Ten kanał ma zbyt dużą wartość merytoryczną, żeby pozwolić mu upaść. Wspierajmy! Każdy na miarę swoich możliwości.
@Kamil-lj3mn8 ай бұрын
Ja zacząłem oglądać wszystkie odcinki od nowa i nie pomijam reklam
@antonimawel63557 ай бұрын
Cieszę się, że mogę się dorzucić. Jako stary chłop cieszę się, że ktoś pozwala mi spełnić dziecięce marzenia i wejść w świat elektroniki.😊
@pawemockun64028 ай бұрын
Kiedyś w upadłej małej mieścinie pewien pan zapoznał się z pewnym chłopcem tylko dlatego że miał działkę obok. Dawał chłopcowi różne rzeczy i mówił "Masz, zobacz jak to jest zbudowane". Dziś już niestety nie żyje, ale dzięki niemu poszedłem do liceum elektronicznego a po ponad 20 latach moja 5-letnia córka co chwilę zagląda do mojego obecnie już dość zaawansowanego warsztatu pytając "Tatuś, mogę ci w czymś pomóc?" I pomaga... Szacunek panie Piotrze za to nagranie bo nie wstyd jest przyznać że pieniędzy czy czasu nie ma. Sukcesem jest powiedzieć o tym wprost! Szanuję, i z przyjemnością dołączam do patronów :) :) :)
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Bardzo dziękuję!
@michal_i8 ай бұрын
Od 20 lat jestem prenumeratorem EdW i muszę powiedzieć że mam prenumeratę to grudnia i rezygnuje po 20 latach. Gdy Pan odszedł to już nie to samo. Od razu będę kupował Pańską gazetę. Jak bym wiedział to bym nie przedłużał bym EdW ehhh Świetna robotę Pan robi jest Pan moim mentorem elektroniki.
@msalamon8 ай бұрын
Wychowałem się elektronicznie na EdW i kitach AVT! Jak dobrze, że Pan kontynuuje nauczanie. Widać ogromną pasję! Napiszę maila po majówce :)
@krzysztofporebski57578 ай бұрын
Ja jestem prawie emerytem i przez przypadek na KZbin trafiłem na pana filmy. Zaczarowała mnie Pan wiedza i nieprzeciętną umiejętnością jej przekazywania dla mnie wiedza tajemna . Staram się znaleźć coś żeby się zahaczyć i zrozumieć . Zacząłem prenumeratę może zrozumie :-)
@przemkommas24648 ай бұрын
Znam Pana jeszcze z redakcji Edw. To dzięki Panu zrozumiałem podstawy elektroniki i stało się to moja pasją. To było ćwierć wieku temu. Dzisiaj pracuje jako elektronik, automatyk i dalej wiem że moja wiedza to ułamek tego co może Pan nam przekazać. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki jak i nowe wydania ZE. Trzymam kciuki za rozwój kanału.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Zapraszam też do bardziej realnego wsparcia przez Patronite. Pozdrawiam
@SYN-flood8 ай бұрын
Radiowa ośla łączka 👍🏻 W ogóle wszystko co z radiem i falami to 💙
@Ja-sd3xz8 ай бұрын
@Mach0508 napisał: "Ten kanał ma zbyt dużą wartość merytoryczną, żeby pozwolić mu upaść. Wspierajmy! Każdy na miarę swoich możliwości" Zdaje się, że to najtrafniejsze stwierdzenie i nie ma co szukać kolejnych bo zawartość filmów P. Piotra, Jego do bólu merytoryczne przedstawianie zagadnień z zakresu elektroniki to naprawdę ekstraklasa w każdym calu. Oczywiście zdecydowałem się patronować przedsięwzięciom P. Piotra bo to dobrze ZAINWESTOWANE pieniążki. Pozdrawiam P. Piotrze życzę dużo zdrowia i sił do kolejnych realizacji
@systemkwiat8 ай бұрын
chwila moment i będzie kolejny film z przebicia 100k subskrybentów. Dołączyłem dziś do patronów ;) za wartościowy content wypada zapłacić. Dobra robota!
