem nem ide kapcsolódik:a csemege kukoricæmon 4-5 kötés is kezdődik mit tegyek,ennyit nem tud kinevelni!?
@biokertesz-tanfolyam6 ай бұрын
A mai fajták már simán kinevelnek 4-5 csövet, ha megfelelő a beporzás. Pár tő kukorica nem porozza be a termőrészt, nagy mennyiséget kell ültetni ahhoz, hogy rendesen be tudják porozni. Néha nem árt besegíteni, ha nincs szelesebb idő, meg kell rázogatni a töveket.
@zsuzsakupecz81046 ай бұрын
@@biokertesz-tanfolyam köszönöm
@tamastoth82548 ай бұрын
Köszönöm a drótféreg elleni ötletet! Lótücsök ellen is lenne javaslata a magaságyásba?
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
A lótücsök ellen a Nemastar használható, de vannak házi praktikák is: a járatát meg kell keresni és vízzel elárasztani, akkor előjönnek és elkaphatók. A madarak (tyúkok is) sokat elfogyasztanak, de a legtöbbet a vakondok, ami viszont más szempontból nem ideális a veteményesben.
@RichardToth758 ай бұрын
Köszönöm a videót! A földicseresznye palánta is mehet mélyebbre, mint a paradicsom?
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
A földicseresznyét olyan mélyre ültetjük, amilyen mélyen a cserépben volt, ez nem szárgyökeres.
@editnemethnetarsoly81068 ай бұрын
Köszönöm a videókat, sokat tanulok belőle!. Szeretném megkérdezni, mi lehet az oka, ha a palántáknak kicsi a gyökere, pedig a levélzete, a szára szépnek tűnik? Évek óta magam csinálom a palántákat, de még sosem jártam így. Én az idén hűvösebb (17-18 fokos) nevelőhelyre gyanakszom.
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
A palánták nevelésénél nagyon fontos a talpmeleg, lehet, hogy ez az oka. Érdemes valamelyik baktériumkészítményt beszerezni, azzal segíthetjük a gyökérképződést.
@editnemethnetarsoly81067 ай бұрын
@@biokertesz-tanfolyam Nagyon köszönöm a válaszát! Tudna javasolni ilyen készítményt?
@csabasoreg39038 ай бұрын
Köszönjük a sok jótanácsot. Szeder atka ellen van valami bevált módszere? Üdv. Csaba
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
Atkák ellen a narancsolajat tartalmazó szerekkel lehet védekezni. Ilyen a wetcit, vagy a Prevgold. Ha sok jelenik meg a kertben, érdemes a lemosó permetezéseket nagyobb gonddal végezni, nagyon jó hatású a Boroil nevű készítmény használata.
@erzsebettukacs77638 ай бұрын
Köszönöm a videót! A paprikához hasonlóan a paradicsomot is kell kiültetés előtt szoktatni a kintléthez? Vagy a paradicsom ebben a fázisban màr nem olyan érzékeny?
@kertmelinda8 ай бұрын
Minden palántát érdemes, ami másmilyen körülmények között lett nevelve, mint amibe kiültetik.
@biokertesz-tanfolyam8 ай бұрын
Igen, mindenképpen kell szoktatni a palántákat kiültetés előtt. A legérzékenyebb a padlizsán, utána a paprika, de a paradicsom is jobban fejlődik, ha kiültetés előtt legalább 5 napot szoktatjuk a szabadföldi körülményekhez.