Q&A (#6) Wystawione jedynki, system edukacji, wybór kariery

  Рет қаралды 29,353

Pasja informatyki

Pasja informatyki

Күн бұрын

Пікірлер: 155
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
A co Wy sądzicie o polskim systemie edukacji? I jak odnaleźliście swoje własne zajęcie życiowe? Jaką radę dalibyście samemu sobie sprzed kilku / kilkunastu lat?
@Ivellias
@Ivellias 6 жыл бұрын
Nie ucz się niczego oprócz matematyki , nie czytaj lektur.
@ewojtek
@ewojtek 6 жыл бұрын
chodze do 3 gim i wnerwia mnie że wszyscy nauczyciela myślą o tym, żeby jak najlepiej napisać egzamin, a nie o tym czy uczniowie wszystko umieją i rozumieją
@TNTMatiStudio
@TNTMatiStudio 6 жыл бұрын
Niestety polska edukacja jest w fatalnym stanie. Ogrom materiału, wieczny pośpiech przestarzałe metody oceniania jak i nauczania, biurokracja i tak można by było do śmierci wymieniać.
@Husarz68
@Husarz68 6 жыл бұрын
Jak to zauważył Pan Rożek z "Nauka to lubię" podejście szkoły jest nadal nastawione na "wtłaczanie" wiedzy, natomiast obecnie informacji jest wszędzie aż za dużo i powinno się raczej uczyć sprawnego poruszania się w morzu wszechobecnych informacji. :) Z kolei Will Smith mówi w jednym filmiku że na świecie żyły już miliardy ludzi i wszystkie problemy życiowe ktoś już kiedyś pokonał, a co więcej gdzieś zapisał to czego się nauczył, trzeba to tylko znaleźć.
@longingheart77
@longingheart77 6 жыл бұрын
Jestem uczniem 2kl LO i swoją dotychczasową edukację uważam za bezwartościową. Pełno papierologii, sama "nauka" to przerabianie materiału do zdania egzaminu kończącego dany etap. Uczę się na własną rękę programowania (web fullstack - backend php, ostatnio Laravel, frontend react/vue, choć bardziej lubię backend) oraz angielskiego, który po prostu uwielbiam :D. Moim marzeniem jest życie i praca jako programista w Anglii do czego staram się dążyć od początków gimnazjum. Sam poziom informatyki w szkole to jakiś żart
@jacesantibata6917
@jacesantibata6917 6 жыл бұрын
Mam 20 lat, od młodych lat nie wykazywałem zbytniego zainteresowania w zakresie nauki. Osobiście uważam że cały mój okres edukacyjny od szkoły podstawowej do prawie końca szkoły średniej czysto i bezlitośnie zmarnowałem przez złe podejście, przez wszystkie te lata nie wiedziałem jak za bardzo podejść do niej a w momentach kiedy coś mi nie wychodziło bardzo szybko się zniechęcałem i na siłę szukałem rzeczy które mogą mi ją zastąpić, jak i również te dobre oceny których tak bardzo chcieli moi rodzice jak i tak naprawdę myślę teraz że ja również. Odbiegałem szukając siebie w muzykę, sport oraz oraz inne wszelakie możliwości w jakich człowiek może się zwyczjanie rozwijać tylko po to żeby zamknąć oczy na to że tam po drugiej stronie coś jest. Przez cały ten mój omawiany tutaj okres edukacyjny żywiłem prawdziwą nienawiść do jednego z przedmiotów którym oczywiśćie była matematyka, dzisiaj wiem że była ona spowodowana niczym innym jak strachem, czy tym jak stresowałem się będąc na tej lekcji. Jak można sobie wyobraźić wszystkie moje wybory co do profili opierały się na niczym innym jak jej uniknąć czy po prostu zniwelować stres w moim życiu, a szkoła przyznam była sporą jego częścią i tak. Szkołę średnią w moim przypadku opisywały mysli że już nigdy z tym przedmiotem potem się nie spotkam co napawało mnie optymizmem..jednak że czekało mnie to co każdego, najpierw musiałem pokonać coś co nazywało się maturą dokładnie z tego przedmiotu, to tak jak ostatnie starcie.. last boss a potem już nie pozostaje nic tylko ten dodatkowy level w którym świeci słońce a z najsłabszych mobów dropią legendarne itemy. Miałem korepetytora od matematyki który mnie przygotowywał.. a ja.. no właśnie nie robiłem nic. Myślałem jak głupi że po prostu mi to przyjdzie gdy będę odsiadywał te 1.5h tygodniowo i jestem usprawiedliwony. Z pewnych powodów odmówił mi dalszej nauki a ja poraz pierwszy musiałem się uczyć tego przedmiotu sam.. i do dzisiaj uważam że to była jedna z lepszych rzeczy która mi się przytrafiła, odkrywanie tego przedmiotu samemu przy biurku bez żadnego stresu to był jeden wielki flow.. A ja proszę państwa teraz siedze i niedługo zaczyna mi się drugi rok informatyki, uwielbiam programowanie i matematykę a w przyszłości chciałbym pracować ze sztuczną inteligencją. Tyle lat spędzonych na uciekaniu przed królową nauk tylko po to żebym potem sam z własnego świadomego wyboru za nią podążył. Jeżeli ktoś przeczytał całe to dzięki miałem potrzebę tego tutaj zostawienia a uznałem że dobre miejsce i czas :) A co do filmu jak zwykle, każdy podcast tutaj to po prostu flow.
@igortrzeciak6552
@igortrzeciak6552 5 жыл бұрын
Nie miałeś takiego poczucia,ze skoro nie zabraleś sie za to od razu w mlodszych latach to teraz to nie jest dla Ciebie? Nie dopadaja Cie myśli w trakcie zgłebiania wiedzy,ze po co ja to robie,skoro jestem tyle lat do tylu,nie bede na poziomie na ktorym byłbym nie uciekając. Miałeś takie dylematy? Mierzyłeś sie z tego typu rozterkami, poczuciem,ze bedziesz konkurowal z ludzmi,ktory trafna decyzje podjeli za pierwszym razem,na starcie. Może bardzie pasowaloby pytanie na zasadzie: nie dogonie osoby,ktorą moglbym byc teraz,wiec po być brać udzial w wyscigu?
