Výborný rozhovor, obzvlášť takhle po letech. Co takhle pozvat si pana Stroukala znovu? 😇
@wikrix5 жыл бұрын
Včera jsem si pustil podcast před spaním a tak v půlce usnul. Ne, že by mě to nebavilo, ale únavou, takže teď jsem to skouknul i s obrazem na YT a musím teda přiznat, že jsem se do toho tak zažral, že jsem ani nechtěl, aby to skončilo. Perfektní rozhovor, výborná příprava a hlavně smysluplná debata na aktuální téma. Tleskám Petře 👏👏👍
@gracova5 жыл бұрын
Když vidím podobný rozhovor (není to moc často), stává se ze mne alespoň na čas optimista. Tedy společenský, nikoli ekonomický. Děkuji za vaši práci, přeji mnoho úspěchů a těším se na pokračování.
@Kubrt19725 жыл бұрын
Petře, mě by zajímalo, kam až mohou Vaše nápady na hosty gradovat. Neuvěřitelný.... Děkuji za rozšíření obzoru ze světa Bitcoinu a pohledu na budoucnost ekonomiky z jiného úhlu, než člověk dostává ze zpráv a televize.
@rosta_luna5 жыл бұрын
Na tenhle rozhovor jsem nedockave čekal. A ten okamžik přišel. Moc fajn rozhovor. Dominika Stroukala mam nakoukaneho na YT v mnoha videich a vždycky mluví pro mě velice rozumně a rad ho poslouchám. Moc dík za tohle video a Vaši praci.
@ValoPeter5 жыл бұрын
Wauuuu. Petr Mára výborný výber hosťa. Zahral si mi na strunu ako hovoríme na Slovensku. Paráda video s Dominikom.
@TadekFilipek5 жыл бұрын
Petře díky. Skvělý rozhovor.
5 жыл бұрын
Ahoj Petře, ještě mi běží reklama, ale už teď vím, že to bude super díl. Děkuju ti za něj.
@tomaskobylak5 жыл бұрын
Perfektní rozhovor :)
@janpolesny45045 жыл бұрын
Zatim nejlepší podcast Petra...super.
@camaradecomerciocheca-cabo16332 жыл бұрын
A byl můj Professor, nejlepší!!
@radeknovak42945 жыл бұрын
Naprosto skvělé
@tomspk6365 жыл бұрын
Perfektni👍
@MrAnakin11905 жыл бұрын
Díky za toto video :)
@waldojefrajer5 жыл бұрын
Super další podcast🎙
@Martin-tq6im5 жыл бұрын
Skvely dil Petre! Ty otazky na konec byly skvely :)
@goldbrick27513 жыл бұрын
Velmi dobra kvalita videa.
@jankolonicny19275 жыл бұрын
Super podcast! Velmi obskurní host
@michalf34305 жыл бұрын
skvely rozhovor
3 жыл бұрын
To se moc povedlo. Když jsem viděl, že to má víc, než hodinu, tak jsem si říkal: dám 10-15 min jen abych byl trochu v obraze. Dokoukal jsem to celé a na konci mi bylo líto, že už je konec :-) Fakt moc příjemný rozhovor, bavilo mi to hodně!
@hugoruzicka60355 жыл бұрын
Super na to jsem čekal
@martinafeil11165 жыл бұрын
Mílý a přínsný rozhovor
@janmach19475 жыл бұрын
Díky tomuto podcastu jsem pochopil, že ajťáci chápou BTC úplně jinak, trošku omezeneji, díky.
@martinsedlak69225 жыл бұрын
Zdravím Petře, svělej podcast. Co pozvat někoho ze společnosti Refork? Český sturtup vyrábějící jednorázové příbory atd. z obnovitelných zdrojů + vydávají tokeny místo akcii.
@aleszitka2 жыл бұрын
U umění je hodnota v unikátnosti díla. Dokud bude existovat možnost mít něco, co nikdo jiný nemá, obchod s uměním bude fungovat.
