jest Pani rewelacyjna słucham, ogladam i uczę sie jak opiekować się kurkami dziękuję za pomocny i praktyczny wykład
@tomatinka2 жыл бұрын
Miło mi. dziękuję.
@naftali55282 жыл бұрын
Nie dawno trafiłem na Pani kanał, super robi Pani filmiki, jestem pod wrażeniem i chciałbym Panią naśladować, bo dla mnie to jest rewelacja, wkłada Pani w tą hodowlę dużo serca. Ja u kur(dopiero będę od wiosny zakładał stado(chętnie bym od Pani kupił kurki)-(kurnik i pastwisko gotowe) będę zwalczał pasożyty, tak jak u siebie, żony i syna. Na pewno będzie to dynia(najlepsza na surowo), a nadto mielony na pył młynkiem od kawy kwiat wrotyczu, piołunu i korzeń goździka w równych proporcjach.. Sam z żoną i synem to zażywamy i polecam każdemu-to jest Ruski sposób na pasożyty.. Pozdrawiam serdecznie.
@tomatinka2 жыл бұрын
Dziękuję 🙂 dynie również kurki dostają w surowej postaci do dziobania. Uwielbiają wydziowbywac pestki
@AnnaAnna-eg2qeАй бұрын
Dziękuję bardzo za filmik ...Ja już walczę 4 lata w lecie ...jestem cala w tym dziadostwie ...pozdrawiam ..
@Teresa-be3sx6 ай бұрын
Szukając porad,trafiłam na pani kanał,mam problem od roku,kupiłam kilka kurek i na dzień dzisiejszy wszystkie są zakażone,byłam z kura u weterynarza,wizyta 131,20 euro, przepisał jakiś preparat na odrobaczenie,przepisał jeszcze płyn do spryskiwania kończyn,dwie kurki były wypiętrzone,na szponach jakby narośl taka jakby z cementu,moczylam spryskiwalam,wcieralam wazelinę na nic to pomogło,kupiłam w aptece płyn na świerzb i smarowalam,kurnik wybielony,ściółka co tydzień wymieniana,z Polski przywiozłam od weterynarza krople i stosuje po trzy kropelki na szyję co 7 dni,mam również z Polski skinscabin,wcieramy w kury,spryskuje jakimś preparatem Lotion prevention ectoparasites i nie widzę poprawy dwie młode kurki wypiętrzone,czyszcząc kurnik oblazły mnie jakieś maleńkie pajączki,robaczki nie wiem co to jest,ale strasznie swedzialo zauważyłam jednego pelznacego po dłoni,widać,że mnie również pogryzły pomimo że wzięłam szybko prysznic,mam widoczne zmiany na zgięciach w łokciach i pod pachą w sumie nie wiem co to jest czy wszy tzw ptassynce czy świerzbowiec ptasi,proszę o poradę co mam zrobić,mieszkam na Korsyce i nie mam pojęcia czy tutaj kupię ziemię okrzemkową,będę szukała.
@maarkkaamil38874 жыл бұрын
Dokładnie też tak robię od roku bo wróble to przenoszą tak samo roztocza a to dopiero jest paskudztwo bo nawet człowieka oblezie i swędzi okrutnie, do kompieli daje jeszcze piasek czysty suchy taki co jest w piaskownicach drobniutki razem z tym popiołem i okrzemkową. Jeżeli masz problem ze ślimakami w ogrodzie to zastosowanie tego też pomaga wytępić ślimaki z grządki. . Fajnie że uświadamiasz ludzi o odrobaczaniu i zapobieganiu. Pozdrawiam
@tomatinka4 жыл бұрын
Dokładnie tak jak mówisz. Ziemia okrzemkowa to dla hodowców drobiu zbawienie 😘
@beatprz90102 жыл бұрын
Dziękuję. Bardzo mi Pani pomogła 🌺
@tomatinka2 жыл бұрын
Cieszę się 🤗
@mazenmi75863 жыл бұрын
Metody chemiczne zwalczania ptaszyńca Do metod chemicznych można zaliczyć stosowanie akarycydów. Są to środki do zwalczania roztoczy. Za ich pomocą opryskuje się cały kurnik - podłogi, ściany, sufity, gniazda itd. Istnieją także akarycydy do nanoszenia na ciało drobiu.
@mizianowak30458 ай бұрын
ja ta ziemię wsypuje do plastikowej miękkiej butelki i mam zakretkę z dziurką ,przy naciskaniu butelki pył sie rozpyla
@gosia30323 ай бұрын
Tez tak robie,pozdrawiam 😊
@dziadziagolota12422 ай бұрын
@@gosia3032to samo i działa.
@kurczakkurczak55023 жыл бұрын
na ptaszyńca, by pozbyć się go z kur, najlepszy jest preparat i nazwie Exzolt, dostępny z przepisu weterynarza. Podawany kurom do picia, nie ma karencji na jajka, efekt piorunujący widoczny juz na drugi dzień. Ziemia okrzemkowa owszem, sam też stosuje jako profilaktykę.
@tomatinka3 жыл бұрын
Dziękuję za cenny komentarz 🤗
@09ziomalek Жыл бұрын
Dziękuję za cenne rady 👍
@Weslawgst2 жыл бұрын
Ja też miałem problemy, już nie mam : 1. na zewnątrz mam przesiana przez Dirk zwykła ziemię, kury tam sie kąpią, 2. ziemia okrzemkowa posypałem w nocy kury, pod pióra 3. tylko kilka razy posypałem ściany i posadzkę ta ziemią. 4. Zniknęły 😁
@Weslawgst2 жыл бұрын
Zwykła ziemia sucha przesiana przez sito
@tomatinka2 жыл бұрын
👍👏
@jarekogar25874 жыл бұрын
do ziemi okrzemkowej można użyć kompresora i pistoletu do malowania ,piaskowania rozpyla rewelacyjnie ale efekt mizerny bo wiele osób nie wie że te wampiry pozostają na kurze w ciągu dnia i kura wieczorem zanosi wampira do kurnika i powtórka z rozrywki dlatego latem jest dobrze zrobić kompiele kury w wodzie z dodatkiem preparatu insectin .
