Nie dam skur*synom 3, 4 czy może nawet 5 tysięcy złotych za tonę ekogroszku czy innego węgla. Z pieca na ekogroszek odłączyłem zasobnik i podajnik z palnikiem. Otwór w piecu zalatałem cegłą szamotową. Z dwóch kątowników i prętów wyspawałem ruszt. Powstało duże palenisko do opalania drewnem. Obecnie za 1 tonę ekogroszku, wystarczającą na miesiąc palenia kupię około 10 mp drewna, gotowego, pociętego, które wystarczy na pół zimy. Niech żyje ekologia w wykonaniu polskiego rządu.
@annaposadowska77972 жыл бұрын
Brawo ! Określenie trafne, tak samo nazywam ! Pozdrawiam.
@danielkrysztofik78872 жыл бұрын
Jak rozwiązaleś kwestie temperatury, tzn masz dmuchawę i korzystasz ze sterownika żeby kontrolować temperaturę?
@stanislavhutira74933 жыл бұрын
Pozdravujem. V inštalačnom menu je možnosť vypnúť podávač. Potom sa dá kúriť drevom ako v normálnom kotli s nastavením teploty a pri používaní ventilatora. Po vyhorení paliva je možnosť nastavenia funkcie - prah ventilatora, aby ventilator zbytočne nefúkal keď vyhorí palivo a kotol vychladne pod zadanú teplotu pece. Ja používam teplotu prahu ventilátora 60°C a kotol bežne kúrim na min. 75°C. Je to dobrý a jednoduchý kotol.
@grazynamich2222 жыл бұрын
Polak działa nie płacze. Powodzenia.
@domin84ful3 жыл бұрын
haha zrobiles bufor ze zbiornika cwu 👍 tez tak mam☺ tylko przepiolem pompke od cwu na wejscie pompy cyrkulacyjnej dzieki temu zbiornik kumuluje cieplo jak jest go za duzo wlasnie przez drewno a potem oddaje jak drewno sie wypala bo nie dokladam regularnie. fajnie ze pokazales jak to zrobic bo wiele osob robi to zle
@duchu64483 жыл бұрын
Mondego człowieka aż miło posłuchać
@romandekarski92683 жыл бұрын
Ja mam jeszcze inny patent na ruszcie wodnym. Cała przestrzeń na ruszcie mam wyłożoną cegłą szamotową po bokach zostawiłem niewielką dylatację około 2 cm do przepływu gorącego powietrza z palnika.Co można było zauważyć ( piec dłużej trzyma temperaturę , w sezonie zimowym spaliłem do około 400kg mnie ekogroszku) . Minusem tego jest tylko czyszczenie raz do dwóch w miesiącu szamotu który trzeba wyciągnąć.Piec Witkowski 15kW.
@NozemGO Жыл бұрын
Ja takim piecem pale zawsze jednocześnie i podajnikiem i drewnem na ruszcie. Podajnik z ekogroszkiem jest tylko na podtrzymanie a drewna wrzucam na koko co kilka godzin jak jestem na miejscu. Jak mnie nie ma to idzie na samym podajniku. W ten sposób osiągamy automatyczny piec na drewno i węgiel jednocześnie.
@NozemGO Жыл бұрын
A w mojej wersji nie ma deflektora co ułatwia rozpałkę drewna od palnika.
@adamcichowicz14743 жыл бұрын
Spokojnie można też palić węglem w taki sposób - jak w kotle zasypowym.
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Tak można
@pawwir Жыл бұрын
Ja na ruszcie awaryjnym palę ze sterownikiem tylko że wyłączam silnik od podajnika,i zmniejszam obroty dmuchawy
@PawelNieznajomy2 ай бұрын
I wszystko w temacie 👍
@MarzenaChmielewska-mt2qr Жыл бұрын
Dzień dobry jaka komora na drzewo ma wymiary
@grzegorzczaplinski1562 жыл бұрын
Ja już to robię od 14 lat
@jadwigakwaterowska211 Жыл бұрын
Proszę mi powiedzieć czy mogę dokładać pozostałości węgla i drzewa przy spalaniu
@Taki_tam_ktos2 жыл бұрын
Mi nic przez ruszt wodny nie spada, a drzewem pale na ustawieniach ręcznych, mam wtedy wyłączony podajnik, i zdecydowanie zamkniete dolne drzwiczki bo na otwartych zagotuje piec.