@tomrous4 жыл бұрын
Petr: Kdy bude další krize? Dominik: Nevím Lidé sledujcí v roce 2020: 😈
@janmasin83753 жыл бұрын
Taky mě to pobavilo + s aktuálními souvislostmi :-) To je na tom to krásný, jak je informace úplně jiná, v jiném čase. Jinak skvělý rozhovor s přesahem.
@dusanhaliena32463 жыл бұрын
No hodne ma prekvapil záver, že žiadna kríza nás nečaká pri zombie tlačení peňazí a skupovaním aktív CB... keďže všetky zlé rozhodnutia a stratové aktivity opäť výkupi CB .. tak s tým ťažko súhlasiť, to nemôže fungovať, to sa musí v nejakom momente zrútiť, pretože to ide proti zdravému rozumu, ktorý hovorí, že skutočná hodnota vzniká prácou a nie skupovaní papiermi, za ktorými nie sú skutočne úspory... čiže odložená spotreba. Takže sme opäť pri scenári hyperinflácie... a to rozhodne veľká kríza je.
@alanplus5 жыл бұрын
Rakouska ekonomicka skola 🙏🏻
@jurajturej40275 жыл бұрын
:-)kolko debilov,tolko ekonomických škôl...ale pravda je len jedna: súkromné banky =najvačší podvod na ludoch
@kreuzm15 жыл бұрын
Super video 👍🏻 taky zkusím Bitcoin 😀
@maxrowat74525 жыл бұрын
Takže za krátkodobý ekonomický pokrok (cca 60-ti letý) vyměníme budoucí dlouhodobou lidskou práci a čas. Otázka je, kde je ten deadline, pokud vezmeme v potaz všechny ekonomické zákonitosti. Na druhou stranu.. Pokud ekonomický vývoj lidstva byl bržděn z důvodu nízké likvidity peněz jakožto prostředku směny v naprosto netransparentním a neúčinném finančním systému, který byl nadstavbou státních ekonomik, pak by tento nový finanční systém (založený na emitaci nových peněz na dluh) ačkoli se to zdá sebevíc nesmyslně, mohl být východiskem. Otázkou je, jak by fungoval peněžní systém a státní měny, vázané na pevné hodnoty, (například zlato, nebo jiné komodity), za použití nejnovějších technologií a směnných systémů (Forex, burzy s cennými papíry, futures atd. ) To se ale nejspíše v nejbližší době nedozvíme.
@michaelvalka25703 жыл бұрын
...dobrý 👍🙂
@peeticek16245 жыл бұрын
Jedna z najvacsich btc osobnosti v na CR/SR scene! skvely podcast, aj ked tie mikrofony sem tam nestihaju.. zadunene shity :)
@2brovlogs2565 жыл бұрын
Přesně skvělý rozhovor, příjemné povídání ! Přehrál jsem na pozadí celé reklamy abych ti aspoň trochu vrátil snahu ;)
@randys89865 жыл бұрын
Obskurní video
@petrteojel5 жыл бұрын
😂😂😂😂
@user88..4 жыл бұрын
Je to tak ,ještě sem nezažil člověka kterej by používal víc slovo obskurní 🙈 až se nakazil i Mára a začal ho říkat taky 💩
@thebijouxfly4 жыл бұрын
@@user88.. taky jsem si toho všimla že to rekl i on 😂😂😂
@pavelhrdinka26174 жыл бұрын
@@user88.. kzbin.info%C3%A1l/videos Kicom z bitc. kanálu taky :D
@sydloch1785 жыл бұрын