@tomatinka4 жыл бұрын
Z tym kompresorem dobry pomysł. Kury kiedy światła gasną a one śpią raz na jakiś czas też obsypuje.😀
@leopoldbudniewski2704 ай бұрын
Ja po sypaniu ziemią okrzemkowa nie dawałem ściółki. W lato i tak jest ciepło odchody szybko same wysychają , a ptaszynce nie miały gdzie się schować. Wygrałem, ale do przyszłego roku jaskółki czy wroble przyniosą nowe ptaszynce. Znów będzie wapno wanie, oprysk chemią i ziemia okrzemkowa.
@zofiajęczmień8 ай бұрын
Witam też walczyłam z wozami kurz Witam serdeczne też walczyłam z tym świństwem i muszę Pani powiedzieć że najlepsza walka to jest prostrza .Poprostu kiedy kurek nie ma w kurniku trzeba wysypać siarkę na blaszkę i zapalić zamknąć kurnik do wypalenia się wszystkiego przwietrzyć .Gwarantuję że pozbędzie sie Pani tego świństwa zabieg ten powtarzam 1raz na 3 tygodnie sukces gwarantowany sprawdzdzonyprze zemnie bardzo długo długo ztym walczyłam teraz mam spokuj
@danutadobra7756 Жыл бұрын
Dzięki ❤
@kazimierzjezierski64966 ай бұрын
Stawiam wiatrak budowlany w drzwiach kurnika włączam i posypuję ziemię okrzemkową rozsypuje się wszędzie 💪
@mariuszpaus34532 жыл бұрын
Dziękuję. Pozdrawiamy
@tomatinka2 жыл бұрын
Pozdrawiam
@mrmateusz3302 жыл бұрын
U mnie niestety też jest to od 2 lat i jak się pójdzie to człowieka obsiada... Ale mimo sypania i to w dużych ilościach pojawia się głównie latem. Problem największy w tym że stajnia bardzo duża, a kury siedzą za siatką na 1/3 i to siedzi w zakamarkach i wiaderkach. A ziemii okrzemkowej ubywa
@andrzejwrona529 Жыл бұрын
Egzolt chociaż jest drogi ale wymiata na 100% pytać weterynarz kupić butelkę zostawić np20 ml resztę ogłosić chętny napewno będzie ja tak robiłem płynu zostało i jeszcze wyszlem na swoje.
@malgorzatazandarska14787 ай бұрын
@@andrzejwrona529na kanale "przyziemnych" jest fajny tani zamiennik, polecam, zwłaszcza na większą ilość drobiu
@alanbarya91654 жыл бұрын
Bardzo przydatny film.
@tomatinka4 жыл бұрын
Cieszę się że zainteresował 😀
@afrodyta69982 жыл бұрын
Wiecie, że rozsypując diatomit w ogrodzie pozbywacie się też kleszczy?
@tomatinka2 жыл бұрын
Dobrze wiedzieć 😀
@katee313xdd43 жыл бұрын
Ja rozpuszczam i maluje grzędy. Dłużej sie utrzymuje i zapycha wszystkie dziurki gdzie sie chowa ta łajza. Dobrym preparatem jest też Exolt do picia (tylko na recepte u weterynarza )
@tomatinka3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz 🤗 wydaje mi się że środki typu Exolt są stosowane w ostateczności. Nie znam tego środka bo nie stosuję chemii w howie zwierząt ale wydaje mi się że przy tym środku jest karencja na jajka 🤔.
@katee313xdd43 жыл бұрын
@@tomatinka Nie na jajka nie ma. Jest 14 dni na mięso. Ale masz racje że to ostateczność. Ja jak zaczynałam z kurkami nie wiedziałam że jest takie coś jak ptaszyniec i tak mi się to rozpleniło to już tylko mi ten preparat został. Kurki już były w kiepskim stanie, zaczeły chorować. Teraz już jade z okrzemką od wczesnej wiosny i jest spokój.
@tomatinka3 жыл бұрын
@@katee313xdd4 Właśnie..systematyczne i profilaktyczne stosowanie ziemi okrzemkowej to podstawa i daje efekty 😀
@szymex14883 жыл бұрын
Co powoduje ten exolt? Wydziela jakiś zapach z potu kury czy ta krew którą piję ptaszyniec jest dla niego trująca?
@katee313xdd43 жыл бұрын
@@szymex1488 Tak to wchodzi w krew. Ptaszyniec pada po wypiciu.
@niedzwiedzx17403 жыл бұрын
Witam chcę właśnie zastosować to w hodowli papug czytałem że też można to rozrobić z wodą i pomalować żerdzie itp. Pozdrawiam
@tomatinka3 жыл бұрын
Tak też można. Woda wyschnie, a ziemia okrzenkowa zostanie . Pozdrawiam.
@dorotaszymanek58696 ай бұрын
Ja mam kurnik z Izotermy ,nie ścielę słomą tylko sypię trot. słoma tylko w gniazdach I miałam tego ful.. Czerwonkawe cholersteo w każdej szczelinie najwięcej grzędachPo wysprzątaniu kurzych odchodó po wywaleniu słomy z gniazd poluzowałam wszystkie listewki na grzędzie i w gniazdach ,Użyłam najpierw karchera ,tłukłam ile wejdze aż drzewo pobielało,ßciany sufit podłogę .Po dwóch trzech godzinach wysypałam na grubo ziemią okrzemkową. I co trzy dni waliłam po kurach pyłem z ziemi jak poszły spać
@b.zdrojewski6264 жыл бұрын
Ja też stosuje ziemię okrzemkową i też siebie pozbyłem dzięki niej ptaszyńca. Ja biorę w rękę i rzucam w górę i samo się rozpyla i osiada wszędzie.
