Рет қаралды 420
Писаний Камінь − незвична й цікава група скель, що локалізовується на території Верховинського району Івано-Франківської області.
Починається скельне формування з невеличких брил заввишки 2−3 метри та протягується довгим 80-метровим ланцюгом в бік південного сходу плавно переходячи в монолітні 20-метрові масиви, що й утворюють горизонтальну площину.
Довкола цієї локації ходять чутки про скарби Олекси Довбуша − карпатського Робін Гуда. Однак, чи правда це, чи ні - ніхто так і не знає.
А от про те, що тут бували видатні особистості - це можна сказати напевно.
Найбільш відомі з них: Осип Маковей, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Іван Франко й Гнат Хоткевич. Автографи перших трьох діячів можна зустріти на каменях й по сьогодні.
Маршрут до гори Писаний Камінь бере свій початок з такої чудової локації як Буковецький перевал та не тільки)
Ми піднімалися із села Верхнього Ясеня немаркованим маршрутом та доволі важким варіантом чим йти із Буковецького перевалу, звідки водять більшу частину туристів та людей які просто хочуть поринути в красу цього магічного місця.
Але найцікавіше, що робить Писаний Камінь привабливим туристичним пунктом для шанувальників вражень - це загадкова атмосфера містичності та явищ, які неможливо пояснити звичайною логікою людського розуму. Незбагненні легенди про Писаний Камінь свідчать про те, що відвідування його скель робить гостя багатим та щасливим, везучим на життєві блага та благополуччя в усіх справах.
Один з популярних переказів, який передається тут з уст в уста, розповідає що в далекому минулому ця земля була священною. Ще за старої ери - до християнських часів - тут відбувалися жертвоприношення за древніми язичницькими церемоніями, які дозволяли людині спілкуватися з духами і запалювати вогонь. Стихія теж вважалася святинею. Крім того, є думка, щ в цих закутках жили велетні - істоти величезного зросту та неймовірної сили, які й дали назву горам Карпат на Україні. А найбільш вражає той факт, що стежки на Писаний Камінь, де гуляють таємничі духи, досі бережуть скарби, сховані за скелями.
Висічені на горі загадкові зображення і знаки, схожі на ієрогліфи, стали причиною унікального імені споруди. За доказами науковців, найдавніший малюнок був створений ще за часів Київської Русі і до сьогодення використовується у відомих гуцульських орнаментах.
Інста
/ _maryan_ivanovuch_
Телеграм канал
t.me/MaryanMTB29
Всім добра та мирного неба !
ДЯКУЮ ЗСУ ЗА МОЖЛИВІСТЬ ВІЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЯ ТЕРЕНАМИ ПРИКАРПАТТЯ !
СЛАВА УКРАЇНІ ГЕРОЯМ СЛАВА ! ! !
ПРИЄМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ.