Gratulálok a videóihoz Laci bácsi! Precíz megfogalmazás és kifogástalan stílus! Isten éltesse sokáig!
@ferenclovas99758 ай бұрын
Érdeklődve néztem a videót, Nálunk később fakad. Mindent pontosan így fogok csinálni. Köszönöm!
@egyszeriember8 ай бұрын
Nagyon tetszik, hogy egyre jobbak az előadások ! Köszönjük !
@attilagm8 ай бұрын
Összeszedett, precíz, tömör, lényegre törő előadás, gratulálok, Laci Bácsi! További jó egészséget kívánok! :)
@ruzenasvakova89718 ай бұрын
Nagyon jo magyarászat ...köszi..
@MrFINES708 ай бұрын
Üdv! Tafrina ellen van másik jò szer : Cuproxat Fv. Virágzásban is lehet prmetezni, nem perzsel! Nanotechnológiás rêz. Bogyòt nem dobja le az őszibarck! Nàlam be vált! Szép munka a videò!
@janosecsenszki48168 ай бұрын
Igen,tribázikus réz.
@mariaseres27098 ай бұрын
Köszönjük!
@biro.lajos48138 ай бұрын
Üdvözlöm! Tetszenek a tartalmas és szakszerű bemutatók. Megkérdezhetem , hogy milyen márkájú az új permetező?
@ferencabele47278 ай бұрын
Én az elektromos permetezőre a régi hagyományos szóró fejet és csapot szereltem, ezek évekig mennek hiba nélkül. A gyári tömlőt is lecseréltem egy komolyabbra, igy a permetezés tényleg jól megy. Kizárólag a hosszú alucsővel permetezek, még a szőlőt is. Ebbe a bio bizniszbe majd lehet hogy be kell szállni kényszerből is, mert lassan minden érdemi permetszert bevonnak.
@robertpalco53418 ай бұрын
Tiszteletem.A tafrinás leveleket úgy láttam csak a földre dobta, nem gyűjtötte össze.Ez nem okoz a következőkben gondot ha a földön marad?🌱👍
8 ай бұрын
De igen, a gombaspórák széllel terjedhetnek, ezért összegyűjtöm és elégetem, de a felvételkor nem piszmoghattam ezzel.....
@balazshorvay72387 ай бұрын
Jó estét kívánok! Tejsavót érdemes / szabad használni kajszibarack esetén virágzás után, amikor már a kis zöld termések megjelentek?
7 ай бұрын
Természetesen, monília és egyéb gombák (levélbetegségek) ellen, szőlőben és gyümölcsösben egyaránt javasolt. Magam is használom, akár a termés éréséig.
@bt47128 ай бұрын
Nekem is ugyan ilyen Straus permetezőm van , én azt hiszem Garden márkájú markolatot és rövid és hosszú csövet vettem hozzá, kellett kicsit barkácsolni vele, mert nem kompatibilisek de sokkal jobb minőség mint a gyári. Amúgy egy jobb mezőgazdasági boltban lehet ilyeneket kapni gyári markolat van ahol én szoktam vásárolni meg ez a másik Garden márka is.
@karolyandras8 ай бұрын
A Garden is olyan csapnivaló mint a Kínai. Sajnos a vékony csőre nem lehet rákötni a Magyar markolatot. Abban van egy jó szűrő, bármilyen szárat hozzá lehet szerelni és ráadásul a rozsdamentes teleszkóp végére lehet szerelni egy szabályozható fúvókát. Ezekre a sz@r kínaira nics állítható fúvóka és nem szerelhető rá bűármilyen teleszkópos szár!
@SZLMCL18 ай бұрын
Gratulálok a videóhoz? Megkérdezhetem, hogy a tejsavó bontott állapotban meddig áll el? Köszönöm
@ferencbaliko97458 ай бұрын
Tisztelt László! Köszönet a sok-sok videóért! Mindegyikből sokat lehet tanulni. Ezek a bio szerek kontakt hatásúak vagy vannak felszívódó tulajdonsággal rendelkezőek is? Válaszát előre is köszönöm!
8 ай бұрын
A Scudo felszívódik, a többi kontakt.
