Канал в Telegram - t.me/rio_diy Список комплектуючих: Блок живлення 12V 48W ➡ ali.ski/h3NIS Двигун JGB37-520 (12V 7RPM) ➡ ali.ski/Eb_Hk Контролер швидкості двигуна ➡ ali.ski/mEAVfH Фланець на вал двигуна (6mm) ➡ ali.ski/PUg29F Підшипники 10 шт. (608zz) ➡ ali.ski/aWz1xt Термоконтролер -60℃ - 500℃ (12V) ➡ ali.ski/n8zBWP Вимикач для термоконтролера ➡ ali.ski/7pFKL 10 шт. Tact switch ➡ fas.st/ESVnq Двигун N20 (12V 300RPM) ➡ ali.ski/Xyo-q Нагрівач у зборі 12V 40W ➡ ali.ski/M2etv Сопло 1.5mm 3.0mm ➡ ali.ski/uqDUk Гвинти М3 50шт. ➡ ali.ski/tg4g3c Також може знадобитись: Creality Ender-3 V3 SE ➡ ali.ski/iLTrL Міні модуль живлення WZ3605E ➡ ali.ski/VT4ezC Конектори XT60 ➡ ali.ski/ZtvvU7 Обжимка для багатожильних дротів ➡ ali.ski/t-h4KQ 0-60V Watt Meter ➡ ali.ski/s761uS Корисні посилання: Petamentor: petamentor2.com www.thingiverse.com/thing:6090725 Інструмент для пайки філаменту: www.printables.com/model/460764-filament-splicing-jig-reremix Защіпка для пакетів: www.printables.com/model/619676-the-ultimate-bag-clip-very-strong-various-sizes
@viktorbalyk1 Жыл бұрын
Друже, дякую за відео та натхнення! Щодо "сушки" PET пластику від пляшок та температури друку - виходячі з особистого досвіду, можу порадити дещо цікаве! Як виявилось з досвіду роботи з цим пластиком, дуже важливо при створенні філаменту зразу за хотендом поставити щільовий вентилятор задля різкого охолодження філаменту, який виходить з хотенду. Поясню для чого. Після хотенду важлива кристалічна структура самого філаменту, і якщо різко не охолоджувати його, то виходить фіовмент із кришталевою решіткою, яка потребує надалі у роботі високої температури. Це називається "закалка пластику". І такий філамент буде натягувати вологу. Якщо ж після хотенду поставити щільовий вентилятор, на відстані приблизно від 3-х. до 5-ти міліментрів від нитки, щоби був обдув її, то філамент міняє свою кришталеву решітку таким чином - стабілізується, що не набирає потім вологи та у роботі плавиться при значно меншій температурі. Наприклад, я спокійно працюю з таким філаментом, навіть без обдуву 3D-хотенду. Виключенням є лише робота при великих швидкостях друку, коли треба піднімати температуру до 260 градусів. Ретракт в мене стоїть 2 мм, та ніякого "волосся" вже рік не спостерігається.... Маю велику надію, що пояснив причину "вологості" філаменту, та деякі тонкощі PET матеріалу. Треба ставити собі до уваги, що матеріал PET - не одне й те ж саме, що PETG (пластик з гліколем), тому й важлива технологічна температурна особливість .виробництва з нього філаменту - залежність кристалічної решітки від тенологічного режиму виробництва. І ніякої сушки надалі не потрібно...
@rio_diy Жыл бұрын
@@viktorbalyk1 Дякую, це дуже цікава інформація! Обов'язково спробую додати вентилятор. Бачив на багатьох подібних проектах вентилятор, але не розумів для чого він. Щодо температури, ви написали що інколи піднімаєте її до 260, а яка вона у вас зазвичай? І на якій швидкості друкуєте?