@Xardas140
@Xardas140 5 жыл бұрын
@@igortrzeciak6552 nigdy nie jest za pozno na nauke , zawsze mozna dogonic ludzi, wszystko jest w naszych glowach
@keczeporek
@keczeporek 6 жыл бұрын
mając okres, gdy nic mi się nie chce, z pomocą przychodzi Pan Mirosław, który daje mega kopa do życia, niesamowicie motywuje. Cudowny kanał.
@micowhy9519
@micowhy9519 5 жыл бұрын
Ale masz nick Kamil, to Al masz okres😆, wiem że to może być nie twoje konto
@kowalskijan328
@kowalskijan328 5 жыл бұрын
@@micowhy9519 chodzilo mu o pewnie brak motywacji -.-
@MarCBlood
@MarCBlood 6 жыл бұрын
Ja mam 28 lat i postaram się wam streścić moje doświadczenia zawodowe. Zawsze interesowałem się informatyką lub raczej programowaniem, jednak z powodów finansowych nie mogłem pójść do technikum a później na studia, a po samym technikum chyba ciężko znaleźć pracę. Zaraz po ukończeniu gimnazjum (średnia 3.75) zacząłem dorabiać jako ślusarz/frezer. Zapisałem się do zawodówki i ukończyłem ją z dyplomem czeladnika, a zaraz po niej zapisałem się do wieczorowego technikum uzupełniającego na profilu mechanik. Choć było ciężko praca 6-14, szkoła 14.15-19.00 to udało mi się zdać (średniej nie pamiętam ale z ocen miałem tylko 2 z niemieckiego i 4 z historii a reszta 5 + 6 z informatyki i fizyki). Prace zaczynałem jako uczeń na frezarkach/wiertarkach manualnych, a aktualnie pracuje w Holandii na tokarkach sterowanych numerycznie (tzw. CNC). I tak jak w informatyce jest wiele języków programowania służących różnym celom, tak i na maszynach CNC jest kilka systemów znacząco się od siebie różniących jak np. OKUMA, HEIDENHAIN, FANUC, SINUMERIC, MAZATROL. a dodatkowo maszyna z 1990 roku jest na starej wersji oprogramowania niż ta z 2000 czy 2010 roku. Choć na początku wątpiłem czy taka praca to dobry wybór, to aktualnie mogę stwierdzić że warto, bo przykładowo to dostaniesz rysunek techniczny i surowy materiał, samemu obmyślasz co trzeba zrobić i jakie narzędzia dobrać, parametry skrawania itp., piszesz program ;), ustawiasz tak by to grało, naciskasz start i gotowe. Naprawdę super sprawa, gdy wiesz że dana część to np. ważna tuleja pod łożysko do jakiejś maszyny, a jeszcze niedawno była tylko nic nieznaczącym, podrdzewiałym kawałkiem metalu. Ważne byście także znaleźli ciekawą i interesującą was pracę. Pozdro.
@restej8058
@restej8058 6 жыл бұрын
Widzę , że pan Damian jest z naszą obecną panią minister całym sercem :D. Zgadzam się najzupełniej z pańską opinią , ale niestety obecnie żadne ministerstwo czy to edukacji , zdrowia , obrony narodowej nie spełnia swoich zadań a tworzy tylko chaos. To co się dzieje z samym programem to nic. Pan by przeszedł po szkołach i zobaczył w jakim stanie jest sprzęt , w jaki sposób realizowane są lekcje i jakie osoby uczą. Z przykrością stwierdzam , że 85% techników oferuje bardzo mało. Na jakie forum o tej tematyce się nie wejdzie to większość opinii jest taka sama. Lekcje z sieci w moim technikum są realizowane za pomocą slajdów , wiekowy inżynier elektryk , który z niewiadomych przyczyn uczy sieci wyświetla slajd , następnie poświęca około 45 sekund na przeczytanie co na tym slajdzie się znajduje i czyta nam co ciekawsze fragmenty. Jednym słowem sprzyja nam bardzo mało i jeśli chcemy zdać kwalifikacje to musimy sami ogarniać temat za pomocą waszych tutoriali i innych źródeł. Troche przykro , że jest tak mało przyzwoitych szkół o tym kierunku , ale na szczęscie mamy swój rozum i nie zostajemy na tym samym poziomie co szkoła , tylko sami wędrujemy dalej.. Pozdrawiam :)
@buffybaker3657
@buffybaker3657 6 жыл бұрын
Dobry nauczyciel to podstawa przyjemnej nauki :)
@sylwestermocko
@sylwestermocko 6 жыл бұрын
Jak zwykle genialny odcinek.. człowiek tak szybko przyzwyczaja się do dobrych rzeczy..
@weronikawajrak2761
@weronikawajrak2761 6 жыл бұрын
Niesamowita produkcja, zresztą jak wszystkie na Waszym kanale. Aż miło posłuchać, zwłaszcza kiedy z każdego filmu idzie ogromny strumień motywacji i optymizmu/dobrej energii. Dzięki Panu Mirkowi i Damianowi zafascynowałam się programowaniem i matmą, zobaczyłam, co to znaczy uczyć się samemu, poszerzać horyzonty. Jak wiele osób pisze w komentarzach, w szkole bardzo rzadko można liczyć na zajęcia prowadzone DLA uczniów, z pasją i zaangażowaniem.
@Ghost-dk8ch
@Ghost-dk8ch 6 жыл бұрын
Dzięki za odcinek!
@Chickita000
@Chickita000 6 жыл бұрын
Masz coś w sobie takiego, że niesamowice mnie motywujesz. Świetny odcinek. Pozdrawiam.
@oliwiaanastazjahaja635
@oliwiaanastazjahaja635 5 жыл бұрын
Wow, ale się was dobrze słucha.
@SebSK
@SebSK 6 жыл бұрын
Powiem tak: u mnie w technikum jest dobrze. Jakoś nie potrafię powiedzieć, że mam złych nauczycieli. Są na bieżąco z nowymi tematami i nawet rozmawiamy w ramach zajęć o nowych sprzętach i technologiach. Na eksploatacji(wcześniej nazywało się to diagnostyką) głównym naszym zadaniem jest złożenie komputera bądź naprawienie niesprawnego. Wiadomo - zdarzają się tam antyki, ale niektóre komputery, to takie które zastalibyśmy w niejednym domu. Nauczyciele chętnie pomagają i zapraszają na zajęcia dodatkowe jak ktoś czegoś nie rozumie. Starają się podchodzić do prawie każdego indywidualnie - jeśli oczywiście ten jest otwarty na pomoc. Może akurat miałem ogromne szczęście, bo chodzenie na niektóre z moich przedmiotów zawodowych napawają mnie jeszcze większą motywacją w domu do głębszej analizy.
