Pozor! Tento prodejce z aliexpressu - The DXT Store je podvodník a nebojí se zákeřných, agresivních a arogantních kroků vůči vám v případě, že se ozvete s problémem. Chci před tím všechny varovat. Více informací v tomto příspěvku: kzbin.infoUgkxn0vc3YsVfoQGPUFxJgXNOZRWEcY1GPma
@Martin-vf1jm3 жыл бұрын
Opravdu pěkně vysvětleno. Určitě se k tomu propracuji, protože mám plno elektronářadí Parkside.
@dospikpukky93943 жыл бұрын
Super video paradne vse vysvetleno a musim dat palec za to ze nemel nachystane dopredu a i presto vse strucne a ne zbytecne prodlouzene a obkecame 😉 zame jedno z mala top videi diky
@RetroDilna3 жыл бұрын
Já pájím. Jako amatér, kt. nejede nějakou sériovku je to pro mně o mnoho lepší. 1. používám silikonové měděné kabely, neexistuje pak zkratování teplem na + pólu ani roztavení izolace kabelu 2. Měď má 6x nižší odpor než nikl a při použití průřezu 2.5mm odpovídá tento kabel pásku o šíři 8 mm a tloušťce 0,3 mm ! což se jistě krásně boduje :-) Takže baterie je výkonnější, méně se hřeje a dostanete z ní více Wh a to nepočítám odpor bodů. které jsou malinké. Viděl jsem, že někdo naboduje a pak to celé pocínuje, protože mají pásky velký odpor. No tak to mi už z toho teplotního hlediska vůbec hlava nebere, ani z toho estetického, jedině snad ten ušetřený milimetr. 3. nepotřebuji bodovačku a pak řešit jestli ACCU, MOTovou nebo kapacitátorovou a vyrábět a experimentovat a měnit FETy 😃 4. pájím trafopájkou, 100W, očko "trčí" do délky cca. 15 mm s průřezem 2,5 mm, na wattmetru mi ukazuje příkon cca. 200W (jak se očko opotřebovává, příkon se snižuje). používám mikrokapičku neutr. pájecí kapaliny, pájku na hrotu rozehřeji a věřte nebo ne, dotyk očka a baterie na "-" pólu je max. 0.5s a je tam pěkně rozlitá kapka. Plus pól ani nezmiňuji, doba je násobně kratší. Pak jen nakrácené a pocínované drátky rozehřeji na očku a přiložení na "-" pól max. opět. 0.5 s a je krásný spoj. Po dotyku baterie citlivou částí těla téměř nezaznamenáte ohřátí baterie / "-" pólu. 5. Jistě budou mít profíci spoustu keců proti, ale kromě toho, že to nevypadá tak krásně a je to širší na baterii třeba o 2mm (což může být někdy problém), jsem zaznamenal jen samá pozitiva...
@jiribekr3 жыл бұрын
V zásadě se vším co jste řekl souhlasím. Dělal jsem si akupack s overkill měděnými propoji a výkonný je neskutečně. Osobně boduju jen pro Nizkoproude aplikace.
@tomascernak61123 жыл бұрын
Uff, obal na baterku včetně dopravy je dražší než 4Ah baterie z Lidlu v akci. To zabolí. Snad to časem půjde dolů, jinak to nemá význam. Protože dělat si drahou baterku se superparametry k nářadí za nejvýše 3000 korun (a běžně za polovic) nemá smysl. To už je lepší jít do profesionálního nářadí, kde tu superbaterii dostaneme sice ještě dráže, ale nemusíme si ji vyrábět a máme to se zárukou. V každém případě díky za odkazy!
@Jurious863 жыл бұрын
Taky jsem se na to teď koukal. Sada na 4Ah akumulátor 900,- a bez článků, nový s balancerem 699,- (799,- bez akce) + pošta a mám ho do 5dní doma, tak proč bych měl do čerta kupovat jen šasí s nebalancovanou deskou a bez článků co je dražší jak nový balancovaný komplet akumulátor. Trochu kontraproduktivní.
@tomascernak61123 жыл бұрын
@@Jurious86 No jakýsi smysl to má. Akumulátory použité v parkside baterkách jsou laciné mrdky. Podle toho pak vypadá výstupní výkon i kapacita. Není problém sehnat články, které nejenže mají o 50% vyšší kapacitu (tj. výsledně 6Ah, místo 4 Ah), ale hlavně umožní dvojnásobné i vyšší proudy. A protože baterie nemá proudový omezovač a parkside nářadí také ne, tak se pak dá z Parkside performance vyždímat znatelně vyšší výkon (zejména u flex, řetězových pil a vrtacích kladiv). Problém je, že tyhle výkonné články přijdou na cca 200 korun kus s DPH. Takže jen za baterie to je 2000 korun, 900 korun za to pouzdro s BMS z alíku a spotřební materiál. Celkem 3000 korun bez práce. Problém je, že to je cena nejdražších akumulátorových přístrojů Parkside. Tedy dost nepoměr. Ještě větší problém pak je, že na podobných cenách startuje profesionální konkurence, která podobně výkonnou a kapacitní baterii prodává jen o málo dráže. Prostě v tuto chvíli to číňan nacenil vysoko, že se to vyplatí jen pro velmi specifické nasazení. Absence balancéru není takový problém, pokud je baterie pájená (možnost výměny mrtvého článku) a články se balancují před pájením (v následujícím používání už by nemělo dojít k rozdílné degradaci), ale samozřejmě by potěšil. Imho se Číňan dostal k obrovskému množství originálních Parkside BMS verze A, které Parkside nechal "vyhodit" a takhle to chce zužitkovat.
@jiribekr3 жыл бұрын
Cena je vysoká, já za jedno pouzdro vysolil 400-500 (bacha, ony jsou u hodně nabídek dvě pouzdra v balení !) Mohlo by to slevit na 200Kč a aby byla dostupná verze s balancerem. Jinak aktuálně jsem na tom asi tak, že mám v ruce 6Ah baterku za 1500-2000 Kč, která mi poskytne 2,6x takový výkon proti 4Ah a 2,1x takovou výdrž proti 4Ah. Jsou to informace z praktického srovnání u performance flexy, která je žrout. Takže když si porovnám že jedna 6Ah dá za víc jak dvě 4Ah, jsem na tom vlastně dobře. A na ceně za kterou jsem to sestavil konkurečnní baterie začínají, to ano, ale levnější nejsou. nějaké 3 tisíce stojí konkurence.
@roscer99713 жыл бұрын
Přesně jak jste řekl. Článek jsem pájel, cín zatekl a článek se šlusnul. Rychle jsem ho hodil do umyvadla a pustil vodu. I tak jsem si vyrobil dva puchýře na prstech. 😁 njn šikulka 😎
@jiribekr3 жыл бұрын
Tak ještěže jenom puchýře. Kdyby měla baterka hodně kadmia, tak už se může chovat jako lipolka a "tepelně se zbláznit" (thermal runaway) a křápnout v ruce. Naštěstí takhle volatilní 18650ky dneska nebývají :)
@peezee25503 жыл бұрын
jaképak zmatečné video ? Luxusní video to je :-)
@zatimnevim3 жыл бұрын
Díky za video návod. Přemýšlel že bych si ty pouzdra a baterie koupil, ale bál jsem se nahřívat baterie. Mám rád svoje ruce a obličej. 😇 Ale po tomto návodu se toho nebojím a až mi pouzdra přijdou tak si koupím v !ČR! baterie.
@jiribekr3 жыл бұрын
Zahřívat maximálně 3 vteřiny. Chce to opravdu poradny hrot a na vysoké teplotě.
@davidbusek39893 жыл бұрын
@@jiribekr To nastaveni na KSGERo (a obdobnych T12, jako je Quicko) je tedy neco jako 400 stupnu a hrot BC3? Nebo jeste vys?
