ФЕМІНІТИВИ: чому вони необхідні? / ПАЛАЄ

  Рет қаралды 50,041

Палає

Палає

Жыл бұрын

Архіваріуска, аналітичка, технікиня та логопедка! Звучить не дуже? Інша справа швачка чи покоївка! Чому одні назви професій жіночого роду звичні, а інші - ріжуть слух? Нам палає через фемінітиви - бо слова мають значення, і ми пояснимо наскільки вони важливі!
Фантастично красиві та модні українські шопери, футболки та картини - / vidro.ua
З питань реклами в ПАЛАЄ пишіть сюди - / sorochechkin
Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
mono bit.ly/3HNxEn9
(5375 4115 0604 6296)
patreon / palaye
Емма - / emmocean
Яна - / yanabrenzey
Словник фемінітивів Олени Синчак r2u.org.ua/html/femin_details...
Для прев'ю ми використали ілюстрацію Олександра Грехова / aleksandr.grekhov

Пікірлер: 776
@user-pq9dx8ki9h
@user-pq9dx8ki9h Жыл бұрын
Працюю вчителькою, тож часто суспільні загони міряю тим, як їх бачать діти. Мені часто смішно з аргументів про неприродність звучання, бо в дітей такої проблеми не виникає. Вони сприймають новий фемінітив рівно так само, як і будь-яке нове слово. Коли я всіх наших жінок, що викладають математику, називаю математикинями, то їм складно, але слово "паралелепіпед" дається їм не легше. Дітям ок з фемінітивами, хлопці не ущємляються, всі живуть своїм звичним життям. Нам варто таки усвідомити, що це не слова неправильні, а наш замусолений роками існування в цьому суспільстві погляд.
@Rivental
@Rivental Жыл бұрын
Все рівно що сказати: "Мені смішно, що дорослі так погано запам'ятовують англійські слова. Погляньте на дітей... Їм що яблуко, що епл. І те природньо і те))))". І чому це суддя лишився суддею? Це ж звучить як фемінітив. Потрібно змінити на судень. І запитати у дітей чи природньо чи ні. Впевнений, що так.
@nema4437
@nema4437 Жыл бұрын
Так, слова дуже швидко змінюють контекст. Бо коли перший раз у 7 класі на уроці алгебри появляється многочлен,то діти хіхікають,але вже на 3 урок такого ефекту немає...
@mariiakravets9311
@mariiakravets9311 Жыл бұрын
Взагалі помітила під час роботи зі студентами, що сучасні молоді хлопці набагато менше ущємляються. А це означає, що ми всі на правильному шляху
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
дякую за вашу працю!
@user-pq9dx8ki9h
@user-pq9dx8ki9h Жыл бұрын
@@Rivental , мені шкода, що ви такої думки про когнітивні здібності дітей.
@viktortrubodel9640
@viktortrubodel9640 Жыл бұрын
Я чоловік. Я не маю ничого проти феминитивів. Усім прихильникам чістої, літературної мови хочу задати питання -- чи в змозі ви читати без адаптації тексти трьохсот річної давнини? Світ постійно змінюється і мова змінюється разом зі світом. Це природно і сперечатися з цім безглуздо. Добре, що ви підіймаєте такі теми. Дякую вам.
@lastivka_01
@lastivka_01 Жыл бұрын
Невже я побачила адекватного чоловіка, який не висміює фемінітиви? Дякую за підтримку, нам це важливо
@user-wb9qq5ey4g
@user-wb9qq5ey4g Жыл бұрын
@@lastivka_01 нас таких багато. Упередженість в інший бік - це теж погано
@klisering
@klisering Жыл бұрын
І я тут відмічусь.
@tanikamaru
@tanikamaru Жыл бұрын
Я читала розповідь про Гільгамеша. Без адаптації. Жах. Як не граматично написано. Читати не можливо. Фемінітиви потрібні і адаптації старих текстів також.
@Scriptadiaboly
@Scriptadiaboly Жыл бұрын
@@lastivka_01 Підтримка від чоловіків це коли вони під відео що висміює фемінітиви, висловлюються, а не тут
@user-wb9qq5ey4g
@user-wb9qq5ey4g Жыл бұрын
В 2008 році в аспірантурі в Києві я на парах з філософії писав реферат про синергетику. Питання вивчав з російськомовних перекладів статей, і там був "філософ І. Стенгерс". В останній момент виявилося, що звати "його" Ізабела, і довелося виправляти всюди, де я її згадував і передруковувати все. С тих пір я за фемінітиви)))
@MrLeni89
@MrLeni89 Жыл бұрын
А чого це ви реферат на парах писали?
@user-wb9qq5ey4g
@user-wb9qq5ey4g Жыл бұрын
@@MrLeni89 окей, мав би написати замість слова "пари", що була така дисципліна - філософія. Пані надто чіпляється до слів. Коментарі до відоса - це не трибуна і не катедра. Будь ласка, без фанатизму.
@user-bg2kz3wy2j
@user-bg2kz3wy2j Жыл бұрын
Це найкращий коментар, ви зробили мій настрій чудовим на весь день, дякую 😄
@solomia600
@solomia600 Жыл бұрын
Санітарка, акушерка, буфетчиця, доярка, співачка,офіціантка, прибиральниця, і т д ми легко вживаємо фимінітиви, і це не визиває обурення але коли річ заходить про директорка, підприємиця, юристка, професорка у багатьох сумніви.
@oneshotonehit6731
@oneshotonehit6731 Жыл бұрын
Сюди ж істери4ка, ід1отка - ні в кого проблем не виникає з такими фемінітивами чомусь 😌
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
@@oneshotonehit6731 до речі, емоційних чоловіків чомусь також називають "істеричка". Начебто лише жінки можуть виявляти емоції.
@dariap5763
@dariap5763 Жыл бұрын
@@oneshotonehit6731 iстерун😉
@wydawnyctwourbino
@wydawnyctwourbino Жыл бұрын
Питання у носіїв мови викликають штучні фемінитиви з німецьким суфіксом -ин, а не з українськими. Мені, як мовознавцю просто смішно слухати теревені лінгвістично неосвічених дівчат.
@oleksandrasvyda8682
@oleksandrasvyda8682 Жыл бұрын
@@wydawnyctwourbino ви, мабуть, якось неуважно слухали ці «теревені», тому що у відео навіть є вирізка з інтерв‘ю Фаріон, де вона каже, що суфікс -ин- є питомим для української мови. Що скажете про слова господиня, монахиня, кравчиня і т.д.?
@annashepilova7288
@annashepilova7288 Жыл бұрын
Я була тією феміністкою, що не розуміла фемінітиви і казала, що то дурня. Тепер так не думаю. Прикольно помічати свою трансфориацію. Дякую за цей випуск.
@victoriakvitka
@victoriakvitka Жыл бұрын
Пережила той самий досвід! Тепер навіть соромно за ту свою думку. Але в тому є великий плюс, що ми готові змінювати свої погляди і відкрито про це говорити.