@emilK868 ай бұрын
Cenię Pana od dawna. Pana książka o wzmacniaczach operacyjnych pomaga mi w pracy dyplomowej. Udostępniłem film na FB i daję suba na Patronite. Jako żywo - warto. A AVT i EdW niech palą gumę. Tyle mam do powiedzenia. Powodzenia!
@thebast27488 ай бұрын
Ilość subskrybentów się będzie zwiększać bo jest Pan gość! Taki z Pana gość że nawet jak wchodzi Pan do własnego domu to mówią że przyszedł gość:) a tak na poważnie to nie można nie docenic Pana i pańskiego przekazu. Ja mimo iż znam się co nieco na elektronice bo jestem konstruktorem od kilku lat to i tak oglądam każdy film na tym kanale bo warto powtórzyć sobie rzeczy dla siebie już dokładnie zrozumiale i łatwe szczególnie przy takiem przekazie. Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!
@esioika99628 ай бұрын
ŻE już zbieram numery, niestety, mało czasu na czytanie, ale w końcu... . Serdecznie Pozdrawiam
@piotrzawadzki25318 ай бұрын
Z niecierpliwością będę czekał na filmy poszerzające rozumienie energii. Bardzo mnie Pan zachęcił. Dołączam do Pana patronów :)
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Dzięki! Kurs "Fascynujące przemiany energii" opóźnia się, bo zestaw elementów kompletowany jest z pewnymi oporami, bo skład ma być dokładnie taki, jak zaplanowany, żeby każdy mógł osobiście "dotknąć" tych zagadnień. Pozdrawiam
@RustPutin8 ай бұрын
Nie da się opisać w paru słowach wdzięczności za Pana twórczość...Cieszę sie, ze mogę chociaż chociaż drobną cegiełkę dołożyć do wsparcia. Pozdrawiam serdecznie.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Bardzo dziękuję!
@pwepuzyczka79428 ай бұрын
Kanał jest rewelacyjny. Kto chce zacząć przygodę z elektroniką polecam każdemu.
@amadeuszdubiel55798 ай бұрын
Dziękuje za odcinek :)
@arturkosik97418 ай бұрын
Dzięki za kolejny film!
@ukasz40848 ай бұрын
Proszę spróbować pozyskać też jakiegoś sponsora/patrona kanału np. TME
@zenonpompka8 ай бұрын
Sam się zgłosi.
@Bareizm8 ай бұрын
Panie Piotrze, dlaczego z patronite znikła wiadomość o łącznej kwocie miesięcznego i całkowitego wsparcia? Przecież to ważne dla osób współtworzących ten projekt. Warto wiedzieć, jaką łącznie moc posiadamy stając się patronami. Proszę o tym pomyśleć.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Na razie przedsięwzięcie jest jeszcze pod kreską, bo sumę przychodów trzeba pomniejszyć o prowizje Patronite i pośredników (najgorszy jest PayPal - zdzierstwo). Potem ubezpieczenie, podatki (na szczęście na razie nie ma VAT, ale to też grozi), koszty. Ale pomału rośnie. Mam nadzieję, że uda się przetrwać i rozwinąć.
@RobsonPL19798 ай бұрын
EdW prenumeruję od 1996roku, mam wszystkie numery. Teraz już wiem co się stało z edw i dlaczego teraz jest to tylko przedruk zagranicznych artykułów. No cóż takie życie. Prenumerata EDW kończy mi się w maju i na tym się zakończy po 28 latach.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Zapraszam do "Zrozumieć Elektronikę"! Pozdrawiam!
@robi27578 ай бұрын
Być może zwrócę się do Pana z własnym projektem, czegoś z perspektywy wielu uznawanego za temat sci-fi lub perpetuum mobile. Jednak to dopiero jak będę miał nie tylko działający prototyp (który już powstał), ale gotowe całościowe rozwiązanie. Mowa o rotorze magnetycznym, który ma zastąpić silnik spalinowy w agregacie prądotwórczym. Temat jest bardzo trudny i niewygodny, nie muszę tłumaczyć dlaczego. Nie mniej jednak jego wykorzystanie może obniżyć (obniżyć a nie nie całkowicie znieść) koszty zarówno zasilania jak i ogrzewania mieszkań o naprawdę spory procent. Wiele osób śmiało się z mojej koncepcji, że zajmuję się bzdurami, dopóki nie powstał działający prototyp samego rotora. To co jest pokazywane na filmikach w necie, to typowe bujdy na resorach. Jednak jak się połączy kilka technologii w jedną, to zmienia postać rzeczy i otrzymuje się ciekawy efekt. Obecnie dorabiam do tego prądnicę z wiatraka od małej 3-fazowej turbiny wiatrowej. A to o co mi jeszcze chodzi to stabilizacja zasilania i możliwość sumowania faz. Na razie robię z tego typowo prąd stały za pomocą regulatora zasilania, ale trzeba go będzie zastąpić czymś innym.