@karelmurla94673 жыл бұрын
Ne, ne a ne! Tomu opravdu nerozumím! Proč si budu objednávat na Alliexpresu krabičku, polepky, pásky a baterky, čekat měsíc zda mi to vůbec přijde? Pak se s tím budu s.át dvě hodiny, když si tu baterku mohu jednoduše a normálně koupit? A mám to i s balancérem. NEROZUMÍM TOMU, opravdu ne! Prosím, může mi to někdo vysvětlit jaký má tohle smysl? O kolik to vyjde levněji? O dvě koruny nebo desetikorunu?
@jiribekr3 жыл бұрын
Udělal jsem video kde jsem testoval lepší baterii v PWSAP flexe. Výkon stoupl o 160% (260% proti originálu) a praktická výdrž 6Ah baterie byla na 211% (stoupla o 111%) proti 4Ah. Takže jedna 6Ah dá za víc než dvě 4Ah. Dle mne se tohle vyplatí. Stejně jako se vyplatí počkat na akci a sehnat baterku s balancerem pod 700 (jen jednou za rok například, chce to vysledovat) a tu vykuchat a narvat do ní svoje články. Akorát tohle Ali řešení je jednodušší protože nemusím řešit propoje a nic. A to řešení s čekáním na pořádnou akci je rozhodně zdlouhavější než čekání 3 týdny na balik.
@dannyostrava3 жыл бұрын
"...přitom je teprv říjen" :D
@zdenekz55843 жыл бұрын
Díky za inspirativni video, chtěl bych se zeptat, zda jste někde řešil i životnost lion článku v závislosti na výši nabití. Dle několika studií prodlužuje nabíjení na 80% několikanásobně životnost článku. díky.
@jiribekr3 жыл бұрын
Ano, je tomu tak. Nabíjení ukončit při 4,0V na článek (přesně 20V na akupack) prodlouží životnost na téměř dvojnásobek. Dále nepoužívat vybite baterie a nenechavat je dlouho ležet vybite.
@zdenekz55843 жыл бұрын
@@jiribekr Díky, jen by mě zajímalo, jak to řešit nějak automaticky při nabíjení. Jak upravit nabíječku, aby včas odpojila. Např. řešení i přes tp4056. Zatím jsem nenašel žádnou inspiraci.
@jiribekr3 жыл бұрын
Nabíječka ukončí nabíjení teprv když IC v BMS baterie ji pošle signál že je na 4,2V. Jedině si postavit vlastní nabíječku na X20V a nastavit ji na koncové napětí 20V
@moretttti3 жыл бұрын
otázka částečně mimo, jak jsi řešil proclení?
@frantisekkusicka64633 жыл бұрын
Dobrej rád sledují vaše videa ,kde jste koupil ty články taky v Číně ? Děkuji za info 😃
@jiribekr3 жыл бұрын
Do těchto věcí dávám většinou od liitokaly z číny. Je to Bčková kvalita předních výrobců. Do kritických věcí, jako třeba baterka pro dýchací přístroj jsem dával z nkonu.
@diavolescaCZ3 жыл бұрын
S tím, že bodovaný pack je horší, nesouhlasím. Na 30A to chce 0.3x10mm čistý nikl. V porovnání s tím tenkým niklem/ocelí co dodají a pájenou mědí, bude měď samozřejmě úplně jinde, ikdyž bude jen 0.1mm tlustá. Tady to není bodování vs pájení, ale měď vs nikl či ocel. S F1 kapalinou a naplno rozžhavenou páječkou plně souhlasím. Zajímavý by mohl být Roseův kov na pájení článků. Taje při cca 100°C. Jakou bodovačkou to bylo dělané, pokud se můžu zeptat?