@jozsijozsi97118 ай бұрын
A lemosó permetezést mivel végzi az is ökológiai? Szeretnék ráállni erre az irányra azért is érdeklődöm
@ordogmagdolna30208 ай бұрын
Üdvözlöm! Nekem a szerek keverhetőségével van problémám. Tavaly a Rózsa Tamás azt javasolta nekem, hogy a Chitopront (pH=5,5-6,5) és a Scudot (pH=9) inkább külön juttassam ki, mert az előbbi alacsony, utóbbi pedig magas pH értéken hatékony. A Chitopront használjam a Tejsavóval, a Scudot pedig külön permetezzem ki. Lászlónak van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?
8 ай бұрын
Akkor lenne igazán hatékony a permetezésünk, ha valamennyi szert külön tudnánk kijuttatni, ami persze nehéz lenne. Mindíg ellenérzésem van, ha három szernél többet kell összekevernem és ez a hagyományos permetszerek esetében is így volt.
@marialaszlo95758 ай бұрын
Üdvözlöm, csersznyére ajánlana vmit, a gyümölcs rothadásra? Előre is köszönöm.
@molnarlaszlo90638 ай бұрын
Gyümölcs rothadás = Gyümölcs monília. A gyümölcs monília a cseresznyelégy kártétel után alakult ki, tehát az ellen kell védekezni
8 ай бұрын
Elvirágzás után rovarok ellen (is) azonnal permetezni kell, akár bio (Drekkak + Select), akár konvencionális (pl. Full 5cs) szerekkel, ugyanis a csümölcsöt támadó monília sebeken keresztül fertőz, amit nagyrészt a rovarok okoznak. Javaslom használjon nagy sárga rovarfogó lapokat, v. cseresznyelégy csapdát.
@zoltansandor67308 ай бұрын
Tiszteletem! A műkedvelők mint amilyen én vagyok (60 tőke csem szőlő és 30 db gyümölcsfa ) tágranyílt szemekkel figyelem a videókat! Köszönet a segítségért,,,,,, De …elbizonytalanít a “szelíd szerek gyors variálása pl. a tavalyi szezonhoz képest… azért ezek nem az olcsó árukról híresek…. Pl. megvettem a Gazebot de csak 5 l es volt és 8:33 folyékony ként említ a videókban de csak nitrogén és kálium van ráírva. 5 liter … mihez kezdjek vele ???
8 ай бұрын
Szerintem az nem "variálás", hogy a Chitopron és Tejsavó mellé az idén Scudo-t is keverek. Az ökológiai növényvédelmet én is csak tavaly óta művelem, ezt hasonlóan meg kell tanulni és ki kell tapasztalni, mint a konvencionális növényvédelmet. A hagyományos szerekkel is szoktam minden évben "variálni", hiszen erre kényszerítenek az időjárás és egyéb körülmények. Javaslom illatoljon bele (óvatosan) a Gazebo-ba, 65%-a kén, akármit írtak rá az engedélyeztetések miatt.....Használja nyugodtan lisztharmat ellen az adott dózisban lisztharmat ellen, igaz hogy sok az 5l, de évekig eláll és így, nagy kiszerelésben a legolcsóbb.
@zoltansandor67308 ай бұрын
@ Nagyon köszönöm a válaszát! Természetesen követem a továbbiakban is , hiszen sokkal tapasztaltabb mint itt bárki a nézői között. Köszönjük az eddigi munkáját és a tapasztalatai megosztását és jó egészséget👍
@robertvelky3458 ай бұрын
Jó napot druszám a tafrina ellen van 1 jó permet az a neve score 250 ec. Tudnák öntöl szerezni amerikai jupiert mert sehol nemtalalok üzletekbe köszönöm elöre is
@zoltanbende5798 ай бұрын
Engem is érdekelne amerikai jupirer csemete.
@egyszeriember8 ай бұрын
csak a score nem bio szer
@csolaszol868 ай бұрын
A videóban felhasznált szerek a mutatott mennyiségben használva 10 liter vízhez kb 1400 Ft-ba kerülnek jelenleg. A score 250 ec adagja 10 liter vízhez 500-600 Ft-ból kijön. Elég nagy a bio kertészkedés ártöblete.
@egyszeriember8 ай бұрын
@@csolaszol86 hHa csak a pénz számít akkor "nem éri meg". Ha az egészséget is pénzben számoljuk, akkor fordított az arány.
@kispirikispiri33658 ай бұрын
Irnátok erről az amerikai jupiterről, milyen fa? És miért keresitek. Engem is érdekelne, kezdő kertész vagyok. Köszönöm a választ.
@karolyandras8 ай бұрын
Minek drága taoadószer, amikor ott van a káliszappan és az ráadásul még kicsit hatásos a rovarok ellen is.