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Co kraj to obyczaj. Co kocioł to inne warunki. Trzeba dostosować do swoich warunków.
@JoannaCichowska-x8v Жыл бұрын
Ja mam piec na pelet, ale pale bez dmuchawy, bo nie mam pojęcia jak się włącza, oczywiście drewnem, jak to włączyć bo nie mam pojecia
@rzaztree3 жыл бұрын
Szacun i plus za chęci i inwencję! Jak znajdziesz chwilę (na piwko przy piecu 😉) spróbuj ustawić drewno ( bo drzewo to rośnie) w pionie i zapalić z góry lub z przodu (w tym przypadku będzie łatwiej). Ale pilnuj temperatury, bo uzyskuje się dużo wyższą, a czas spalania też znacząco się wydłuża. Pozdrawiam drewnopalnych!
@pawelzaleski74033 жыл бұрын
Il1
@rozjazd2 жыл бұрын
widzę że nie jestem sam, robię dokładnie tak samo. Ciekawi mnie tylko dlaczego nie pali się drewno przy zamkniętych wszystkich drzwiach.
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
A skąd weźmie powietrze?
@PawelNieznajomy2 ай бұрын
Przysłona dmuchawy otworzona na zicher ma być aby dostawał tlenu
@TheGandzia2 жыл бұрын
Czy aby palić na ruszcie awaryjnym sterownik musi być odpalony i potrzebne jest uruchomienie pieca? Czy wystarczy palić jak w starych kopciuchach bez uruchamiania podajnika, palnika i innych urządzeń?
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
U mnie sterownik uruchamia pompę obiegowa wody. Sterownik wyłączony pompa nie pracuje. W starych instalacjach na grubych rurach przy odpowiedniej sztuce montażu rur (pochyły itp) jest to możliwe jak da rady grawitacja.
@grzegorzczaplinski1562 жыл бұрын
Ja do robiłem blachę 5 mm nawiercane i dziurkowane żeby żar nie dotykał rusztu
@dariuszjabonskiszlachcic2 жыл бұрын
👍👍👍
@olgierdsitkowski59232 жыл бұрын
Mam dodatkowe ruszta czy muszę coś przełączać w ustawieniach żeby palić drewnem i przy okazji ekogroszkiem lub samym drewnem ? Mam piec (Kocioł z podajnikiem ślimakowym SETLANS EKO PLUS 24 kW)
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Nie znam kotła i sterownika. Ważne żeby pompa pracowała. Palnik możesz wygasić lub ustawienia podtrzymania zadać takie aby w nim nie zgasło i aby jak najmniej paliwa pobierał
@piatp.85762 жыл бұрын
Myślę że konstruktorzy prawidłowo skonstruowali ruszt pieca,a to drewno które spadnie i tak pali się i dopali wytwarzając jakąs temperaturę pozwalającą na podgrzewanie wody.Wszylkie " "patenty"doprowadzą do wysokiej temperatury na rurach pod drzewem i szybszego ich przepalenia ...ale to lepiej dla producenta ,bo szybciej kupisz od niego nowy kocioł.
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Spadając do popielnika nie pali się już. Brak dostępu powietrza od dołu.popelnik mam w formie skrzynki metalowej że ściankami bocznymi na około 15cm więc tam nie będzie się paliło. A jakby się paliło to przepaliła by się ta blacha popielnika
@PawelNieznajomy2 ай бұрын
@graberstechnicznieMusisz usunąć tą ściankę popielnika aby nie tamowała przepływu powietrza i szyber tylko Ci wystarczy 4835
@zbigniewbez17573 жыл бұрын
Ostatni program astrolog Merkurji
@geodeta19773 жыл бұрын
Drzwiczki od popielnika otwarte. Kolego napisz czy te małe wejście na powietrze na drzwiach popielnika nie dawało rady?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
Czyściej się paliło kiedy dostęp powietrza był większy. Przy otwarciu tylko tego "lufcika" utrzymywał temperaturę lub spadała w zależności od zapotrzebowania. Podnieść miał ciężko. Kiedy drzwiczki całe otwarte czyściejszy jest kocioł wewnątrz z mniejszą tendencją do smołowania.