@Natalia-jm2zj
@Natalia-jm2zj 6 жыл бұрын
Super przekazuje Pan wiedzę :)
@Ostoja92
@Ostoja92 3 жыл бұрын
Co bym zrobił żebym mógł wybrać swoją ścieżkę kariery. Zainwestowałbym w dobrą i kompleksową konsultację z rekruterem, HRowcem oraz zbadał moje predyspozycje w życiu co mi się podoba, z czym najlepiej sobie radzę i co mi sprawia przyjemność. Nie ma idealnej pracy, ale znajdźmy taką która w większości czynników będzie dawała nam satysfakcję :)
@hkktr
@hkktr 6 жыл бұрын
Jeej, nowy odcinek. Łapeczka w górę i oglądamy 😂👍
@jakubmajchrzak9595
@jakubmajchrzak9595 6 жыл бұрын
+1
@klemens_gak
@klemens_gak Жыл бұрын
Miło tu wróci po latach. W :)
@jedrzej6331
@jedrzej6331 6 жыл бұрын
Wspaniały odcinek. 😊 Bez rozczarowania jak zawsze. 😁 Pięknie opowiadający o życiowych problemach i pytaniach z którymi chyba każdy z nas musiał się zmierzyć, bądź przyjdzie mu jeszcze sie z nimi zmierzyć. Uważam że każda osoba chociaż raz w życiu powinna odsłuchać tego materiału. 🎧 Bardzo motywujący i zachęcający do szukania własnej drogi w życiu, jak i własnego ja. W mojej opini jedna z najlepszych produkcji na KZbin. 🔝 Dziękuję Panowie. 👏 Oby tak dalej i życzę jeszcze więcej tak mądrych produkcji, bo aż miło tego słuchać. 🙏 Nawet po kilka razy. 🔂 Jeszce raz Dzięki 👏
@kenny3329
@kenny3329 6 жыл бұрын
super!
@Reziner
@Reziner 6 жыл бұрын
Świetny film! Jak ja uwielbiam ten kanał ;u;
@atamc3rb3r
@atamc3rb3r 6 жыл бұрын
Odpowiedzią na zmiany wprowadzane przez każdy nowy rząd jest maksyma od lat panująca w Polskim życiu politycznym "Jak wiele musi się zmienić, aby wszystko zostało po staremu".
@artekwozny
@artekwozny 6 жыл бұрын
Co do kariery, polecam przemówienie Steva Jobsa na Uniwersytecie Stanford, "Don't Settle"
@ladrok97
@ladrok97 6 жыл бұрын
Technikum do którego uczęszczałem (technik ekonomista) wszystko było świetne. Nauczyciele dobrzy, lubili to co robią, znali się na tym co robią. Natomiast technik gastronom miał nauczycieli również pasujących do kierunku i podejścia uczniów, ale... Niestety mieli problem z nauczycielami matematyki (co roku inny nauczyciel, dopiero w 4 klasie był fajny - kiedy ja od początku miałem bardzo dobrą nauczycielkę). Teraz zmieniła się dyrekcja i jest zabawnie, bo większość starszych nauczycieli odeszła i zmieniła się z połowa nauczycieli. Jestem ciekaw jak to się rozwinie
@moovsky2306
@moovsky2306 6 жыл бұрын
Fajny odcinek sam dopiero zacząłem edukacje w szkole średniej na kierunku Technik Informatyk.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Powodzenia! Pozdrawiamy
@dewographics6278
@dewographics6278 6 жыл бұрын
5:40 w miejscu w którym wcześniej była łapka w górę mam teraz wgnieciony ekran. Jak to naprawić?
@vislu6268
@vislu6268 6 жыл бұрын
Jeśli chcesz mieć sporo na koncie to zacznij juz w wieku 16 lat rysować mapę kariery najlepiej przed 18stką Skup się na drodze... Studia możesz zacząc zaocznie nie musisz byc dr czy mgr żeby mnóstwo zarabiać. Ten kanał pomaga jak stać się dorosłym wcześniej czy patrzeć w niebo ( jak Hawking powiedział ).
@VentantoGame
@VentantoGame 6 жыл бұрын
Dalej nie umiem przyzwyczaić się do tego głosu Pana Mirosława. Nie wiem czy to jest jakoś celowo modyfikowane czy co, ale przy kurach takich jak CPP MYSQL brzmiał o wiele przyjemniej dla ucha, ten jest taki "naciągany".
@adrianantonowicz2840
@adrianantonowicz2840 6 жыл бұрын
Dla mnie wręcz odwrotnie. Zarąbiście mi się teraz słucha Pana Mirosława. Wcześniej był nieco ponury, a obecnie ma się wrażenie, że robi to z "Pasji" i jara się tym na maxa. Znowuż Pan Damian wydaje się bardzo spięty, nawet jakby był wystraszony, mam uczucie, słuchając go jakby na siłę zwalniał czytanie, bo naturalnie by pędził. Choć to wszystko i tak mało istotne w porównaniu z tym co przekazują i jak ich materiały są wartościowe.
@null4006
@null4006 6 жыл бұрын
Ja mojej pani jestem wdzięczny za to, że musiałem zarywać nocki na wyrycie tematu, teoria 100% praktyka 100%, najpierw jesteś wściekły na nauczyciela, a potem dozgonnie wdzięczny. Jeśli chodzi o twoją metodą nauczania to zdawalność jest mniejsza... to znaczy. Zdają ci, którzy naprawdę chcą.