@robi27578 ай бұрын
Jak mogła by wyglądać mikropracownia - w sumie jest to bardzo proste. Wystarczy zaprojektować i zrobić sobie rozwiązania meblowe z głową. Możliwości jest naprawdę wiele, chociażby ukryte wysuwane półko stoliki. Na rysunku, który Pan pokazuje można np: blato-fronty, czyli coś co jest frontem szafki, w razie potrzeby staje się stolikiem (rzecz prosta a przydatna). Jestem z wykształcenia informatykiem, hobbystycznie elektrykiem i elektronikiem. Na stolarce się nie znam, a sam zaprojektowałem i w 80% wykonałem też sam (bo łączenia klejone celem pogrubienia dużych elementów płyt meblowych oraz wszelkie cięcia i transport zostawiłem stolarzowi z racji braku odpowiednich maszyn i narzędzi - chociaż prawda jest taka, że do wykonania czegokolwiek wcale nie potrzeba mieć narzędzi, bo wszystkie potrzebne elementy są często gęsto wokół nas - ze wszystkiego da się zrobić potrzebne narzędzie). Mógłbym się rozpisywać co mam u siebie w mieszkaniu ale to nie wyścig szczurów. Każdy ma swoje pomysły i pełną gamę możliwości ich realizacji - wystarczy tylko chcieć. Przykładowo można zrobić mikrofalowy czujnik schodowy ukryty w ścianie (o zawężonym obszarze działania typu trójkąt zasięg zadziałania około 80 cm). Czujnik taki umieszcza się w puszce elektrycznej z kieszenią na elektronikę, a w otworze puszki umieszcza się lampkę schodową. Całość łączy się z innym takim rozwiązaniem na drugim końcu schodów, pozostałymi lampkami oraz sterownikiem w rozdzielnicy. Rezultat lampki zapalają się jak przekracza się pole czujnika, a samego czujnika nie widać, bo ukryty jest w ścianie, a że jest mikrofalowy działa przez ścianę. Do tego jego zasięg nie przekracza 80 - 83 cm i jest zrobiony ze zwykłej czujki mikrofalowej po minimalnych modyfikacjach. Takie rozwiązania powstają na poczekaniu. Jedni potrzebują czegoś pokroju AutoCAD, żeby zaprojektować jakieś rozwiązanie, instalację, czy dom. U mnie takie schematy rodzą się w głowie ze wszystkimi szczegółami. Następnie je sukcesywnie realizuję w ramach dostępnej wiedzy. Umiejętności nie maja znaczenia, można je zdobywać i rozwijać w zależności od predyspozycji. Pozyskując jedynie wiedzę, a nie mając w zasadzie żadnych umiejętności w danej dziedzinie uzyskuję lepsze rezultaty od fachowców zajmujących się danymi rzeczami od lat a mi opanowanie tego zajmuje, godziny, a czasem minuty - ale w to co się robi trzeba włożyć serce, a nie jak to się często gęsto dzieje, odwalić robotę. Dotychczas korzystałem i w zasadzie nadal korzystam z ciekawostek prezentowanych na kanale RS Elektronika. Pan jednak omawia wiele zagadnień w sposób bardziej przystępny i zrozumiały - jak dobry nauczyciel. Pozdrawiam
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Jeżeli chodzi o Mikropracownię - może przysłałby Pan mi e-mailem swoje uwagi i jakieś zdjęcia - może byłoby to fajne rozwiązanie i inspiracja dla innych? Pozdrawiam
@robi27578 ай бұрын