@jiribekr3 жыл бұрын
Ja mám na bodování 0,1 4-kondenzatorovou a na tlustší 10 kondiku. Jsou to supercapy. Třeba do PowerBankWh jsem všechno bodoval (je tam 115 článků a nízké proudy, na bodování jako stavěné), ale nářadí radši pajim. Jinak 0,3 čistý nikl, to už bude chtít pomalu bodovačku na karoserie ze škodovky. Taky mě napadlo pro to používat Bismutovy cín, ale trochu se ho bojím co bude dělat při vyšších teplotách.
@diavolescaCZ3 жыл бұрын
@@jiribekr 0.3 čistý nikl mám zatím tak 50% úspěšnost. Ale zatím napájím kWeld ze staré autobaterie. 0.2 nikl nebo sendvič nikl/ocel plus 0.1 měď funguje skvěle. Pokud se články dostanou na 100°C, tak bismutová pájka bude myslím tím menším problémem.
@jiribekr3 жыл бұрын
Články se můžou dostat klidně na 80°c (bezpečné to není, ale stát se to může). Otázkou pak je co udělá takový změklý cín. Proto se toho trochu bojím. Ale samozřejmě ho někdy objednám a zkusím.
@jiribekr3 жыл бұрын
Objednány dva vzorky bismutovýho cínu, někdy udělám video :)
@diavolescaCZ3 жыл бұрын
@@jiribekr To bude fajn. Rozhodně je to šetrnější varianta než klasický olovnatý, nedej bože bezolovnatý cín, pokud bude držet.
@temnepodzemie3 жыл бұрын
skvelé video.
@Jerry_99973 жыл бұрын
Co si na ty případné zkraty předem připravit v blízkosti kýbl s vodou a v něm pro jistotu nějaký malý hrnec nebo jinou kovovou nádobu s vodou? To by nestačilo?
@jiribekr3 жыл бұрын
Já naštěstí běžně zkraty nedělám :D
@karelsedlacek3620 Жыл бұрын
Nemaji i kit pro x12v?
@jiribekr Жыл бұрын
můžete se podívat
@juratrilobit17753 жыл бұрын
trafopájka a kalafuna , funguje to taky pěkně .
@jiribekr3 жыл бұрын
Kalafuna občas není dostatečně aktivní aby narušila povrch baterie. Setkával jsem se s tím u některých článků více a u některých méně. Při troše opatrnosti se nechá jejich povrch i s citem zbrousit, pak to chytne 100%ně i s obyč kalafunou. Ale já to nedělám, resp. to dělám jen opravdu výjimečně.
@michalhruska50903 жыл бұрын
Chci se pro zajímavost zeptat, jako absolutní elektrolaik jsem se pozastavil nad porovnáním niklových pásků vs. poniklovaných železných pásků. Žiji v povědomí, že proud teče po povrchu vodiče. Proč řešíte železné jádro, když tak jako tak teše proud v obou případech niklovým povrchem? Je to tím, že niklová vrstva není dost silná a proud "prolíná" částečně i do železa a nebo úplně jiný důvod?
@laszu71373 жыл бұрын
Stejnosměrný proud že teče jenom po povrchu, lol.
@jiribekr3 жыл бұрын
Proud po povrchu, tedy skin effect se projevuje jen u vysokých frekvencí, a rozhodně to není tak, že vše jde po kraji a středem nic. Jen ta distribuce není rovnoměrná. U DC napětí a technických frekvencí se skinefektem nemusíme zabývat.
@pangrac13 жыл бұрын
Koupit si DIY kit bez článků a balancéru za cenu nové origo 4Ah baterky s balancérem nedává smysl, když si rozšířím kapacitu akumulátorů jednoduše dokoupením dalšího kusu. 🤷♂️ Ale pro bastlení pro radost a pochopení funkce akumulátoru to rozhodně stojí za to. 👍
@jiribekr3 жыл бұрын
Až na to, že jedna postavená 6Ah dá výdrží za dvě 4Ah a výkonem za dvě a půl 4Ah. Testováno u performance aku flexy.