@tomatinka4 жыл бұрын
Ziemia okrzemkowa jest super 😀
@Przyziemni3 жыл бұрын
Tak samo
@magorzatamargaret294 Жыл бұрын
@@tomatinka tylko samemu żeby nie wdychać bo na drogi oddechowe źle działa.
@rafalm85982 жыл бұрын
Super , dziękuję ,
@tomatinka2 жыл бұрын
Nie ma za co 😉 powodzenia ✊️
@piotrkopec91512 жыл бұрын
Dzięki wielkie!
@bozenasoloczynska1257 Жыл бұрын
Gdzie można kupić tą ziemię okrzemkowa kupić ❤🎉
@tomatinka Жыл бұрын
Na allegro
@EwaUrbańczyk-m7i4 ай бұрын
Dzięki za dobrą dorade
@farmis5403 Жыл бұрын
Ja na początku wszystko palnikiem gazowym do papy opalam, a następnie sypie ziemia okrzemkową
@andrzejleszczynski44874 жыл бұрын
To kurzy wampir👿 na szczęście u mnie nie widać go. Pozdrawiam i życzę udanego sylwestra 😀🖐
@tomatinka4 жыл бұрын
Tobie również...oby się darzyło 🥂🍾🎆
@martinwisniewski49968 ай бұрын
Zamierzam w przyszlym roku sprawic sobie 5 kurek dziekuje za porade
@amelia21654 жыл бұрын
Daję suba 👍🏻 Fajny film 😄
@tomatinka4 жыл бұрын
Dzięki 😀
@grzegorz4484 Жыл бұрын
Czy również wam spadła nieśność po użyciu ziemi okrzemkowej? Podobnie miał sąsiad po jej użyciu, nie wiem czy to przypadek, zbieg okoliczności.
@Paulina_Justyna0073 жыл бұрын
Po moich kurkach łazi coś takie jasno pomaranczowe. To też ptaszyniec czy coś innego? Jesienią 3 mi padły, a teraz 1 ma pióra w okropnym stanie. Mam też problem z cienkimi skorupkami mimo stosowania kredy pastewnej, muszli i witamin. Czytałam że od pasożytów zewnętrznych kury mogą być tak słabe, że kiepsko się niosą albo mają cienkie skorupki. Spotkał się ktoś z tym?
@tomatinka3 жыл бұрын
Mogą to być ptaszyńce lub piorojady ☹️ bardzo osłabiają kury ☹️ nocą kiedy będą na grzędach proszę spróbować obsypać je ziemią okrzemkową i tak powtarzać przez kilka dni i obserwować kurki. Ziemia nie zaszkodzi. W kurniku i do kąpieli też można dodać 😀
@eugeniabubel35553 жыл бұрын
U mnie też tak bylo
@witold1833 жыл бұрын
Podaję skuteczny przepis : 1.Wysprzątanie wszelkich ściółek . 2.Butla gazowa na propan butan . 3.Palnik dekarski . 4.Szlauf z wodą ( na wszelki wypadek ) 5.Maska gazowa i ..............wiooooooo !!! VII. Nie wytrzymają tygodniowej " sesji " opalania :-)
@wiolettatrzpis1379 Жыл бұрын
Ja też tak robię jak jest jakieś robacze dziadostwo to tylko chmury dymu się unoszą
@Jahu99 Жыл бұрын
witam , gdzie można taką białą ziemię okrzemkową zakupić? Pozdrawiam
@tomatinka Жыл бұрын
Witam , np. na allegro
@Jahu99 Жыл бұрын
poprosze link albo kontakt jeśli ktoś ma taką białą na sprzedaż@@tomatinka
@krzysztofszymanski71705 ай бұрын
Powiem tak stosowałem opryski niestety …. Ziemia okrzemkowa jest najlepsza na zwalczenie tego dziadostwa . Dziękuję również pani za filmik 😊❤
@tomatinka5 ай бұрын
Dziękuję 🙂 ja również uważam że mimo różnych opinii ale ziemia okrzemkowa to najlepszy środek 🙂 wystarczy ją regularnie stosować 🙂
@ThePiotrus691 Жыл бұрын
Ziemia okrzemkowa wapno i sandezia i gitarka ściany najlepiej pomalować wapno plus ziemka siemka pozdro
@dziki17513 жыл бұрын
witam coś sprawdzonego może poleci Pani na chorobę wapiennej nóżki u kur ?
@tomatinka3 жыл бұрын
Proponowalabym zakupić w aptece nadmanganian potasu. To jest proszek. Ok 1/3 opakowania rozpuścić w letniej wodzie tak w około 5 litrach. Złapać kurę i moczyć jej łapki tak przez 5 minut..i taką czynność można powtarzać co 3 dzień.
@bozenawrobel7043 жыл бұрын
Przydatny filmik, napewno dużo osób skorzysta pozdrawiam
@tomatinka3 жыл бұрын
Nadchodzi sezon na te robale. Kiedy jest ciepło i wilgotno trzeba obserwować wnętrza kurników i kury. Lepiej zapobiegać za wczasu 🤗 Bożenko buziaki i ciepełka życzę 🥰
@spinaczek19843 жыл бұрын
A czy ktoś próbował może zwalczanie ptaszyńca za pomocą myjki parowej , jakieś efekty ?
@tomatinka3 жыл бұрын
Nie słyszałam ale osobiście myślę, że to mało skuteczna metoda.
@stanisawpodraza1281 Жыл бұрын
Bardzo odporne na wysoką temperaturę. Np. bez problemu przeżyją cykl prania w pralce automatycznej, kiedy trafią tam z zarobaczoną odzieżą. Sprawdzone !