@hirt_ Жыл бұрын
@@rio_diyможливо, ви це вже бачили. kzbin.infohhC7UwHEUSU?si=HaP5XaJktwjhjlXd
@vasylm89011 ай бұрын
@@rio_diy підкажи будь ласка, а як ти вихначаєш якої висоти стрічку нарізати? я розумію, що на основі діаметру стінки бутилки, але по якій формулі? чи на око? так як це буде впливати на щільність наповнення виготовленого філаменту
@rio_diy11 ай бұрын
@@vasylm890 на сайті petamentor2 є калькулятор, але плюс конкретно цієї машинки в тому що вона одразу нарізає стрічку і ми по ходу процесу можемо коригувати ширину стрічки, оцінюючи філамент на виході
@msc2114 Жыл бұрын
Друже, ти крутий. Бажаю тобі і надалі саморозвиватися і тішити своїх глядачів. Особливо дякую за те, що не забуваєш збройні сили України.
@i2grills1cuphead70 Жыл бұрын
Дякую за відео. Бачив кілька відео закордонних ютуберів на цю тему, але приємно дізнатися, що наші теж таким займаються)
@MilosSomnium Жыл бұрын
Супер! Це найдетальніше відео про Петаменатор! Дякую. Єдине, що собі я б робив з окремим нарізачем пляшок, бо цілі пляшки вдома нема де зберігати, а нарізані заготовки займають набагато менше місця! За відео ще раз дякую!
@Wilhelm225 Жыл бұрын
Згоден абсолютно повністю. Хочу добавити, що "склеювати" краще не готовий пруток, а саму нарізану стрічку.
@AYrm10 ай бұрын
Тоже разнес процессы по отдельности. Пока протягивается одна бутылка, я десяток порезать успеваю.
@ВолодимирСкаржевський-э6п10 ай бұрын
я такий філамент обов'язково сушу, 75 градусів цельсія півгодини вистачає, бо він тріщить в екструдері не сушений, замість розплавленого пластику буде пар виходити з тріском, ти ж його мив, він мокрий був, а першої протяжки лєнти для сушки мала. Також лєнта в мене шириною 8мм, буває різна товщина пластикових бутилок, тому деяка лєнта проходить легко через екструдер 1,8мм, а деяка туго, і тому подачу філаменту (flow) потрібно регулювати для кожної пляшки окремо - це дууууже гєморойно.. температура протяжки в мене на мультиметрі через термопару найкраща від 220 до 235 градусів цельсія, вища температура порве філамент, а нижча може не усадити лєнту і теж може порвати щось, або шестерню зламати, якщо хороший двигун. Подачу філамента теж спочатку збільшував аж до 130% (flow), а зараз максимум 120% на перший шар і 100-110% на всі інші шари. температуру при друці деталі виставляв спочатку 280 градусів цельсія, а зараз зрозумів, що краще його не перегрівати, бо перегрітий екструдований пластик міняє колір, стає крихким, краще тримати температуру плавлення бутилочного ПЕТ пластика 240-260 градусів цельсія.
@СемёнЕнин-с3г9 ай бұрын
Де сушите
@stasstas206 Жыл бұрын
По вухам як мед тече, дякую за вiдео та за мову.
@АлексейГуляев-л4н Жыл бұрын
Дуже цікава і корисна машинка) Величезне дякую за вичерпну інформацію) На мою думку треба сушити весь філамент(пластик дуже любить напитувати вологу), далі складати в DryBox і вже друкувати з нього) Також треба забезпечити гарну вентиляцію приміщення, бо дихати цими випарами, на мою думку, досить небезпечно.
@neonnick7536 Жыл бұрын
Хоча і не маю 3д принтера, але подивився з цікавістю на одному подиху. Бажаю наснаги та розвитку каналу.
@MrPritorius Жыл бұрын
Воу! Якісний україномовний контент підвезли! Дякую тобі! З мене підписка та лайки!
@МаринаЗіпова11 ай бұрын
Дуже дякую вам за відео з детальною інструкцією та вашим досвідом українською 🙂 Обов'язково зроблю, як руки дойдуть )
@Rikishi_One Жыл бұрын
Вітаю колега ! Я звичайно ріжу різні товщини пластику на різну ширину ( приблизно ) : D 0.2 - 0.3mm --- 11mm ; D 0.35mm --- 9mm ; D 0.4mm --- 7mm ... діаметр фільєри я сверлив 1,8мм
@maximklimenko275111 ай бұрын
А є якийсь спосіб зв'язати стрічку з пляшки послідновно, щоб не міняти кожен раз пляшку?
