Skąd brać zrębki? Najlepiej mieć własne, ale do tego potrzeba własnej ziemi, biomasy i rozdrabniacza do gałęzi. Na filmie pokazuję własne pole biomasy i dwa rozdrabniacze. Jeden za kilkaset złoty a drugi za kilka tysięcy.
Пікірлер: 50
@mirosawfarynski9883 жыл бұрын
Nareszcie w zrozumiały sposób wyłożona wiedza! Dziękuję!
@stanisawsosnowski75535 жыл бұрын
Pięknie to przedstawiasz, naprawdę duże doświadczenie masz i fajnie ze się dzielisz.
@permaku5 жыл бұрын
Doświadczenie to dopiero zdobywam.
@stanisawsosnowski75535 жыл бұрын
@@permaku - cyt;,,Doświadczenie to dopiero zdobywam." Ale nie zmienia to faktu, że już z dobyty doświadczenie dzielisz się z ludźmi i to jest piękne. A co do doświadczenia, hm - całe życie się uczymy. Czekam Ja, na następne filmy i życzę jak najwięcej wyuczonej praktyki i przekazania i innym.
@ewazasada5 жыл бұрын
Zawsze mówię, że nic nie dzieje się bez przyczyny, czasami tylko musimy trochę poczekać na efekty naszych wcześniejszych działań 😊 Maszyna super 👍🏻 a wierzba się w końcu doczekała 😉
@permaku5 жыл бұрын
Coraz bardziej się przekonuję, że to Ktoś na wysokościach zaplanował to za nas, albo się zlitował widząc naszą wierzbę i pchnął w kierunku ściółkowania zrębkami :)
@leszekhalinapustuka94414 жыл бұрын
b e
@em-tix20503 жыл бұрын
Bardzo miło się oglądało pański film. Pozdrawiam .
@Aka_em775 жыл бұрын
Oj przydały by mi się tez takie zrębki. Zostawiam suba i łapki
@d70med375 жыл бұрын
Ciekawy rozdrabniacz Ja kupiłem sobie rozdrabniacz HECHT6208 - fakt, że wyrzut zrębek dochodzi do 4 metrów, ale plandeka załatwia sprawę Ja osobiście jestem z niego zadowolony no i cena jak dla mnie była dość przystępna, bo kupiłem go za ok 2500 Ogólnie masz fajne filmy - lubię je oglądać Pozdrawiam
@JedenArZdrowia5 жыл бұрын
Też jesienią tamtego roku posadziłem wierzbę energetyczną w celu produkcji własnych zrębek - zobaczymy jak to się spisze i czy obecny rębak elektryczny da radę. Ps. W tym pierwszym rębaku proszę dosunąć ściankę do mechanizmu który rozcina bo widzę, że powstają niedocięte pasy zamiast odciętych zrębek.
@permaku5 жыл бұрын
Gratuluję decyzji i działania. Sadziłem wierzbę jesienią i wiosną i te wiosną przyjmowały się lepiej, ale to pewnie też zależy od samej zimy, teraz mamy łagodne więc może nie być różnicy. Tę śrubę dokręci już nowy właściciel, bo planuje ją sprezentować komuś. Na moje potrzeby ten mały rębak jest za mały.
@roserose57075 жыл бұрын
W kwestii zrębków. Dobrze byłoby pod świeże zrębki sypnąć czegoś z azotem np. mączki kostnej. Ciekawe filmy o zrębkach ma Paul Gautchi- back to Eden. Polecam. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
@permaku5 жыл бұрын
Faktycznie zrębki to surowiec długo się rozkładający i efektów w pierwszym roku nie będzie wielkich, ale co ciekawe wierzba posiada azot, tylko że uwalnia go powoli. Ziemię do sadzenia bierzemy z wybiegu dla kur (podobnie jak Paul), więc mam nadzieję, że będzie dobra.
@marcinmarcinski87295 жыл бұрын
:) lubię !!!! fajny program !!! dla kompletnych laików !!! życzę wszystkiego dobrego!!!!! powodzenia !!!!! :) ŚLĄSK POZDRAWIA !!!!!!!!! wszystkiego dobrego !!!!! :) do przodu !!!!!!
@permaku5 жыл бұрын
Dla laików, bo sam jestem laikiem. Zdobyte doświadczenie trochę zniechęca, bo okazuje się, że z naturalną żywnością trudno się przebić. nawet jak ktoś ceni sobie to co naturalne, to i tak kupuje to co tanie i łatwo dostępne w markecie.