@badadzieci273 Жыл бұрын
@@stanisawpodraza1281 m
@kamilanowak72616 ай бұрын
Ja próbowałam i nie specjalnie ,sypie ziemię okrzemkowa ale najwięcej martwych leży po spryskaniu woda z octem pół na pol robię to rano potwieram co się da żeby wywietrzało i na drugi dzień leży pełno nieżywych no i co drugi dzień sypie kurnik i kury ziemia okrzemkowa wielkiego doświadczenia nie mam w tej walce co prawda bo robie to od czterech dni ale po kurach widzę że jest imlepiej
@mariaszymanska13214 ай бұрын
Zazdroszczę Pani,u mnie ziemia okrzemkowa dyżurna od 3 lat a mimo to pojawił się.Nawet ozonator nie daje rady,czekam na exzolt
@tomatinka4 ай бұрын
Ziemię okrzemkową trzeba stosowac regularnie
@j757803 жыл бұрын
suoer dobrze wiedziec 😀a karmidło lepiej żeby było podwieszone ?
@tomatinka3 жыл бұрын
Moim zdaniem lepiej. Na takiej wysokości żeby kura mogła korzystać ale też nie za nisko aby gryzonie nie mogły korzystać.
@andrzejwrona529 Жыл бұрын
Słuchaj ziemia okrzemkowa nie szkodzi kuron jedynie zapylenie w czasie zabiegu a lepszy sposób nie jest rozmieszać ziemię z wodą bardzo płynnie i pędzlem rozprowadzić po ścianach kurnika u mnie pomogło w 100%.
@spaneczko2 жыл бұрын
Rok temu padlo nam parę kur a teraz 3 kurczaki prawie trzy miesięczne,kury nie znoszą jaj Zwątpienie.Na wiosnę było malowane wapnem i lipa...
@basiaszwed50245 ай бұрын
Dzieki
@kuszo39383 жыл бұрын
Cześć. Mam do ciebie pytanie. Ile razy rocznie stosujesz ziemię okrzemkową? Z góry dziękuję.
@kuszo39383 жыл бұрын
A, i czy można stosować ziemię mimo że nie mam pasożyta?
@tomatinka3 жыл бұрын
Ziemie stosuję cały rok. Sypie co kilka dni. Nawet jeśli nie widzę pasożytów sypie ją zapobiegawczo żeby się nie pojawiły.
@rudolfgro95913 жыл бұрын
Gdzie można kupić
@gabrielkomora68804 ай бұрын
Przez internet ja zamzwiałem
@beatazar34692 ай бұрын
Gdzie kupiłaś chore kury
@tomatinka2 ай бұрын
Na olx
@ZuzannaTrzpiot3 ай бұрын
Ile kosztuje ta ziemia okrzemkowa i gdzie ją kupić
@tomatinka3 ай бұрын
Cena zależy od wagi worka jaką kupujemy. Ziemia okrzemkową jest na allegro ale ostatnio znalazłam Polską rodzinną firmę która ma różnej pojemności opakowania tej ziemi i w dobrej cenie. Firma nazywa się MB Minerals. Wprowadzili do swojego asortymentu ostatnio jakąś nowość na pasożyty i będę ją testować 🙂
@basiabenedyk9952 Жыл бұрын
Czy ptaszyniec w dzień jest zauwazalny? Wchodze na wybieg dla kur gdzie jest wysuszona aktualnie trawa z koszenia i obchodza mnie mikroskopijne robaczki. Myslalam,ze ptaszyniec w dzien sie chowa? Czy jest to mozliwe ze to to?? Dzisiaj podalam exzolt
@marusiaba87597 ай бұрын
To jest to
@KATARZYNA0987mmmmm5 ай бұрын
super rada!
@krzysztofpalczynski94193 жыл бұрын
A gdzie można kupić i ile kosztuje.
@tomatinka3 жыл бұрын
Kupić można nawet na allegro. Aktualnej ceny nie znam ale myślę że koło 100 zł. Ja kupuję zawsze zimą 2 worki. Starczają mi na cały rok.
@trydwan2 жыл бұрын
Właśnie mam ten problem jutro zrobię wszystko co pani zaleca .
@tomatinka2 жыл бұрын
Dziękuję za obejrzenie filmu i komentarz 😀. Ja nie zalecam..ja tylko pokazałam jak z tym walczyłam i że u mnie to się super sprawdza do tej pory. Pozdrawiam 🤗
@magorzata77113 жыл бұрын
Witam. Trafiłam na Pani kanał szukając odpowiedzi w czym problem z moimi kurami. Otóż miałam 10 sztuk rossy kupionej z fermy,od 2 miesięcy pięknie się niosły. Po tym jak 3 tygodnie temu lis dopadł mi 5 sztuk,postanowiłam dokupić nowych. Dokupilam 10(niby 22 tygodniowych) od ,,handlary,, która trzymała je w ciasnych klatkach na dworze..... kury przywiozłam w piątek,a od wtorku moje stare kury,aż do dziś,(11 dni)nie zniosły ani jednego jajka. Znajomy wet na odległość podpowiedział kokcydiozę bo kilka sztuk miało wodnisto-krwiste kupy. Kury są żywiołowe,wyglądają dobrze. No,może te starsze mniej jedzą. I tyle. Dlaczego sie nie niosą? Ktoś podpowie??
@tomatinka3 жыл бұрын
Dziwne, że od 11 dni nie ma jajek skoro kurki wyglądają na zdrowe. Lecz jeśli te nowo zakupione były chore i miały kokcydie i połączyła je Pani to się zaraziły ☹️ krew w kale to niepokojące objawy. Na brak jajek może wpłynąć też zmiana temperatury, zmiana paszy czy nawet stres. Jeśli lekarz stwierdził kokcydie to może warto zastosować leki od weterynarza by choć część uratować zanim całkiem przestaną pobierać paszę. Ja na takie biegunki u kur stosuje korzeń kobylaka. Nie wiem w jakim stopniu rozwoju jest choroba u Pani kurek. Ważnym elementem jest czystość w kurniku i wentylacja kurnika. Przy zakupie nowych kurek należy zawsze zastosować kwarantannę i po minimum 2 tygodniach łączyć o ile oba stada są zdrowe. Chore kurki zawsze trzeba izolować od chorych by nie zarażały.