@pangrac13 жыл бұрын
@@jiribekr Tak super, ale stojí taky 2x až 2,5x tolik ne?
@usczechfarmer19473 жыл бұрын
Ted DIY kit obsakuje 2 ks ;)
@pangrac13 жыл бұрын
@@usczechfarmer1947 Aha díky za upozornění. Tak té dobře že je to aspoň o 350 kč levnější.
@stanatomas84533 жыл бұрын
Snad bude ta 6Ah z Aliku pouzitelna. Bude test s PKSA 40-Li A1?
@jiribekr3 жыл бұрын
budu mit jen jednu 6Ah z alika, ale muzu ji sparovat se svou VTC6 kovou 6Ah :)
@alll66663 жыл бұрын
Pěkny dobre video. jedine čeho jsem si všiml tak v Lidlu jsou baterie v akci z jinymi članky než mimo akci vlastne 1 baterii takovou mam musim zmeřit jak je to z kapacitou članku a jejich vnitřnim odporem. akčnich baterii mam asi 5 kusu.
@4majkl3 жыл бұрын
Co je akční baterie a jaký jsou v nich teda rozdíly? Já teď koupil pilu a k ní dva akumulátory s balancerem, tak jestli si ty baterie nechat nebo ne
@alll66663 жыл бұрын
@@4majkl ty s tim balancerem jsou dobre podle testu je vykon clanku vyšsí nez u verze bez balanceru verze z balancerem lze poznat podle qr kodu na nalepce baterie v pravem hornim rohu.
@jiribekr3 жыл бұрын
co do baterií k nářadí X20V je jen PAP 20 A1 (2Ah bez balancu), PAP 20 A2 (3Ah bez balancu, už se nevyrábí), PAP 20 A3 (4AH bez balancu) a pak jsou verze B1 a B3 s balancem. Nic víc.
@amperak3 жыл бұрын
to je jen náhoda. do PS dodávají minimálně dva výrobci články. s tím že jedny jsou modré a značené PS a jedny zelené značené myslím sunpower. na akcew to nemá vliv
@peezee25503 жыл бұрын
ještě se chci zeptat, za jak dlouho to přišlo a celníci dělali problémy ? :-)
@jiribekr3 жыл бұрын
3 týdny a bez dph/cla
@vladimiralena91293 жыл бұрын
@@jiribekr Cena výrobku na ali je vrátane DPH.
@jiribekr3 жыл бұрын
tím jsem myslel že bez nutnosti řešit dph a clo. Napsal jsem to ve spěchu a trochu dvojsmyslně :D
@moretttti3 жыл бұрын
6:00 není důvod aby to nebyl originál...
@ostravan3 жыл бұрын
Nechci nějak moc poučovat, ale pájení tou malou pájkou je opravdu pro ty baterky zlé. To když už tak to chce 150W pájku s kladivkem místo hrotu, napočítám 1 2 3 a musí být spoj zapájený. Takovou tepelnou kapacitu ten hrot pájky musí mít. Já už se na pájení baterek vyprdnul, raději jsem si koupil kapesní bodovačku BIFRC DH20. Na mém kanále jsem k ní dělal krátké video. Na tuhle domácí výrobu Li-ion baterek ji mohu doporučit. Jediná nevýhoda jsou ty ruční elektrody, po 10ti bodech v řadě jsou už tak horké že nejdou v prstech udržet.
@jiribekr3 жыл бұрын
já napočítám do 2 nebo do 3 a mám to hotovo
@ostravan3 жыл бұрын
@@jiribekr Tak to se omlouvám, že jsem podcenil výkon vaší pájky. Respektive páječky, abych to správně pojmenoval.
@marioguzi32373 жыл бұрын
Ja ju mam tiez a mne boduje nejak naprd :( .. Pasik celkom lahko vytrhnem z baterky. Vies mi prosim prosim poradit kde a ake pasky mam kupit, ak mas nejake overene?