@tajmik74243 жыл бұрын
Witam, mam szybkie pytanko a mianowicie co zrobić gdy idzie się spać a nałoży się cały pięć grubego drewna i boje się, że zużyje się a ja nie wstanę w nocy by je dołożyć a nie ma się węgla w podajniku?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
W opisywanym przez Ciebie przypadku kocioł staje się nie automatyczny. Funkcjonuje jak zwykły zasypowy piec. Ja palę drewnem tylko w porze dnia i tylko jak mam czas aby kontrolować "proces" :). W Twoim przypadku albo zagotujesz wodę albo wygasisz kocioł co jest chyba lepszym wynikiem. Skoro musisz tak robić to spróbuj poszukać może sprzedają gdzieś termometry w których zadaje się alarm temperaturowy np gdy spadnie np.poniżej 45 zacznie wyć alarm - wtedy Cię obudzi lub gdy przekroczy np 80 stopni tez zacznie wyć (czujnik montujesz na rurze i owijasz izolacją). Zamontuj czujnik przy kotle i jeśli jest on z opcją radiowego przesyłu do centralki która jest w miejscu gdzie śpisz. Ewentualnie zamontuj czujnik na grzejniku w pomieszczeniu którym nie masz termostatu (ja tak mam grzejnik drabinkowy łazienkowy w którym jest cały czas temperatura praktycznie taka jak w kotle) aby tam był alarm. Dużo zawodu z tym ale poszukaj na allegro tam jest pełno rozmaitych czujników temp gdzie można ustawiać alarmy itp. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. U mnie palnik pracuje przez 365 dni w roku poza konserwacją, kiedy palę drewnem pracuje w podtrzymaniu, kiedy nie mam czasu on stanowi główne źródło ciepła - bez kombinowania.
@tajmik74243 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 dzięki za pomysł
@zielony0619912 жыл бұрын
Można do Pana prosić o kontakt?
@arturchatier69384 жыл бұрын
Jakiej mocy ma Pan piec?, jakie jest spalanie na przy paleniu samym ekogroszkiem?
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
20 kW. Spalanie to naprawdę różne. Mam stary dom ocieplony (w sumie parter i poddasze koło 220m)ale mimo wszystko nie ma co porównywać do nowych domów. Temperaturę w domu mam bardzo wysoką 22-24 stopni. W zależności od temperatury zewnętrznych spala 15-50 kg na dobę. Dodam że w domu jest 7 osób i zbiornik 300l cwu.
@PANRADZIK764 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Też mam 20kw DEFRO 5 rur!!! i też dopalam drewnem. 15~50kg bliżej to35kg spalania.
@dominikkurek22944 жыл бұрын
Witam kolego na jakiej wysokości masz zawieszony deflektor pod rusztem wodnym
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
11cm licząc od dołu rusztu wodnego do dolnej płaszczyzny deflektora. Odległość od palnika do deflektora 10cm.
@dominikkurek22944 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 dzięki za odpowiedź. Też mam podobnie zawieszony deflektor. Tylko nie mogę ustawić odpowiedniej wysokości kopczyka. Jak mam dobry kopczyk to bardzo okapca mi kocioł i mocno dymi. Jakieś rady
@dominikkurek22944 жыл бұрын
A jak masz otwarta klapkę od dmuchawy na całość czy tylko troche
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
@@dominikkurek2294 Klapkę od dmuchawy mam otwartą na całość. Wentylator mam RMS-120, cokolwiek to znaczy to nie wiem może średnica ale nie mierzyłem. Kanał masz czysty w palniku? Tzn pod tą górną zdejmowaną częścią palnika wkoło czy jest czysto i czy otwory i nacięcia w tej górnej części czyste? Kanał doprowadzający od wentylatora do palnika też czysty? Różnice mogą wynikać z opału (ja zawsze opał kupuję czerwiec lipiec i do początku sezonu grzewczego mam suchutki, w zbiorniku sucho) oraz komina czyli średnicy (przekroju) ewentualnie wysokości. Nie jestem jakimś doświadczonym palaczem a informacji sam czerpałem najczęściej na forum forum.info-ogrzewanie.pl/ Nic nie przychodzi mi na myśl.