@jakub787
@jakub787 6 жыл бұрын
Świetny kanał. Bardzo dobrze się słucha. Kiedy można spodziewać się filmów typu: złote liczby, ciag Fibonaciego, hipoteza Riemanna? Pozdrawiam
@piotrek3580
@piotrek3580 6 жыл бұрын
Ja w mlodosci i to takiej ostrej (10-12 lat) bardzo sie interesowalem astronomia , matematyka i chcialem zostac naukowcem. Po obejrzeniu filmu haker zainteresowalem sie komputerami i... i wszystko przeszlo w szkole sredniej ( technikum elektroniczne ) . Odechcialo sie wszystkiego , brak jakiejkolwiek opieki merytorycznej i indywidualnego podejscia do ucznia spowodowaly zastoj na te 2 lata u mnie . Obudzilem sie na szczescie w 3 klasie z matematyka , teraz zaczynam drugi rok informatyki i pracuje jako programista . Wszystko da sie zrobic samemu , nie mozna liczyc na system edukacji
@Kubsj
@Kubsj 5 жыл бұрын
#Q&A Jak i czym zrobiłeś tą stronę internetową?
@dawiddb9
@dawiddb9 6 жыл бұрын
[P] Polecacie jakieś inne podcasty? Tematyka dowolna, ważne żeby się słuchało tak przyjemnie jak Wasze.
@enrique7367
@enrique7367 6 жыл бұрын
[P] Jak wygląda praca freelancera? Od czego zacząć? Można nią zastąpić etatową robotę?
@19Maciek12
@19Maciek12 6 жыл бұрын
[P] Wiem, że to nie Wasza działka, ale powiecie coś o maturze z informatyki? Jak zrobić zadania itp.?
@MsPietrak
@MsPietrak 6 жыл бұрын
Kilka miesięcy temu stworzyłem ankietę dla uczniów technikum informatycznych w której będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wyszedł z tego post, który ma 7 storn i dość mocno krytykuje aktualny poziom TI. Sama krytyka nie była zamierzona, ale wynika po prostu z programu nauczania. Jeśli pozwolicie zostawię tu linka i zaproszę do przeczytania i komentowania: pietrak.net/blog/post/4/technikum-informatyczne-jak-jest-naprawde-opinia-uczniow
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Ładny blog! Pozdrawiamy
@Tylywizor
@Tylywizor 5 жыл бұрын
Skąd podkład muzyczny do materiałów? Bardzo relaksujący
6 жыл бұрын
Zainspirowales mnie do nagrania podcastu o podobnym temacie. Opublikuje w piatek ze wzgledu na wage tego dnia 😎
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Fajny kanał YT - pozdrawiamy!
@kamiln8398
@kamiln8398 6 жыл бұрын
love it
@elGuuerrerro
@elGuuerrerro 6 жыл бұрын
Zakładając że ministrowie mając władzę nie wykorzystują jej dla siebie ale dla nas, to jest to tylko jedna grupa organizatorów i jedna idea. Gdyby rynek edukacji został uwolniony, bylo by bardzo dużo różnych organizatorów szkolnictwa, z różnymi pomysłami na swoje szkoły. W dodatku motywowanymi tym że konkurowali by między sobą.
@idk9646
@idk9646 6 жыл бұрын
[P] Czy ciężko jest się odnaleźć na studiach o kierunkach, które istnieją w technikach i zawodówkach, w przypadku ukończenia liceum?
@EmilDworniczak
@EmilDworniczak 5 жыл бұрын
Wadą też jest brak sprzętu. Miałem egzamin zawodowy na routerach w innej szkole oddalonej 150km od mojej na routerach których na oczy nie widziałem bo nie ćwiczyliśmy bo szkoła ich nie miała. Jakiś cudem się zdało na 75% bo to nie były trudne zadania ale zajmowało dużo czasu odnalezienie się w routerze nowej firmy.
@EmilDworniczak
@EmilDworniczak 5 жыл бұрын
Pomijając to że pobudka była o 3 rano bo o 4 był wyjazd... To potem na egzaminie nie ma 100% sprawności.
@EmilDworniczak
@EmilDworniczak 5 жыл бұрын
Pomijając to że pobudka była o 3 rano bo o 4 był wyjazd... To potem na egzaminie nie ma 100% sprawności.
@devlogerkrystianbogucki1402
@devlogerkrystianbogucki1402 6 жыл бұрын
fajno
@krzysztofwysocki1391
@krzysztofwysocki1391 6 жыл бұрын
Utworzycie podcast na Spotify? Z audio z filmów o tematyce rozwoju osobistego
@peki8903
@peki8903 6 жыл бұрын
technikum do jakiego chodzę to koszmar. Zaczynając od nauczycieli: przez 2 lata musiałem użerać sie z największą "kosą" z matematyki, niesamowicie stresujaca baba. Teoria baz danych, 18 jedynek i 1 trójka, a pytania w stylu: KTO zarządza bazą danych? niby proste no bo skoro KTO czyli chodzi o osobę więc każdy napisal administrator baz danych i to bylo oczywiście źle :) kartkówki i sprawdziany w ilościach hurtowych, kiedy się na to nauczyć? jak zwykle nauczyciele mają w dupie to że jesteśmy tylko ludźmi moja klasa: zdecydowanie najgorsza jaką miałem, na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć osoby z którymi można porozmawiać normalnie. 3/4 klasy wybrało ten kierunek bo myśleli że będą sobie grać w gierki przez te 4 lata. 1/4 wykazuje jakieś zainteresowanie poszczególnymi działami informatyki(ja osobiście uczę się programować apki na androida).
@Dizpo11
@Dizpo11 6 жыл бұрын
Szkoda, że tak krótko :/ ale i tak film super :)
@dragonofie7323
@dragonofie7323 6 жыл бұрын
Świetny kanał, dużo mi pomaga na studiach, dziękuje! Czy jest szansa na jakieś kursy, nawet miniaturowe: asemblera x86 czy ARM albo niskopoziomowego C, brakuje dobrych materiałów do takich przedmiotów jak Architektury Komputerów czy Techniki Mikroprocesorowe ??
@mieczkynski116
@mieczkynski116 5 жыл бұрын
Polecam angielskie kursy, po polsku na wikibooks jakieś są (ale asm ARM nie ma), są też manuale do procesorów, tam dowiesz się więcej niż chcesz wiedzieć. Pamiętaj że obecnie te języki to tylko pisanie os i sterowników. Jak cię to interesuje to zajrzyj na stronę os dev(jakoś tak się nazywa, serwis typu wiki). Po polsku zostaje Ci kurs Łukasza Sowy(wyszukaj archiwum.lukaszsowa.pl, i sprawdź tag pisanie os) lub podręcznik from zero to hero na wikibooks(najpopularniejszy).