Super rozhovor, problém vidím v nepochopení technologie decentralizovaných databází, kterým se nyní bohužel obecně říká blockchain, dávají velkou naději v možnostech ochrany privátních dat atd. Možná by se měl Dominik kouknou na některé současné projekty, které chtějí vylepšit a časem vylepší internet a jeho používání na mnohem úspornějším proof of stake systému zabezpečení. Je nutné umět koukat dopředu z hlediska IT technologií, nahrazení Hypertext Transfer Protocolu je nevyhnutelné. Díky možnostem decentralizovaných technologií (databází) a krypto technologií (prostě různé chainy) se bude internet významně měnit a to, že řada lidí není schopna tuto změnu pochopit je stejně tak samozřejmé, jako když nebyli schopní chápat internet ve svých začátcích, nebo i mnoho jiného. Ano ještě není vše plně funkční, jsme přeci na začátku, ale byl bych opatrný s tvrzením, že alty jsou nesmysl. BTC jako udržitel hodnoty je jedinečný, stejně tak některé technologické alty svou technologií přináší něco nového a budou tady mnohem déle než si myslíte ;-)
@mareksykora51975 жыл бұрын
Co bylo na původním internetu k nepochopení? Už dávno před internetem tu byl systém vytáčecích modemů, kdy počítače komunikovaly přes normální, pevnou, telefonní síť, kdy se data přenášených souborů modulovala do audio signálu, nebo přes síť radioamatérů vysílajících na občanských pásmech. Byla to síť BBS. Už tam bylo něco jako jako index soubor, který obsahoval senznam souborů, které jsou na serveru ke stažení. Po lepším propojení počítačů než jen vytáčením přes telefon nebo radiamatérskými modemy pak přišla další normalizace toho dialogu client-server, což je FTP, HTTP a další. A jestli v tom dialogu nebude žádná krypto technologie proti odposlechu někým třetím nebo naopak kdovíjak komplikovaná je už celkem jedno. Účel bude stále stejný. Asi těžko tedy bude někdo http nějak "rušit". Ono to ani nejde. Právě proto, že je internet decentralizovaná záležitost.
@sydloch1785 жыл бұрын
@@mareksykora5197 Nechci nic rušit ;-) ano pravda fyzická vrstva je decentralizovaná, ale HTTP je vrstva aplikační asi proto máme i HTTPS ;-) Technologie založené na decentralizaci vyšších vrstev umožní mimo jiné bezpečí veškerých osobních dat na internetu.
@lukocz75 жыл бұрын
Souhlasím s Dominikem...přečti si tohle: kairly.com/janmikula/blockchain-manie-ktera-bez-bitcoinu-nedava-smysl--613e2cf38?fbclid=IwAR26AfeDLHuAseWfesyZruQGaMLEiiM2Neaaf3dmS6kYBi2sUcptrW5sXWw
@mareksykora51975 жыл бұрын
@@lukocz7 Jenže je tu ta šílená energetická náročnost výpočtu blockchain. Takže podvod je sice "drahý", ale všechny legální operace taky. To aby všechny elektrárny světa pak běžely jen kvůli "superbezpečným" bankovním převodům a jiným transakcín, ne?
@sydloch1785 жыл бұрын
@@lukocz7 U toho článku vidím jeden podstatný problém, vychází z modelu Proof of Work na kterém je Bitcoin postaven, ale u něj dává smyl, i když je energeticky náročný, to je ale ona daň za decentralizaci (klidně by to jelo i na PoS). Já ale mluvím o PoS (Proof of Stake) nebo PoC (Proof of Credit) mimochodem i Ethereum přechází na POS, tam by mohla být budoucnost decentralizovaných databází. A odstavec v článku s popisem registru nemovitostí :-), když to chceme vidět složitě, vidíme to tak. S prodejem majetku v registru se automaticky zapíše změna při prodeji do nezměnitelné decentralizované databáze= žádná administrativa. Jen musíte mít KYC v další dec. databázi, a k němu privátní klíč k úkonu prodeje. Hele uvidíme sám jsem zvědav kam se budou věci hýbat.
