Witam mam zamiar założyć swoją pasiekę i oglądałem dzisiaj wszystkie Twoje filmy i bardzo fajnie w nich tłumaczysz i sobie radzisz. dowiedziałem się bardzo dużo dzięki. Pozdrawiam.
@owady19 жыл бұрын
Witam.Ramki w miodarce ustawia się beleczką górną w kierunku przeciwnym do obrotu wirnika , ze względu na kąt pochylenia komórki plastra.
@Blankanik11 жыл бұрын
16min 30sek. Ogladam ten film 13tego grudnia, są wspomnienia wojny Jaruzelskiego, a Magda tak intensywnie dymi tym pokurzaczem, że przypomina ZOMOwca rozpylającego gaz łzawiący.. To już 32 lata, dla nich to historia.
@lukaoisunicorn38374 жыл бұрын
Pszczółki produkują sobie Miodek, deponując go w ramkach. To taki rodzaj pszczelego banku i zamrażania sobie zasobów na trudne dni. Miód jest w stanie przetrzymać kilka lat bez utraty jakości. Pszczoły potrzebują go do życia gdyż jest to pełnowartościowy, odpowiedni dla ich organizmów pokarm. Dzięki temu mają siłę i zdrowie do ciężkiej pracy jaką jest zapylanie roślin, czyli utrzymywanie całego życia na planecie Ziemi. Od kiedy paramy się pszczelarstwem zasada była taka, że ubierało się z Ula niewielką tylko ilość miodu, natomiast zdecydowaną większość zostawiano w ramach zachowania Pszczelich Rezerw Federalnych na Zimę i kolejny sezon, w razie gdyby w przyszłym roku powracały i przeciągały się przymrozki niszcząc kwiaty, lub zaistniały inne niekorzystne warunki pogodowe.. Jeśli natomiast kolejny rok był udany, wtedy ludzie korzystali z zeszłorocznych zasobów - gdyż Pszczoły budowały już kolejne zapasy Miodu na następne, potencjalnie trudne czasy. Tymczasem w latach 60 i 70-tych ubiegłego wieku; gdy cena cukru osiągnęła odpowiednio niski poziom; wpadliśmy na makabryczny pomysł obrabowania Pszczół z całego miodu naraz, przy okazji ograniczyliśmy rozmiary otworów wejściowych do Uli i zmusiliśmy owady do strząsania z siebie pyłku, który jest także im niezbędny do prawidłowego funkcjonowania , rabujemy wosk, mleczko oraz propolis nie pomijając jadu a zapychamy im Ule wspomnianym już nie tylko bezwartościowym ale także powodującym szereg chorób i dysfunkcji cukrem. Cukier jak wiemy zakwasza organizm i sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych i tak generacja po generacji Pszczoły nam słabną, chorują i umierają okradzione ze wszystkich cennych produktów a zawalone cukrem. Planeta do tego wszystkiego jest intensywnie opryskiwana środkami "ochrony" roślin, i pełna promieniowania elektromagnetycznego ( na co już pszczelarze wpływu nie mają) w i słabe, żyjące o cukrze nie wytrzymują takich ilości trucizn wokół siebie... W imieniu Pszczół i całej Planety nawołuję do pszczelarzy o zwrócenie uwagi na ten wielki problem i możliwie szybki powrót do pierwotnych technik tego starego rzemiosła, bo w waszych rękach zdrowie i życie Pszczół a także przyszłość całej naszej Planety..
@fladroskipfladrowski209110 жыл бұрын
Witaj Piotrze mój imienniku twoje filmy bardzo mi się podobają czekam na nowe filmy pozdrawiam Piotr F.
@mushroom00064 жыл бұрын
4:17 Nie no po prostu przepiękny ten plaster
@artur28859 жыл бұрын
Mateusz chyba też będzie zakładać pasiekę.
@Tomachawt11 жыл бұрын
Piotrze po co wy tak dymicie??? to jest zupełnie nie potrzebne, kiedyś Ci tak matkę okłębia. PS pszczoły nie śpią, a prace takie jak miodobranie robi się popołudniu kiedy pszczoły są w polu.
@KONRAD0310200011 жыл бұрын
Za dużo tego dymu!!!
@kokosz3310 жыл бұрын
Piotr moja ocynkowana miodarka bedzie u mnie za dwa dni. Czy Ty jakoś konserwujesz swoją? Jakis lakier spożywczy albo wosk od srodka by miodek nie mial kontaktu z metalem?
@kacper874710 жыл бұрын
Kiedy następne filmy??!! Czekam !!!