@Ronie19821905
@Ronie19821905 5 жыл бұрын
czy beda dalsze odcinki? gdzie mógłbym zadac swoje pytanie?
@kebs722
@kebs722 6 жыл бұрын
Czekam wytrwale na coś z Mr robota :)
@zwatotem
@zwatotem 5 жыл бұрын
[P] Co myślicie o postępującym trendzie rosnącej popularności aplikacji opartych na językach interpretowalnych? Coraz więcej popularnych aplikacji jest pisanych runtimowo, np. Spotify, Twitter, Soundcloud, Facebook na Windowsie, wiele aplikacji na Androida jest pisanych w JavaScripcie. W końcu wychodzi na to, że każda pobrana aplikacja to w gruncie rzeczy przeglądarka internetowa, działająca tylko po to, żeby wyświetlić jakiś wąski kontent. Trochę mnie to denerwuje, według mnie takie podejście ma wiele minusów: jest bardziej obciążające dla procesora (więc działa wolniej i szybciej wykańcza baterię w laptopie), nie ma tak dobrej integracji z systemem operacyjnym etc.
@bartoszmisiek2774
@bartoszmisiek2774 6 жыл бұрын
Dzieki, brakowalo mi tego
@crusaderanimation6967
@crusaderanimation6967 6 жыл бұрын
Moim zdaniem szkolnictwo powinmo być prywatne (oczywiście przy zmniejszeniu podatków) w tedy klijent by płacił klijent wymagał. I po sprawie jeśli uważasz że ludzi by było na to nie stać. To proponuje nie zabierać ludziom 40 % dochodów i usunąć "obowiązek szkolny" w tedy przedsiębiorcy by wiedzieli jak zrobić tanio i dobrze by pozyskać WOLNEGO klijenta.
@Merlineks
@Merlineks 6 жыл бұрын
Gwoli ścisłości to nie piszę się "klijent", tylko klient. Czyste piękno języka polskiego. Mimo iż, w wymowie często słychać "j", to pisownia z tą spółgłoską jest niepoprawna. ;-)
@ladrok97
@ladrok97 6 жыл бұрын
Wtedy szkoła traci swoją podstawową wartość, która przeważyła w ogóle o powstaniu tej "gałęzi". Za czasów dzikiego kapitalizmu było dużo siły roboczej, ale powstała stagnacja bo okazywało się, że analfabeci pracujący po 16h nie mogą robić wszystkiego Prywatyzacja szkolnictwa na początku przyniesie duuużo złego
@idlesolution2922
@idlesolution2922 6 жыл бұрын
Crusader Animation ludzie w USA musza splacac cale zycie swoje kredyty za college. Uwierz mi, nie chcesz tego
@xofie2105
@xofie2105 6 жыл бұрын
Dzień dobry. Dopiero zaczęłam naukę programowania w programie C++. Chciałabym wiedzieć czy wszystko działa poprawnie w aplikacji, z która uczę się programowac. Jest ona zainstalowana na moim telefonie. Nazywa się Dcoder. Myśli pany, że to biorą aplikacja do nauki programowania c++? Mam komputer ale nie przepadam za siedzeniem przed komputerem.
@pawemurawski8940
@pawemurawski8940 6 жыл бұрын
Prawdą jest to że nad słusznością wprowadzania gimnazjów można dyskutować, osobiście myślę że było to niepotrzebne. Ale pewny jestem że aktualne odkręcanie na siłę tego stanu rzeczy jest już bezsensowne.
@yosny5124
@yosny5124 6 жыл бұрын
Proponuję kurs SFML w cpp :)
@skopt4024
@skopt4024 6 жыл бұрын
W jakim technikum Pan uczy?
@bartekn5383
@bartekn5383 6 жыл бұрын
Obecny system edukacji należy prawdziwie i gruntownie zreformować, ale coś mi się wydaje, że gdyby taka prawdziwa reforma przeszła to nauczyciele wyszliby na ulicę z widłami i pochodniami. Bo ja szczerze wątpię w to, że problem tkwi wszędzie ale tylko nie w nauczycielach.
@szymonsoborowski4251
@szymonsoborowski4251 6 жыл бұрын
ja mam dtan flow przy informatyce w sensie gdy się uczę oraz tworzę ale też przy matmie matematyka to moim zdaniem najpiękniejsza dziedzina w szkole
@anri3982
@anri3982 6 жыл бұрын
Jestem w 2 technikum i zastanawiam się czy dobrze jest to że uczę się nową podstawą programową czy też źle
@arthurmorgan2774
@arthurmorgan2774 6 жыл бұрын
Akurat na to już nic nie poradzisz i nie warto się tym przejmować (też jestem w 2 technikum)
@Rafcik177
@Rafcik177 6 жыл бұрын
W jaki sposób wizualizować audio tak jak to jest na filmie? Czy potrzebny jest AAE czy Vegas 15 da radę? Proszę o odpowiedź i ewentualnie linki do poradników.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Możesz zwizualizować z użyciem programu Rainmeter: kzbin.info/www/bejne/ppfYdqR7eK6BjpY Polecam zajrzeć do pluginu monstercat-visualizer. Pozdrawiam, MZ
@Rafcik177
@Rafcik177 6 жыл бұрын
@@Pasjainformatyki Niespodziewałem się, że sam Mirosław Zelent udzieli mi odpowiedzi. Odpowiedzi, którą wczoraj testowałem i fajnie działa. Dziękuję
@husarhusar9851
@husarhusar9851 6 жыл бұрын
Mam 30 lat jestem budowlańcem po technikum ekonomicznym. Chce zostać informatykiem czy to się uda i od czego zacząć? PYTAM POWAŻNIE. Pozdrawiam!
@MathiasSar
@MathiasSar 6 жыл бұрын
Budowlaniec to bardzo dobry zawód a informatyk nie zarabia takich kokosów jak mogłoby się wydawać (przynajmniej ten początkujący). Zainteresuj się budową domów za pomocą drukarki 3D , połącz pasję z pracą.