@Rikishi_One11 ай бұрын
@@maximklimenko2751 нажаль НІ !!! ... можна лише лазером спробувати . Якщо їх спаяти - то після проходження скрізь сопло - швидко роз"єднається !
@ОлександрЛитвин-ю8ш11 ай бұрын
Ляяяя дядько ти як рятівний маяк на горизонті, велика подяка тобі за втілення такої штуки, в найближчому майбутньому купую ender 5, та вже задумався над переробкою ПЕТ пляшок, не знав як правильніше то зробити, ти просто кращий!!
@rio_diy11 ай бұрын
Дякую, але я просто зібрав уже готовий проект)
@ОлександрЛитвин-ю8ш11 ай бұрын
@@rio_diy але ти перший у кого я то побачив, ти перший поравсь під руку😅
@ОлександрЛитвин-ю8ш11 ай бұрын
@@rio_diy то у ти мій герой😅
@AYrm10 ай бұрын
Учти что хотент принтера должен "держать" 280 градусов. А это значит в нем не должно быть пластиковой трубки - она на 250 портится.
@АнтонБиба Жыл бұрын
Дякую за Україномовний контент. Лайк та підписка автоматично з мене) для того щоб філамент виходив не порожній в середині потрібно вірно розрахувати ширину стрічки, виходячи з її товщини та площі кола яка буде у готового філамента. Сушити треба точно, і при повному заповненні прутка бульбашок також стане меньше.
@АндрейМедведев-е3д Жыл бұрын
Ти друкував вже таким філаментом?
@zpua4014 Жыл бұрын
Дякую за відео та за перелік комплектуючих,потрібно сушити пластик,бо дуже тягне воду в себе,зараз добре на батареї просушувати,але як що навіть нічь пролежить просто на столі то вже починає трохи шипіти при печаті,я флоу ставив 110,а діаметер прутка поставив 1.45 і ісе файно!
@ukrainian333 Жыл бұрын
Якість контенту топ! Дякую за те що поділились! Чекаємо нових саморобок =)
@БогданШиян-р8м Жыл бұрын
Дай Боже здоров'я та мирного неба, гарна робота
@VingaSfftyy Жыл бұрын
Крутий контент.Знімайте більше відео про 3д друк.
@gorobizz Жыл бұрын
Підписався, класна подача, приємно та пізнавально слухати, поки виправляю на своєму девайсі Y воблінг, який невідомо звідки взявся, тепер калібраційні коти з квадратною щелепою боксера))
@wbertererekilumpororo633610 ай бұрын
Це краще що я колись бачив. Чел ти крутий. Дуже цікаво зроблено відео
@midu4153 Жыл бұрын
Сушити потрібно. Там не тільки вигляд буде кращий, кращою буде і міцність деталі. таким філаментом друкую давно.
@rio_diy Жыл бұрын
О, дякую за відгук!
@sergeymushtuk3289 Жыл бұрын
Дякую!!! Чудово і більше ніж зрозуміло. Автор , так тримати!!! Слава Україні!!!
@BohdanVR666 Жыл бұрын
цікаво, і про збірку і про програмування, і про варіанти реалізації без принтера
@JetAl77711 ай бұрын
Дякую за класну розробку і чудовий опис. Можливо буде ідея зняти відео про якісний друк і трошки розповісти про налаштування в слайсері які потрібні для цього. В мене постійно проблеми з якістю сферичних поверхонь і радіусів. Був би вдячний за таке відео.
@rio_diy11 ай бұрын
У мене зі сферичними теж не все добре, але ж такі поверхні взагалі складніше друкувати. А для пласких поверхонь раджу почитати про Ironing - верх вироба виходить такий гладенький, ніби це низ який був на PEI підкладці
@oleksandr44411 ай бұрын
@@rio_diy В мене чомусь при протяжці стрічки через екструдер на виході час від часу виникає дефект - філамент ніби викручений на зовні, потім знову правильно формується. Така ділянка філаменту значно більшого діаметру і принтер просто не може його подати у хотенд. У вас таке буває? Як боритесь?
@SergeyZist2 ай бұрын
Найкраще відео про petamentor, ще й україномовне, цікаво б повне відео збірки побачити, ніби не складно , але можуть бути дрібні нюанси..