@dominikkurek22944 жыл бұрын
Kanały czyste bo już patrzyłem..komin nowy ceramiczny. No ja kupiłem opał z polecenia bo u koleżanki się super zapala a u mnie masakra jakaś bo nie dopala go do końca a jak kupiłem w markecie na próbę to super się spalał i nie było problemu
@damianpisowodzki99953 жыл бұрын
U mnie powyżej 60 stopni słychać jakby woda w ruszcie się gotowała pompka na 3 biegu
@kasiajaglarz38003 жыл бұрын
Witam, jakie masz ustwiania gdy palisz tylko ekogroszkiem??
@tomaszd21102 жыл бұрын
Pompy równolegle Czas pracy :10 Czas przerwy :1.25 Siła nadmuchu:35 Praca w podtrzymaniu :10 Przerwa w podrzymoniu : 7 Moc przedmuchu : 40 Spróbuj i daj znać .
@tadeuszniespozdzinski88042 жыл бұрын
Poprawiłeś producenta? Po co taki piec z defektem ruszt za duże szczeliny kupować ?
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Piec jest dobry do groszku. Ja go kupiłem jak miałem awarię kopciucha. Zostało mi 20m drewna. Co z tym robić? Głównie palę groszkiem bo drewno już się skończyło. Ale nadal mogę palić drewnem jak nie kupię groszku bądź kupię orzech. Sam widzisz jaka teraz dostępność i cena groszku. Cieszę się że mam takie rozwiązanie na trudne czasy. Teraz taki kocioł hybryda.
@grzegorzczaplinski1562 жыл бұрын
I dałem kawałki mlachy takie po 8-10 cm w poprzek
@dariuszwerelich43972 жыл бұрын
Czyli nie trzeba podajnika odlaczac aby drzewem palić
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Nie trzeba. Nawet jest wygodniej jeśli kończysz palić manualnie i nie musisz palnika rozpalać.
@leonleon24464 жыл бұрын
Witam a jakby palić jednocześnie ekogroszkiem i drewnem na górze ?
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
Próbowałem. Problem w tym że powietrze z palnika jakby gasi płomień drewna z rusztu awaryjnego, dochodzi kopcenie. Klocek wstawiony jednego dnia praktycznie identycznie wygląda dnia następnego tylko trochę nadpalony czarny. Przy otwartym popielniku prędzej ale wtedy niewłaściwie spala się węgiel na palniku. Jedyne co spali się na ruszcie to coś bardzo łatwopalnego typu papier. U mnie jednak podwójne palenie nie wchodzi w grę. Nawet kiedy palę drewnem a palnik ma tylko podtrzymanie popielnik otwarty to co 15 minut jest przedmuch to z komina zaczyna się kopcić więc dowód na to że drewno chce się ugasić i otwierając drzwiczki rusztu awaryjnego widać że płomień jest tłumiony.
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Witam mam pytanie mamy zamiar kupić piec z podajnikiem tylko w kotłowni mamy komin z cegły pełnej bez kanału wentylacyjnego czy nadaje się taki piec na ekogroszek?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
@@anonabc1228 z tego co się orientuję w kotłowni wymagana jest wentylacja w formie dodatkowego kanału w kominie a także dostęp świeżego powietrza. Są na to normy. Ja mam wentylację a dostęp świeżego powietrza miałem przez wiele lat przez drzwi w kotłowni z wywierconymi otworami takimi jak w drzwiach łazienkowych z klatki schodowej . Teraz mam dostęp świeżego powietrza z zewnątrz. Kocioł musi mieć dostęp powietrza aby wentylator mógł je wtłoczyć do palnika. Powietrze jest potrzebne do spalania natomiast wydaje mi się że wentylacja dodatkowa kotłowni potrzebna jest do wymiany powietrza np gdy jest zapylenie bądź gromadzą sie spaliny czy pył węglowy lub inne gazy. Normy powstają dla bezpieczeństwa i czemuś służą. Nie ważne czy to kocioł z podajnikiem czy zwykły zasypowy. Dla obu trzeba spełnić warunki aby dobrze i wydajnie się paliło oraz bezpiecznie dla użytkowników budynku itp.