@@piotrgorecki4274 Jeżeli chodzi o pracownie to raczej mógłbym zrobić coś w stylu wizualizacji graficznej, bo to o czym mowa mam u siebie w zabudowie meblowej ogólno-uzytkowej i kuchennej. Wykorzystałem część dostępnych rozwiązań na rynku, a część stworzyłem samemu. Myślę że można było by to zrobić w stylu prospektu modułowego - lub na dole tekstu zamieszczam taki naprędce pomyślany prospekt własnej wizji. Co do zabudowy meblowej jest naprawdę bardzo wiele możliwości. Można skorzystać z gotowych systemów lub zrobić wszystko samemu - wyznacznikiem jest koszt. U siebie np szafę przesuwną mam wykonana tak, że półki, wieszaki są wysuwane, a przestrzeń wolna za nimi również jest wykorzystana względem potrzeb użytkowych - wykorzystanie całej przestrzeni 96%, wytrzymałość konstrukcji to jakieś 400 kg). W samej szafie w rogu mam półki na książki, bo nie lubię kurzu. Całość mebla mam w formacie kontowym, tzn szafa łączy się z łóżkiem chowanym w zabudowie (otwieranym ręcznie lub automatycznie) a po bokach mam słupki w zabudowie z szafkami, wysuwanymi na dotyk szufladami i koszami (zamykanie typu popchnij i zapomnij), wysuwanymi i samoblokującymi się stolikami (na bazie rozwiązania firmy blum - fajne ale drogie). W słupkach mam również starowanie oświetleniem (obecnie jeszcze w fazie realizacji, bo w salono - sypialni zacząłem tworzyć inny rodzaj oświetlenia niż w pozostałych pomieszczeniach, tzn oświetlenie strefowe z automatycznym załączaniem podstawy umieszczonym w ościeżnicy drzwi). Przepraszam, że wychodzę poza temat ale chciałem opisać pewną gamę możliwości jaką można wykorzystywać w różnych aspektach. Całość mebla mieści w sobie zawartość garderoby, biblioteki, łóżka, dokumentów i innych szpargałów. Przechodząc jednak do sedna - takie typowe stanowisko jeżeli ma być i użytkowe i robocze, powinno być zbudowane na bazie biurka jako podstawy (szerokość zabudowy 150 - 160 cm) głębokość można zrobić na dwa sposoby, albo w formacie stałym - 60-65 cm, albo w formacie składanym gdzie blat rozkłada się jak książka. a pod spodem wysuwają się prowadnice stanowiące zarazem podporę dla blatu (wygląda to jak wysuwające się boki szuflady, bez całej reszty (można tam jeszcze dodać półkę pod spodem, również wysuwaną). Poniżej blatu (po lewej i po prawej stronie) na prowadnicach wysuwanych mogłyby być rozkładane blaty - coś w stylu stolików chowanych w szufladach. Ich długość to rozstrzał o od około 150 cm do ponad 300 cm (podporą do tych blatów była by część przednia biurka, którą była by połączona z czołem prowadnicy - coś na kształt rozwiązań z ikei, bardzo praktyczny i fajny pomysł). Poniżej tych blatów, po obydwu stronach wysuwane szuflady (2-3 sztuk w zależności od wysokości stanowiska). Ich głębokość zależy od opisywanego wcześniej wariantu blatu biurka - stały to głębsze szuflady, rozkładany, to i głębokość zmniejsza się o połowę. Rozwiązanie takie ma pewne ograniczenie, którym jest troszkę gorszy dostęp do takich szuflad, w związku z czym można to zrobić tak, że całe słupki są na kółkach i wyjeżdżają z rozkładanymi bokami - szuflady otwierały by się wówczas w kierunku siedzącego (dla lepszego zrozumienia - jak jest standardowy słupek z szufladami, to obraca się go o 90 stopni - w tym przypadku lewy w prawo, a prawy w lewo). Co do zabudowy powyżej blatów, umieścił bym tam szafki (spód szafki 25 cm powyżej blatu, a jeżeli blat składany to należy dopasować stopień rozkładania do umieszczonej nad blatem szafki, głębokość 20 - 25 cm max, wysokość 40 cm, szerokość szafki - i tutaj mam dwa warianty: pierwszy to szafka na całą szerokość biurka z dzielonym frontem na zawiasach o kącie rozwarcia 135 lub więcej z dwoma półkami w środku, drugi wariant to podobna do poprzedniej szafka ale o szerokości 80 cm, a po bokach tej szafki z lewej i z prawej strony moduły o większej głębokości, z małymi szufladami - tak po 4 szufladki w każdym module). Powyżej tego były by już szafki (4 w rzędzie), szerokość około 40 cm, wysokość do góry dowolnie jak kto woli. Wszelkie systemy otwierania, na dotyk: szafki naciskamy, otwiera się na około 8 cm, chwytamy za wystający front i otwieramy całą (zastosowanie zawiasu z większym kontem 165 lub 170 stopni umożliwia otwarcie frontu prawie na płasko), zamykanie szafki polega na zamknięciu i dociśnięciu tak jak to było by przy otwieraniu; natomiast szuflady typu pusch to open i soft close, otwierają się przez naciśnięcie (szuflada wysuwa się na parę centymetrów, chwytamy za front i wysuwamy całą - pełny wysuw), zamykanie na zasadzie energicznego pchnięcia - szuflada zamyka się sama, wyhamowując przy tym, tzw cichy domyk (stanowczo odradzam używania siły przy zamykaniu - trzeba jak z kobietą delikatnie i bez przesady). Do całości, w zależności od preferencji można umieścić gniazda elektryczne i oświetlenie ledowe (może być w formie zabudowy pasków ledowych pod szafka nad biurkiem - włącznik indukcyjny lub tradycyjny jak kto woli. Sporo się rozpisałem, nie mniej jednak taka forma stanowiska jest kompaktowa i zarazem zmniejszy do minimum zagrożenie, że w wyniku drobnych różnic zdań w rodzinie, zawartość warsztatu nie wyleci za okno. Koszt takiego stanowiska w przypadku własnego montażu i wyboru marki komponentów to około 2000- do 4000 zł (może to być mniej, może to być więcej w zależności gdzie kto co załatwia i jakie ma dojścia oraz jaki wariant rozbudowy wybierze) - składa się na to koszt płyty meblowej 2 szt, ciecie i oklejanie, elementy montażowe (śruby, konfirmaty, wzmocnienia kątownikowe i elementy do montażu półek), prowadnice do stołów i prowadnice do szuflad (z tanich rozwiązań boczne gtv lub amix - typu pusch to open pusch to close, bądź też prowadnice titans 2w1, takie jak opisywałem powyżej dystrybutorem tego jest o ile pamiętam gamet). Nie są to cuda ale dobrze zamocowane służą na długo i są tanie, uczulam na fakt, że korpusy mebli muszą mieć zachowane kąty, a prowadnice muszą być montowane dokładnie równolegle wobec siebie, bez żadnych odchyleń inaczej nie będą działać prawidłowo lub się zacinać. Zostały jeszcze zawiasy do frontów szafek - tylko firmy blum (montuje się i zapomina o ich istnieniu), mechanizmy otwierania / zamykania szafek typu pusch oraz zaczepy na ścianę i względnie szyna na te zaczepy, no i oczywiście kółka lub nóżki meblowe - w zależności od wyboru wariantu. Przepraszam za ta epopeje twórczą, ale jakbym narysował rysunek, to nie każdy mógłby sobie coś takiego wyobrazić, dlatego pozwoliłem sobie to jako tako opisać. A że projekt powstał w przeciągu kilku minut (bo jak pisałem mam takiego autocada w głowie) to jest taki troszkę chaotyczny. Jak będę miał trochę więcej czasu ( bo u mnie jest tzw. długowieczny remont, czyli powolna łączona z praca przebudowa mieszkania), to dorzucę namiary na mechanizmy z opisanej w tym projekcie wizji stanowiska - o ile ktoś będzie czymś takim zainteresowany. Obecnie w kwestii mebli pracuje nad małym stolikiem o szerokości blatu 60 x 75 cm z regulowaną wysokością na bazie siłowników pneumatycznych z mechanizmem blokującym ustaw. Przy czym stolik ma mieć obracany blat o 90 stopni, po jego obróceniu pod spodem na prawa stronę będą wysuwane prowadnice podporowe a blat będzie się rozkładał jak książka na prawą stronę (połączenie 2 części blatu na zawiasach), a z drugiej strony obróconego blatu wysunie się drugi zestaw prowadnic oraz rurka na której będą zamontowane i złożone dwie części drugiego kawałka blatu ( rozkładane również jak książka, ale nie wzdłuż a w szerz i nie na zawiasach a na mechanizmie zintegrowanym z rurką). W rezultacie po rozłożeniu ma wyjść stół o wymiarach blatu 75 x 180 cm.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
