Панас Мирий - Хіба ревуть воли, як ясла повні? | СКОРОЧЕНА КНИГА

  Рет қаралды 1,389

СКОРОЧЕНА КНИГА

СКОРОЧЕНА КНИГА

Күн бұрын

Текст читає наш диктор Шпрехер. Його інстаграм: / dyktor_shprekher
Або знайдіть через пошук в інстаграмі: dyktor_shprekher (Шпрехер).
Його офіційний канал: / @ШПРЕХЕР
Підпишіться, будь ласка! Дуже дякую!
У цьому відео - стислий переказ роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" видатного українського письменника Панаса Мирного. Приємного прослуховування!
Авторські права на переказ належать Укрлібу. Посилання на текст: www.ukrlib.com...
Пана́с Ми́рний (Пана́с Я́кович Ру́дченко; 1 (13) травня 1849, Миргород - 28 січня 1920, Полтава) - український прозаїк та драматург. Панас Мирний був одним з найбільш плідних українських письменників свого часу, написавши 718 оригінальних та перекладних поезій, 9 драм, 69 великих та малих прозових творів, 40 прозових уривків без назв - усього понад тисячу творів. Однак левова частка його доробку залишилася в рукописах, і це давало підставу стверджувати, нібито за чотири десятиліття своєї літературної праці він написав не так уже й багато.
Мирний порушував старозаповітну тему страху перед Божою карою. Чому людина так часто зазнає катастроф на бурхливому житейському морі? - думає герой оповідання «Народолюбець». Відповідь: тому що піддається ідеальним поривам, не тримається міри, «золотої середини». «Не здерже чоловік свого замаху, не вкоротча заміру - і полетів сторч головою! Ні, історія не йде шкереберть, вона не робить перескоків - вона плазує тихо, помалу, як мала дитина, але рівним шляхом і рівною ходою. Коли б мене спитали, який шлях вибрати чоловікові, котрий от, приміром, як я, оснастив, осмолив свій корабель і хоче спускати на море, я б йому спершу всього заспівав би слова колядки: «Ой не їдь, синку, поперед війська, / Не зоставайся позаду війська, / Держись війська середнього...». Поняття «золотої мірноти» віддзеркалюють «еволюціонізм» як принцип життя і окремої людини, і всього суспільства. Це - повна підлеглість людини обставинам, законам життя, його «розумові», яка робить її невразливою. І навпаки, підлеглість ідеальним поривам, «дурному серцю» - запорука життєвих поразок і катастроф. Однак на практиці «золота мірнота» часто означала те, що передають українські приказки: «Покірне телятко дві матки ссе» або «Тихше їдь, дальше будеш». В оповіданні «П’яниця» батько, дуже схожий на Якова Григоровича Рудченка, виряджаючи сина на службу, каже: «Знай, сину..., покірне телятко дві матки ссе! Не дивися ти на других, що дуже бришкають угору... Такі завжди тратять своє. Тихше, кажуть, іди, далі будеш. Так і тута». Леонід Ушкалов вважав, що принцип «золотої середини» був утілений у житті Панаса Рудченка як чиновника, що зробив блискучу кар'єру.
«Хіба́ реву́ть воли́, як я́сла по́вні?» - роман українських братів-письменників Панаса Мирного та Івана Білика, написаний у 1875 році. Заголовок твору походить з біблійної Книги Йова (монолог самого Йова, глава 6, стих 1-9) в українському перекладі Пантелеймона Куліша, що його було опубліковано в журналі «Правда» 1869 року (частина 6, сторінка 44).
Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» став першою в українському письменстві монументальною селянською епопеєю, усебічним змалюванням життя українського села. Автори сміливо утверджують важливу в усі віки ідею: народ жив би мирно, якби не нестерпне гноблення, і лише за допомогою насильства можливо змінити світ.
Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув'язнення на каторгу. Цікаво, що в радянських підручниках і посібниках дещо інакше формулювали тему цього твору: «Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва та його залишків, напередодні й під час проведення реформ, що розпочалися 1861 року».
У романі порушено суспільно значущі соціальні проблеми, тому за характером він соціальний. Крім того, соціальні процеси зображено через психологію героїв, їхні думки, прагнення й переживання, звідси глибокий психологізм. Отже, це яскраво виражений соціально-психологічний роман.
Ця жанрова форма роману - надбання реалістичного мистецтва.
Буду дуже радий, якщо підпишетесь на канал та натиснете на дзвіночок! Також ставте вподобайки, залишайте коментарі та діліться цим відео з друзями в соц. мережах і месенджерах, буду надзвичайно вдячний!
ВСІМ ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ!!!
На каналі "СКОРОЧЕНА КНИГА" ви знайдете стислий зміст найвідоміших шедеврів української та зірубіжної літератури. Скорочені перекази творів шкільної програми з 5 до 11 класу. Дуже сподіваюсь, що цей канал допоможе вам підготуватись до уроку, іспиту, заліку або ж до самостійної чи контрольної робіт.
#Шпрехер #ПанасМирний #скорочено #аудіокнига #ХібаРевутьВолиЯкЯслаПовні #роман #СкороченаКнига #стисло #зміст #аудіокнига #українською #література #українська #книги

Пікірлер: 4
@skorochena_knyha
@skorochena_knyha 3 жыл бұрын
*Всі книги* на цьому каналі озвучує диктор Шпрехер.👨 Ось його офіційний канал, там його можна не лише почути, але й побачити: kzbin.info/door/eLO1UgC9AxFcF8OUoFph0w Дивіться його відео, тисніть вподобайки, лишайте коментарі та підписуйтесь на канал, йому буде приємно! ВСІМ ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ!!!
@СлаваУкраїні-с4у
@СлаваУкраїні-с4у 2 жыл бұрын
Гарний голос , приємно чути
@skorochena_knyha
@skorochena_knyha 3 жыл бұрын
*Всіх вітаю!🙂 Будь ласка, підпишіться на наш канал!* Також пишіть коментарі та тисніть вподобайку!💖 Щиро дякую!😊
@ВадимМонюк
@ВадимМонюк 3 жыл бұрын
Сліпий музикант я Пітписаний будь ласка
"Хіба ревуть воли, як ясла повні?" аудіокнига скорочено. Панас Мирний
21:04
Довідник цікавих фактів та корисних знань
Рет қаралды 257 М.
Real Man relocate to Remote Controlled Car 👨🏻➡️🚙🕹️ #builderc
00:24
When Cucumbers Meet PVC Pipe The Results Are Wild! 🤭
00:44
Crafty Buddy
Рет қаралды 48 МЛН
"Тиждень безпеки"
2:43
Дистанційне навчання. Вихователь Світлана Кулик
Рет қаралды 4
"Не До Пари", М.Вовчок, Аудіокнига
16:08
Час для Себе
Рет қаралды 4,9 М.
Іван Франко - Захар Беркут | СКОРОЧЕНА КНИГА
13:20
СКОРОЧЕНА КНИГА
Рет қаралды 2,5 М.
"Хіба ревуть воли..."  ПЕРЕКАЗ
15:11
Olha Riaba
Рет қаралды 17 М.