@irabondarenko
@irabondarenko Жыл бұрын
Значить це не поодинокий випадок. І я змінила декілька років тому свою думку і зрозуміла що це дуже важлива тема.
@mikkimaus
@mikkimaus Жыл бұрын
фемініст феміністу сестра)
@user-sd7xk8ki7i
@user-sd7xk8ki7i Жыл бұрын
Девачки заачем всё усложнять 😊✋
@alyonaf1054
@alyonaf1054 Жыл бұрын
@@victoriakvitka знаєте, коли я була російськомовною, я теж була.. ну не те, що проти, але відмовлялась їх вживати (окрім тих, що мені звучали "естетично", наприклад, "поетеса"). Але коли я перейшла на українську і почала дивитись український контент, я здивувалась тому, наскільки красиві, доречні та навіть більш "вагомі" в порівнянні з імениками чоловічого роду, українські фемінітиви. І в мене це питання навіть не поставало взагалі. Справа в тому, що російська створювалась, по-перше, штучно, по-друге, виключно чоловіками. То ж і не дивно, в тієї мові місця жінкам традиційно не було. В нас такої проблеми немає, і мова наша чудово пристосована для того, щоб відображати повною мірою статус жінки у суспільстві. І це прекрасно. Я вважаю, що багато з тих людей, що проти, теж з дитинства російськомовні, і це накладає відбиток і на світогляд, і на сприйняття української мови досі "російськомовним" мозком, а не безпосередньо, без будь-яких фільтрів. Якщо ви україномовні все життя, то можу вас запевнити, якесь "меншоварте" чи "недоречне" звучання українських фемінітивів - це тільки в вашій голові. Мені, як людині, яка вперше почала їх чути в різних формах і в такої кількості, навіть з незвички не різало нічого. Стосовно Фаріон, наприклад - в неї багато особистих поглядів, з якими далеко не всі погодяться. І ії погляд на фемінітиви є винятково особистим ставленням, а не думкою фахівчині, я вважаю.
@ritaitenko8880
@ritaitenko8880 Жыл бұрын
Сміливо посилайте всіх хто «проти» фемінітивів, це просто печерні динозаври, які свідомо принижують жінок. Тому що слово «прибиральниця» вживають всі, а «директорка» уже очі муляє? Сходіть на сайт пошуку роботи і введіть «прибиральник» - 0 результатів, бо всі шукають прибиральницю. І зробіть те саме з посадою «директорка» - 0, бо всі шукають директора. Ось так.
@annamor4153
@annamor4153 Жыл бұрын
домогосподарка, санітарка, повія\праститутка\ескортніца(во скільки фемінітивів), прибиральниця, швея, гувернантка. Але якщо професорка, то у деяких відвалиться сpaкa?
@Scriptadiaboly
@Scriptadiaboly Жыл бұрын
Exactly!
@user-vt4nz4qq6b
@user-vt4nz4qq6b Жыл бұрын
Зараз всю чеську, і там фемінітиви обов'язкові. Я якось сказала, що хочу записатись до лікаря Ганушової, мене одразу почали виправляти, що це лікарка, жінка. І так само з усіма професіями - водійка, пожежниця, столярка і т.д.
@AntonAlohinsson
@AntonAlohinsson Жыл бұрын
При цьому у чеській культурі жіночі прізвища завжди змінюються на фемінну форму. Чоловік цієї лікарки точно носить прізвище Гануш (ромське, до речі). І вона вже пані Ганушова. Тут неможливо сплутати))
@svitlana6966
@svitlana6966 Жыл бұрын
Як людина, яка розмовляє закарпатським діалектом, мушу сказати, що наш діалект зберігся краще, ніж українська мова. Українська мова за радянський період позбулася багатьох слів, змінила правопис і тд. У нашому діалекті є безліч фемінітивів, таких от як: головиха (голова села ж.р.), дохторка (лікар ж.р.), шоферка (водій ж.р.), поштаня (поштар ж.р.) і купа інших.
@vaepops2325
@vaepops2325 Жыл бұрын
Ідея для відео: заслуги жінок в науці , які чоловіки присвоїли собі , було б круто детальніше заглибитись в цю тему ( наприкладі Розалін Франклін, Мільова Марін, Сесилія Пейн тощо) Можливо ще про українських дослідниць і науковиць про, яких мало хто знає
@viraiefremova7097
@viraiefremova7097 Жыл бұрын
Я науковиця і мене дуже засмучує історія Розалін Франклін! Є 2 чудові книги про неї написані (одна її близькою подругою, а інша просто якісна біографічна робота). Колись мене запитали, з ким би із науковців (знову тільки чоловіки мались на увазі, виходить) я хотіла б повечеряти і я одразу сказала, що це була б Розалін Франклін! Мені б так хотілося їй розказати, який просто неоціненний внесок вона зробила у розвиток науки і що її ім‘я та її нарешті почали з‘являтись у підручниках!
@viraiefremova7097
@viraiefremova7097 Жыл бұрын
А ще, українська організація, яка займається популяризацією науки, INSCIENCE минулого року створила серію із 4 роликів про українських науковиць: математикиню, зоологиню, морську біологиню та нейробілогиню (це я😅). В ці ролики було вкладено дуже багато любові та натхнення і мені було б дуже приємно, якби ви їх переглянули та поширили серед знайомих. Серія цих відео називається «Науковиці»
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
Якщо ви про дружину Ейнштейна, то це обурливий випадок плагіату Mileva Marić Einstein (гугл запит "Did Albert Einstein steal the work on relativity from his wife?")
@ili396
@ili396 Жыл бұрын
Фанні Мендельсон (композиторка) туди ж!
@Scriptadiaboly
@Scriptadiaboly Жыл бұрын
Зельда Фітцджеральд, письменниця, туди ж
@_zero_216
@_zero_216 Жыл бұрын
На курсах німецької разом з іншими українцями проходили німецькі фемінітиви, вони їх використовують. Стільки сміху від докторки, інженерки, однак на прибиральницю та офіціантку ніякої реакції. Домогосподарка - норм, домогосподар - це шо таке? І на моє зауваження, що фемінітиви вже введенні, що це норма, отримала лише "пф, ну только для тебя". Все дуже сумно. Дякую вам, дами! Обожнюю ваш канал!!!
@darinoku
@darinoku Жыл бұрын
Мене на днях шокував один коментар у тіктоці. Точного формулювання не пам'ятаю, але мова йшла про фемунітиви-звання, що "ну яка Героїня України? Вони Герої, але точно не Героїні чи Геройки". І я ось думаю, невже жінки, які заробили це звання кров'ю і потом, не заслуговують самим обирати, як до них звертатися?
@ElaraHope
@ElaraHope Жыл бұрын
Герої та Героїні України. Чи дійсно Геройки, кому як подобається.
@MultiRomana
@MultiRomana Жыл бұрын
Ооо, а коли потрібно сказати це із сарказмом типу: "ну ти страшна геройка", то тут вживати можна получається?!)
