Źle rozpatrujecie efekt zagrożenia z karty wydarzeń, bo w 4. fazie, czyli Akcji. W fazie Akcji rozpatruje się karty wydarzeń jeśli są na nich pionki graczy. Natomiast efekt karty wydarzeń rozpatruje się w 1. fazie, czyli Wydarzenia, kiedy na planszy są już dwie karty wydarzeń i dociągacie trzecią kartę. Wtedy przesuwa się obie karty w lewo robiąc miejsce dla tej nowej, a z karty, która wypada z planszy, rozpatruje się dopiero efekt zdarzenia (ponieważ wcześniej temu nie zapobiegliście).
7 жыл бұрын
Okej, zapamiętamy ;) Wydawało się bardziej logiczne rozpatrzeć od razu, ale fakt faktem, faza Akcji jest do rozpatrywanie akcji, które wykonujemy. Naniosę poprawkę, dzięki!
@pansam34057 жыл бұрын
Specjalne zdolności postaci można użyć w dowolnym momencie gry, ale RAZ na rundę. Trzeba wtedy położyć znacznik na użytej zdolności, i usunąć przed nową rundą. Poza tym duży plus za pokazanie rozgrywki na innym scenariuszu niż Rozbitkowie :)
7 жыл бұрын
To akurat wykryliśmy podczas montażu ;) Ech, to jest właśnie cały Robinson, małe niedoskonałości rozumienia zasad wychodzą w wielu miejscach. Chyba musimy raz jeszcze przeczytać CAŁĄ instrukcję... ;)
@marta42864 жыл бұрын
Myślałam, że ta gra nie jest dla mnie, ale po obejrzeniu rozgrywki stwierdzam, że warto w nią zagrać i jest bardzo ciekawa. Przy następnej wizycie w Ludiversum zagram w nią obowiązkowo. :)
@aleksanderwielki79813 жыл бұрын
masz rację siostro-zgraj w Robinsona, niech Jenny będzie ocalona
@marcinmogila7 жыл бұрын
Ciągnąc Karty Tajemnic w poszukiwaniu skarbu należy zignorować pułapkę i potwora. To znaczy, że powinniście grać dalej?
7 жыл бұрын
Kurcze, wygląda na to, że tak. Źle rozumieliśmy Karty Tajemnic. Uważaliśmy, że zawsze trzeba rozpatrzeć każdą, aż trafi się na skarb, że to jest pewnego rodzaju wyzwanie. Powinniśmy grać dalej... oznaczę to w podpisach, dzięki za zwrócenie uwagi!
@monikaw.34007 жыл бұрын
Czy moglibyście rozegrać jeszcze jeden scenariusz? :) Świetna jest ta gierka :)
7 жыл бұрын
Mamy taki plan, ale to za jakiś czas, bo teraz mamy za dużo nowych gier i za mało czasu :) A.
@kerro34394 жыл бұрын
Ekstra filmik, teraz czas samemu zagrać :D
@smerfmadry23343 жыл бұрын
miłej rozgrywki, niech Piętaszek będzie z Tobą
@RodzinneGranie Жыл бұрын
super ludzie 😊
@kacperkose51434 жыл бұрын
Staszek zròbcie jagby drugi sezon z robinsona że pokażecie inny scenariusz
@Magdunia19944 жыл бұрын
A w pierwszym filmie jak walczyliście z bestia to też powinniście zadać sobie rany za każdy poziom broni którego nie mieliście, zgodnie z zasadą niespełnionych warunków
@tomaszjanuszewski98804 жыл бұрын
Poza rzeczami o których już inni pisali to po zbudowaniu wnyków w 14:15 zapomniałeś dobrać 2 żetonów determinacji. Też często zapominam :)
@aogorkowa87856 жыл бұрын
Ale to smutne, że Staszek w korpie nie słucha Amelii. Ona chciała zrobić nóż i została zignorowana...
6 жыл бұрын
Zdarza się i tak :p Jednak pamiętaj, że w takiej grze ktoś w końcu musi podjąć decyzję, gdyż nie można dyskutować w nieskończoność - to jest zarówno zaleta, jak i wada koopów. Przy nagraniu staramy się nie rozwlekać rozgrywki, gramy bardziej na luzie, żeby materiał był przystępny dla widza :) A.
@aogorkowa87856 жыл бұрын
;) No i też podejmiecie samodzilnie decyzje co do swoich postaci na końcu. Rozumiem, rozumiem. Choć muszę przyznać, że ogólnie tego trochę się boję w kopach, że jednak chcąc nie chcąc ktoś wskakuje na pozycje lidera ;). Mam pytanie : z perspektywy grającej już kilka razy. Czy przegrana zależy tu od losowości czy bardziej od pochopnych decyzyji?
6 жыл бұрын
Przegrana zależy od jednego i drugiego. W niektórych rozgrywkach krytykowaliśmy losowość, bo wydawało nam się, że nie popełniliśmy większych błędów decyzyjnych, a jednak szybko przegraliśmy. Mogło nam się tylko wydawać :) Zła decyzja odbije się na grze, ale może uda się jakoś wyrównać lepszym (albo mniej złym, w przypadku Robinsona :p ) wydarzeniem. Same dobre decyzje mogą niewiele dać, jeśli kolejno wpadnie kilka najbardziej wykańczających wydarzeń. Ze względu na ten losowy aspekt nigdy nie wiesz, czy decyzja jest tak na 100% dobra. Może jednak nóż trzeba było olać, a palisadą się zająć? Jednak im lepsza decyzja, tym większa szansa :) Czasem wydaje się, że wydarzenia gorsze być nie mogły, wszystkie decyzje były nietrafione, a jednak wygrywacie :) Im więcej rozgrywek, tym łatwiej zaplanować jakieś działania, przygotować się na katastrofy :) A.