@@robi2757 z doświadczenia wiem, że najbardziej przekonujące są opisy i zdjęcia faktycznie zrealizowanych i wykorzystywanych rozwiązań. Pozdrawiam
@robi27578 ай бұрын
@@piotrgorecki4274 Jak mówiłem, mogę zrobić wizualizację, tak jak robi się instrukcję montażu. To co rozpisałem na szybko w ostatnim wpisie, powstało na poczekaniu - w mojej głowie. Swój kącik do majsterkowania mam w piwnicy, ponieważ w mieszkaniu jest kilka stanowisk komputerowych i serwer w tym olbrzymia baza danych NAS (około 9oo TB - lubię zbierać wiedzę z różnych źródeł, z powodzeniem mógłbym konkurować z kilkoma bibliotekami akademickimi łącznie; samych zakładek w swoim komputerze mam jakieś 1,8 milina). Moje hobby zbierania wiedzy, remont i praca zajmuje czas. Zazdroszczę tym, którzy mogą sobie od tak wyjechać na wakacje, pójść do kina, czy zwyczajnie się wyspać (notabene człowiek jest w stanie funkcjonować non-stop 4 doby bez spania i być w stanie coś robić - nie pyta Pan skąd to wiem). Zrobię Panu takie rysunki jak mówiłem, dodam zdjęcia i namiary na mechanizmy, żeby można było zobaczyć jak co działa, względnie nakręcę telefonem krótki filmik o rozwiązaniach z mebli, które mam u siebie - ale nie zrobię tego natychmiast, bo to wymaga czasu, postaram się jednak zrobić co obiecałem w miarę szybko). Jedynie swojego kącika w piwnicy nie sfotografuję, bo z racji remontu wygląda ona jak puszka sardynek na sterydach (znaczy się rękę można włożyć i tyle).
@marcint.2969Ай бұрын
Panie Piotrze. Nie daje mi to spokoju. Mianowicie nazwisko: Piotr Górecki. Pisywał pan coś w Elektronice dla wszystkich, Elektronice Praktycznej, Młodym Techniku? Kojarzy mi się to nazwisko pod artykułami w w/w pismach z lat 90..
@piotrgorecki4274Ай бұрын
@@marcint.2969 tak i ponad ćwierć wieku byłem Naczelnym EdW. Pozdrawiam
@NemoPL1238 ай бұрын
Mówi pan o tej latarce jak wypadła z ręki nie było widać gdzie świeci z porównaniu do led pozdrawiam
@MrGonzoles8 ай бұрын
gratulacje :]
@HannibalDT908 ай бұрын
Czy z czasem czasopismo pojawi się w formacie mobi lub epub?
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Z początku były próby robienia epub, ale zainteresowanie okazało się małe. Gdyby było znaczące - można byłoby powrócić do tematu. Pozdrawiam
@kawa37975 ай бұрын
A jak wygląda sprawa z archiwalnymi numerami zrozumieć elektronikę? Czy one są w cenie patronite, czy też trzeba je dokupić osobno za postawienie przysłowiowej kawy?
@piotrgorecki42745 ай бұрын
@@kawa3797 wszystkie informacje są na mojej stronie piotr-gorecki.pl
@JM-sv2hsАй бұрын
Dzień dobry, czy realizując wpłatę otrzymujemy dostęp do materiałów archiwalnych? Jeżeli nie to co trzeba zrobić by mieć kompletna prenumerratę?
@piotrgorecki4274Ай бұрын
@@JM-sv2hs informacje są na mojej stronie piotr-gorecki.pl
@krzysztofbednarek9796 ай бұрын
Rezystancja styku . Wiele gniazd USB-c ma wypalone styki , zwęglone co często powoduje uszkodzenie dalszych komponentów IC
@punisher84298 ай бұрын
Pomagam.