@vedmedijatko11 ай бұрын
Класне в тебе захоплення. Добре, що є можливість та час. Бажаю успіхів! 👍
@bundzmykhailo3733 Жыл бұрын
Класно. Як приїде мій ендер перший, то наберусь досвіду і теж зроблю такий девайс. Це суттєво збільшило б мої можливості щодо друку ніштяків для ЗСУ.
@sunnyhelen2712 Жыл бұрын
Не певна, що для ЗСУ таке варто робити. Можливо будуть недостатньо міцні деталі
@bundzmykhailo3733 Жыл бұрын
Дивлячись що. Тим більше перевіряється на міцність після друку з великим запасом. Якщо не витримає - тоді все. Але це PET, він доволі міцний. @@sunnyhelen2712
@Dmytro_Hek11 ай бұрын
@@sunnyhelen2712вважаю, що є багато способів застосування такого пластику у невідповідальних деталях
@Олексій-к1ц9 ай бұрын
@@sunnyhelen2712 навпаки, якщо з прутком і налаштуванням все гаразд - то ПЕТ найміцніший із матеріалів, що я пробував ) невеликі деталі - до 5 см взагалі як литі, чудово підходить до заряжалок, курків, кліпс та ін..
@SpyFinch Жыл бұрын
чуваче, ти реально круто підходиш до теми!
@VolodymyrStasiv10 ай бұрын
Дуже дякую друже за такий детальний опис. Давно про це думав. Ти прям зробив мій день сьогодні. Зроблю також таку штуку 100%
@Jeka89510 ай бұрын
Не маю принтера, але відео цікаве й для мене🔥. Нехай квітне україномовний ютуб 🇺🇦
@AndriySorokhtey5 ай бұрын
Однозначно круто, як факт, що це все зроблено своїми руками і можна якось утилізувати пляшки але чи вартує купа витраченого часу і електроенергії того пластику сумнівної якості. За 500-600 грн можна знайти кілограмові мотки PLA пластику. В будь якому випадку дякую за інформативне відео.
@dakaraleksander433511 ай бұрын
Взагалі не шарю в 3д друку але дивився на одному диханні. Не спиняйся 😊
@lowcontrast-id3fr6 ай бұрын
Дякую за розширення мого кругообігу! Чудова подача!
@fabrikov11 ай бұрын
Нічого не знаю за 3д друк, але відео дуже цікаве! Дякую за роботу і за хоч і маленьку, але допомогу природі)
@MypJluka3 ай бұрын
Крутий різак! Зібрали на роботі з хлопцями. Не вистачає тільки автоматичного спайщика прутка, або щось по типу сунлушного, з контролем температури :)
@El_Diablo8987 ай бұрын
Вау, як же круто що я знайшов твій канал) Дякую за твою творчість, твій контент - безцінний)
@vyacheslavkurovskiy181711 ай бұрын
Доброго дня. Іване, особлива подяка за український контент!!! Ви мододець! Продовжуйте в цьому ж напрямку! Наснаги!!! Питання, не зовсім по конструктиву: підкажіть які налаштування в сайсері необхідно коригувати, щоб друкувало добрі мости (навісні перемички)? Буд вдячний за відповідь. Можливо ще хтось прокоментує, також буду вдячий!
@rio_diy11 ай бұрын
Ну для мостиків потрібно використовувати Support, воно в Cura окремим розділом винесено
@vyacheslavkurovskiy181711 ай бұрын
@@rio_diy тож де саме? бо переглядав усі розділи для налаштування друку і не знайшов. у мене увімкнене відображення усіх вкладок...але так нічого іне побачив
@YevhenZhuchenko Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво. Цікавіше було б перероблювати змарновані або не потрібні видруки.
@ruslankytin279010 ай бұрын
Лайк однозначно. Все по уму, просто и понятно. Плюс все ссылки на комплектующие.
@Eleyus2024 Жыл бұрын
Відео супер. Успіху і наснаги для нових пристосувань.
@neylovimuu1711 ай бұрын
Не додивився ще до кінця а вже підписався лайкнув і зайшов подякувати тобі. Ти крутий !