@blabla213125 жыл бұрын
Jak to jest z tą bronią czy na 100% podczas jednej akcji można wydać np. 4 drewna i zwiększyć ją o 4? Czy jednak w akcji jedna osoba może tylko o 1 pkt. ją zwiększyć?
@aleksanderwielki79813 жыл бұрын
w 1 akcji tylko o 1 można zwiększyć poziom broni
@Xqwzts907 жыл бұрын
Chcemy rozbudować poziom broni o 5 w jednej Akcji. Oczywiście kładziemy 5 drewna, czyli wielokrotność kosztu drewna, ale nie powinniśmy położyć od 5-10 pionków wtedy? 10 - wszystkie udane akcje, 5 wszystkie z przerzutem kości. Nigdzie w instrukcji nie mogę tego znaleźć, a na forach ludzie piszą, że trzeba zwiększać pionki i surowce. Więc jak to jest ?:) w Waszym materiale położyliście jednego pionka i zwiększyliście broń o 5, wydając 5 drewna. Akcja 13:30
7 жыл бұрын
No właśnie też mieliśmy z tym problem, w instrukcji nie jest to dokładnie wyjaśnione. Ale zdobycie drewna i tak zajmuje w cholerę czasu, więc co, ulepszanie broni to 1 poziom za n+1 pionów? Skłaniałbym się za stworzeniem broni na tyle, na ile pozwala nam drewno. W sumie i tak sporo rzeczy może tę broń zniszczyć, nawet sama walka.
@bolekmordel20557 жыл бұрын
zwiększając poziom broni dajecie 1 drewno i przypisujecie pionka i rzut lub 2 piony i udana akcja. 5 poziomów broni - 5 pionów i rzuty lub 10 pionów i sukces i oczywiście 5 drewienek (lub kombinacje np. 3razy po 2 piony- sukces i 2 po 1 - rzuty
@Xqwzts907 жыл бұрын
jakieś potwierdzenie? źródło?:)
@JasiuMela7 жыл бұрын
W FAQ jest opisane tak jak mówi "bolek mordel" jest to bardzo czasochłonne na wybudowanie broni a trzeba tez budować inne rzeczy ach ten Ignacy
@MartinZalewski7 жыл бұрын
Instrukcja, strona 16, sekcja: Dach, Palisada, Broń, podpunkt drugi: Za każdym razem, gdy gracz buduje Dach, Palisadę albo Broń, odrzuca wymagane surowce i zwiększa poziom o 1, przesuwając właściwy pionek na torze Dachu, Palisady czy Broni. Czyli czarno na białym: jedna Akcja to wymagany surowiec + 1 Pionek i rzut kośćmi lub wymagany surowiec + 2 Pionki, gdzie sukces daje zwiększenie poziomu o 1. Innymi słowy, zwiększenie poziomu o 1 wymaga surowców i odpowiedniej liczby Pionków. Zawsze minimum 1 Pionek na 1 poziom.
@bolekmordel20557 жыл бұрын
wybudowane przedmioty kładzie się w polu przyszłych surowców , dopiero po fazie akcji trafiają na plansze wraz z ich efektami
7 жыл бұрын
Dodałem do podpisów, dzięki! ;) S.
@smerfmadry23343 жыл бұрын
grajmy Wszyscy w Robinsona-niech Jenny będzie ocalona
@aleksanderwielki79813 жыл бұрын
...a Piętaszek będzie z Wami
@MKLXY6 жыл бұрын
no nieee
@aleksanderwielki79813 жыл бұрын
ta gra jest emocjonująca, kto jest tego samego zdania co ja niech da mi lajka
@tomeqce6 жыл бұрын
Zobaczcie co mozna zrobic ze swoją grą. cultofgame.blogspot.com/p/pimp.html. pozdro
6 жыл бұрын
@darek72924 жыл бұрын
Niesamowicie to wygląda. Dzięki za link.
@aleksanderwielki79813 жыл бұрын
@ jak się postarasz i mnóstwo pracy w to włożysz to na pewno Ci się uda
@jakubek26187 жыл бұрын
Uwielbiam spoilery XD
@viharikke2 жыл бұрын
Okropnie skomplikowane jak dla mnie
@TheWaszka776 жыл бұрын
Po co robicie film skoro nie znacie połowy zasad??
@TheWaszka776 жыл бұрын
Nic dziwnego że dwa razy wygraliście
6 жыл бұрын
Bardzo chcieliśmy zmarnować sobie kilka godzin życia, a nie mieliśmy nic lepszego do roboty, przecież to logiczne... Twój komentarz miałby sens, gdybyś wskazał konkretne błędy, które nie zostały wyłapane wcześniej, wtedy przynajmniej byłyby poprawki dla kolejnych oglądających. Ale ok, rozumiem, że zdecydowanie nie to było celem komentarza. A.
@Rogal557 жыл бұрын
Ale z was gałgany!!!
@tabato79924 жыл бұрын
Kupiłem, uczyłem się dwa dni i... wyrzuciłem do kosza.