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Dziękuję za odp.Jeszcze mam pytanie jaki piec będzie bardziej tańszy w spalaniu opału zasypowy czy na ekogroszek? .Obecnie mamy kuchnie z płaszczem wodnym. Stary dom drewniany ciepło jest narazie nowy dobudowany z H+H 50 m2 w sumie do ogrzania będzie 100m podłogowe w łazience będzie w tą zimę poszło 4m3 drewna i pół tony węgla .Nowy dom stan surowy narazie nie skończony.
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
@@anonabc1228 nie jestem stanie odpowiedzieć na to pytanie. Piec zasypowy też jest w stanie mało spalić jeśli się ma czas i umiejętnie się pali ( patrz "spalanie od góry"). Kocioł na ekogroszek to wygoda. Orientacyjnie wejdź na stronę cieplowlasciwe.pl Ja korzystałem z tej strony podczas termo modernizacji domu i mniej więcej mi się pokrywało. Tam wpisuje się dane domu i jest obliczane jakie jest zapotrzebowanie. Polecam także stronę czysteogrzewanie.pl Warto poczytać o ekonomicznym i ekologicznych metodach palenia. To co piszą to działa bo sprawdzałem. Ale każdy budynek ma swoje warunki i nawet 2 identyczne domy w dwóch różnych miejscach to 2 inne spalania ( ilość i ekspozycja okien na południe, otwarta przestrzeń itp).
@Karolo-kv5ip3 жыл бұрын
Wszystko fajnie, tylko jeszcze jednego mi brakuje, mógłby Pan pokazać jaki dym wylatuje z komina przy paleniu w tym piecu. Proszę pomyśleć aby taki film powstał, ilość dymu wylatujace z komina ;)
@ukaszc.2142 жыл бұрын
No właśnie. Nie ma dopływu powietrza wtórnego jak w nowoczesnych kotłach zgazowujących drewno. Gdzie tu postęp...
@sharky15832 жыл бұрын
Dym z komina masz ledwo co widoczny. Wiem bo sam teraz tak palę.
@PawelNieznajomy2 ай бұрын
Lepiej otwórz klapkę skoro ją posiadasz,niż całe drzwiczki popielnika.Bezpieczeństwo ! w czasie uruchomienia się palnika a i też nie wychładzasz non stop kotła
@paweukasz33164 жыл бұрын
Kolego jak uzyskales taki kopczyk jakie masz ustawienia mam taki sam palnik 20kw i mecze się już 4 miesiące 😆super film
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
Sterownik to ST-37 RS Podaje parametry przy dochodzeniu kotła do zadanej temperatury: -Czas pracy podajnika to 10s -czas przerwy (czas pomiędzy podawaniami opału) 1min 50s - tylko latem kiedy ogrzewam bojler CWU 300l 1min 30s - w czasie kiedy zaczynam używać grzejników czyli zaczynająca się jesień czy końcówka wiosny temp na zewnątrz 8-12stopni 1min 25s i mniej kiedy na zewnątrz temp. spada. Przykładowo ostatnimi czasy przy mrozach do -8 w nocy a -4 w dzień miałem 1min15s. Przy dużych mrozach to jest około 1min albo i nawet mniej. - siła nadmuchu 60 % Parametry przy tym jak kocioł ma osiągniętą zadaną temperaturę i potrzebujemy tylko podtrzymać ogień w palniku: -czas prasy podajnika 6s -przerwa w podtrzymaniu to 20min -moc przedmuchu (wentylatora 100%) -opóźnienie podajnika 10s (mało ważne) -opóźnienie wentylatora 15s (mało ważne) Kiedy palę na dodatkowym ruszcie np. cały dzień drewnem to przerwę w podtrzymaniu zmniejszam do 15 min.