@jiribekr3 жыл бұрын
Co mám Ksger T12 jsem nepoužil trafo. Dokonce jsem s ksgerem připájel 16mm2 lícnu k 4x 6mm2 lícnám. Opravdu její výkon a přenos tepla z topného tělesa na hrot jsou na výborné úrovni. Ale někdy bych rád zkusil i systém JBC.
@riderstodvadsatsest2 жыл бұрын
Tiež idem vyrábať batériu ale na tu malú reťazovú aku pílku z aliexpressu . Mám objednaný obal batérie na 15 článkov . Som zvedavý na výsledok . Akumulátory mám VariCore VTC6 .
@stepanstranik3326 Жыл бұрын
Škoda že bez balanceru ...
@radimdolecek90883 жыл бұрын
Taky jsem koukal na tu 6 ah. Doufám, že až vám ta 6ah dorazí, že ji rozeberete, jestli to je opravdu 6ah. Některý ze zákazníků si stěžoval že je to 4ah. Pokud by to byla 6 ah tak už by mi i víc dávala smysl tanpila nebo dvojbaterkova sekačka
@melrok13 жыл бұрын
chválim za použitie F1 moja oblúbena 1000 x lepšia ako stara kafunka. A samozrejme ide lepšie umyť liehom. Existuje ešte takzvaná "neutrálna kvapalina" rovnaký výrobca ale tá zaručene nieje neutrálna :D ale s tou pripajkuješ aj hrdzavý klinec o vedro :D samozrejme ak to nevyčistíš do pol roka nebude klinec ani vedro .
@jiribekr3 жыл бұрын
Taky tu mám lahvenku neutrální, která spíš připomíná kyselinu z baterek :D
@edepovazska66083 жыл бұрын
no nie je to také strašné ako píšeš, neutrálku používam už fakt roky a je to viac menej po rokoch všetko vcelku v pohode a robota s ňou je neuveriteľná!
@Disdc2 жыл бұрын
škoda ze pre SK sú podstatne vyššie ceny nielen za tovar samotný ale ešte aj doprava. to sa asi skôr vyplatia kupit original parkside pripadne až odíde originálna bateria tak ju neskôr zreparovať. inak super video palec hore -
@jiribekr2 жыл бұрын
V dnešní době s dostupností smart baterií s články 21700 již tato sada nedává smysl :)
@patrikbiznar2792 Жыл бұрын
Tie linky na tie sady z Ali nefungujú.
@jiribekr Жыл бұрын
Samozřejmě že ne, prodejce nechá pár lidí nakoupit z listingu, a pak listing smaže, aby se neprojevily záporné recenze. Je to podvodník.
@patrikbiznar2792 Жыл бұрын
A kde viem zakúpiť tie sady mate nejaký iny link?
@jiribekr Жыл бұрын
the dxt store si najděte, bude tam mít listingy na víc sad
@rolidcz79543 жыл бұрын
tohle nema smysl porizovat. A to jak cenivych tak z praktickych duvodu. Vzhledem k absenci balancingu je toto jen obskurni vec vhodna na natoceni videa. Navic pokud do toho date clanky co dodaji 2x vetsi proud nez ty lidlacky 18650 tak hrozi ze spalite motory dodavkou proudu/tepla se kterou vyrobce nepocital
@jiribekr3 жыл бұрын
Udělal jsem video kde jsem testoval lepší baterii v PWSAP flexe. Výkon stoupl o 160% (260% proti originálu) a výdrž 6Ah baterie byla na 211% (stoupla o 111%) proti 4Ah. Takže jedna 6Ah dá za víc než dvě 4Ah. Dle mne se tohle sakra vyplatí
@rolidcz79543 жыл бұрын
@@jiribekr ale jo s timhle souhlasim. Jen se proste bojim, aby to ten motor vydrzel tepelne.