@ewaczaplicka2574 Жыл бұрын
@@tomatinka Może Pani napisać, jak Pani używa korzenia kobylaka? Kiedy go Pani wykopuje?
@tomatinka Жыл бұрын
@@ewaczaplicka2574 używam go podczas gotowania warzyw. Wiosną i latem dodaje liście (ale tylko wtedy gdy widzę u kur biegunki) nie należy nadużywać kobylaka jak również innych ziół. Wykopuję go w październiku , kroję na małe kawałki o suszę.
@ewaczaplicka2574 Жыл бұрын
@@tomatinka Bardzo dziękuję. Dobrze wiedzieć jak używać tej cennej rośliny. Pozdrawiam.
@rafabaszak75654 жыл бұрын
Potwierdzam że ziemia okrzemkowa jest rewelacyjna stosuje ją od tego roku i problem z ptaszyńcem z głowy Tyle że ja robię trochę inaczej oprócz tego że rozsypuje ziemię okrzemkową w kurniku to jeszcze raz na jakiś czas gdy kury śpią obsypuje je ziemią okrzemkową normalnie ręką tak jak bym siał na przykład pszenicę od czasu do czasu również troszeczkę dodaje ziemi do jedzenia dla kur😉
@tomatinka4 жыл бұрын
O obsypywaniu kur zapomniałam powiedzieć ale dobrze że napisałeś to za mnie 😘
@rafabaszak75654 жыл бұрын
@@tomatinka 😘😉
@bogdanwojcik83222 жыл бұрын
skad wziac ta pierdolona ziemie
@magorzatamargaret294 Жыл бұрын
@@bogdanwojcik8322 nie pierdoloną tylko OKRZEMKOWĄ. Kupić. Poszukać w internecie, sprawdzić jakie są ceny, vo są różne. I zamówić.
@elzbietabugaj8378 Жыл бұрын
Gdzie Pani kuppila ta ziemie
@tomatinka Жыл бұрын
Na allegro. Jest duży wybór
@kuryzczubkiem44604 жыл бұрын
Wiesz co ja zrobiłem posprzątałem kurnik dokładnie wziąłem opryskiwacz na stonkę taki na plecy hehe nalałem oprysk na muchy i inne ustrojstwo i miejsc w miejsc opryskałem, minęło kilka miesięcy i nie widać dziadów 😉jedna kurka mi wtedy padła taka 3 miesięczna, nie wiem czy przez to bo wyglądała ok nie była chuda ale kto wie
@tomatinka4 жыл бұрын
Trzeba walczyć z tym dziadostwem czym się da. U mnie rewelacyjnie się sprawdzają okrzemki. Nawet kury tym obsypuje kiedy śpią. Tak profilaktycznie. Zimą jest z tym mniejszy problem, ale latem trzeba kontrolować często i szybko reagować.
@annaadaline3 жыл бұрын
A jaki to był preparat na stonkę ?!?
@stanisawpodraza1281 Жыл бұрын
Żadne środki na stonkę, pchły, muchy itp. nie pomogą w przypadku ptaszyńca. Sprawdzałem oczywiście. Był kiedyś skuteczny środek Ardap ale już wycofany. Może nie wszyscy wiedzą, że ptaszyniec potrafi przeżyć bez pokarmu 6- 7 miesięcy !!!
@korneliahankus97823 жыл бұрын
Witam, patrząc na film Pani ma biały kolor tej ziemi a mi przyszła taka ciemniejsza w w kolorze latte, czy moja jest tež dobra??
@tomatinka3 жыл бұрын
Jeśli jest w postaci mąki i się rozpyla to tak. Może to jakaś inny rodzaj, ważne żeby była skuteczna.
@korneliahankus97823 жыл бұрын
@@tomatinka to dobrze, bo już myślałam że coś złego mi wysłali. Z Kurkami bawie się od zeszłego roku, tak chyba przez pandemie. Mam 30 pare-różnych ras , silki, wandotty, rosy, jarzębiatki- maransy i araukany z własnego wylęgu z pod kwoki, tak żeby jajka były i cieszyły oczy, kupiłam na wiosne pare kurek i też musiałam przynieść do kurnika to cholerstwo, z racji że się nie znam jeszcze, wykryłam go dopiero teraz jak już padły mi 2 kury. Choć widziałam że coś się dzieje bo kur dużo a jaj coraz mniej i takie oskubane się zaczeły robić i jakby drzemki robiły, jak zaczełam szukać to zgupłam co znalazłam w kurnikach, a teraz się boje czy jestem w stanie się tego wyzbyć?? Sypie kury, dezynfekuje kurniki i tak na zmiane i zobaczymy czy uratuje te kury czy trzeba będzie je zlikwidować...
@tomatinka3 жыл бұрын
@@korneliahankus9782 Nie likwidować 😱 sprzątać często kurniki i sypać często ziemią okrzemkową. Można kurki wzmocnić witaminami. Podczas upałów również spada nieśność.