@husarhusar9851
@husarhusar9851 6 жыл бұрын
Dziękuje za odpowiedzi:) Tu nie chodzi o pieniążki bo przez kilka lat pracy za granicą zdążyłem pewną sumę odłożyć. Tu chodzi raczej o przyszłość...
@AutoBusee
@AutoBusee 6 жыл бұрын
Wiesz brakuje na Polskim YT naprawdę dobrego poradnika do Unity zajmij się tym 😉
@szalonywiewiornaemeryturze5773
@szalonywiewiornaemeryturze5773 6 жыл бұрын
Mam pytanko odnośnie Q&A za rok staje przed wyborem szkoły chcę zostać programistą to czy lepiej pójść do liceum na profil matematyka fizyka informatyka czy technikum informatyczne ??
@ftnewbiegaming3683
@ftnewbiegaming3683 6 жыл бұрын
Dobre pytanie na które jest tyle różnych zdań jak wielu jest ludzi na ziemi. Już pomijając cała nieudolność polskiej edukacji to raczej brałbym technikum informatyczne. Wydaje mi się, że w liceum jak to w liceum będzie bardziej stawiane na wiedzę ogólną z tych przedmiotów czyli na wszystko i na nic jednocześnie. Technika mimo, że też kuleją to dają lepsze podłoże oraz wizję tego co się będzie działo dalej - to jak potoczy się Twoja ścieżka zawodowa (studia, praca itd.). Mówię to na swoich odczuciach - sam wybrałem technikum i wiele bym w jego ramach poprawił, ale nie żałuję, że tam poszedłem :)
@ewojtek
@ewojtek 6 жыл бұрын
forum.pasja-informatyki.pl tam szukaj
@MrQuezPL
@MrQuezPL 6 жыл бұрын
Nie wiem jak jest w liceum, bo sam jestem w trzeciej klasie technikum informatycznego, natomiast nie zmieniłbym tego wyboru w tym momencie. Niestety (lub stety) - jeśli chcesz zostać programistą to musisz samemu zapierdalać. W technikum pokażą ci drogi, jakie możesz obrać, pozwolą liznąć różne tematy, a prawda jest taka, że z faktycznych zawodów jakie możesz wykonywać po tej szkole, bez wkładu własnej pracy to majster serwisant od formatów i wymiany dysków. Skoro został przed tobą rok zalecam spiąć dupę i wziąć się za programowanie - nie wiem czy coś już robisz, czy to tylko twoje widzimisię. Jeśli to pierwsze - gratuluję, ciśnij z tym dalej. Jeśli natomiast to drugie - sprawdzisz się, dowiesz czy to jest to, a powtórka podstaw w szkole ci nie zaszkodzi, a nawet lepiej dla twoich ocen. Wszystko ogarniesz szybciutko, a wolny czas poświęcisz na naukę do przodu :) Pozdrawiam!
@szalonywiewiornaemeryturze5773
@szalonywiewiornaemeryturze5773 6 жыл бұрын
@@MrQuezPL Tak już zaczołem się uczuć programowania
@bartekksel7934
@bartekksel7934 6 жыл бұрын
Ja również mam przed sobą trudny wybór czy iść do liceum mat-inf, czy też do technikum informatycznego. Słyszałem, że jeśli chce się iść na studia informatyczne to pójście do technikum to stracony rok, bo uczy się tam tego samego. Czy jest to prawda? Albo jeśli pójdę do technikum to czy będzie sens iść na studia?
@ukasz4726
@ukasz4726 6 жыл бұрын
Czy mógłby ktoś polecić jakieś godne uwagi podcasty w tematyce podobnej do tych, co publikowane są na tym kanale(tzn. psychologia, rozwój osobisty)?
@pablocity666
@pablocity666 6 жыл бұрын
jakoszczedzacpieniadze.pl/podcast tim.blog/podcast/ www.smartpassiveincome.com/podcasts/ devstyle.pl/podcast/ Ostatni bardziej się skupia na informatyce, ale tematy rozwoju osobistego również są poruszane, polecam :)
@julianporwich6595
@julianporwich6595 6 жыл бұрын
Nie wiem jak miałbym ocenić system edukacji, co z niego wyrzucić a co zostawić? Edukacja jest nam potrzebna i to nauczyciel powinien nakierować uczniów tak by z chęcią przychodzili do szkoły i chcieli dowiedzieć się czegoś nowego. Niestety rzeczywistość jest inna jak każdy uczeń. Jeden będzie przyswajał wiesze szybko inny wolniej a nauczyciel na narzucone tępo nauczania i nie może sobie pozwolić na to by poświęcać czas tym słabszym. Nie chcę tu obrażać Panów jak i wszystkich nauczycieli, po prostu taki mamy system edukacji. Jeden uczeń będzie chłoną wiedzę jak gąbka wodę a drugi jak kamień czyli wolniej. Też nie chcę obrażać tu młodych uczniów szczególnie tych słabszych. Ja w liceum musiałem przerobić materiał z biologi w dwa lata, który powinno się przerobić normalnie w trzy. Kończyło to się tym, że co tydzień był sprawdzian, a wielu uczniów uczyło się tylko po to by zaliczyć przedmiot. Jakie było zdziwienie nauczycielki biologi pod koniec pierwszej klasy jak połowa klasy miała ledwo trójki. Każdy inny przedmiot można tu podstawić i pewnie rezultat był by podobny. Niestety, każdy uczeń musi coś przerobić bo inaczej nie przejdzie na kolejne półrocze lub do kolejnej klasy. Może dobrym wyjściem było by to, by każdy uczeń uczył się tego w czym jest dobry? Lubisz język polski, matematykę, fizykę? Ucz się w tym kierunku. Lubisz biologię, historię, geografię lub języki obce? Rób to. Wielu uczniów jak i ja uczyłem się po to by zaliczyć przedmiot, by mieć go z głowy bo i tak po kilku dniach zapomniałem co napisałem na sprawdzianie. Nie każdy musi być alfą i omegą. Nie bądźmy chodzącą encyklopedią z każdej gałęzi nauki a róbmy to w czym jesteśmy najlepsi. Jeden skończy informatykę i będzie uczył w szkole, inny założy swoją firmę i będzie pisał świetne gry. Drugi pójdzie na biologię i wymyśli lek na raka czy inną chorobę. Trzeci pójdzie na zarządzanie a czwarty będzie piekł smaczne bułki w piekarni. Wg. mnie powinniśmy robić to w czym czujemy się najlepiej i co sprawia nam frajdę. Róbcie to co lubicie ale nie zapominajcie i innych waszych zainteresowaniach bo pewnego dnia może okazać się że poświęcony czas na hobby zwróci się i to z sporą nawiązką :) Pozdrawiam Panów z tego kanału jak i ludzi, którzy oglądają filmy i tego kanału i czerpią wiedzę i zabawę bo dzięki temu kanałowi mogę teraz łopatologicznie powiedzieć koledze czy koleżance jak zbudowana jest strona internetowa a myślałem że to tajemna wiedza :)
@Centrum.Rekordow
@Centrum.Rekordow 6 жыл бұрын
"Twój skillset, twój snowball." ;-;
@mlodszyahmed
@mlodszyahmed 6 жыл бұрын
jestem w 2giej klasie i mamy nowego nauczyciela ktory uczy nowego przedmiotu (kzp), i on sam nie ma pojecia czego ma nas uczyc, to kaze nam przepisywac definicje zwiazane z komputerem z wikipedii, rozwiazywac zagadki i pisac w html XD
@macx3000
@macx3000 6 жыл бұрын
A kiedy matematyka przy kawie?lubię to
@retr074
@retr074 6 жыл бұрын
Kiedy filmik z Mr. Robot?