@Artem_power Жыл бұрын
Дуже класно пояснив. Це перше відео де мені зрозуміло все. Лайк, підписка однозначно.
@РомаРома-х7о Жыл бұрын
Круть, дякую за вашу роботу та відео!
@СергійСмірнов-з6щ11 ай бұрын
крута штука цеж тепер стане трохи чистіше довкілля але й друга сторона медалі є це випари але вцілому повторне викристання матеріалів (переробка) це круто я і сам подібним займаюся що павда в мене нема принтера то я займаюся виготовленням заготовок з кришесок з якіх вподальшому можна зробити різні деталі для чогось корисного (Шайби втулки накладки) і все ручними інтструментами.
@Alkatraz31 Жыл бұрын
Щоб не було бульбашок повітря при друці - потрібно сушити філамент. Сам перевірив на власному досвіді. В більшості випадків використовую бутилки від "Лужанської 7" Друк при 280 градусів, подача філаменту 120%
@Juraatrix Жыл бұрын
Дякую за Українську. Шукав нормальну інструкцію з поясненням. Дякую, допомогли
@someDIYstudio Жыл бұрын
Якісний контент якого не вистачає в україномовному просторі, дякую за вашу роботу 😌🔥 Є одне побажання, попрацюйте над озвучкою, місцями звучить ніби ви просто читаєте із сценарію місцями вилихаючи, спробуйте розповідати від себе, впевнений у вас це вийде і ви ще більше зможете надихати інших😉✊
@ivanshokha7395 Жыл бұрын
Цей контент заслуговує більше переглядів
@andriygaletski638 Жыл бұрын
Круто, сподобалось, аж сам захотів з тим експериментувати
@УБОЙНЫЙ-л8ъ Жыл бұрын
Круто цікаво і інформативно давай ще більше контнту
@borzenko3d Жыл бұрын
Дуже цікаво. Буду з нетерпінням чекати на новий контент )
@henya175 Жыл бұрын
Сушить обязательно и долго, часов 8-16 температура 60-80гр, разница будет колосальная.
@cardriverfreerider9783 Жыл бұрын
Дякую за супер контент! Цікаво і корисно
@mongor1328 ай бұрын
Було б добре зробити докладніше відео про самі підключення дротів, відстані, і різні дрібнички, так як мало інформації саме про такий вид петаменторів. Дякую за контент.
@ValNov11 ай бұрын
Молодець що зберігаешь довкілля від сміття. ¯\_(ツ)_/¯ Ще б винайшов би екструдер щоб і верх і низ пляшок переробляти на філамент.
@romanbychkoviak669110 ай бұрын
Дякую за гарне відео та детальне пояснення. Але особисто мені цікаво як гарно та точно розсверлити сопло щоб щого не запороти.
@rio_diy10 ай бұрын
Я використовував 1.5мм свердло потрохи, періодично перевіряючи отвір фабричним філаментом, щоб він проходив, але з зусиллям
@OleksandraNise10 ай бұрын
Дуже цікаво! Дякую за таке якісне відео, бажаю творчих успіхів!
@ДмитроКолібаба Жыл бұрын
Дякую. Супер контент
@TheTitanZS Жыл бұрын
Дякую за відео, давно вже хочу зробити такий станок. Але ні як руки не доходять.
@K.R.I.P.A.C Жыл бұрын
Дуже помічне відео українською ! Топ контент ! Дякую !
@igorKoltsun Жыл бұрын
Тримач терморегулятора неэстетичний показався, а дошку обклеїти торцовкой...буде краще 🤔😉 блок живлення підійде від LED стрічок...він тонкий, і сховається знизу ... Пляшку можна накачувати, проколовши голкою від шпрця кришку...витримує 10-12 там, після чого лопає бутилка 😂
@rio_diy Жыл бұрын
Дошку обклею, цікаво було швидше зібрати та перевірити. Блок живлення такий, бо він вже був у мене, але ви все правильно про перфоровані блоки написали. Тримач терморегулятора - справа смаку, мені навпаки саме так і подобається) З голкою не зрозуміло, чим повітря накачувати? Ну 12 атм. то трохи забагато))
@igorKoltsun Жыл бұрын
@@rio_diy то мені було цікаво скільки витримує пляшка 😁 накачував компресором від холодильника ...