@czerwonykarzel919311 жыл бұрын
Te pierwsze plastry wyglądają jakby wcale nie były zasklepione. Czy nie wpływa to w jakiś sposób na jakość miodu
@PiotriPszczoly11 жыл бұрын
Miód może być dojrzały i nie zasklepiony .. można to sprawdzić mocno uderzając ramkę .. jeżeli jest niedojrzały będą kropelki wylatywać z plastra .. głownie chodzi o zawartość wody w miodzie.. gdy jest jej za dużo może fermentować .. dlatego po odwirowaniu miodu odstawiam go na parę dni żeby odparował ... W tym momencie (13/12/2013) większość mojego miodu juz skrystalizowało się ładnie i żaden słoik nie sfermentował ..
@katarzynarokoszak35593 жыл бұрын
Nie zauważyłam żebyś taka próbę zrobił ,mam wrażenie ze nie liczy się dla was dobro rodziny pszczelej tylko aby zebrać miód
@gmbuilder20615 ай бұрын
Musisz zobaczyć wszystkie odcinki to zauważysz @@katarzynarokoszak3559
@gmbuilder20615 ай бұрын
😊
@modyd44535 жыл бұрын
Za dużo dymu . Jestem początkujący mam 13 lat i 3 ule ale ja daje na wszystkie ule tyle dymu co wy na jeden
@jackwar1111 жыл бұрын
Widać jak Mateusz bierze nadstawkę z 4 ula to zwisają kiście pszczół pod spodem . Czy dużo pszczół się zgniotło jak stawiał ? Może powinieneś mieć jakąś skrzynkę na której byś stawiał nadstawki lub strząsać je wpierw do ula ?
@PiotriPszczoly11 жыл бұрын
Tak tez to zobaczyłem jak montowałem film stałem wtedy do niego tyłem i nie zauważyłem ich .. trochę mnie zmroziło jak to oglądałem potem na taśmie hehe .. trudno stało się i naukę na przyszłość trzeba wyciągnąć
@jackwar1111 жыл бұрын
Zdarza się początkującym , a matka nie przeszła podczas miodobrania , zabezpieczyłeś kratą ?
@PiotriPszczoly11 жыл бұрын
Matka powinna być za krata odgrodowa a ramki wyciągałem tylko z miodni ; )
@darekrs908310 жыл бұрын
***** Piotrek skończyłeś pszczelarzenie bo ostatnio nie widać twoich filmów
@user-yp5tg8iw5b10 жыл бұрын
Jestem poczatkujacy ale tyle dymu to przez caly sezon nie wpakuje co oni w jedna rodzine. Na tym filmie slychac tylko podkurzacz...
@strachu23509 жыл бұрын
P1 I po co oni dymią do wlotków ? :D
@wojtekzgajewski709710 жыл бұрын
Ile kg miodu można średnio wyciągnąć z ula w sezonie?
@piotrb.209310 жыл бұрын
Również uważam, że takie nadmierne dymienie jest zbyteczne. Wogóle to jest zbyteczne, a Mateusz kopci jak opentany :). Miód jest bardzo chłonny na zapachy itd itp... ect :) Ale ja sie nie znam.. :P Pozdrawiam. Super BLOG.
@katarzynarokoszak35593 жыл бұрын
Czy ten miód jest dojrzały ??
@СергейОгородник-т7ф5 жыл бұрын
Dobry wieczór, chcę zamówić od Ciebie reklamy na Twoim kanale na KZbin.
@marekkulczyna182311 жыл бұрын
Cześć, po pierwsze primo miodobranie przy ładnej pogodzie można robić zupełnie bez dymu, a na pewno nie przy takiej ilości. po drugie primo zdejmij te gumowce bo wyglądasz jakbyś szedł na grzyby a nie do pszczół, Powodzenia Marek
@mycha16910 жыл бұрын
czy nie łatwiej było by przy podbieraniu miodu wstawić puste ramki? denerwujesz pszczoły raz i mniej ukąszeń ..
@beatakiebasa55096 жыл бұрын
Mam pytanie czy z gniazda też się zabiera miód
@PiotriPszczoly6 жыл бұрын
Ja zostawiam, możesz przenieść plastry z gniazda do miodni poczekać aż czerw się wygryzie i pszczoły zapełnią resztę plastra miodem, ale jest przy tym szansa że w plastrach masz zasklepiony syrop cukrowy z podkarmiania a nie miód.
@pasiekapatoka92803 жыл бұрын
a Magda jest piękna :) p/s/ za duzo dymu, zdecydowanie !!
@MrLacoH10 жыл бұрын
Lokomotiva
@kacper874710 жыл бұрын
Kiedy filmy ???. Następny sezon już a ty jeszcze tamtego nie skończyłeś czekamy !!!
@Blankanik11 жыл бұрын
To jest dwoje gości, każdy ma kapelusz z siatką i strój, Magda kosmiczny z butami. To razem trzy komplety stroju ochronnego. Czy wszystkie są Piotra? Czy goście przychodzą ze swoimi? Ile taki strój kosztuje w Polsce?