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
A będzie niedługo, stay tuned :) Pozdrawiam, MZ
@Jegel
@Jegel 6 жыл бұрын
ponoc 4 sezon ma byc ostatnim. prawda to ?
@retr074
@retr074 6 жыл бұрын
@@Jegel tak. Ale to dobrze bo historia ma swój naturalny początek, rozwinięcie i zakończenie. Nic nie będzie ciągnięte na siłę.
@bartekn5383
@bartekn5383 6 жыл бұрын
U mnie w technikum w Słupsku, choć nazwałbym to okrojonym liceum, bo uczymy się wyłącznie na lekcjach ogólnokształcących, nauczyciele od lekcji zawodowych nic nie robią, nie uczą, a dyrektorka nic z tym nie robi, a jedyne co sama potrafi to miziać się na konferencjach z prezydentem miasta, który zresztą nie odbiega standardami od całego tego pseudotechnikum, jeśli ktoś nazywa obecną zmianę systemu przewrotem to ja się pytam gdzie żyje i czy nie widzi problemu, że tutaj jest potrzebna prawdziwa rewolucja.
@jd-fq5zi
@jd-fq5zi 6 жыл бұрын
Znasz jakiś program do programowania na telefonie?
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Tak, istnieją kompilatory np. na androida - wystarczy poszukać w sklepie play. Pozdrawiam, MZ
@jd-fq5zi
@jd-fq5zi 6 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź, w "międzyczasie" coś wyszperałem. Pozdrawiam
@bezimienny7934
@bezimienny7934 6 жыл бұрын
Witam co sądzicie o studiach powiązanych z cyberbezpieczeństwem? zastanawiam się nad nimi i nie wiem :) pytanie skierowane do pasja informatyki? Pozdrawiam
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Jeśli są takie to idź. Cyberbezpieczeństwo to teraz top. Pozdrawiamy.
@bezimienny7934
@bezimienny7934 6 жыл бұрын
@@Pasjainformatyki Dziękuję za odpowiedź.
@wojciechkonieczkowicz2388
@wojciechkonieczkowicz2388 6 жыл бұрын
Z tego, co słyszałem, cyberbezpieczeństwo to przede wszystkim dziedzina wymagająca bardzo wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin informatyki, a studia tego typu są na pewno - podyplomowe :) Sam wymarzyłem sobie taki kierunek rozwoju, więc być może do zobaczenia na froncie cyberwojny za parę lat!
@bezimienny7934
@bezimienny7934 6 жыл бұрын
@@wojciechkonieczkowicz2388 może się spotkamy wiem ciekawy kierunek Pozdrawiam :)
@iloweciuchcia
@iloweciuchcia 6 жыл бұрын
Na PWr można studiować cyberbezpieczeństwo w ramach studiów inżynierskich.
@1969OLEK
@1969OLEK 6 жыл бұрын
Szkoda że tylko 21 min 24 sekund . Pozdrawiam :)
@emilmikulski7095
@emilmikulski7095 6 жыл бұрын
[P] Panie Mirosławie, oglądając Pana filmiki zauważyłem, że jest Pan osobą wierzącą a na dodatek, znającą Pismo Święte, co w dzisiejszych czasach jest dość rzadko spotykane. Bardzo mnie to zafascynowało, ponieważ w 2016 roku Jezus zmienił moje co pomogło mi zrozumieć kim i po co jestem tu na ziemi. Widać, że jest Pan osobą, która odkryła swoje powołanie, w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa. Jeśli to nie tajemnica to chcaiłbym się dowiedzieć jak wygląda Pana relacja z Bogiem, kim jest dla Pana Jezus i jaki wpływ miała wiara na rozwój swojej pasji?
@EmilDworniczak
@EmilDworniczak 5 жыл бұрын
Nie dość że szkoła nie uczy prawie nic to jeszcze zniechęca do nauki oraz strach bo w szkole nie każdy może czuć się bezpiecznie.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 5 жыл бұрын
Emilu jeśli uważasz, że nie możesz czuć się bezpiecznie powinieneś na ten temat porozmawiać z wychowawcą albo innym nauczycielem. Nie ma miejsca w szkole na przemoc i dyskryminację. Pozdrawiamy.
@EmilDworniczak
@EmilDworniczak 5 жыл бұрын
@@Pasjainformatyki ja popieram reformę edukacji. Bo jestem ofiarą gimnazjum. Teraz studiuje jest ok w technikum też było dobrze. Ale w gimnazjum... Nikogo nie znasz nowe otoczenie dieci już nie miała a nie dorosłe. Ja i tak miałem szczęście bo chodziłem do gimnazjum nie najbliżej domu. Obok mnie było szanowne gimnazjum integracyjne... Rodzice byli dumni że dzieci ich maja nowoczesna szkole że się integruja itp a mieszkałem obok i znałem prawie każdego gluchego czy ślepego. Nom stop byli prześladowani co dzień myśleli o samobójstwie. Takie były gimnazja....