@orangepi289310 ай бұрын
Тобто, це 60 пляшок на 1кг пластику... А скільки часу 1 пляшка перероблюється?
@edikkozhuchar81366 ай бұрын
Клас!! Давай відео зі збірки, україномовних таких не мало
@minigunlabs8 ай бұрын
Ох не хотів я в це втягуватись, але халява спонукає ризикнути!)
@MishaNMM Жыл бұрын
Вітаю! спробуй налити води та охолодити до льоду, добре вирівнює пляшку.
@ВиталийШейгец8 ай бұрын
Добра порада, але мабуть краще зимою таке робити.
@M0rreD Жыл бұрын
Дякую за відео. Чи можете викласти модифіковану модель для корпусу термоконтролера?
@ГеннадийГринченко-ъ9з11 ай бұрын
приеднуюсь., чи вїдповїв автор по модель корпусу?
@Stanisslayer Жыл бұрын
ОГО ХОЧУ ТАКУ ШТУКУ!
@Stanisslayer Жыл бұрын
Про збірку хочу відео теж! лайк і комент
@asumptio Жыл бұрын
Дякую за відео та вашу працю! Слава Україні!
@RicardoBHubner Жыл бұрын
parabéns pelo trabalho amigo!
@LoKolo144 Жыл бұрын
трохи зайобно оту пляшку підготовлювати, якби можна було просто їй дно відрізати і протягнути було б вообще супер
@VladyslavKnel Жыл бұрын
Пишу коментар до цього надзвичайного кіно)
@mihamaxtor59278 ай бұрын
Ваня вітаю. Гарна робота, головне працює.
@gruntovik Жыл бұрын
Норм. Якраз той час коли потрібно не дорого і багато друкувати.
@igorpaq9984 Жыл бұрын
Лайкнув, підписався. Я вже десь три роки як не купую філамент. Друкую, переважно, деталі технічного призначення. Можете розказати про надсилання повідомлень верстатом в Телеграм?
@dinaaswa277611 ай бұрын
Ставь клиппер и поднимай температуру или в слайсере подними может поможет. Сушить пэт обязательно. Ты должен был слышать характерные щелчки в области экструдера.
@PrototypUa2 ай бұрын
Блін, дуже класне відео. Спробую зробити і долучитися до друк армії України.
@rio_diy2 ай бұрын
для друкармії простіше купувати пластик, бо з цим багато роботи буде
@PrototypUa2 ай бұрын
@rio_diy ну там в основному волонтерство, а я і так впо, тож з грошима не дуже, а на саморобному пластику зможу допомогти хлопцям.
@AYrm10 ай бұрын
Кромка у подшипника должна быть немного скошена внутрь. Тоесть угол не строго 90. Еще советую вместо сопла брать болт. Просверлить 1.7 сверлом. С стороны входа ленты расточить конус, он будет греть ленту и сворачивать в в трубку. Болт длинный насколько получится просверлить. Этот конец торчит из нагревателя хотенда и за счет того, что он холоднее не дает ленте раскрыться на выходе.
@radio_hobby11 ай бұрын
Привіт, а що це таке під'їхало? Та це дуже крутий контент! Гарна така історія))) Біла ізоляційна стрічка допоможе зробити гарний вигляд торців дсп.
@zavarykinvisuals Жыл бұрын
гвинтики піти в магазин та купити можна завжди в metalvis, може вам пощастить і є поблизу ;)
@rio_diy Жыл бұрын
Знаю, скупався там кілька разів) В відео мав на увазі прості магазини с кріпленнями чи будівельні, якось біля дому кілька таких оббігав, а м3 ніде не було, тільки м4
@НиколайБогданец-э8ф Жыл бұрын
Підтримую канал.👍
@senmpai33311 ай бұрын
Так цікаво дивився, наче в мене є 3д принтер
@gggato3425 Жыл бұрын
Я жартував про пляшки, а ти взяв і зробив)
@vitahacrimea10 ай бұрын
Красавчик,круто вышло и видос годный!Перемоги всім Украінцям!🇺🇦👍✌️
@leonidkucheruk8969 Жыл бұрын
Дякую за український контент відео цікаве тільки хотілось щоб КУРУ теж украінскою промовляти з мене лайк і підписка
@zelenskiy798 ай бұрын
Дякую. Дуже сподобалось. Можливо, колись, спробую зробити. Але лінь та рукі зі сраці можуть завадити 😀 Принтер такой же, печатаю на нём уже месяца три, пока нечасто и немного, но интересно всё это.