@PiotriPszczoly11 жыл бұрын
Magda nosi mój stary strój który kupiłem rozmiar za mały bo nie było innego jak zaczynałem pomagać dziadkowi .. skurczył się jeszcze dodatkowo w praniu wiec juz jest na mnie za mały :D 120zl chyba kosztował .. Mateusz stara kurtka (dziurawa) po dziadku ja nosze kilkuletnia tez odziedziczoną .. kapeluszy na pasiece mam chyba z 5 w sumie stare i nowsze.. spodnie takie nosze na co dzień a buty to po prostu gumiaki .. od kiedy mnie pszczoła użądliła w ścięgno Achillesa, i nie mogłem chodzić za bardzo, takie nosze .. bo adidasem łatwo ja tam przygnieść jak się miedzy but a nogę wczołga :D
@kebub18 жыл бұрын
Mam pytanie, ale o szerszenie. Skoro szerszenie to takie nie przydajace sie robale w dodatku zagrazajace pszczolom dlaczego sie ich nie wyszukuje i nie zabija tylko dopiero kiedy zagrazaja bo ich gniazdo jest blisko ludzi czy pasiek
@pasiekapatoka92803 жыл бұрын
@@kebub1 szerszenie wbrew pozora sa przydatne!
@kebub13 жыл бұрын
@@pasiekapatoka9280 no zabijaja robale wiem;d
@mateuszmateo251111 жыл бұрын
Czesc, szczerze powiedziawszy lubiałem bardziej oglądać twoje filmy jak nie zapraszaleś tam nikogo. Teraz jak widzę, ze kolego robi cos źle to aż mnie cos strzela :) PS. Cos mi sie wydaje, ze troche za duzo podkurzał Mateusz. denerwujące !
@Blankanik11 жыл бұрын
6min. 12sek. Omiatam je (ramki) z pszczół.
@kavperciechackixd9466 жыл бұрын
Siema
@dawidzoadkowski2209 жыл бұрын
wszyscy ubrani jak do eboli . hehehe :)
@lukaoisunicorn38374 жыл бұрын
Pszczółki produkują sobie Miodek, deponując go w ramkach. To taki rodzaj pszczelego banku i zamrażania sobie zasobów na trudne dni. Miód jest w stanie przetrzymać kilka lat bez utraty jakości. Pszczoły potrzebują go do życia gdyż jest to pełnowartościowy, odpowiedni dla ich organizmów pokarm. Dzięki temu mają siłę i zdrowie do ciężkiej pracy jaką jest zapylanie roślin, czyli utrzymywanie całego życia na planecie Ziemi. Od kiedy paramy się pszczelarstwem zasada była taka, że ubierało się z Ula niewielką tylko ilość miodu, natomiast zdecydowaną większość zostawiano w ramach zachowania Pszczelich Rezerw Federalnych na Zimę i kolejny sezon, w razie gdyby w przyszłym roku powracały i przeciągały się przymrozki niszcząc kwiaty, lub zaistniały inne niekorzystne warunki pogodowe.. Jeśli natomiast kolejny rok był udany, wtedy ludzie korzystali z zeszłorocznych zasobów - gdyż Pszczoły budowały już kolejne zapasy Miodu na następne, potencjalnie trudne czasy. Tymczasem w latach 60 i 70-tych ubiegłego wieku; gdy cena cukru osiągnęła odpowiednio niski poziom; wpadliśmy na makabryczny pomysł obrabowania Pszczół z całego miodu naraz, przy okazji ograniczyliśmy rozmiary otworów wejściowych do Uli i zmusiliśmy owady do strząsania z siebie pyłku, który jest także im niezbędny do prawidłowego funkcjonowania , rabujemy wosk, mleczko oraz propolis nie pomijając jadu a zapychamy im Ule wspomnianym już nie tylko bezwartościowym ale także powodującym szereg chorób i dysfunkcji cukrem. Cukier jak wiemy zakwasza organizm i sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych i tak generacja po generacji Pszczoły nam słabną, chorują i umierają okradzione ze wszystkich cennych produktów a zawalone cukrem. Planeta do tego wszystkiego jest intensywnie opryskiwana środkami "ochrony" roślin, i pełna promieniowania elektromagnetycznego ( na co już pszczelarze wpływu nie mają) w i słabe, żyjące o cukrze nie wytrzymują takich ilości trucizn wokół siebie... W imieniu Pszczół i całej Planety nawołuję do pszczelarzy o zwrócenie uwagi na ten wielki problem i możliwie szybki powrót do pierwotnych technik tego starego rzemiosła, bo w waszych rękach zdrowie i życie Pszczół a także przyszłość całej naszej Planety..
@wojtekzgajewski709710 жыл бұрын
Ile kg miodu można średnio wyciągnąć z ula w sezonie?