@juliad3930
@juliad3930 Жыл бұрын
@@MultiRomana Геройка - недоречне слово. Героїня підходить більше. Я досі пам'ятаю ту рекламу з Єви про геройок - дуже різало слух
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
Чудовий випуск! Я відрефлексувала своє ставлення до фемінітивів свідомо, спершу теж не дуже їх вживала (ставилась позитивно, але сила звички теж працює). Все життя називала себе перекладачем, але останнім часом мені від цього навпаки некомфортно, волію бути перекладачкою. Мені в цьому сенсі легше, бо живу в іспаномовному середовищі, де фемінітиви - це щось нормальне. Професор - професора, доктор - доктора, конструктор - конструктора, ітд. Українській мові вони такі ж притаманні, але в нас їх довго намагались викорінити мс*клі. Таке вже в них національне хобі, щось українське або цупити або знищувати. Якщо переглянути ті поодинокі випуски української дорадянської преси, вони прямо "кишать" фемінітивами. Але з початком темної радянської доби в нас і це відібрали. Бо як це так, не може якась-там х*хляцкая мова бути багатшою ніж вєлікій і магучій. Тепер хай повсираються, ми повертаємо собі своє.
@annamor4153
@annamor4153 Жыл бұрын
❤️❤️❤️
@vitaliychetvertuha140
@vitaliychetvertuha140 Жыл бұрын
Просто дивовижно, вам, шановним коментаторам, нав'язали те, що всім некомфортно, щось, що зовсім нікому не було потрібно, а ви змирилися з цим, та ще й пишаєтеся.
@annamor4153
@annamor4153 Жыл бұрын
@@vitaliychetvertuha140 просто дивовижно, як деяким чоловікам так поперек горла все, що стосується жіночих справ, що аж згодні паплюжити рідну мову совковими методами, лиш би жінки-спеціалістки не мали власних назв. До вашого відома українська мова довершена, багата, логічна і їй притаманні і обовʼязкові фемінітиви. Тому що на відміну, наприклад, англійської, всі частини речення відміняються за іменником. І є три роди, жіночий в тому числі. Квітка ➡ червоНА, росЛА. Дерево ➡ велиКЕ, росЛО. Бурʼян ➡ висоКИЙ, РІС. Все логічно? А тепер. Менеджер(Ольга)➡ успішНИЙ/А??, прийшЛА/ОВ? Мабуть по-вашому правильно буде: Успішний менеджер прийшла в офіс. Навіщо так знущатися з нашої довершеної мови? Щоб зробити її схожою на штучний, недолугий, нелогічний російський язьік? Так цим і займався совок, і продовжують деякі неясно чим ущемльонні мужички.
@vitaliychetvertuha140
@vitaliychetvertuha140 Жыл бұрын
@@annamor4153 Дякую за вичерпну філологічну лекцію. Тепер я знаю, що в українській мові є три роди. Я тільки не можу розібратись - то українська мова довершена, багата й логічна, і саме тому її потрібно штучно змінювати додаючи фемінітиви? Я правильно зрозумів Вашу логіку?
@annamor4153
@annamor4153 Жыл бұрын
@@vitaliychetvertuha140 розумію, з першого разу важко зрозуміти, раджу перечитати мій коментар. Українській мові притаманні і обовʼязкові фемінітиви. Радянським союзом багато з них було вилучено разом з тисячами інших слів і форм щоб максимально наблизити українську до російської. І, логічно, що за час поки наша мова була в замороженому стані вона не розвивалась відповідно часу. Тобто слова гуцул і гуцулка, кріпак і кріпачка, буклак і бурлачка існували. А до сучасних слів, наприклад, менеджер жіночого роду не знайшлося, бо мова перебувала в замороженому стані. Нам потрібно надолужити ту шкоду, яку завдало нашій мові 134 заборони і зросійщення.
@Brukc87
@Brukc87 Жыл бұрын
Я прихерів, коли почув, що хтось робить срачі через це. Коли я ще був малий, я дізнався про це, і такий "Ем... А що в цьому не так? Чому жінка-лікарка має бути лікарем?". Як завжди, це приклад того, що діти бувають розумнішими за дорослих. Шкода, що цей приклад зустрічається надто часто. А зараз, коли я пишу шкільні твори чи повісті, то я прям відчуваю, що мій текст стає яскравішим завдяки фемінітивам, і я радий, що читач зрозуміє, про кого йдеться в моєму артиклі, не вивчаючи контексту. Зараз хочу придбати словник фемінітивів, аби споглядати у нього під час написання))
@slava304
@slava304 Жыл бұрын
Дуже сподобалась ця фраза: "Повне сприйняття фемінітивів можливе, якщо ти сприймаєш права людини"
@AnnaAkulova
@AnnaAkulova Жыл бұрын
Дякую за цей випуск! В англійській мові з цих самих міркувань змінили назви професій, де раніше використовувалось слово "man". Наприклад, Policeman => Police Officer, Fireman => Firefighter. Дуже сподобалось, що додали до відео нарізку з тематичних репортажів! Не дивилася ТБ вже багато років, так що було цікаво побачити Емму-кореспондентку.
@geronimokotokotissimo9195
@geronimokotokotissimo9195 Жыл бұрын
Так. Але вони пішли по простому шляху, а ми ще плутаємось, і питання вирішиться тільки після того, як на нових граматичних змінах, виросте покоління.
@user-wv7uh2uw3p
@user-wv7uh2uw3p 7 ай бұрын
Вони пішли по єдиному шляху, такі особливості їхньої мови. У нас нема можливості замінити суто чоловіче закінчення man на гендерно нейтральне. Тому так зробили в англійській, а в нас обрали фемінітиви, такий шлях.
@user-gc5fs8bt9q
@user-gc5fs8bt9q Жыл бұрын
Часом плутаюся в розмові з дієсловами і займенниками. Кажу "зробила" там де "зробив" або "він" де "вона" і т.д. Так от, ЖОДНА жінка ніколи мене не виправила, якщо я раптом вжила неправильно слово по відношенню до неї. І реально кожен чоловік ледь не репетує "чого це я "вона"?". Начебто це неймовірно образливо бути жінкою Дякую, Еммо та Яно, за випуск ♥️ Ахахах, додаю коментар, бо тепер буду завжди використовувати фразу "ну а мені гарбуз погано смакує" як аргумент 😆. Дуже люблю як ви висловлюєте думки
@valeriia3597
@valeriia3597 Жыл бұрын
Ну так для маленьких хлопчиків часто кажуть слова "шо ти як баба" в негативному ключі. Може тому і так
@WatershadeL
@WatershadeL Жыл бұрын
Особисто знаю чимало людей, які час від часу про себе вживають формулювання в протилежному роді, а також тих хто послуговується принципом "хоч глечиком назви..."