@АндрейМедведев-е3д Жыл бұрын
Привіт! Якраз сам хотів робити відео по саморобному філаменту. Почну з хорошого. Машину для філаменту робив сам на ардуіно (навіть прошивка моя), вийшло все дуже добре. Стабільний пруток, після експерементів. навіть без вирівнювання бутилок(звісно якщо з початку форма була не зовсім "гнута") Пластик сам по собі міцний, в міру гнучкий, при ЯКІСНОМУ ДРУЦІ виходять деталі з гарними характеристиками але... тепер про погане Є одна, але дуже важко вирішувана проблема. Суть її полягає в декількох речах. Сама проблема в тому що філамент виходить слизький та сам по собі твердий. Внаслідок цього він часто застрягає та не подається до екструдера. Ролик просто ковзає по філаменту. При чому від руки йде легко, або якщо застяг, легенько підштовхнути. Пробував "пошарпати" поверхню філаменту, можливо на пару відсотків і стало краще, але це великий об'єм роботи, без відчутного результату. Більш сильний притиск ло ролика дещо покращює, але не вирішує питання. Те ж саме і зі швидкістю друку. Вже на 15мм/с і з великим притиском невеликі деталі можна друкувати. але це не друк. Вирішення поки знаходжу дуже кардинальні (поки припущення, але перевести на більш гаряче сопло, що також має купу своїх проблем, або встановлення додаткового двигуна подачі філаменту) які як ламають саму концепцію безкоштовного філаменту, так і не раціональні по грошам. Р.₴. З роликом приводу грався, міняв. Не допомогло. Температура 260. Принтер Ендер 3.
@rio_diy Жыл бұрын
В мене за весь час тільки два рази застрягав. Можливо на вашій машинці надто розсвердлене сопло і філамент виходить ширший ніж треба?
@rio_diy Жыл бұрын
Щодо швидкості, вчора друкував навіть на 50мм/с, все добре)
@АндрейМедведев-е3д Жыл бұрын
@@rio_diy Дякую за відповідь. Сопло було 1.7, зараз 1.8мм (1.75 не знайшов, але від руки подається достатньо легко, бачив людина робила 2мм і все наче ок)) ) 50 мм/с працює, але якщо весь час стояти над принтером і коли застрягає - підштовхувати. Трохи заморився вже боротися з цим. СоРЕТ ставлю та друкую взагалі без питань а тут в самому неочікуваному місці...
@rio_diy Жыл бұрын
Я брав 1.5мм сопло і потрохи розширював отвір 1.5мм свердлом, постійно перевіряючи шматком покупного філаменту. Думаю що 1.8 забагато, може тут собака зарита)
@АндрейМедведев-е3д Жыл бұрын
@@rio_diy ну ще заміню спробую але й той що 1,7 також проблема була...
@michalctakanych11 ай бұрын
Вполне возможно склеивать (сваривать )куски плоской ленты в одну длинную.Для этого нужен термоузел книжечка.
@DenisBrylinskyi11 ай бұрын
Зібрав я таку машинку, які проблеми наразі маю. - Стрічка після сопла розпускається, відповідно діаметр прутка стає більшим за розміром 1.7 - Якщо розпускати баклажку (багато пластику) десь ближче до середини пил який все ж потрапляє на пластик забиває сопло, стрічка впирається в бруд у соплі і пруток рветься - діаметр бабінр дуже малий, пруток після намотування приймає його форму і стає кучерявий як мівіна. Це ускладнює проходження прутка у екструдер - Інколи чомусь пруток перекручується при нагріванні, дивно стрічка йде однаково рівно а пруток перекручується Наразі з усіми цими проблемами не можу залишити станок самому перетравлювати пластик, і треба багато часу йому приділити, що дуже не ефективно..(
@4masterfu Жыл бұрын
I really like your work!
