Рет қаралды 4,443

beckovnable

beckovnable

2 жыл бұрын

Ботев (Враца) победи Пирин (Благоевград) с 5:3 като гост в последния си двубой през тазгодишната кампания и си осигури решителен бараж срещу Етър за оставане в efbet Лига. Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Вячислав Велев, но в 31-ата Юлиан Ненов изравни. Три минути преди края на първото полувреме капитанът на врачани с второто си попадение изведе тима си напред в резултата. Дълбоко в добавеното време на първата част Васил Христов с глава възстанови отново равенството. В началото на второто полувреме Юлиан Ненов оформи своя хеттрик, реализирайки в близкия ъгъл, а малко по-късно той асистира на Йоан Бауренски за четвърти гол за гостите. Малко преди края на двубоя Стефан Гаврилов вкара пето попадение и подпечата визата на врачани за решителния бараж срещу Етър за оставане в efbet Лига.
Крайно класиране Група 11-14-о място на Efbet лига:
11. Локомотив (София) 34 т.
12. Пирин 33 т.
13. Ботев (Враца) 28 т. - Играе бараж за оставане в Efbet лига с 4-я в класирането на Втора лига.
14. Царско село 26 т. - Изпада от Efbet лига.