@ElaraHope
@ElaraHope Жыл бұрын
@@valeriia3597 ну бо в патріархальному суспільстві усе жіноче означає щось второсортне, не гідне, на відміну від усього чоловічого ои тому й так як ви описали
@ryotsubaki696
@ryotsubaki696 Жыл бұрын
Ніколи на таке не ображався, ба більше, якщо дівчина починала соромитись такої омовки - переводив усе на жарт. Здебільшого помічав в них що причина такої омовки полягала у близькості і теплоті відносин яка є між нами, така що є між подругами, хоча ми були коханцями.
@andron1987
@andron1987 Жыл бұрын
Дивно буває слухати, коли одні жінки відстоюють права жінок, інші ж жінки захищають статус-кво.. мовляв, їм і так норм. Я на боці перших, другі мене дивують, їм ця патріархальна модель підходить і вони вважають, що і всім має підходити.
@Ollie_Rollie
@Ollie_Rollie Жыл бұрын
Дівчат, дякую вам за те що підіймаєте такі важливі теми. А всім чоловікам які проти фемінітивів хочу сказати:"Якщо ви боїтеся що коли фемінітиви ввійдуть у вільний ужиток, ви станете директорками, то не партесь, з вашим рівнем освідченості ви до цієї кар'єрної сходинки не доповзете"
@darynakorzh9214
@darynakorzh9214 Жыл бұрын
* освіченості
@Ollie_Rollie
@Ollie_Rollie Жыл бұрын
@@darynakorzh9214 Дякую за виправлення) Я мабуть також ніколи директором не стану)))
@lastivka_01
@lastivka_01 Жыл бұрын
@@Ollie_Rollie вік живи - вік учись. Директорками не за один день стають🙃
@Ollie_Rollie
@Ollie_Rollie Жыл бұрын
@@lastivka_01 Це так, мені, щоб стати директоркою потрібно наново родитись
@OleksandrKhmara
@OleksandrKhmara Жыл бұрын
Ніколи не планував зміну статі, тож дійсно мені ніколи не стати директоркою
@IamNastiaT
@IamNastiaT Жыл бұрын
Дуже цікавий контент) дякую рагулівні, шо колись показала Вас) обожнюю дивитись і осмислювати питання згодом)
@user-bf3vd1yt3u
@user-bf3vd1yt3u Жыл бұрын
В мене протилежна ситуація - завдяки Еммі я натрапила на Таню)
@IamNastiaT
@IamNastiaT Жыл бұрын
@@user-bf3vd1yt3u кругова порука)))
@MrLeni89
@MrLeni89 Жыл бұрын
Я сама дівчат знайшла, дивлюсь лише україномовний контент в ютьюбі, і алгоритми підсунули цей канал.
@user-tw3yu9sn7x
@user-tw3yu9sn7x Жыл бұрын
Я теж дивлюся дівчат завдяки Тані. 🤗
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
Я тут теж від Рагулі і від Загону Кіноманів. Добре, що українські ютубер/ки підтримують одне одного
@tsesasha
@tsesasha Жыл бұрын
памʼятаю, що коли ввели фемінітиви, плювалася і розповідала, що ніколи не буду фотографкою, я фотограф і крапка. тепер же око чіпляється, коли називають фотографом, завше всіх поправляю) дякую вам, чудовий випуск, буде що показувати знайомим, які ще не сповна занурилися в чудовий світ фемінітивів!)
@olexanderchepil9410
@olexanderchepil9410 Жыл бұрын
Прикол в тому, що вся ця істерика навколо фемінітивів це цілком російський наратив 😁 Я репатріант, в Україні з 2004 року, вивчав українську майже з нуля і ще тоді звернув увагу на те, що українська дуже гнучка у нормах використання суфіксів жіночого роду, і якась умовна письменниця могла називати себе і автором, і авторкою. І не було ніякої суспільної дискусії з цього приводу, так само з будь-якими іншими словами, включно з новоутвореннями накшталт "блогерка" чи "менеджерка". Але десь у другій половині 2010-х в рф почався внутрішній феміністичний двіж, коли активістки стали активно просувати необхідність використання фемінітивів (які російській мові набагато менш притаманні), що викликало бурхливу реакцію в соцмережах, в тому числі у правих колах, з'являлися меми і загалом фемінітиви сприймалися як недолуге створіння бєшених фємок. Так чомусь сталося, що значна частина українських навколо-правих тусила приблизно в тому ж інфопросторі, і оце відторгнення фемінітивів перекинулося і в наш загальний інфопростір. З чим я і вітаю пані Фаріон 🤭
@viraiefremova7097
@viraiefremova7097 Жыл бұрын
Випуск, як завжди, просто 🔥🔥🔥 Дякую, що піднімаєте таку важливу тему! Я - науковиця, нейробіологиня, докторка наук і я хочу, щоб усі ці іменники по відношенню до мене були жіночого роду, бо я жінка. І якщо усі ці слова були вжиті у чоловічому роді, ні в кого не виникло б жодних запитань, тому так важливо вживати назви будь-яких професій (чим більше, тим краще😊) і в чоловічому, і в жіночому роді. До того ж, в нашій мові вони абсолютно природні та питомі, як і в німецькій, для прикладу
@SergAnns
@SergAnns Жыл бұрын
Мова еволюціонує,щоб стати простішою, фемінітиви її тільки ускладнюють. Просто треба глянути на сучасну американську, англійську,іспанську, італійську,вони стають простішими.
@queenoflife2336
@queenoflife2336 Жыл бұрын
@@SergAnns навіщо нам спрощувати нашу милозвучну та багату мову? Це наша ідентичність, наш спадок, окраса) Якщо так думати, то можна взагалі на російську перейти, там все просто 🤷🏻‍♀️
@SergAnns
@SergAnns Жыл бұрын
@@queenoflife2336 а причому тут російська? Бачу таку тенденцію,що коли кажеш те,що не подобається людині,то вона буде казати,що то російське.
@oksanabahrii1736
@oksanabahrii1736 Жыл бұрын
Я якраз філологиня, і я дуже рада, що ви висвітлили цю тему. Фемінітиви дуже складно сприймаються через стереотипи і зашкарублість суспільства. Люди просто не розуміють, для чого це, намагаються знецінити навіть ініціативу. Але бачу поступ вперед, тож є надія, що з кожним роком фемінітиви звучатимуть частіше.
@user-ko8hq3dc2t
@user-ko8hq3dc2t Жыл бұрын
В мене взагалі колись вчителька в школі, накричала за те, що її назвали "вчителька", а не "вчитель", бо на її думку це зневажливо так ставитися до педагога 🤦
@pavlomohyla4209
@pavlomohyla4209 Жыл бұрын
Як на мене, академікиня чи психологиня звучить сексі) А взагалі фімінітиви додають якоїсь вишуканості і гармонічності нашій мові, просто потрібно щоб суспільство набралося більше досвіду з їхнього використання. Було б чудово у школах для предемету українська мова, ввести розділ стосовно принципів утворення фемінітивів. Дякую авторкам каналу за змістовну та цікаву інформацію.