@elektromontagkiev Жыл бұрын
Кажуть, що краще завжди підсушувати філамент перед друком. Взагалі, в ідеалі, потрібно зробити якусь камеру для зберігання філаменту, де б були сприятливі умови для гарного зберігання філаменту.
@MishesBabiy8 ай бұрын
Розкажіть будь-ласка якщо можна як зашити і підключити wemos d1 mini щоб приходили на телеграм сповіщення про закінчення філаменту
@Potribnyymetal11 ай бұрын
Привіт друже! Дякую за відос! Буду пробувать робити такі цікаві речі🇺🇦👍😁😊
@ZeoZEO-i7o Жыл бұрын
Дякую! Дякую! Дякую!
@user-bc2dz9md5d Жыл бұрын
Дякую за україномовний контент. Не зупиняйся 🎉
@АлександрДригула-г2ю Жыл бұрын
все круто, алэ хотелось бы уменьшить размер, а то пол метра занимает. можно ли уменьшить расстояния между деталями, и второй вопрос обязательно выравнивать бутылку. собственно надо доработать на уменьшение размеров и уменьшение затрат на подготовку бутылей. А вообще очень нужен аппарат для переработки пластика после неудачной печати, а то мешки лежат в гараже с поддержками и т.д.
@rio_diy Жыл бұрын
Якщо критично, можна вкоротити базу на 10-15 см. Пляшку видувати обов'язково, бо інакше буде застрягати та обриватися. А для переробки відходів трошки інша техніка потрібна, там все дорожче буде(
@1peterq Жыл бұрын
Тогда нужно делать аппарат под загрузку гранулами, и тогда можно будет его и разломанными кусочками "кормить", и от бутылки ничего лишнего не будет выбрасываться (горлышко, дно). И даже нить будет не пустой внутри, а полноценным филаментом. Но есть большой нюанс - подавать гранулы нужно шнеком и выдавливать через сопло давлением (которое должен создавать этот шнек). И шнек этот нужен из металла, его из ABS не напечатаешь, т.е. конструкция заметно удорожается.
@1peterq Жыл бұрын
@__-User-__ Можно, конечно, и сверло - "если вас не интересует результат"(Жванецкий). Правильный шнек должен быть с переменным шагом и переменной глубиной канавки, как минимум - для нагнетания ХОРОШЕГО давления, а не пародии на него. Посмотрите внимательно как выглядят реальные шнеки ТПА.
@АндрейМедведев-е3д Жыл бұрын
Почитай мій коммент. Я нарізаю окремо, так можна не рівняти більш менш рівні бутилки, та контролювати процесс власноручно. Гнуті нарізати можна але тяжче, та потім ще вирішувати проблему, щоб не перекручувалася стрічка при протяжці. При бажанні, можна значно зменшити аппарат, але є також свої нюанси.
@benimkanalim0710 ай бұрын
The details you gave are very valuable, I wanted to evaluate the skewers in the house, I watched many videos, this was the best.PETG becomes a hollow tube, that is, a straw, while melting, is there a way to fill it? I saw that they colored the filament with a marker pen, how healthy it is?.
@rio_diy10 ай бұрын
It's always hollow inside, but It can vary depending on thickness of the bottle. I think it's not healthy to make this filament and print something from it at home, at least ventilation is important
@igorgaj9627 Жыл бұрын
Гарне відео! відходи в доходи.
@pravdoliub_na_10011 ай бұрын
Дякую! Просто і круто!
@КлеткаЗла Жыл бұрын
🙃идея огонь 🙃
@МиколаЧерновол-г4й2 ай бұрын
Гарний пристрій)
@oleksandrhoian7150 Жыл бұрын
Спробуйте зробити філамент з пивної кеглі. Буде дуже цікаво.
@Dmytro_Hek Жыл бұрын
15:30 а не можна зпаювати смужки перед нагрівачем, щоб в нагрівачі воно вирівняло по діаметру і йшло безперервно, чи на ходу це все не зручно?
@rio_diy Жыл бұрын
Думаю, що місце пайки в нагрівачі просто зламається чи розірветься