@amatordziakowiec98625 жыл бұрын
Dokładnie ,, nie jeden by chciał takie pole obsadzone wierzbę energetyczną " Pozdrawiam
@janinakowalski31355 жыл бұрын
Wierzbowe zrębki są ok, bo to drewno liściaste i są w zupełności wystarczające. Takie zrębki są do ogrodu dobre. Iglaste - zakwaszają glebę i można je dawać tylko do roślin lubiących tego typu nażyźnienie. Chociaż zrębki iglaste = "kwaśne" zrębki można neutralizować posypując popiołem z drzew liściastych - skoro palicie w piecu drewnem liściastym, to problem kwasowości gleby zneutralizować można samemu.
@SelfFlow3693 жыл бұрын
I jak tam ten rębak stiler sprawuje się w dniu dzisiejszym po roku pracy? Są awarie? Działa jak "za nowości"?
@Czak4you5 жыл бұрын
Podaj mi model maszyny i e-mail a podeślę jak zadbać to maszynę 😀 Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was😎
@permaku5 жыл бұрын
Ciekawostka, chyba skutecznie zareklamowałem tę maszynę, bo zdrożała i to dużo. Teraz kosztuje 6000 bez złotówki. Model rozdrabniacza Stiler PRO-1 MOC SILNIKA: 6,5 KM BENZYNA BEZOŁOWIOWA TYP SILNIKA: BRIGGS & STRATTON 4- SUWOWY, GÓRNOZAWOROWY, JEDNOCYLINDROWY CHŁODZENIE: POWIETRZEM POJEMNOŚĆ SILNIKA: 208 CM3 PRĘDKOŚĆ OBROTOWA: 3600 OBR./MIN. ROZRUCH: RĘCZNY - MECHANICZNY ŚREDNICA X SUW: 68 X 54 MM irdpoland@gmail.com Byłbym wdzięczny
5 жыл бұрын
Kawał porządnego sprzętu. Czy wysuszone wierzba też się ciężko mieli w tej tańszej maszynie?
@permaku5 жыл бұрын
Świerze drewno jest miększe. Każde drewno po wysuszeniu staje się twardsze, aż zacznie próchnieć, wówczas staje się łatwiejsze do zrębkowania. Teoretycznie rębak można podkręcić, by lepiej ciął, ale z wierzbą i tak nie dawał rady, bo ona ma korę która nie daje się w tej maszynie całkiem dociąć i się ciągnie.
@danutahachlica93185 жыл бұрын
Maszyna fajna każdy rolnik powinien mieć 🤔
@robertbrzoza79095 жыл бұрын
Czy zrębki będą służyć za opał? Czy są wydajniejsze od drewna?
@permaku5 жыл бұрын
Na opał idzie grube drewno, którego maszyna nie skroi, a zrębki maja na celu: 1. zagłuszyć chwasty wokół rośliny 2. ogrzać roślinę 3. utrzymać dłużej wilgoć 4. nawozić przez powolny rozkład Jest to jedna z metod permakultury, której najsłynniejszym propagatorem jest osoba z tego filmu kzbin.info/www/bejne/moGtqYGuls2jh6c osiągnął niesamowite efekty stosując zrębki. Wcześniej, jak nie miałem odpowiedniej maszyny to mogłem grube klocki pozyskać na opał, ale cienkie wyrzucałem , a średnie brałem na rozpałkę. Teraz cała biomase mogę wykorzystać.
@krisruchomski92945 жыл бұрын
Porzadna ta maszyna, wyglada prawie jak te komercyjne. Ten kawalek ziemi ktory macie w przyszlosci bedzie bezcenny bo to co dzisiaj jest uwazane za wartosciowe w przyszlosci przestanie byc a ziemia i jej plony beda bezcenne
@permaku5 жыл бұрын
Dostrzegam kierownictwo, bo ziemię kupiliśmy za 7 tysięcy 2 hektary i w dodatku w 3 ratach. Dom kupiliśmy za 30 tys. Po roku i ziemia i domy poszły w górę. Mam z tego KRUS zamiast drogiego ZUS i teraz zrębki, a być może też samodzielność. To musi być kierownictwo, bo nie wierzę w taki przypadek. Z perspektywy czasu, widzę jaki byłem głupi i ile zawdzięczam Bogu.