@Thirteenden
@Thirteenden Жыл бұрын
17:11 - у юридичній справі фемінітиви взагалі дуже важливі, оскільки судова справа так побудована, щоб прискіпуватись до кожної коми та крапки та трактування подій.
@user-nv1hi4fg2e
@user-nv1hi4fg2e Жыл бұрын
Історія про Лесю Українку та історичне існування феміннітивів у нашій мові дуже вразило, дякую))
@Sabrina-vc9yt
@Sabrina-vc9yt Жыл бұрын
Ніколи не мала проблем з фемінітивами в українській мові, я думаю на це вплинув наш переклад Гаррі Поттера. Там використовувалося слово "професорка". Звучить дуже органічно.
@ElaraHope
@ElaraHope Жыл бұрын
а ще в дубляжі. навіть в фільмах 13 року, чую періодично фемінітиви. А в нових проєктах після 19 року так взагалі ще збільшидася їх кількість, і це чудово!! Український дубляж рулить!
@UA_in_USA
@UA_in_USA Жыл бұрын
Це було правильне рішення, пошана перекладачам, з цього і починається сприйняття і приняття
@youngperspective2756
@youngperspective2756 Жыл бұрын
Як і до будь яких інших змін, нам просто треба призвичаїтись до нових слів. Кілька років назад я почала говорити психологиня, косметологиня, біологиня, було непросто і часом самій смішно, але не тільки я швидко призвичаїлась, а й моє оточення, для нас стало дуже природно звучати та ж психологиня. Тож давайте всі потроху розширювати це лінгвістичне вікно Овертона. Питань багато, але маленькі кроки ми можемо робити навіть не прикладаючи зусиль, я впевнена що нас чекає успіх. Дівчата, під кожним відео хочеться писати що ви моя відрада і я дуже вдячна вам за інформацію і підняті питання, ви надихаєте мене, дякую 💜
@v_peklo_vse
@v_peklo_vse Жыл бұрын
Колись подібні дискусії точилися і навколо теми носіння штанів жінками. Спершу люди сміялися, потім називали жінок божевільними, потім мовчали, потім захоплювалися, а потім казали: "ми вас завжди підтримували!" І так буде з усім, що викликає в частини суспільства опір. Фемінітиви приживуться.
@user-bf3vd1yt3u
@user-bf3vd1yt3u Жыл бұрын
Як завжди дуже захоплюючий випуск. Що мене змушує дивитися кожен випуск, так ця неймовірна особливість Яни та Емми навести якийсь такий на перший погляд незначний нюанс,що змушує по новому подивитися на проблему🤗
@kayzerkas
@kayzerkas Жыл бұрын
Коли я захистила дипломну роботу по історії та структурі середньовічного міста, і продовжила досліджувати середньовічний Хайленд у магістерській, мої друзі мене назвали не *медієвіст*, а *медієвеса*, і це мені так сподобалося, це прекрасно) хоча все ж вірно казати *медієвістка*😅😅
@user-dn4ny3rd3e
@user-dn4ny3rd3e Жыл бұрын
Доброго дня, вас вітає логопединя) Згодна, все ще не звично. Дякую, дівчата, за ефір
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
Або логопедка :)
@vitaliychetvertuha140
@vitaliychetvertuha140 Жыл бұрын
Тому, що коли Вам нав'язують свої прогресивні ідеї люди, які краще знають, як Вам жити і як говорити, це і не має бути звично чи комфортно.
@Julietita1004
@Julietita1004 Жыл бұрын
@@vitaliychetvertuha140 фемінітиви передбачають вибір - можна їх вживати, а можна не вживати, за бажанням. Коли їх у правописі не було, ця опція була відсутня.
@user-mg5kp1wr6e
@user-mg5kp1wr6e Жыл бұрын
Тема складна і потрібна 👍. Часом самі жінки не дуже розуміють її важливість.
@mrymashevska
@mrymashevska Жыл бұрын
Окремо додам, що відео у вас дуже змістовне і якісне. Воно обґрунтовано дає людям визначитись, або підкріпити свою позицію фактами. Але жінка має право називати свою професію у чоловічому роді з власних причин. І переконувати її у протилежному, або навертати на свій шлях якось не правильно, м'яко кажучи.
@tatamomot48
@tatamomot48 Жыл бұрын
Раніше, навіть коли прийшла до висновку, що ідеї фемінізму мені близькі і тому я нею стала, мені не були зрозумілі фемінітиви. Сама їх вживати відмовлялася, проте з розумінням ставилася до тих, хто їх вживає. Важко було прийняти той факт, що мова - це дуже гнучка структура. І от якось вже і не знаю, у який момент фемінітиви стали мені до душі. Мабуть, я почала розуміти, що це не звичайна жіноча примха, а важливість висвітлювати роботу жінок у різних професіях. Тому тепер мені звично, що я за освітою режисерка, за професією - артистка, а у майбутньому хочу отримати освіту і стати історикинею-архіологинею, і отримати робочу професію закрійниці. Іще одна річ, яку ми маємо змогу пізнати. Особисто для мене це цікаво, бо я обожнюю дізнаватися щось нове, щось пізнавати. Дякую вам за те, що докладаєте зусилля до розвитку українського Ютубу і взагалі за те, що ви такі неймовірні блогерки і журналістки😍🔥💛
@user-ei7ev2mb6v
@user-ei7ev2mb6v Жыл бұрын
Дівчата, чудовий випуск. Але маю до вас одне прохання: викорінюйте оце словосполучення "західна Україна", дуже ріже слух (на відміну від фемінітивів, з ними все ок).
@marinaprilous7217
@marinaprilous7217 Жыл бұрын
Класний випуск! Завжди вживаю фемінітиви, але в ЗНО 2016 року мені їх не пропустили 😢 З приводу балерини і "балеруна", нам в балетному училищі казали, що чоловіків потрібно називати "артист балету" саме тому, що "балерун" завжди вживалося тільки у зневажливому тоні, типу як секретарша
@Sergiynekazap
@Sergiynekazap Жыл бұрын
Радше секретутка.
@ElaraHope
@ElaraHope Жыл бұрын
@@Sergiynekazap це огидно секретарка правильно, а не секретарша за новим правописом а взагалі два роки залишилося до повного переходу на новий правопис, ле фемінітиви теж обов'язково передбачені)
@Sergiynekazap
@Sergiynekazap Жыл бұрын
@@ElaraHope Авжеж
@man4772
@man4772 Жыл бұрын
Коли мені кажуть "лікар" - я уявляю в першу чергу білий халат і професію, а не стать людини. Лікар чи лікаркиня мене не хвилює, мене хвилює те що ця людина рятує моє життя і здоров'я.
@_xFAZAx_
@_xFAZAx_ Жыл бұрын
Халат з чоловічими обрисами)) безстатевим якось важко уявити щось , ні?
@riya-ol8gx
@riya-ol8gx Жыл бұрын
Лікарка, а не лікаркиня взагалі-то, і це досить вживане слово в українській мові.