@KhajiitInSpace
@KhajiitInSpace 4 жыл бұрын
Rozwaliłeś mnie 5:36 XD
@jsazu9739
@jsazu9739 6 жыл бұрын
jestem królikiem doświadczalnym, ponieważ jestem w 2 klasie.
@x4wi483
@x4wi483 6 жыл бұрын
W jakiej szkole pan uczy?
@Sacheess
@Sacheess 6 жыл бұрын
każdy wymawia inaczej
@m.g.1250
@m.g.1250 6 жыл бұрын
Witam serdecznie ! Nie chciałbym być niegrzeczny ale zamiast Q&A wolałbym jakąś konkretniejszą produkcję w stylu Java/C# czy też Android albo może Swift chociaż w tym przypadku już są ograniczenia sprzętowe. Pozdrawiam.
@pokornyantysemita6464
@pokornyantysemita6464 6 жыл бұрын
Czy też uważacie że studia to strata 5 lat życia??
@robertbierka3197
@robertbierka3197 6 жыл бұрын
Najtrudniejsze jest pierwsze pięć lat, a dalej już leci.
@kubam1414
@kubam1414 6 жыл бұрын
No zależy, bo bez studiów raczej nie nauczysz się czegoś takiego jak mechanika płynów itd. Oczywiście ktoś powie, że po co mu jakaś tam mechanika płynów w życiu. Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony to po co taki człowiek w ogóle poszedł na studia. Na studia idziesz się nauczyć, a nie imprezować. Chociaż w moim przypadku to jest najpierw nauka potem ostra impreza. Jak to mówią "W O R K H A R D P L A Y H A R D". Zresztą nawet jeśli umiesz zajebiście mechanikę płynów i nie masz studiów i chciałbyś pracować w takim Mercedes AMG to bez papierka na Ciebie nawet nie spojrzą.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Jeżeli chodzi o moje zdanie, to dość obszerną odpowiedź na to pytanie kiedyś zamieściłem tutaj: www.web.gov.pl/wiedza/587_4583.html Pozdrawiam, MZ
@sawomirjarzyna7453
@sawomirjarzyna7453 6 жыл бұрын
prowadzacy ewidentnie by chcial zeby "było jak było", ale Porozumienie Oszustów już nie wróci na stołeczki.
@capybarararara
@capybarararara 6 жыл бұрын
Szkoła...
@ALL55555PL
@ALL55555PL 6 жыл бұрын
Za dużo teorii, za mało praktyk z szkołach. A praktyk powinno być więcej niż teorii, ponieważ na własnych błędach (i cudzych), czyli coś robiąc można się dużo nauczyć, o wiele więcej niż teorii.
@elventillo
@elventillo 2 жыл бұрын
brzydko się zestarzał materiał - krytykowanie "pani minister" wyszło bokiem bo po niej przyszedł miłościwie nam panujący i jest jeszcze gorzej - nauczyciele masowo uciekają z zawodu - pozostają tylko takie świry jak my które tak lubią nauczać że nie dają się niczym wykurzyć ;P a zmiany - tak już mają te "prawicowe" rządy że uważają że lepiej to BYŁO i należy to "lepiej" przywrócić - przywracali gimnazja bo były one w 20leciu międzywojennym a wtedy wiadomo super było, potem gdy jednak aż tak świetnie nie było uznali że powrót do szkoły z ich dzieciństwa czyli ośmioletniej będzie strzałem w dychę i teraz to już musi prażyć - kompletnie ci wsteczniacy nie zauważają że czas płynie w przód i idąc pod jego prąd nic dobrego nie wygenerują - stąd te ciągłe zmiany i poprawianie idące w niwecz - sam bym chętnie wrócił w czasy gdy byłem dużo młodszy bo było wtedy super tyle , że mam na tyle rozumu że wiem że to nieosiągalne - rozumu zatem ciągłym "reformatorom" systemu oświaty pozostaje życzyć (choć to czcze życzenia raczej) ...
@pipok
@pipok 6 жыл бұрын
Polityka. Nie tego oczekiwałem po kilku minutach.
@piotr7199
@piotr7199 6 жыл бұрын
1
@LabelWest
@LabelWest 6 жыл бұрын
KTO KUŹWA DAŁ ŁAPKĘ W DÓŁ ? - DZIĘCIOŁ JEDEN CYMBAŁ --- XD
@Maciejf85
@Maciejf85 6 жыл бұрын
Łapkę w dół dała Pani minister :P
Q&A (#4) Początki przygody z komputerami
19:15
Pasja informatyki
Рет қаралды 30 М.
IL'HAN - Qalqam | Official Music Video
03:17
Ilhan Ihsanov
Рет қаралды 700 М.
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН
My scorpion was taken away from me 😢
00:55
TyphoonFast 5
Рет қаралды 2,7 МЛН
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.
Jak działać skutecznie i osiągać cele bez rozpraszania się | Miłosz Brzeziński
2:21:07
Teotihuacán. Zakopane Imperium i Jego Pogrzebane Sekrety
26:38
Ridddle PL
Рет қаралды 15 М.
Adresacja IP w 10 MINUT! 🌐 IPv4, Maska, Podsieci, Klasy
10:18
Bitlearn it
Рет қаралды 10 М.
Fizyka a wiara. Wykład prof. Krzysztofa Meissnera
1:42:11
Wszechnica FWW
Рет қаралды 1,6 МЛН
Piękny desktop w Windows - Rainmeter
25:57
Pasja informatyki
Рет қаралды 65 М.
Wyprawa do wnętrza ego odc. 3: Prokrastynacja
39:13
Pasja informatyki
Рет қаралды 144 М.
Czy matematyka jest kodem wszechświata? Dr Tomasz Miller
1:52:21
Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
Рет қаралды 114 М.
Q&A (#1) Świat cyfrowy, sztuczna inteligencja, najlepsza książka
23:22
Pasja informatyki
Рет қаралды 80 М.
Q&A (#5) Motywacja, zawód nauczyciela, zjawisko tiltu
24:26
Pasja informatyki
Рет қаралды 35 М.
IL'HAN - Qalqam | Official Music Video
03:17
Ilhan Ihsanov
Рет қаралды 700 М.