@justynanowak15623 жыл бұрын
@@korneliahankus9782 Też jestem świeżakiem jeśli chodzi o kury. I też na start władował się ptaszyniec, niestety bardzo późno zauważony (moja głupota i niedoświadczenie) byłam u weterynarza, dostałam dla kur lek do dodawania do wody (3 dawki podawane co tydzień) niestety nie wiem jak się ten lek nazywał. I właśnie ziemia okrzemkowa. Wywaliłam i spaliłam ściółkę, kurnik umyty karcherem z podgrzewaczem do wody (ustawionym na max, prawie wrzatek)+ dodany do wody szampon na pchły dla psów w sporej ilości . Jak wysechł to pomalowaliśmy farbą żeby pozatykała i zalała ile się da dziur i przy okazji tych wstrętnych robali. Od szorowania zero ściółki (tylko w gniazdach odrobinę żeby się jaja nie tłukły i wymieniam codziennie) sprzatam raz, dwa razy dziennie wszystkie brudy i wysypuje ziemią okrzemkową dosłownie wszystko, tak że ściany, sufit, Grzędy, gniazda, wszystko jest oblepione pyłem a na podłodze leży teraz warstewka paru milimetrów ziemi okrzemkowej. Po 3 tygodniach na białych ścianach i Grzędach widzę pojedyncze sztuki ptaszyńca. Sypie nadal żeby wytępić resztki i tak na wszelki wypadek pewnie będę sypać jeszcze dłuuugi czas bo wystraszyłam się okropnie. Za 3 miesiące będzie powtórka z leków od weterynarza, bo wcześniej ponoć nie wolno bo te leki też obciążają organizm kury. Oby już teraz było ok. Zaczynam odrobaczanie takie jak widziałam u Pani na filmach, kupiłam też witaminy do wody bo kurki jeszcze słabe a zaczyna robić się zimno, boję się żeby jakiegoś chorubska teraz nie złapały. Kurnik 2mx2m, deski/styropian/deski, na podłodze jeszcze linoleum wklejone na klej i gumę dookoła, kur mam 9+2 koguty, planuje dokupić jeszcze 5-6 jak skończę walkę z tą plagą.
@korneliahankus97823 жыл бұрын
@@justynanowak1562 musisz wywalić to linoleum, tam ich będzie najwięcej, wiem po sobie bo też miałam i zdzierałam, pod tym ich będzie miliony, a to gówno teraz zniknie bo przestaje żerować, ale na wiosne wyjdzie i będzie się rozmnażać w kosmicznych ilościach, malowanie i sypanie nic nie da, też to przerobiłam. Ja wydałam majątek na środki, płyny, proszki, owszem ilośći się zmniejszy, ale nie zlikwiduje, jest tylko jeden 100% środek który kupiłam na samym końcu..Egzolt, jest dość drogi ale tylko On to zwalczy, ja jak się tylko pojawi to tylko ten środek będe stosować. Mój wet sprzedawał mi różne środki, za które płaciłam jak za zboże, twierdził że egzolt jest nieskuteczny, jak poszłam do innego stwierdził że tamten naciągał mnie na kase i że to tylko zwalczy ptaszyńca w 100%, konsultowałam to jeszcze z innym i powiedział to samo. Sprzątam teraz często i też profilaktycznie sypie ziemią okrzemkową. Kury odżyły i zaczeły się nieść, a miałam już trupy, pozdrawiam
@dorotaszymanek58695 ай бұрын
Gdzie Pani tą ziemię kupuje
@tomatinka5 ай бұрын
Na allegro
@irenazielska25373 жыл бұрын
Ziemia okrzemkowa faktycznie trochę pomaga, ale najskuteczniejszym i naturalnym sposobem jest zwykłe opalanie żywym ogniem przy pomocy np: butli z gazem głównie grzęd, ale również ścian na którym oparta jest grzęda i sufitu nad grzędą. Te roztocza chowają się i rozmnażają w każdym możliwym pęknięciu, szczelinie, nierówności. Oczywiście ogień jest bardzo niebezpieczny, ale jeśli ktoś ma kurnik murowany, to w zasadzie nic się nie powinno zapalić. Ja stosowałam ziemię okrzemkową i w porównaniu z ogniem wypada słabo... i żeby ktoś nie myślał, że ogień zniszczy wszystkie pasożyty (chyba że kurnik stanąłby cały w płomieniach ;)) Podstawa to jasny, w miarę przestronny i przewiewny kurnik i oczywiście na dworze do kompania piasek, popiół, a jak kogoś stać to może i ziemię okrzemkową w suche zadaszone miejsce wysypać ;))
@tomatinka3 жыл бұрын
Zgadzam się w całości 👍 ja niestety mam tylko jeden murowany. Reszta kurników jest z drewna i płyt. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam 🤗🐔
@slawomirrakus99336 ай бұрын
@@tomatinkaMożna też potraktować kurnik gorąca parą z myjki parowej. Nie ma ryzyka podpalenia
@goldi76243 жыл бұрын
jak zaobserwować te ptaszyńce u Kurek
@tomatinka3 жыл бұрын
Sprawdź kurnik i szpary. Są małe i mają ciemnoczerwony kolor. Siedzą w szparach oraz pod spodem grzęd. Na kurze nie zobaczysz chyba że złapiesz i przejrzysz pod skrzydłami i na brzuchu.
@kasiawojtowicz75333 жыл бұрын
A gdzie kupujesz worki z platkami owsianymi, ostropest??
W zeszłym roku 3 kwoki na jajkach mi padły od ptaszyncow. Wiem co to jest.
@AnnaRusnarczyk2 жыл бұрын
Tak ziemia okrzemkowa pomaga ale jest niebezpieczna dla płuc, można sobie zaszkodzić !!! Pani źle to robi TEGO NIE WOLNO WDYCHAĆ!!!! Należy to robić w masce !!!!
@stanisawpodraza12813 ай бұрын
Trzeba używać dłuższego kija lub rurki, do której mocujemy woreczek. Bardzo dobra jest rzadka skarpetka.
@artur1987112 жыл бұрын
Witam. To na zimę niema sensu w ten sposób robić??
@tomatinka2 жыл бұрын
Ja sypie cały rok co kilka dni. Systematycznie.
@ilonaludwiczak38223 жыл бұрын
Tez zaczełam od Dergala i to była strata kasy i czasu, ziemia pomaga ale tez nie jest 100% skuteczna, zimą ich nie widac, dziadostwo wróci latem Pozdrawiam
@tomatinka3 жыл бұрын
Póki co....zapobiegam. Dziękuję za wizytę i pozdrawiam.