@jiribekr3 жыл бұрын
U Performance nářadí to baterky nedávají tepelně. Už jsem párkrát musel přerušit činnost když se mi přehřály baterie v PKSA 40 pile nebo PWSAP flexe. Tady u té 6Ah jsem to zkoušel jednou fakt rvát a nakonec se stroj odstavil s tím že se přehřála baterie, ale to bylo po několikaminutovém nepřetržitém mučení, které bych si nedovolil ani k síťové flexe.
@petex39093 жыл бұрын
a brzo nastne doba kdy nebudeme kupovat veci z ciny.....jste ready?
@jiribekr3 жыл бұрын
proč?
@pangrac13 жыл бұрын
Hele daj se koupit i tlustší Niklový pásky pro menší odpor.
@jiribekr3 жыл бұрын
Daj, ale hodně štěstí s jejich bodováním :) Chce to trochu už větší proudovou prdu.
@pangrac13 жыл бұрын
@@jiribekr Ale já jsem myslel k tomu pájení, bodováním se kontaktní plocha nijak nezvětší. 🤷♂️
@jiribekr3 жыл бұрын
Jo tak, dají se samozřejmě sehnat v pohodě
@mirosalvzimcak51693 жыл бұрын
Hezké, jen ta cena mi neprijde az tak super. Kdyz 4Ah stoji 600 a clanky se daji prodat.
@jiribekr3 жыл бұрын
Bohužel no, tady to vyjde na 450. Doufejme že zlevní.
@mirosalvzimcak51693 жыл бұрын
@@jiribekr Osobne jsem to zatim delal tak ze jsem koupil 2x 2Ah z jedne vybral clanky da do druhe aby to byla 4Ah a do te vybrane daval LG HG2 od litokali, nejsou tak dobre asi jako ty vtc ale zase jsou docela levnejsi nicmene s origo HG2 se to srovnat nedá. A ten meziclanej co chybel na obalu baterky jsem resil termoplastem.
@moretttti3 жыл бұрын
1:00 den z čímy do čr,zbytek z toho času česká pošta 12...
@pisvk5 ай бұрын
👍
@BorovanskyLukas3 жыл бұрын
Mohl by soudruh okopírovat balanční desku co nejdříve. 😂
@jiribekr3 жыл бұрын
Tak nějak
@ivanbartos91953 жыл бұрын
Kdyz jsem se dival na Aliexpres, tak v reviews jsem nasel toto: "Item came very well packed and is made of normal parkside quality. Poor thing unfortunately does not have balance function. I will put Sony/Murata VTC5a in there. 22 Oct 2021 07:37 Seller’s Reply Hello Friend, this balance function is inbuilt and control in MCU, also SOny cells is very good enough, thanks you! 22 Oct 2021 07:37"
@tJakubhajicek3 жыл бұрын
A dalo by se tam ale to balancování dodělat? Vím, že to je další “udělej si sám”…ale tak mě to napadlo…a … ach ty hlášky… (ohňostroj v říjnu😃😂)
@jiribekr3 жыл бұрын
dalo, ale blbě. Je lepší ty články kapacitově spárovat a jednou za rok se podívat s multimetrem dovnitř, taky to dělám.
@Murphy-E3 жыл бұрын
1*
@valenjku3 жыл бұрын
spájkovanie = poškodenie batérie teplom, od začiatku zle..... preto sa to boduje v stotinách sekundy......
@jiribekr3 жыл бұрын
Testoval jsem side by side nabodovaný a pájený akupack. Pájený si nechal líbit omnoho vyšší proudy. Pájení, je-li provedeno správně nepředstavuje hrozbu pro bezpečnost ani parametry baterie. Baterie se uvnitř ani nestihne ohřát, a mnohem víc než pájení ji škodí například proudové špičky, které uvnitř vytváří horké body, kde dojde k degradaci článku. Jsou omnoho zajímavější věci jako vyprdnout se na rychlé nabíjení, nenabíjet v mrazech atd. Pájení je až někde na konci tohoto seznamu. A vlastně i bodování, protože bodovaný akupack se víc hřeje když dodává desítky ampér.