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
Do LM317 daję potencjometr 4k7 i 220R w szeregu.
@MALYCZL8 ай бұрын
Panie Piotrze propozycja: proszę stworzyć konto na likedin czasopisma i Pana. A następnie publikować informację o pojawiąjących się wydaniach. Mam 2000 kontaktów i będziemy budowali zasięgi.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Konto mam od dawna ( www.linkedin.com/in/piotr-g%C3%B3recki-2081b7a0/ ), ale do tej pory zupełnie lekceważyłem. Wygląda, że trzeba to zmienić. Dziękuję!
@piotrburnos10048 ай бұрын
Gratuluję rozwoju kanału :) Czekam na kontrowersje związane z tym, że prawo Ohma nie obowiązuje :)
@piotrgorecki42748 ай бұрын
.. będzie się działo...
@SYN-flood8 ай бұрын
A jakby świetlówkę przyłożył do trafopowielacza włączonego starego telewizora, również zaświeciłaby się?
@piotrgorecki42748 ай бұрын
... Tylko skąd wytrzasnąc stary telewizor? Wszystko zależy od pola - tu ma częstotliwość ok 7MHz.
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
Zagadka elektroniczna: Dlaczego pendrive zawsze wchodzi za trzecim razem?
@Chapucero_Helecho8 ай бұрын
Nasz nowy Sport narodowy, misiu 🐼 Co łaska ale nie mniej niż sześćset. Zasięgi by skoczyły, wystarczyło zmienić branżę na frikfajt z dziekanem Burnosem. Tylko on z jedną ręką zawiązaną na plecach. Ja nie dam rady sam b jestem dziadem muszę karmić ulubione dzikie zwierzęta to już bagatela 60 złoty tygodniowo a gdzie reszta. Jabłonowski też po kiciu mawiał jak to niewiele trzeba do życia, po czym wrócił do mędzenia z kochankiem bo jednak 20 klocków to lepsze niż więzienna prycza. Elektron też już rozkręca handel świecącymi szynszylatorami , kocia jego mać!
@NemoPL1238 ай бұрын
Leci sub dzięki takim filmom coraz żadziej Lec dym z płytki
@obibok50768 ай бұрын
Ewentualnie jak u mnie pracownia rozproszona, trochę w kuchni, trochę w salonie, ...
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Proszę napisać e-mail z opisem i ew. jakimiś zdjęciami. Pozdrawiam
@exploreit35488 ай бұрын
Pod kazdy filmem zrobic donejty w kryptowalutach. Umiescic adresy portfeli: BTC (BITCOIN), ETH, XRP , USDC (CYFROWY DOLAR), SOL (SOLANA) , TRX (TRON), SHIB (SHIBA) 😊
@corki228 ай бұрын
Panie Piotrze nie myślał Pan o jakiś sponsorach na filmy? Podjęcie jakiejś współpracy może okazać się korzystne finansowo jak i pijarowo
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Wykonałem już pewne kroki. Pozdrawiam
@corki228 ай бұрын
@@piotrgorecki4274 cieszę się, również pozdrawiam
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
Ponieważ władza podsłuchuje nas uparcie i na masową skalę, przydałoby się urządzenie szyfrujące do łączności radiowej.
@danieelop8 ай бұрын
🔋🔋🔋🔋🔋
@marcinl43968 ай бұрын
nie chce już rozsadzić domu
@marcinl43968 ай бұрын
ze mną chodziła do szkoły kobieta elektronik a miała być to bardzo dobra szkoła
@pablokielano93998 ай бұрын
Drugi witam wszystkich :)
@marcinl43968 ай бұрын
ja żyje z tych zagadek to niech w końcu zrobią porządny teleturniej
@marcinl43968 ай бұрын
mercedes zdechnie a moje auto się dopiero rozgrzeje
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
Obywatele! Łapcie się za sakiewki.
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
Sprawa reklam jest prosta. Obecnie w każdej reklamie musi być pokazany Murzyn.