@paweukasz33164 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 dzięki będę testował ☺
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Jeszcze jedno jak dają dotacje na piec to sprawdzają kotłownie czy jest wentylacja itd ?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
@@anonabc1228 wiem że jest odbiór a co sprawdzają to do końca nie wiem ale na pewno patrzą czy nie ma innego pieca podłączonego np zasypowego. Poprawność montażu i dane kotła producenta dokumentację zgodności itp. Wiem że mogą też kontrolować w innych terminach jakim opałem jest opalane. Mój Tata tak miał ale kontroli poza odbiorem nie było ale poinformowali Go że może tak być że skontrolują opał.
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Dzięki ok
@ghost012213 жыл бұрын
Ruszt wodny a ruszt awaryjny to to samo? Czy obecnie wszędzie są braki kotłów na ekogroszek?
@WojtekCBRF2 жыл бұрын
Nie. Ruszt wodny to taki w którym przepływa czynnik grzewczy (woda). Zazwyczaj rura z wodą w środku połączona z płaszczem wodnym pieca. Takiego rusztu nie da się ( ciężka sprawa) dorobić samemu, piec albo go ma fabrycznie albo nie. Ruszt awaryjny nie jest chłodzony wodą można go samemu łatwo dołożyć do kotła.
@Roozdymek3 жыл бұрын
Witaj, ile lat posiada kolega ten piec,? Czy były jakieś problemy z tym palnikiem głównie ślimakiem?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
Od 2016 roku. Nie było problemów. W 2020 roku wyjmowałem pierwszy raz ślimak żeby sprawdzić zużycie przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Bardzo dobry stan z tym że ja palę suchym opałem kupując czerwiec lipiec każdego roku.
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 Witam Pana mamy problem pierwsze rozpalanie pieca na ekogroszek 5 godz palenia 3 tyg palenie drewnem. Wczoraj chciałem rozpaliłem ekogroszek na trybie ręcznym parę 3 obroty ślimaka i non stop zrywa zawleczki bieg wsteczny też zrywa w ślimaku trochę miała. palnika nie rozbierałem przełącznik przy silniku 1 lewe obr.2 prawe obr.Jakie mogą być przyczyny ?.Trafiają się groszki do 30 mm długie.Z kosza wyczystką wszystko oprużniłem i nic.
@anonabc12283 жыл бұрын
Witam wszystkich podpowie ktoś co jest przyczyną non stop zrywa zawleczki podajnik eco pal uniwersalny pierwsze rozpalanie ok 5 godz palenia po trzech tygodniach zrywa zawleczki 2 obr .Co może być przyczyną?
@graberstechnicznie48353 жыл бұрын
@@anonabc1228 zdjąć cały napęd i wyjąć ślimak. Coś musi być albo jakiś kamień albo kawałek stali typu śruba itp. różne się rzeczy z kopalni trafiają w węglu. zamontować i na sucho puścić bez węgla. Jeśli chodzi to powoli dosypywać węgla. Kiedy będzie złożony bez węgla to sprawdzić luzy ewentualnie kiedy będzie złożony to nie zakładać zawleczki i spróbować ręcznie kręcić żeby zobaczyć jakie opory są. Przy okazji jak będzie rozebrane wyczyścić palnik i kanały powietrzne. Ja obstawiam ciało obce stał drewno lub kamień. Na spokojnie bez nerwów bo to nie jest technologia kosmiczną tylko proste urządzenie. Daj znać co było.
@anonabc12283 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 OK dzięki za odp.Dam znać .
@jacekgajdzik11974 жыл бұрын
a czy poprzedni kociołek nie padł po 7 latach ze względu że był węglowy a opałem było mokre drewno
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
Nie -raczej drewno było suche. Kocioł ,grzejniki przewymiarowane i brak termostatów i kocioł jechał na niskich temperaturach bo w domu upał. To raczej główny powód.