@mrcrow_GG5 жыл бұрын
Paráda, jako vždy. Jen možná bych buď dal ty mikrofony dál a nebo přidal pop filtry , někdy mi to fakt rvalo uši :)
@Roman-yc2qv5 жыл бұрын
Dominik je 1
@jannalepa23465 жыл бұрын
Dobrý den. Vaše videa jsou skvělá a dívám se skoro na každé, které výjde. Ale mám jednu výtku k vašim rozhovorům (podcasty). Je jasné, že se to člověk dozví v průběhu, ale bylo by fajn a myslím, že i více poutavé, kdybyste v jedné až dvou větách hosta představil. Ne každý ví jen podle jména, o koho se jedná. S pozdravem Honza
@jakubsindelar70435 жыл бұрын
Ahoj, už v řadě videí je zmiňované neukládat seed do počítače. Jaký je váš názor na ukládání do password manažeru? Stejně neukládat?
@dominikstroukal78665 жыл бұрын
Trezor je rovnou i password manager, neni duvod delat kompromisy. Uz samotny tukani seedu na klavesnici (nebo ctrl+c) muze chytit nejakej keylogger. Idealni (i kdyz chapu, taky jsem delal kompromisy) je rovnou zacit od nejlepsiho a zbytecne neriskovat.
@mat0ny5 жыл бұрын
Vintage mikrofony vypadají dobře, ale zvukově dost kazí tyhle výborné podcasty. Kdybys pořídil Shure SM7B, byla by to naprostá bomba.. to by se poslouchalo jinak :-)
5 жыл бұрын
Máro, můj první podcast, co jsem viděl s tebou a ne nadarmo s Dominikem. Dominika sleduji už delší dobu a z mého pohledu je to alfasamec BTC - resp. kryptoměn, alespoň v ČR. Bylo cítit, že jste si neskutečně v pokecu sedli, nevím jestli to bylo tématem anebo "majnsetovym" (:-D) nastavením. Jinak videjko bylo více, než obskurní :) a uplynulo jako voda..
@vitezslav-jaros5 жыл бұрын
Delší dobu mi vrtá hlavou myšlenka... nakonci, když zaklepete na stůl a podíváte se doleva (z vašeho pohledu)... je to po vypnutí kamery jako u doktora? Ozve se "Další" ? :D
@j.k.29755 жыл бұрын
Knihu Ekonomické bubliny silně doporučuji! Řadě lidem otevře oči! V čem se ovšem s panem Stroukalem neshodnu, je jeho, nechci říkat přímo falešný, ale určitě naivní optimismus.
@tomasboldizar39105 жыл бұрын
Vyborny rozhovor. Inak k tomu MultiBit, to boli casy, ked este neexistoval BIP32 (hierarchicaly deterministic wallet) a trebalo robit novy backup wallet.dat po kazdej stovke vygenerovanych adries :D
@tomasboldizar39105 жыл бұрын
Shamir Secret Sharing (SSS), nie Shamir Backup.
@Matthew-nf2hm5 жыл бұрын
Zdravím Petře přemýšlím nad novým telefonem, buď iPhone 8 a nebo Googlem Pixel 3a. Co je lepší volba?
@ZexesLoL5 жыл бұрын
Rád bych viděl v podcastu např. Tomáše Sedláčka :)
@milanmedek35555 жыл бұрын
Tak si ho pozvi.
@honzabelohlavek9215 жыл бұрын
Peaky Blinders! S5! chvalim! :)
@tandrysek5 жыл бұрын
10:04 "Na datech, když se na to podíváš, tak od tý doby se to po druhý světový válce postupně v krocích odpoutávat od zlata ty peníze, tak to jsou nejlepší časy který jsme na světě zažili. takže ... " Takže jde o způsob pro udržení lidí v pohybu díky jejich chamtivosti po nově nafouklých kojnech.
