Stadion: JNA. Gledalaca. 50.000.
Strelci: Mance 4´, Kaličanin (p) 40´, Ješić 46´, Živković 63´
PARTIZAN: Omerović, Marjanović, Rojević, Ješić, Kaličanin, Radanović (Vermezović), Smajić, Živković, Mance, Dimitrijević (Vučićević), Klinčarski
---
Niko nije verovao u preokret i plasman u narednu fazu, sem verovatno samih igrača Partizana, ali je duel pred 50.000 gledalaca u Beogradu ostao upamćen kao jedan od najboljih u istoriji crno-belih. Takođe, Eurosport je uvrstio meč sa JNA među 100 najboljih fudbalskih mečeva u istoriji, stavivši ga na 70. mesto.
Počelo je savršeno, jer je legendarni Mance već posle 180 sekundi igre doneo vođstvo Partizanu, da bi Dragi Kaličanin pred odlazak na odmor uspešno realizovao penal. Nastavili su domaći u istom ritmu u nastavku, Miodrag Ješić doneo je svom timu prednost od tri pogotka, da bi desetak minuta kasnije, u 63. minutu, Zvonko Živković postavio konačnih 4:0 za prolaz i veliko slavlje navijača Partizana.

Пікірлер: 52
@nenadmilovanovic7283
@nenadmilovanovic7283 4 жыл бұрын
Кад смо могли да парирамо Европи....
@alensokota2842
@alensokota2842 3 жыл бұрын
Uživali smo i mi u Zagorju, ali žal za Manceom,vođom,igračinom i ljudinom nikad neprežaljena. Neznam tko ga nije volio, i dokle bi stigao kao igrač u budučnosti. Pozdrav
@aleksandardjuric6703
@aleksandardjuric6703 4 жыл бұрын
Partizan je nesto posebno na nasim prostorima ,zato ga svi volimo...
@vojindurutovic776
@vojindurutovic776 4 жыл бұрын
Najbolja utakmica u istoriji JNA
@kico7779
@kico7779 3 жыл бұрын
Izgubis prvu utakmicu 6:2, jesenje vreme, kisa pada ceo dan i opet dodje 50.000 grobara! Secam se k'o juce da je bilo. Osetilo se taj dan u vazduhu da dobijamo, tako i bi. Za mene tekma nad tekmama!
@steppenwolf7850
@steppenwolf7850 4 жыл бұрын
Nikad više neće biti ovakvog Partizana i ovakvih navijača... Sav sam se naježio dok sam gledao.
@jovicagavric6495 3 жыл бұрын
Pogledaj te tu želju kod svih igrača Partizana da su osetili da mogu da stignu onih 6:2 iz prve utakmice al posebna želja se videla kod Mancea i Živkovića leteli su po terenu jurili uklizavali sećam se ko danas bio sam sa ocem na utakmici imao sam tada 13 i po godina 71. sam godište prvi komšija Dragana Mancea na na našem malom Naselju 13 Maj i sad se ježim dok ovo pišem prođume sećanja na našeg dragog i nikad neprežaljenog Dragana Mancea.Kako se vidi dobro kad je dosuđen penal kako Mance traži loptu od golmana KPR da se što pre izvede penal da se juri dalje rezultat do naših famoznih 4:0 koliko sam bio opsednut Manceom da sam ga samo pogledom tražio po terenu kako hrli i šprinta ka golu Engleza uklizava skače ono njegovo na prvu stativu glavom niska lopta ma savršenstvo