Ah uwielbiam akademicką sztukę dla sztuki. Nie mogę doczekać się aż wykorzystam ten szajs w pracy zawodowej :D
@happycubes71247 ай бұрын
Super wytłumaczone
@stanisawleszczynski36322 жыл бұрын
Bardzo fajnie wytlumaczone szkoda ze nie ma więcej filmików
@mbmrok29023 жыл бұрын
Siemka, spoko tłumaczysz. Planujesz robić więcej zadań z mechaniki 2 ?
@model_based_designers3 жыл бұрын
Siemka, to zależy od ilości wolnego czasu. Ale jak masz jakieś propozycje zadań to możesz podać przykłady. (np,. linkiem z www.szybkiplik.pl)
@mbmrok29023 жыл бұрын
@@model_based_designers spoko, btw to wiesz może gdzie jest prędkość Vc na tym filmiku? bo nie zaznaczyłeś chyba na trójkącie
@mbmrok29023 жыл бұрын
czy to na oko sobie można zaznaczyć tak jak na planie prędkości C?
@model_based_designers3 жыл бұрын
@Mbm rok2 W tym zadaniu nie było punktu C. Ale pewnie pytasz o przypadek, kiedy mamy znaleźć prędkość wybranego punktu C, który leży na korbowodzie gdzieś pomiędzy punktem A i B. Wtedy prędkość V_C/A ma kierunek prostopadły do odcinka AC, a wartość będzie wynikała z prędkości kątowej członu AB. Albo można ją poprostu wyznaczyć z proporcji (V_B/A): |AB| = (V_C/A): |AC|. I później, żeby wyznaczyć wartość V_C to dodajesz wektorowo V_A+V_C/A. Jest to pokazane w 33 minucie ;) Tyle że nie przerysowałem wektora V_C na rysunek główny.
@ibej96783 жыл бұрын
Witam, znalazłbyś czas na rozwiązanie pewnego zadania z podobnego mechanizmu?
@model_based_designers3 жыл бұрын
Witam. Najwcześniej w połowie lipca będę miał trochę więcej czasu. Jeśli to nie jest za późno, to prześlij zadanie na jakiś serwer z plikami ;)
@kamiljakubek33643 жыл бұрын
A co w przypadku gdy kąt alfa ma 90 stopni ?
@model_based_designers3 жыл бұрын
Wtedy wektory Va i Vb będą sobie równe. Oba mają kierunek poziomy, ten sam zwrot i tę samą długość. Wektor Vb/a będzie zerowy.
@kamiljakubek33643 жыл бұрын
@@model_based_designers ale jak to przedstawić na planie prędkości i jak zrobić do tego obliczenia ?
@model_based_designers3 жыл бұрын
@@kamiljakubek3364 Najpierw rysujesz wektor Va, który będzie zwrócony w lewo. Do końca tego wektora dodajesz kierunek wektora V B/A, który będzie prostopadły do korbowodu. I to jest pierwsza część równania wektorowego V(a)+V(B/A). Potem rysujemy wektor V(B), który zaczyna się am gdzie wektor Va i też ma kierunek poziomy. Aby równanie wektorowe Vb=Va+Vb/a było zachowane, to wektor Vb musi się przeciąć z wektorem Vb/a. Ten pukt przecięcia wyjdzie dokładnie tam, gdzie kończy się wektor Va. Wynika z tego, że wektor Vb/a jest zerowy, a Vb=Va. Prościej już tego nie potrafię wytłumaczyć ;)
@tomsoon313611 ай бұрын
nie no ale z reklamami co 3 min to przesada
@model_based_designers11 ай бұрын
Zgadzam się! Niestety, nie mam na to wpływu. To już "zasługa" youtube'a.... Nie zarabiam na tym w żaden sposób i jakbym tylko mógł, to bym wszystkie reklamy poblokował....