@witold1833 жыл бұрын
Mąż wywalił ściółkę , przyniósł do kurnika butlę gazową z palnikiem dekarskim , przyciągnął też szlauf z wodą ) na wszelki wypadek ( i zrobił im krematorium . :-) Tanio , szybko i solidnie . Temperatura zgrzewania papy termozgrzewalnej była dla nich niestety nie do wytrzymania .
@dorotamacura69823 жыл бұрын
Właśnie zamówiłem ziemię okrzemkową. Pytam dla pewnosci: czy kurki mogą być normalnie w kurniku podczas wykonywania tego zabiegu? I czy trzeba po tym wietrzyc kurnik czy nie ? Dziękuję I pozdrawiam
@tomatinka3 жыл бұрын
Kurki mogą być ale przy sypaniu w dzień będą się płoszyć i fruwać. Można sypać już po ciemku z latarką nawet lekko po kurkach. Kurnika nie trzeba wietrzyć. Pył opadnie na ściółkę, grzędy i kurki. I o to chodzi...
@dorotamacura69823 жыл бұрын
@@tomatinka dziękuję 🙂
@tomatinka3 жыл бұрын
@@dorotamacura6982 kurki najlepiej sypać po grzbiecie, od spodu po łapkach i ogonkach. W dzień kiedy kurek nie ma w kurniku również można sypać. Najważniejsze jakieś zakamarki i spód grzęd.
@zytadz41663 жыл бұрын
Proszę o podanie nr tel lub adresu gdzie można zamówić ziemię okrzemkową dziękuję
@tomatinka3 жыл бұрын
@@zytadz4166 Witam. Na allegro oraz w rolniczych sklepach internetowych jest dostępna. Sprzedawana jest w wiaderkach oraz workach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Pozdrawiam.
@viking98663 жыл бұрын
Świetna porada jak to mówią pomimo tego że sposób tłumaczy kobieta( co mi się podoba) to tak po chłopsku żeby każdy zrozumiał. Posiadam 40 przepiórek od roku i właśnie zaczynam wojnę. Dziękuję za poradę!!
@tomatinka3 жыл бұрын
Cieszę się 🤣 ja kobieta prawie ze wsi 😉 więc tak prosto i po polskiemu 🤣 dzięki i pozdrawiam 🤗
@viking98663 жыл бұрын
@@tomatinka A ja jestem ze wsi i lubię ludzi którzy zajmują się takimi tematami. Jeszcze raz Dzięki
@bedenajlepszy Жыл бұрын
No ta ja mam kurnik 70m2 powodzenia..
@dankazbonigdanskich87072 жыл бұрын
👍👍👍🌳⛲🗝️❤️
@tomatinka2 жыл бұрын
🤗
@adminpopracy2 жыл бұрын
Ciekawe. Ja dopiero buduje kurnik. Zapraszam do siebie
@wojciech9343 жыл бұрын
Czy to jest szkodliwe dla świn?
@tomatinka3 жыл бұрын
Tego nie wiem ale warto poczytać o zastosowaniu ziemi okrzemkowej w hodowli trzody. Z pewnością takie informacje są w internecie. Pozdrawiam 🤗
@mateuszcelinski22114 жыл бұрын
Kiedy filmik o małych osieroconych króliczkach
@tomatinka4 жыл бұрын
W Nowy rok je pokaże 😀
@mateuszcelinski22114 жыл бұрын
@@tomatinka super 😍😁
@teresakowalska85793 жыл бұрын
A co pani myśli o Sandezi
@tomatinka3 жыл бұрын
Stosuję ją też ale tylko do odkażania i osuszania kurników po sprzątaniu. Niestety nie jest ona skuteczna w walce z pasożytami.
@pierzastazagroda75333 жыл бұрын
Kiedy filmik o kurkach
@tomatinka3 жыл бұрын
Za kilka dni 🤗
@pierzastazagroda75333 жыл бұрын
@@tomatinka superrr
@justynanowak1562 Жыл бұрын
Dwa lata temu kiedy zaczęła się moja przygoda z kurami, Pani film uratował moje stadko. Niestety jako świeżak w "kurzy świecie" nie zorientowałam się na czas i padły mi 2 z 5 (na tamten czas) kur. Od tamtej pory raz na tydzień (kiedy sprzątam kurnik) wysypuje wszystko ziemią okrzemkową, rozpylam, tak jak Pani, za pomocą firanki. Potem rozsypuje też szufelkę w miejscu gdzie kurki się kąpią. Od niedawna "dorzuciłam" do tego ozonowanie kurnika, raz na miesiąc w zimie, w lecie raz na 2 tygodnie. Odpukać narazie w dużym kurniku jest ok, ale... zrobiłam skuche 🫣 i nie przyszło mi do głowy obsypywać wolierki i budki dla pisklat 😬 (trzymam tam pisklaki które wyrosły już z pudła w domu, a są za małe na dołączenie do stada, kilka sztuk zazwyczaj 2-3 miesiące w roku). Dzisiaj znalazłam tam trochę tych przeklętych wampirów. Od razu sprzątanie, sypanie ziemią okrzemkową i godzinka z ozonatorem. Niby człowiek już wie... a dalej takie głupie błędy robi 😢 skąd się to dziadostwo bierze 🫣 wolierka szczelna, tak, że wróble nie wlecą... a to je zawsze podejrzewałam o rozwlekanie tej plagi...
@annagoryczko74793 жыл бұрын
Butla gazowa z palnikiem i ogniem wszystko traktuje mam oczywiście wodę pod reka gdyby coś...zaiskrzyło...stosuje tez pułapki z tektury falistej na kilka dni do gniazd i na grzedy pale je potem ale ogień sprawdza się u mnie najlepiej...kurnik i tak trzeba czyścić z wszelkiej sciulki...wiec czystka ogniem daje mi pewnos ze sie upieka...a potem ducha dezynfekcja
@tomatinka3 жыл бұрын
Spaliliśmy wszystkie star grzędy i gniazda ale w środku trochę strach stosować ogień. 2 kurniki mamy z płyt. Póki co częste stosowanie ziemi okrzemkowej daje radę. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🤗
@romanstonemann1227 Жыл бұрын
Ziemia okrzemkowa plus nitrogliceryna
@ewawisniewska427 Жыл бұрын
Ja cały czas walczę z tym dziadem , sypie przy każdej zmianie ściółki ale widzę że robię to zbyt rzadko .Nigdy nie dawałam do karmy , jak często podawać tę mieszankę zbożową z ziemią okrzemkową ?
