Ahoj, skvělý! Mám Zoner a mám ho rád, dobře běhá i na mém slabém pomalém stroji. Hugin je na panoramka výbornej, umí i víceřadé obrázky včetně HDR.
@radimbarta3598 Жыл бұрын
Zdravim Petre. Nikon ma svoje NX studio, kde jsou vsechny barvy picture control realne se soucasne vytvorenymi jpgy. Pokud otevru nef soubor v lightroomu, vypadaji barvy zcela jinak! Jak vy s tim nakladate ? 🫣
Жыл бұрын
Bré ranko, NX studio nepoužívám, stejně fotky v Lightroomu upravuji v RAW vždy od úplné nuly 🙏🏻
@mareksmidak97412 жыл бұрын
Dost šikovný program na úpravu fotek nabízí i samotný výrobce foťáku. Já používám Lr, ale v té modernější verzi, která funguje na všech zařízeních a má vlastní cloud, takže se v úpravě dá pokračovat odkudkoliv na čemkoli. Zoner je možná fajn alternativa, ale jako jablíčkář určitě víš, že nefunguje na Macu, což mohlo ve videu zaznít. Poměr výkon / cena u mě vede Affinity photo, jehož cena je velmi dobrá a nová verze 2 je ještě šikovnější.
@milosneuman8745 Жыл бұрын
Jenom drobné upozornění - Luminar je možná použitelný na MAC, ale na Windows je to naprosté utrpení. Na Windows totiž nepodporuje GPU akceleraci, takže export fotek, který z Camera RAW/Lightroomu trvá 3 minuty trvá u stejného počtu fotek v Luminaru asi hodinu.
@martinhlucny Жыл бұрын
Takze pokud to chapu dobre tak nepouzivate funkci korekci expozice ? Nebo teda presneji ji mate nastavenou tak aby vzdy byli fotky mirne prepalene ? Proc ? Daji se z toho pak lepe vytahovat informace pri uprave nez kdyby byli fotky spise podexponovane ? 😮 A zajima me jeste jedna vec, resite nastaveni expozicniho mereni ? Bodove, nebo celoplosne ? Dekuji ❤
Жыл бұрын
Dobré rano, +- korekci expozici používám, to je jasné :-) Fotky fotím do prava (na histogramu), ale nikdy ne do přepalu, ten už korigovat nelze. U některých nových čipů ale může být prý výhodnější dokonce podexponovat v důsledku jejich pružnosti, ale to je třeba si zjistit na konkrétní stroj 🙏🏻 expozici měřím obvykle přes matrix, bodově jen zcela výjimečně
@cebrkcebrk84672 жыл бұрын
Tohle video mne utvrdilo v názoru, jak moc jsem divný, protože v Petrově výběru různého software mne zaujala zmínka o tom nejvíce zbytečném. Tedy Helion Focus. Osobně na úpravu a správu fotek používám výhradně jen Bridge a Photoshop, ale právě se skládáním focus stackingu nejsem u Photoshopu moc spokojený. V mnoha případech funguje skvěle, ale pokud je na fotce nějaký objekt, kde se něco s něčím překrývá, nastávají zde chyby. Takové aury neostrosti kolem objektů. A nejsem zas takový šílenec, abych fotku složenou třeba ze 40 různě zaostřených fotek maskoval ručně. Třeba by to ten Helicon Focus zvládl lépe. Vyjma editorů zmíněných ve videu bych mohl doplnit ještě hodně zprofanované Affinity a Capture One, ale druhý jmenovaný asi už dost propaguje pan Bambousek :-). Docela slušný a zcela zdarma je i DPP, tedy Digital Photo Professional, což je RAWový editor od Canonu pro uživatele téže značky. Nikon mám tuším něco podobného. V každém případě bezva video, který poodkrývá roušku tajemství za workflow slavných fotografů :-)
2 жыл бұрын
No a právě proto Helicon Focus není zbytečný - Photoshop to dělá blbě. Známky, které jsme teď vydali, jsou komplet všechny spojované v něm :-)