Od Vás jsem dostala za den víc informací, než od jiných - a z knížek, za rok. Děkuji za Váš kanál. Je to pro mě velmi přínosné. A máte velmi příjemný projev.
@JirkaHouska4 жыл бұрын
Děkuju, to jsem rád.
@makaria815 жыл бұрын
Vaše videa jsou opravdu přínosná, poslouchám vás na noční a kreslím. 👍
@JirkaHouska5 жыл бұрын
Děkuji
@braxtonshawn8273 жыл бұрын
Instablaster...
@MrFerocactus2 жыл бұрын
Moc krásne video. Aj ja veľmi rad maľujem. Nech sa Vám darí všetko. Ešte krajšie keď budeme sledovať prax pri maľbe. Ďakujeme
@MrFerocactus2 жыл бұрын
Ešte som zabudol, škoda že nemáte titulky . Nevadí
@JirkaHouska2 жыл бұрын
@@MrFerocactus Dobrý den, děkuji zkusím tedy titulky přidat alespoň k několika zásadnějším videím.
@op-sz7cx5 жыл бұрын
Je veľmi milé od vás, že pomáhate slabším maliarom pri tejto "bohumilej" činnosti. Vďaka.
@JirkaHouska5 жыл бұрын
Děkuji, neberu to tak, že pomáhám slabším, ale spíš začátečníkům nebo lidem, co se jinak věnujou jiné profesi)
@danacagasova26175 жыл бұрын
Chci malovat akrylem ale vůbec tomu nerozumím neumím míchat ,nevím jaké barvy koupit a tak ,ale moc chci přírodu malovat
@JirkaHouska4 жыл бұрын
@@danacagasova2617 už mám o tom něco natočeno, musim to jen sestříhat.
@adrianasimandlova84143 жыл бұрын
Děkuju.
@hanahanele2 жыл бұрын
Vážený pane malíři, moc děkuji za skvělá videa, která nám dáváte k dispozici. Pomohly mi udělat si jasno v některých otázkách, které považuji za zásadní a na které jsem odpověď jinde nenašla. Pokud budete mít čas a chuť, hodně bych uvítala Vaše poučení o kvaši a vaječné tempeře. Jednak stále nerozumím, jaký je rozdíl mezi kvašem a temperou, ani jaký je rozdíl mezi temperou a vaječnou temperou a jestli je možné míchat žloutek nejen do tempery (z tuby?), ale i do kvaše, a nakonec proč ne i do akvarelu? Zkouším experimentovat, ale výsledky nic moc :-) Srdečně Vás zdravím, Hana Mášová
@JirkaHouska2 жыл бұрын
Velice děkuji, sice jsem s temperami a kvaši už dlouho nemaloval, ale něco o tom natočím, podstatný je, že se to všechno dá míchat.
@IvoHantl4 жыл бұрын
Moje cesta ke štětci je velmi komplikovaná a děkuji za vyjasnění. Jen bych se ještě zeptal na to, zda by šlo také použít akryl v podobně tenkých vrstvách místo oleje u renesanční malby byť třeba jen pro výuku vícevrstvé techniky vedoucí tak k mnohonásobné úspoře času a pokroku v používání štětce?
@JirkaHouska4 жыл бұрын
Ono se v renesanci asi zas moc olejem nevrstvilo, nepočítáme li třeba Leonardovy experimenty, či Tizianovo mnohonásobný lazurování v jeho zralym věku. Během raný renesance se po příchodu olejomalby spíše malba olejem jenom dokončovala, podmalba se dělala temperou. Akryl tedy může nahradit tuto temperovou podmalbu, případně pastovitou podmalbu, která se později dělala olejovou olovnatou bělobou, ale jinak je to při dokončování. Leč se dá akrylem udělat vysoce realistická malba, má to jiný charakter, než olejomalba.
@Natalie-mi7di4 жыл бұрын
Prosím Vás, chci se ještě zeptat; Mohu kombinovat značky? Teď mám většinou Amsterdam, ale bílé jsem samozřejmě potrebovala plno, tak mám Solo goya - to jde - ale jde mi o to, jestli pak mohu postupně dokupovat třeba tu značku co jste zminil? Tudíž se může stát, že zelenou nakonec namicham ze tří značek 😃. Ostatně, je to jen pro mě - ale mrzelo by mě, kdyby se mi pak obrázek úplně rozpadl, rozumíte.. Děkuji
@JirkaHouska4 жыл бұрын
Kombinuju to a nic se zatim nestalo.
@xmichix3 жыл бұрын
Dobrý den, kamarádka malířka používá místo šepsu akrylovou podmalbu ve více vrstvách. Myslíte, že je to v pořádku? Co vím, používá většinou bavlněná plátna, která si napíná sama.
@JirkaHouska3 жыл бұрын
Dobrý den, pokud to s tím opravdu zatře, tak by to technologicky špatě bejt nemělo, akorát to vyjde dráž a hůř se na to maluje.
@danacagasova26175 жыл бұрын
Chci moc kreslit ale když mám předlohu nevím čím začít vím že oblohou ale co dál když dělám les nevím jakou podmalbu
@JirkaHouska5 жыл бұрын
Něco o tom natočím, pár úpně začátečnickejch témat.
@elementChaosu3 жыл бұрын
ke zmiňovaný temepeře - docela dobrej fígl je říznout jí latexem, resp. používat bílej latex místo běloby, pak odpadá problém s rozpouštěním spodních vrstev a je z ní levnej jako-akryl, se kterym se dá leccos zkusit za pár korun. Latex by měl být kvalitní, ten co časem nežloutne, dá se jim i dát i základní vrstva na obyč čtvrtku, pro zpevnění, tim se z ní udělá použitelný podklad, co se tolik nevlní za vlhka . Barvu to zlehka zmatní, ale to je fuk, poněvadž tempery bývaj samy o sobě už matný dost.
@JirkaHouska3 жыл бұрын
Znám sice lidi, co mají s latexem údajně dobrý zkušenosti, jak píšete, záleží na kvalitě, ale obecně se pro malbu vůbec nedoporučuje. Latex totiž obsahuje vnější změkčovadla, která časem vyprchají a vrstva se pak rozpadne podobně jako latexová rukavice. To už je lepší přidat disperzní lepidlo.
@elementChaosu3 жыл бұрын
@@JirkaHouska jasně, jsem to ani nemyslel na nějaký velký umění, co má přetrvat roky, spíš je to levnější alternativa akrylu, pro příležitosti, kdy se jeden nějak systematičtěji učí a při tom nakydá kvanta barev na nic moc extra výtvory. Ve chvíli, kdy člověk malbu dostane trochu víc do ruky už má smysl malovat kvalitní barvou. Takže ekonomická připomínka. Jinka pokud by latexem vzniklo něco hodnýho uchování, dá se životnost o něco prodloužit tim, že se to přejede UV odolnym lakem + pojivo z tempery podrží trochu i samotný latex,
@JirkaHouska3 жыл бұрын
@@elementChaosu Ono jde o to, že latex má i jinej charakter, než běloba. Ten lak to může trochu izolovat, takže to asi prodlouží, ale moc bych na to nesázel. Vim, že jako levnou náhražku jsme na střední používali tónovací pastu Remakol, která se pojila právě disperzním lepidlem jako je Herkules.