@maxrowat74525 жыл бұрын
Takže za krátkodobý ekonomický pokrok (cca 60-ti letý) vyměníme budoucí dlouhodobou lidskou práci a čas. Otázka je, kde je ten deadline, pokud vezmeme v potaz všechny ekonomické zákonitosti. Na druhou stranu.. Pokud ekonomický vývoj lidstva byl bržděn z důvodu nízké likvidity peněz jakožto prostředku směny v naprosto netransparentním a neúčinném finančním systému, který byl nadstavbou státních ekonomik, pak by tento nový finanční systém (založený na emitaci nových peněz na dluh) ačkoli se to zdá sebevíc nesmyslně, mohl být východiskem. Otázkou je, jak by fungoval peněžní systém a státní měny, vázané na pevné hodnoty, (například zlato, nebo jiné komodity), za použití nejnovějších technologií a směnných systémů (Forex, burzy s cennými papíry, futures atd. ) To se ale nejspíše v nejbližší době nedozvíme.
@NuukMi5 жыл бұрын
Prosím pozvi :)
@ludvikhusek5 жыл бұрын
Ne, vintage shure není dobrý řešení zvuku. vypadá to hustě, ale lepšího zvuku docílíš jinejma a levnějšíma mikrofonama. Dynamický nejsou nejlepší volba.
@nUrnxvmhTEuU5 жыл бұрын
37:32 O čem to tady mluví? Nerozumím Petrovi název toho backupu… 😕
@nUrnxvmhTEuU5 жыл бұрын
Jooo, Shamir's Secret Sharing Scheme, už jsem to našel!
@Ucetzmazany3 жыл бұрын
8.11.2021 :)
@danzblaz2 жыл бұрын
25.12.2022 :(
@petr_kolecko5 жыл бұрын
Dominik Stroukal bude také hostem nadcházejícího Vyšehradského fóra. Vstupenky je možné zakoupit u mě. www.vysehradskeforum.cz/
@jiriurban815 жыл бұрын
A vlastně další věc, TV mám na stěně jen na okrasu, stejně sedím u ntb
@jakubstudecky76925 жыл бұрын
Obskurní 😂 Napočítá někdo kolikrát to použil? Raději mám Márovi "dává mi to smysl" 🤟
@jandobes28192 жыл бұрын
Mě to připadalo celkem obskurní, to počítat
@whistik96085 жыл бұрын
3:06 LULW
@mareksykora51975 жыл бұрын
Mimochodem, proč se bavíte o bitcoinu a ne třeba ceně kávy na komoditním trhu? Lítá to nahoru a dolů úplně stejně a úplně stejně dokážete prd předpovědět, kde to bude za rok.
@tomtom78863 жыл бұрын
Obskurně kulervoucí video. Ale dává to smysl.
@wimmerzdenek5 жыл бұрын
Bitcoin - Jednou se ve vesnici objevil obchodník a řekl obyvatelům, že od nich koupí opice - 10 dolarů za kus. Vesničané viděli, kolik opic žije v džungli a tak opustili své statky a začali chytat opice. Obchodník koupil tisíce opic za 10 dolarů, ale počet opic začal klesat a chytání se stalo obtížnější. Poté obchodník zvýšil odměnu za chycení každé opice na 20 dolarů. A lidé znovu začali chytat opice. Brzy začalo ve vesnici ubývat jídlo a vesničané se začali pomalu vracet na své statky. Obchodník zvýšil cenu na 50 dolarů. Musel však jet do města za svým hlavním podnikáním a místo toho tam zanechal asistenta. Asistent shromáždil všechny vesničany a nabídl jim dohodu: Podívejte se na všechny tyto klece s tisíci opicemi, které jste už chytili. Jsem připraven vám je dát za pouhých 35 dolarů a až se obchodník vrátí, budete je prodávat 50 dolarů za kus! Obyvatelé vesnice se zamysleli, počítali, shromáždili všechny své úspory, vzali si půjčky, udělali si dluhy a koupili všechny opice za 700 miliard dolarů. Poté již nikdy neviděli obchodníka ani asistenta, ale stále měli velké dluhy a úplně zbytečné opice. To je vše, co potřebujete vědět o Bitcoinech. Tento názor jsem četl q bohužel se více přikláním k němu.. Nějaké kryptoměny jsem měl a časem prodal a dále už se tím nechci raději zabývat 😉
@jurajturej40275 жыл бұрын
nádhera...ale týmto blbcom ako je Stroukal a jeho poslucháči sa to nedá vysvetlit lebo majú zdegenerované mozgy nejakou ekonomickou školou..super!!!