@marcinl43968 ай бұрын
ładuje zasilaczem laboratoryjnym nie widze różnicy
@marcinl43968 ай бұрын
firmowy zasilacz laboratorynjy i nie widze różnicy
@marcinl43968 ай бұрын
ja moge odre przekroczyć dwa razy
@O_G88 ай бұрын
Ale Pan nie lubi Tesli ;) W sumie jakaś zdroworozsądkowa przeciwwaga dla obecnej komiksowej popularności też jest potrzebna.
@piotrgorecki42748 ай бұрын
To nie tak. Do niedawna, póki się nie doczytałem, też miałem fałszywe wyobrażenie o tym zdolnym człowieku, który jak się okazało, wcale nie był geniuszem, tylko dobrym showmanem. Pozdrawiam
@O_G88 ай бұрын
@@piotrgorecki4274 Tak, jeden z pierwszych odkrył, że do robienia biznesu potrzeba geniuszu i/lub "showmeństwa". Z drugiej strony Edison od wynalazków miał sztab ludzi i trudno dociec w ilu brał faktyczny udział. Sytuację komplikują teorie spiskowe wg których Tesla był geniuszem, ale większość jego użytecznych wynalazków została skonfiskowana przez rząd USA, iluminatów lub masonów 😄 Pozdrawiam, właśnie dostałem link do ZE więc zabieram się do czytania.
@VVSDIAMONDBURRR8 ай бұрын
Witam. Ja co prawda wiedzę mam niedużą, ale od jakiegoś ponad roku czasu strasznie zaraziłem się elektroniką i praktycznie codziennie cośtam sobie dłubie, lutuje itd, więc jeśli zaszła by potrzeba np. polutowania jakichś układów itd to bardzo chętnie pomogę. Tak jak wcześniej wspomniałem wiedzę mam niedużą, ale za to mam ogromną chęć jej poszerzenia, trochę wolnego czasu spokojnie mogę wygospodarować no i mam niemal kompletne amatorskie zaplecze sprzętowe, jedynie oscyloskopu mi jeszcze brakuje, a dzięki takiej współpracy niewątpliwie poszerzył bym swoją wiedzę. A lutowanie akurat to mam elegancko obcykane, ogólnie to ja kojarzę pana bo mój wujek do tej pory całe sterty tych pańskich wcześniejszych gazet, i to on mnie zaszczepił elektroniką już dawno temu w PRL-u. W każdym razie w razie czego zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam
@piotrgorecki42748 ай бұрын
Najbardziej potrzebuję osoby doświadczonej, ale może z czasem znalazłoby się cos dla Pana - proszę do mnie napisać maila z informacją, jakimi dziedzinami, układami elektronicznymi się Pan zajmuje.
@VVSDIAMONDBURRR8 ай бұрын
Tylko że w opisie filmu nie ma pańskiego adresu e-mailowego i nie za bardzo wiem skąd go wytrzasnąć
@piotrgorecki42748 ай бұрын
@@VVSDIAMONDBURRR wejść na moją stronę internetową. Adres: kontakt@piotr-gorecki.pl
@ciekaweurzadzenia8 ай бұрын
Pierwszy Witam Wszystkich
@marcinl43968 ай бұрын
kobieta mosfety sprzedaje to jak to ma działać
@SzowinistaMęski7 ай бұрын
I po co pokazywać takie sztuczki? Jeszcze cymbały od Zielonego Ładu powiedzą, że to jest prąd z powietrza i nakażą wszystkim zamontowanie sobie w domach pod groźbą domiaru.
@marcinl43968 ай бұрын
trzeba pamiętać że polska nie produkowała nigdy elementów elektroniczych jedynie dławiki do poduszek powietrznych
@rafalski76768 ай бұрын
Skąd czerpiesz wiedzę?
@marekjaglarz68808 ай бұрын
Ale chrzanisz głupoty.
@silurusglanis46745 ай бұрын
@marcinl4396 A znane są Ci takie nazwy jak CEMI, TEWA ?
@rysiumag8 ай бұрын
podaj swego @maila
@piotrgorecki42748 ай бұрын
chyba najprościej zacząć od mojej strony: piotr-gorecki.pl/ A główny mail to kontakt@piotr-gorecki.pl