@tomatinka Жыл бұрын
Teraz kiedy jest ciepła jesień a kury więcej czasu spędzają w kurnikach sypie nawet co 3 dzień. Do paszy im daję tylko na wiosnę 2 razy i na jesień. Na 8 kg suchej paszy dosłownie łyżeczkę i dobrze wymieszać
@ewawisniewska427 Жыл бұрын
@@tomatinka zarobiłam dziś mieszankę z tego co mam. Książka już zamówiona więc będę się douczać.
@meksyk89563 жыл бұрын
A kury by się w tym nie wymyly same jak to robią ze ziemia ???
@tomatinka3 жыл бұрын
Mówię o tym w filmie że dodaje ją również do kąpieli.
@Ewaagnieszka16093 жыл бұрын
Świetny film. Dodam tylko, że ziemię okrzemkową można rozprowadzić wodą i pomalować ściany lub gniazda. Woda wyparuje, a ziemia zostanie.
@tomatinka3 жыл бұрын
Oooo...świetny pomysł 😘
@tomatinka3 жыл бұрын
Dostałam powiadomienie o Pani drugim komentarzu jednak pod filmem go nie widzę. Ściółkę zmieniamy zależnie od pogody i pory roku. Teraz wiosną rzadziej bo kurki większość czasu są na dworze. Zimą częściej bo więcej siedzą w środku a jak mokro to brudzą i moczą ściółkę.
@Ewaagnieszka16093 жыл бұрын
@@tomatinka dziękuję bardzo.
@zyciezwierzat90913 жыл бұрын
Walczę z nimi od miesiąca codziennie rano zastaje martwe kury.
@tomatinka3 жыл бұрын
Przykro mi. Znam to uczucie bo 2 lata temu miałam to samo dlatego teraz nawet jak nie widzę tego dziadostwa to profilaktyczne sypie w kurnikach, do kąpielisk i na kurki. Póki co mam spokój. W jednym z moich ostatnich filmów można zobaczyć obecny stan moich kurek.
@eugeniabubel35553 жыл бұрын
Mam to samo ,właśnie kupiłam ziemię okrzeemkową, będę walczyć.
@tomatinka3 жыл бұрын
@@eugeniabubel3555 Powodzenia 💪
@zyciezwierzat90913 жыл бұрын
@@eugeniabubel3555 wiesz co tez bardzo działa chyba tak to się nazywa MUCHEX
@zyciezwierzat90913 жыл бұрын
@@eugeniabubel3555 wszystko zdechło
@undeadbandit8353 жыл бұрын
Ja sie z tym męczę od niewiadomo kiedy :( teraz się okazało, że przeszło na psa?? Ja używałam wapnia palonego, vifronu (czy jak to się nazywa) i insectinu
@magorzatazakrzewicz46613 жыл бұрын
Mój piesek tez bardzo cierpi , drapie się strasznie , weterynarz leczy już drugi tydzień i nic . Czym psa leczyłaś ?
@danielzotkowski97763 жыл бұрын
Witam mamy problem z ptaszyncem kurzym pchłami kurzymi. Kurnik drewniany a kury mogłyby grać w horrorach tak wyglądają.
@tomatinka3 жыл бұрын
Współczuję. Może wyczyścić kurnik, wymalować wapniem a grzędy i gniazda zmienić na nowe. Kurki nocą obsypać ziemią okrzemkową. Przez kilka dni sypać co dzień.
@beatakubinska17743 жыл бұрын
W naszym kurniku było tego tyle że musieliśmy rozebrać i spalić kurnik, mały był więc nie był to problem. Natomiast ziemia okrzemkowa okazała się kompletnie bezużyteczna przy tej ilości pasożytów. Dopiero nowy kurnik, Harka mectin (kupiony na amazonie) plus ziemia okrzemkowa przyniosły efekt…
@julitajanke-wojciechowska82232 жыл бұрын
☀️
@mateuszcelinski22114 жыл бұрын
Fajny poradnik ale oby się nigdy nikomu nie przydał bo chyba nikt niechce pasożytów w hodowli
@tomatinka4 жыл бұрын
Ja też nie chciałam...same przyjechały. Roznoszą je też wróble i gołębie.
@mysummercargames7492 жыл бұрын
Ja sypie dużo ziemi okrzemkowej i Dalej to dziadostwo umnie jest
@afrodyta69982 жыл бұрын
Dlatego sama kluje kury,nie kupuję obcych.
@tomatinka2 жыл бұрын
👍
@AnnaKolska-gh9pd7 ай бұрын
serwatke w proszku daj kurom i po problemie
@marekbizon46344 жыл бұрын
A zima same giną te pasożyty
@tomatinka4 жыл бұрын
Nie nie. One nie giną. Jeśli już są to są w stanie uśpienia. Potrafią w takim stanie uśpienia przetrwać miesiące.
@krystynamieszkowska50373 жыл бұрын
Walczę z tym 3 lata zrezygnuje z chodowli łażą wszędzie nawet skaczą na twarz
@tomatinka3 жыл бұрын
Bardzo mi przykro ☹️ a dużo ma Pani kurek?
@krystynamieszkowska50373 жыл бұрын
Z 20 zostalo 14
@workman31294 ай бұрын
W plycie osb sa w tych szparach
@tomatinka4 ай бұрын
Były ale ściany również zawsze opylam 🙂 teraz już nie mam od dawna