@nataliakutorlanova1728
@nataliakutorlanova1728 Жыл бұрын
Ви дуже круті блогерки, журналістки, інфлюенсерки. Надихаєте на те, щоб дивитися на цей світ під новими кутами. Здається, що більшість речей, про які ви говорите, мені вже відомі, але те, як ви про це говорите, надихає. Дякую🙏🏼
@oleksander
@oleksander Жыл бұрын
Вихід в множині: паньство, студенство, читацтво, глядацтво. До речі, на базарі кажуть "дівчата" частіше, аніж "хлопці", коли в компанії є люди різних статей.
@sashkos.2415
@sashkos.2415 Жыл бұрын
Дякую за вашу працю "бєшані фемки", тема нажаль все ще на часі. Я сподіваюся побачити той час, коли жінки будуть мати однакові права.
@OleksandrKhmara
@OleksandrKhmara Жыл бұрын
І які права ти хочеш забрати у жінок щоб зрівняти їх з тобою тупий спєрмобак?!
@ivandankob7112
@ivandankob7112 Жыл бұрын
Коли я чую "хірург сказаВ - це мій син" - я уявляю собі чоловіка-лікаря А коли "хірург сказаЛА - це мій син" - я прекрасно розумію, це пані-лікар. Задача не про логіку, а маніпуляцію
@cheshir_k
@cheshir_k Жыл бұрын
З чотирнадцятого року в моєму житті майже зникла українська мова (живу на тимчасово окупованій території на Донбасі), але після 24 лютого я почала переходити з російського контенту на українській і спілкуватися в інтернеті українською. Після цього я помітила, що в українській мові навіть нові для мене фемінітиви звучать доволі органічно, а в російській я навіть до "авторки" звикала дуже довго, і навіть коли звикла, то так і не почала сама вживати це слово, хоча я завжди підтримувала ідею фемінітивів.
@honcharuk_iv
@honcharuk_iv Жыл бұрын
Розклали все по фактам🔥 Також думав за те що людям нормально коли є прибиральниці, домогосподарки, але ненормально коли є директорки чи юристки. Люди просто повинні звикнути до цього. За множину я навіть не задумувався. І дійсно ж так. Всюди прийнято що множина завжди чоловічого роду і здається з цього приводу ще будуть дискусії)
@annatukalenko8446
@annatukalenko8446 Жыл бұрын
Дякую за випуск, улюблені бешені фемки! Пам'ятаю, я спочатку посміювалась з фемінитивів, а тепер прийняла і насолоджуюсь)
@chabanoleg03
@chabanoleg03 Жыл бұрын
Для мене в цій темі багато чого впирається у небажання змінюватися. Як звикли в дитинстві так і хочемо чути. Зараз якраз дуже важливо розказувати чому ці зміни в мові йдуть на краще, тому за це вам дякую. Хочу ще добавити. Один український військовий, який проходив військову службу в армії США ( ютюб канал Alex Saint) при зверненні до своєї аудиторії постійно каже хлопці і дівчата, хоча його тематика це армія і війна. Нам усім треба звикати до рівних прав жінок і гідного звернення до них
@sallykaptan
@sallykaptan Жыл бұрын
Дякую за підняття теми фемінітивів! Давно чекала, дуже важлива тема для нашого суспільсва, але непопулярна, нажаль.
@mrymashevska
@mrymashevska Жыл бұрын
У чому проблема таки? Згідно чинного правопису ніхто не мусить вживати фемінітиви. Але регламентує їх правильне вживання. Все ж дуже просто, якщо людина, яку ви представляєте, чи про яку говорите хоче аби до неї вживали фемінітив, то вживайте. Ну от хочу вона бути представлена як докторка економічних наук. Ну то так її і представте, людина має право цього вимагати. Але є й інший бік, якщо жінка протилежної думки, і хоче аби її представляли професор, то так і має бути. НЕЗВАЖАЮЧИ на власне ставлення мовця до фемінітивів чи фемінизму в цілому. Суспільство зміщує акценти з основного. Це все про повагу до співрозмовника. А не про те, що всі мають вживати чи не вживати фемінітиви. І навіть не про гендерну боротьбу. Але тенденція така, що всі хто підтримує вживання фемінітивів вживають їх недивлячись на думку того про кого вони говорять. Вважаючи своїм обов'язком пояснити всім за притіснення жінок. Перехід на особистості тут зовсім недоречний. Крім того жінка має право не бути феміністкою і при цьому вимагати до себе поваги. От я проти того, щоб мене називали аналітикиня чи то аналітичка і т.д. Я хочу аби про мене казали аналітик. Це моє право. Але якщо я зроблю зауваження, то людина почне палати і розповідати мені про важливість фемінітивів і т.д. Оце вже клініка. Це прояв цілковитої неповаги. І проблема тут уже не у самих фемінітивах, проблема у браку виховання. Точно така сама ситуація і навпаки. Якщо назвати жінку психологом, а вона зауважить, що вона психологиня. То просто треба перепросити, назвати її психологинею і все. Підсумовуємо. Треба поважати один одного і виховувати себе, а не доводити людині про те ким вона має себе вважати і чи боротися їй за права жінок, чи ні.
@lialiaben3521
@lialiaben3521 Жыл бұрын
Дякую за етер! Як завжди, дуже цікаво було послухати. Персонально я обома руками за фемінітиви. Особливо після того, як серед своїх знайомих провела невеличкий експеримент та попросила їх описати, кого вони уявляють, коли я використовую слово "вчитель". Лише одна людина із десяти уявила жінку, не зважачи на те, що більшість вчителів в школах - це жінки.
@lilyinua422
@lilyinua422 Жыл бұрын
Чекаю того дня, коли фемінітиви стануть настільки звичною частиною життя і нашої мови, що такі обговорення уже будуть непотрібні. А поки дякую, що підіймаєте цю важливу тему ^^
@nataliyaodnoral6065
@nataliyaodnoral6065 Жыл бұрын
Вже 15 років живу у Словаччині. Словацька мова має граматичний рід. І традиційно, вже сторіччями, має фемінітив. Навіть ті слова, які не мають однокореневу форму фемінітив, все-одно його мають(напр. Поет по словацьки básnik від слова báseň - вірш, але фемінітив буде poetka). І нічого 😊 нікому не палає. Це норма. Коли я в словацькому універі не вживала фемінітиви, то мені всі робили зауваження. І це класно
@leilamavka7040
@leilamavka7040 Жыл бұрын
Так само у іспанській мові, професії вже мають фемінітиви, але тільки в однині, у множенні вони завжди в чоловічому роді. І не тільки професії, також займенники. Щоб якось це виправити множину стали перетворювати на нейтральну, робити її середнього роду утворюючи нові суфікси. Але докищо так розмовляє лише небайдужа частина суспільства (говорю про Аргентину)
@anastasiiab8181
@anastasiiab8181 Жыл бұрын
Нещодавно читала книгу в українському перекладі, і була прємно здивована словом "роботка" (хоча роботеса мені більше до душі), тобто робот жіночої статі. Мені фемінітиви може й ріжуть слух, але мова - це нестійка структура, що постійно розвивається. Тому йдемо вперед і робимо мову сучаснішою.