@therednask3 жыл бұрын
Mieszkam w mieście i "huja nie problem" robisz co chcesz z ograniczeniem ciszy nocnej . Glina czy straż miejska jak dostaje takie powiadomienie nawet nie jedzie by zakłócać ci twoją pracę . Czyli głośność jest doznaniem jednego człowieka i może mu przeszkadzać a innemu nie , więc uznaniowość nie wchodzi w grę , tak samo smród - ostatnio wnieśliśmy skargę że sobie firma zrobiła wysypisko i jebało siara że okna nie otworzysz i co ??? znowu huja nic nie wskóraliśmy . Toteż działaj i ciesz się darmową energią :) cieplną . A sąsiadom pokaż który palec mają se do ucha włożyć jak im przeszkadza .
@jacekswierzewski69055 жыл бұрын
Ciekawe
@permaku5 жыл бұрын
Pomyśl Jacku o małym ogródku, tak na początek, może cię wciągnie :)
@jacekswierzewski69055 жыл бұрын
@@permaku tak się w składa że mam swój mały ogród od kilku lat, ale w tamtym roku jakoś nie miałem czasu go uprawiać, w tym coś podziałam
@zdrowie23385 жыл бұрын
Za 4000 zł można kupić chiński rębak benzynowy. Ja nie chciałbym mieć takiego pola wierzby energetycznej, sam wszystkiego nie wyciąłbym, a na wsi nie ma chętnych do pracy. Dziecioroby robią dzieci, pijaki piją brymkę.
@permaku5 жыл бұрын
Ten też jest benzynowy. Faktycznie z tym polem jest problem, bo wymaga pracy, sił i czasu.
@amant3975 жыл бұрын
a myślisz Krzysztofie że jak Bestia dojdzie do władzy to ci pozwoli być niezależnym? wątpie
@permaku5 жыл бұрын
Korzyści z samodzielności są już dziś. Chodzi o produkcję zdrowej żywności a nie kupowanie lub błagania o żywność kogoś kto ma władzę i środki. W razie problemów łatwiej będzie tym co są samodzielni niż tym co muszą prosić o opiekę władców. A co mi jest pisane to i tak się stanie.
@smolen4 жыл бұрын
Rozkułaczą przykładnie...
@The_Fitness_Vault5 жыл бұрын
Interesująca maszyna
@MhUser5 жыл бұрын
zrębka w tym roku 25zł/m3
@kondzio20034 жыл бұрын
2:00 to efekt źle ustawionego noża
@jagodamarzec9485 жыл бұрын
Po co te zrebki,do czego one sa przydatne.🌷
@permaku5 жыл бұрын
Zrębki służą do ściółkowania roślin, czyli chronią rośliny przed chwastami, przed przymrozkami, trzymają wilgoć i stopniowo rozkładając się uwalniają naturalne składniki będące nawozem dla roślin. Takich upraw się nie przekopuje, mniej podlewa i nie odchwaszcza.
@689marcinchyzy5 жыл бұрын
@@permaku Prócz korzyści ze ściółkowania drzewek owocowych i ozdobnych, jak i takich roślin jak maliny, jeżyny, agrest itp. o których wspomniał powyżej autor filmu bardzo ważnym zastosowaniem są zrębki na cele grzewcze do pieców z podajnikiem na zrębki. Przy takim areale można bardzo obniżyć koszty ogrzewania domu.
@eliaszkwiatkowski58084 жыл бұрын
Rebak walcowy r_80 400v 5,5kw silnik tnie całe tony do 12cm 4 zima palenia.
@faek77985 жыл бұрын
Coś nie do końca ta maszyna tnie.
@eliaszkwiatkowski58084 жыл бұрын
Ale badziew.
@plecakwarszawa90653 жыл бұрын
Zabawka nie rębak. Szkoda kasy czasu i zdrowia.
@permaku3 жыл бұрын
Faktycznie jest to bardzo pracochłonne i z tego powodu zniechęcające, ale kogo stać na maszyny za 20 000 zł
@plecakwarszawa90653 жыл бұрын
Za 5 koła można kupić fajny rębak który robi już robotę
@permaku3 жыл бұрын
@@plecakwarszawa9065 po zrobieniu tego filmu ten rębak także zdrożał do 5000