@jacekgajdzik11974 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 to pytanie było spowodowane informacją od producenta kotłów u którego zamawiałem piec dolnego spalania skarżąc się że mi padł po 20 latach i chcę zamówić taki sam a on na to że to dobry wynik i że paliłem węglem a nie mokrym drewnem bo padają po 5 latach popełniłem mały błąd zamawiając taki sam bo zim z przed 20 lat niema ale nigdy nie jadę na piecu poniżej 55C bo to wykańcza kocioł i komin od regulacji mam kaloryfery i w razie potrzeby zakręcam zawory kulowe inne tłumią przepływ wody a u mnie woda w układzie krąży za darmo to po co ją tłumić
@jolantamazur-urbaniak70332 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 co im GG co ç co cç co by
@grzegorzgrzegorz98724 жыл бұрын
Powie Pan czy na taki piec dostaje się dotacje
@AtakNAciebie4 жыл бұрын
Na taki nie ma dotacji.
@nianiucha214 жыл бұрын
Musi byc 5klasa eco
@graberstechnicznie48354 жыл бұрын
Tak jak piszą inni koledzy niestety nie ma dotacji. Musi być 5 klasa i z tego co się orientuję w 5 klasie nie ma rusztu dodatkowego itp. Wewnątrz jest więcej szamotu.
@pawesz51243 жыл бұрын
@@graberstechnicznie4835 "w 5 klasie nie ma rusztu dodatkowego" i bardzo dobrze! Co to byłby za ekologiczny kocioł jakby dało się gumiaki i inne śmieci spalać
@domin84ful3 жыл бұрын
@@pawesz5124 no normalnie niedopszczalne by ktos spalil troche drewne i zaoszczedzil na groszku lub pelecie
@marek8192 жыл бұрын
Piec padł po 7 latach- przez to drewno .
@edwardmroz84002 жыл бұрын
Witam, skoro masz piec CO z podajnikiem na węgiel groszek , to w takim piecu można palić samym owsem, jedna tona owsa kosztuje tyle co 500 kg węgla groszku u pośrednika, spróbuj a obniżysz koszty ogrzewania zobacz film pt: Tanie grzanie 👍 Alternatywa dla drogiego węgla 👍
@renkost80652 жыл бұрын
Proszę Pana, jakie ustawienia przy paleniu owsem i czy nie zapali się w zbiorniku? Bo chciałam palić ale syn powiedział, że mi się zapali. Jak to wygląda, czy trzeba coś montować? Dziękuję, pozdrawiam
@sharky15832 жыл бұрын
@@renkost8065 do podajnika na groszek nie może Pani dać nic innego, bo podpali się to Pani w podajniku. Ewentualnie specjalny podajnik musi Pani zamontować jeśli takie są. Jeżeli chodzi o inne piece to nie mam pojęcia.
@Mikikikii3 жыл бұрын
Juz o wiele lepiej gdyby to nie byly ruszta wodne tylko po prostu ruszta. Drewno i tak ma 70% substancji lotnych wiec i tak wymiennik tu bedzie odgrywal wazna role.
@marcinyyy56833 жыл бұрын
Palisz tym drewnem bezsensu.Wielkie przestawianie sterownika . Tylko w jakim celu.
@staszekboroski5263 жыл бұрын
Kocioł nie może gnić z przewymiarowania ale ze zbyt niskiej temperatury i prawdopodobnie brak zaworu mieszającego, ale 7 lat gwarancji jak KIA wytrzymał ! Plastik daje szybko temperaturę, opony !
@alojzwiertara65833 жыл бұрын
Fajnie, ale teraz sie skup i napisz o co konkretnie ci chodzi
@simon53832 жыл бұрын
Oponę to sobie załóż na łeb.
@andreasbryl9 Жыл бұрын
Opony tak, ale tylko zimówki 😊
@MegaTedii3 ай бұрын
Przecież to nie ma sensu 😅
@grzegorzczaplinski1562 жыл бұрын
Tylko robisz 1 błąd bo rury ci się gotują
@graberstechnicznie48352 жыл бұрын
Myślę że tam jest wystarczający przepływ i im nie zaszkodzi. Ciepło idzie do góry. Bardziej się obawiam o półkę wodna nad rusztem szczególnie jak intensywnie mi się rozpali.