@starostadavid5 жыл бұрын
Urobte hosťom miesto. Sedieť 50cm od seba nie je vôbec príjemné:))
@mareksykora51975 жыл бұрын
Ty mikrofony jsou fakt strašný. To už jste mohli jít ještě víc retro a dát tem ten na těch čtyřech pružinkách.
@HitMaker7125 жыл бұрын
Cim viac rozhovorov s Dominikom Stroukalom vidim, tym mam o jeho znalostiach nizsiu mienku. Ale inak je to sympaticky mlady pan a dobre sa pocuva. Napriek tomu, ze na nom citit silnu indoktrinaciu vzdelavacim systemom, este stale je vacsina veci, ktore hovori, v sulade s realitou.
@zdenekhora87865 жыл бұрын
DOUFÁM, ŽE MI ŠÉF NEDÁ PŘÍŠTÍ VÝPLATU V BITCOINECH.
@jiriurban815 жыл бұрын
Worldcoin, celý svět s jednou měnou a stejným kurzem.. Vím, je těžké složit tohle vše, ale čip v zápěstí je pro mne nejpřirozenější svět dneška. Ekonomiky různých zemí se musí zároveň srovnat. Jenže ekonomové to znemožňují. Jeden svět. Jsme tu jen jednou a naše děti musí mít existenční jistoty. Každý si tu dělá svoji měnu, euro je úplně o ničem. Asi si udělám své virtuální Prachy 😂
@jurajturej40275 жыл бұрын
tváriš sa mudro ale tliachaš také sprostosti ako Stroukal...možte si ruky podat...
@PetrPohl985 жыл бұрын
Dominik vypadá trochu jako Pastrňák 😁
@milanmedek35555 жыл бұрын
A ty vypadas jako Cobain.
@marty53745 жыл бұрын
Pan Obskurní
@KamilKukura5 жыл бұрын
Některé pasáže pobavili. Bude sranda se na to podívat za několik let.
@mada71815 жыл бұрын
Frajeri
@alanbellingham47094 жыл бұрын
punkovní systém
@goldway98635 жыл бұрын
k passphrase a seedu: ste sa tam dost zamotali.. v praxi mozes mat 4x trezor s rovnakym seedom kde mas svoje coiny ale na kazdom z nich moze byt odlisne heslo passphrase... tudiz k obnove strateneho trezoru ti je passphrase nepodstatna... obnovi sa vzdy bez tohto hesla a to si vytvaras nanovo..
@dominikstroukal78665 жыл бұрын
Díky za komentář, ale nemáte pravdu. To co rikate plati pro PIN, ale v zadnem pripade pro passphrase. PIN chrani fyzicky Trezor, passhprase chrani seed. Bez passhphrase je seed k nicemu. Kdyby to nekoho zajimalo vic, tak nejlip primo u vyrobce: blog.trezor.io/seed-pin-passphrase-e15d14a0b546
@oliverjarosi5 жыл бұрын
wiki.trezor.io/Passphrase (v clanku nalinkovane dalsie materialy na citanie). Dominik ma pravdu ;) "PIN chrani fyzicky Trezor, passphrase chrani seed" to je vystizne a 100% pravdive tvrdenie.
@michalnerud55025 жыл бұрын
Kámo niekedy maš dobre videa a môj otec je cech ale ja ti absolutne nerozumiem niekedy artikuluj diky. Pekny deň.
@mareknovotny58813 ай бұрын
To je neuvěřitelný dement...
@dominikcapkovic20175 жыл бұрын
Prispevek o CB, ze skupuji firmy, atd je dosti zvracena vec vzhledem k tomu, ze spousta lidi a firem je zadluzenych... 👎