@polly1680
@polly1680 Жыл бұрын
Дякую, я так чекала на цей випуск🥺❤
@orwochrom7111
@orwochrom7111 Жыл бұрын
Дуже дякую за ваші етери. Чудово, що у нас є такі розумні і освічені люди як ви
@margo1k187
@margo1k187 Жыл бұрын
Дякую за випуск! Я за освітою філологиня і я обожнюю, коли мова відображає її головне значення - динамічність, актуальність та розвиток, а не консервування та мовлення, яке було притаманне 20 років тому, а не наразі. Бо тоді мовлення перетворюється в мертву мову, яка здається штучною, дивною і мовою творів, а не мовою сьогодення
@katyacyan49
@katyacyan49 Жыл бұрын
Моя субьективна думка що вживати чи невживати фіменитиви стосовно людини це її вибір, чи комфортно чи не комфортно. бо е люди яким не комфотно коли до них звертвються як до жінок-чоловікив підкреслюючи їх стать, і краще всього просто спитати як звертатися до людини, через фемінитиви чи ні. Це звичайна повага до вибору дюдини
@maatienko
@maatienko Жыл бұрын
Дуже вдячна вам, жінки, за неймовірно розривний випуск!) Все по поличкам, з об'єктивною аргументацією. Особлива подяка, що ви не ідеалізуєте фемінітиви і говорите про розвиток нашої мови 👏
@ksnmavkst
@ksnmavkst Жыл бұрын
Дякую за випуск. Дуже класно, що ви так доступно і послідовно пояснюєте тему, адже саме такі аргументи потрібні людині яка хоче розібратися в темі з фемінітивами.
@riya-ol8gx
@riya-ol8gx Жыл бұрын
Я думаю проблема того що для нас деякі феменітиви звучать трохи дивно, в тому що ми ще не призвичаїлись до них. Наприклад в школі нам казали що є поети і є поетеси, і я так привикла, що це просто звичайне слово, і звучить досить непогано, мені навіть подобається, так само з лікарка, вчителька, художниця, письменниця, кураторка, прибиральниця, директорка, бібліотекарка, швея, і я можу навести ще дуже багато феменітивів, які особисто я вживала з дитинства і не надавала цьому особливого значення. Тож якщо ми почнемо чути ці феменітиви в повсякденному житті, то привикнемо і навіть не звертатемемо уваги. Не слова погані, це люди надають їм поганого значення.
@cassia007
@cassia007 Жыл бұрын
Щодо прикладів з німецької: для німців (і німкень) фемінітиви і справді є надважливими. І ось як вони виходять з ситуації, аби щоразу, наприклад, в університеті не ускладнювати мовлення при звертанні у множині - замість того, щоб казати «Studenten und Studentinnen» (дослівно: «студенти і студентки»), німці вживають дієприкметник «Studierende» (дослівно: «ті, хто вчаться/щось штудіюють») :)
@Ilona3738
@Ilona3738 9 ай бұрын
Емма і Яна, дякую вам за цей книжковий клуб! Після цього обговорення ця історія стала ширшою і об'ємнішою для мене. Тигроловів обов'язково перечитаю. Давно хотіла, а тепер маю прекрасний привід😊
@user-gh8yd8nn4h
@user-gh8yd8nn4h Жыл бұрын
Якщо чоловік орк,то його жінка.....???правильно- вдова
@zlobna_bulka
@zlobna_bulka Жыл бұрын
Дуже радію, що випуски так часто виходять! ♥️
@mari_lado
@mari_lado Жыл бұрын
Мова формує реальність та свідомість!!! Тому - Слава Україні! Ви - найкращі ютуберки, блогерки, журналістки, дослідниці, скажені фемінитикині ("фемки" це від слова сємкі, а "бешені" тільки бувають коментатори та коментаторки)! Я вас обожнюю!!! Ці всі біди від того, що немає богинь, а тільки бог.
@user-yq8nw1jp5z
@user-yq8nw1jp5z Жыл бұрын
Як же я рада, що за сніданком я можу подивитися новий випуск палає. Дякую величезне!
@jasmineflower299
@jasmineflower299 Жыл бұрын
Дівчата, ви молодчині!! Погоджуюся з вами у всьому! А пані Фаріон - це наявний приклад глибоко впливу і травматизаціі совковським колоніалізмом. Якими б глибокими не були її академічні знання, її гомофобство і відкидання фемінітивив - це травма совка (особиста думка непсихологині). Але на те ви і є, аби заставляти самостійно думати своїх глядачок і глядачів, а не займатися ідолопоклонством чи наслідуванням будь якою особистістю. Ідеалу в світі не існує, наше завдання рефлексувати і покращувати.
@user-dz5rp4et9v
@user-dz5rp4et9v Жыл бұрын
Не любила і навіть соромилася слова архітекторка в свою сторону) зараз стараюся використовувати і недавно в оновленому резюме зазначила «архітекторка; 3D художниця». Дівчата, дякую за випуск💓тепер використовуватиму фемінітиви ще сміливіше
@Anry.26
@Anry.26 Жыл бұрын
Мене трохи забулила моя катетра, коли я на передзахисті сказала «наукова керівниця», в результаті замість того, щоб відповідати на питання про мою наукову роботу по фізиці, я сперечалася з трьома мужланами на тему фемінітивів
@marriuaw
@marriuaw Жыл бұрын
Дякую вам за випуск! Дуже цікаво слухати і усвідомлювати важливі вади суспільства ♥️
@annalysenko2632
@annalysenko2632 Жыл бұрын
Я не розумію. Якщо я все життя прагнула бути політиком, аналітиком, міністром, експертом, змагалася з чоловіками, іноді в жорстокій боротьбі, а тепер у мене забирають моє досягнення і фімінітивом підкреслюють мій гендер, а не мою експертність чи досягнення. Не треба підкреслювати, що жінка-міністерка, якщо вона хоче бути міністром.
@leilamavka7040
@leilamavka7040 Жыл бұрын
Може вона усе життя також мріяла вуса відростити та прутня пришити собі. Нехай насолоджуется життям
@ntagl5088
@ntagl5088 Жыл бұрын
Я пам'ятаю, як Таня Микитенко на вислів Мендель відповіла нагадуванням, що дурепа - це фімінітив.
@bogdankovalenko5096
@bogdankovalenko5096 Жыл бұрын
абсооютно обосновано 🤣
@ElaraHope
@ElaraHope Жыл бұрын
@@bogdankovalenko5096 тут сенс, що використовувати фемінітиви виключно як образи або із зневаждивим сенсом усі ці противники фемінітивів ради
@bogdankovalenko5096
@bogdankovalenko5096 Жыл бұрын
@@ElaraHope это единственно возможное им применение
@chizhik44
@chizhik44 Жыл бұрын
Коли я дізналася, що в грузинській мові немає жіночого роду, я дуже здивувалася. Але нарешті зрозуміла і поставилася з повагою, коли грузини кажуть «красивий дівчина»
@user-uq1co2mb4z
@user-uq1co2mb4z Жыл бұрын
Дуже дякую за випуск! Як завжди цікаво, потужно і дає підгрунтя для роздумів та подальших досліджень...
@arrr33406
@arrr33406 Жыл бұрын
Ще хочу додати про "захисників" мови від нововведень, які пручаються фемінітивам, але в той же час досить часто використовують такі слова, як: стрім, крінж, тренд, лук, селфі і т.п.
@puffininpink
@puffininpink Жыл бұрын
Шикарний випуск, дякую! Я його дуже чекала, було цікаво й інформативно💖
@Ira_H
@Ira_H Жыл бұрын
чудовий випуск! дякую вам!
@user-bp4hx4vu7x
@user-bp4hx4vu7x Жыл бұрын
Добридень, я живу у Словаччині, де мова дуже близька до української, у них з фемінатива все просто прекрасно та давно, у них пані президентка, пані адвокатка, пані зубарка, ба більше все прізвища навіть іноземок змінюються, наприклад у них пані Мерколова, пані Шольцова і це ОК!
@user-ec2um5pb2m
@user-ec2um5pb2m Жыл бұрын
Не так давно мені було дивно і незручно казати "проєктування" та "авдиторія". Для того, щоб побороти несприйняття та незвичність, почала частіше казати ці слова і сталось диво. От вже вони і не такі складні і дивні. Треба трохи вилізти зі свого бетону і дозволити мові розвиватись, разом зі світом. Або, якщо вже вмикати якусь впертість, то тоді йти до кінця і розмовляти стародавньою українською, архаїчними словами, які вже ніхто розуміти не буде. Давайте тоді листопад називати падолист, а січень - просинцем. Ось це небажання людей розвиватись дивує, якщо чесно
@olhahaidash
@olhahaidash Жыл бұрын
Дякую, давно вже чекала цей випуск👏 Дуже цікаво!
@user-je9dc8kf7b
@user-je9dc8kf7b Жыл бұрын
Дякую за випуск..приємно що є такі розумні та вродливі дівчини ..
@katia_shakh
@katia_shakh Жыл бұрын
Еммо, Яно, дякую вам за цей випуск. Було дуже цікаво! Я філологиня, але не все знала про історію фемінітивів у нашій мові. Хочеться тепер дослідити цю тему ще глибше.
@viktoriiay3548
@viktoriiay3548 Жыл бұрын
Дякую вам за чудовий випуск! Почула безліч фактів та аргументів, щоб остаточно сформувати і підкріпити свою думку з цього приводу.
@user-jd8rh2nk8d
@user-jd8rh2nk8d Жыл бұрын
О, в мене такий шопер з Ларисою Петрівною 😍 До речі, мене завжди хвилювало питання: чому є бізнесмен і бізнесвумен, але спортсмен і спортсменка? 🤷🏻‍♀️
@yana_fishman
@yana_fishman Жыл бұрын
Хороше питання, тепер я теж замислилася
@Ihor_Havryliuk
@Ihor_Havryliuk Жыл бұрын
бо бізнесвумен прийшло з англійської, а спортсменка утворилося засобами української мови
@WomanShineClub
@WomanShineClub Жыл бұрын
я дуже радію, що знайшла цей канал!! дякую ❤
@llalipinska8423
@llalipinska8423 Жыл бұрын
Такий цікавий випуск 😍 Дякую Вам за кожне відео. Пізнавально, важливо, щиро.
@natalybandera5124
@natalybandera5124 Жыл бұрын
Дякую за цей випуск. Ви чудові!
@tetiana8181
@tetiana8181 Жыл бұрын
Чудовий та важливий випучк! Дякую!
@totneznakto
@totneznakto Жыл бұрын
Узгодженість слів за родом, дуже слушний аргумент
@user-ng1jb1lc2f
@user-ng1jb1lc2f Жыл бұрын
Вітаю панянок з першою рекламною інтеграцією! Ціную Вашу роботу, відкладаю усі справи, аби подивитися нове відео. Дівчата, Ви круті 🔥
@oksanamymohid2509
@oksanamymohid2509 Жыл бұрын
Відро топ. Маю футболку українська готика з Лесею і Тарасом.
@svitlanabashtanna2736
@svitlanabashtanna2736 Жыл бұрын
чудовий випуск, велика дяка!
@vhankevych
@vhankevych Жыл бұрын
Напевно, про це вже писали тут. Але для мене основний аргумент, який мене переконав у важливості вживання фемінітивів, це те, що "алкоголічка і наркоманка" багато років для всіх було ок і нікого не бентежило, а депутатка, директорка, менеджерка... вухо ріже і неприродно звучить. ))
@Tolik-Warg
@Tolik-Warg Жыл бұрын
Дякую, дуже хороше відео ) Натхнення вам на майбутній контент )
@user-tm9uw1wz5t
@user-tm9uw1wz5t Жыл бұрын
Помітила, що фимінитиви українською звучать досить органічно. Може тому, що в нас є Берегиня. 🙂
@svitlana_hubska
@svitlana_hubska Жыл бұрын
Було дуже цікаво послухати, дякую за цінний український контент!🔥❤️
@slavadolzhykova7061
@slavadolzhykova7061 Жыл бұрын
Дівчата, ви неймовірні! Дякую дуже за всі випуски
@user-ts8xh8hj8i
@user-ts8xh8hj8i Жыл бұрын
Дякую, вам, за якісний контент! Тема цікава і важлива. В котре перед нами приклад, як мова і слова важливі у ментально-соціальному аспекті і що різниця є!
@lidiyatsymbalista9376
@lidiyatsymbalista9376 Жыл бұрын
Дякую за відео! Взимку слухала науковий семінар, на котрому науковиця презентувала цей словник, оскільки тема мене цікавить, передусім, як філологиню за освітою та перекладачку за родом діяльності. Але ж грамотність - це не лише для філологів. Тому такий словник дуже цінний, лише хотілося б, щоб більше людей знали про його існування і не лінувались користуватися :)
@OksanKa53
@OksanKa53 Жыл бұрын
Дякую, тема важлива. Я з тих, кому фемінітиви були немилозвучні, але розуміла їх важливість. А тепер і директорка і послиня звучить чудово, як на мене.
@vaLeria_U
@vaLeria_U Жыл бұрын
Дякую за випуск. Приємно і корисно було подивитися і послухати
Can you beat this impossible game?
00:13
LOL
Рет қаралды 44 МЛН
ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ БАБУШКИ #shorts
00:19
Паша Осадчий
Рет қаралды 5 МЛН
МЕНЕ ЗМУСИЛИ ЦЕ ЧИТАТИ🥲📚 Гіперіон ft. @mykyta_loves_books
18:02
Я бачу, Вас цікавить література
Рет қаралды 608
Can you beat this impossible game?
00:13
LOL
Рет қаралды 44 МЛН