Никогда не понимал такой момент: человек зарабатывает деньги за границей, привозит их в Украину (по сути привлекает инвестиции в экономику страны, так как деньги тратятся здесь) - должен заплатить с них налог. В то же время, покупая новый автомобиль он снова платит 20 процентов ПДВ, акциз, отчисления в пенсионный фонд, военный сбор... Это как? Где логика? А потом, продавая б.у. тоже должен заплатить? А что взамен?... - ничего, так как в трудовой книжке пусто.
@mykhailoyukhymenko76963 жыл бұрын
Даже если бы там было не пусто один фиг было бы ничего ведь есть пенсионный фонд и это не как не связано с доходом или работой)
@livermore213 жыл бұрын
Логика в том, что заплатиш за все, а потом догонят и еще раз заплатиш
@OleksiyPedan3 жыл бұрын
Дякую, Любомире, дуже цікава розмова. Пану Андрію також велика вдячність. Буду з цікавістю слідкувати за продовженням теми. Поки що зрозуміло що нічого не зрозуміло. Нажаль, це в нас скоріше правило, ніж виключення. Найгірше, що механізм досі чітко не можна собі уявити, і неможливо співставити ризики декларування та його відсутності.
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Ще є час. Скоро буде і практика, і роз'яснення. Але поки що виглядає, що запропонована "амністія" створює надто багато ризиків для тих, хто бажатиме нею скористатися.
@y.sereda3 жыл бұрын
Дякую за інтерв'ю. Досить цікаве і гарна подача від п. Андрія. Цікаво послухати про різні типи пільг які можна витягнути від держави, по типу компенсації певної суми за використання твердопаливного котла, компенсації частини від суми сплаченого ПДФО, не усі але такі найбільш популярні.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Юрію, дякуємо за цікавий запит! Н.
@dmytrodundych68483 жыл бұрын
Дуже цікавий випуск. Дякую!
@Boiko_Inna3 жыл бұрын
Дякую за відео та інформацію! Дякую Любомире! Дякую Андрію! 👍
@konserv3 жыл бұрын
Люди зараз не декларують доходи та не платять податки в більшості не через те, що податки в нас захмарні. Просто зараз не платити податки простіше: держава не знає що в тебе кошти, відповідно до тебе не прийдуть. А якщо ти чесно декларуєш - до тебе приходять перевірки, податківці можуть зливати списки третім особам тощо. Амністія пропонує ж добровільно прийти й здатися усім тим, хто боявся показати податковій свої доходи. Не бачу особливих причин, чому ті, хто не платив податки, цим законом можуть зацікавитися.
@paulpravda3 жыл бұрын
Так, була вже мапа it-шників Україні, хтось зробив задля розваги. Автора змусили видалити щоб не привертати увагу сусідів)) При тому що всі дані і так відкриті.
@M.Zakharko3 жыл бұрын
Любомир, дякую щиро! Гарне і корисне відео
@olesiahalko31263 жыл бұрын
Дякую вам! Як завжди, дуже актуальне відео
@gerompauel3 жыл бұрын
Любомир, интересное интервью. Хотелось бы узнать мнение знающего человека: как правильно поступить, если денежные накопления около 400К грн. (частично наличными и частично на IB)? Нужно ли заполнять декларацию или вообще никаких действий делать не нужно? Подпадают ли налоги от прибыли и дивидендов с IB, в следующем году, под налоговую амнистию?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Антоне, не дуже зрозуміло. Якщо ви вже отримували , наприклад, дохід з ІВ і платили податки, то до вас питань взагалі немає. Н.
@gerompauel3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa нет не получал. В следующем году впервые собираюсь подавать декларацию
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Давайте послухаємо пряму мову ДПС: В.о. голови Державної податкової служби Євген Олейніков заявив, що громадянам не потрібно проходити податкову амністію, якщо їхні активи менші за 400 тисяч гривень. Для легалізації накопичень, які перевищують 400 тисяч гривень, їх потрібно покласти в банк. Для цього не потрібно розкривати походження грошей, але треба самому порахувати суму податкового зобов'язання. Її правильність перевірятиме податкова. Податкова амністія триватиме рік. Після цього Державна податкова служба за замовчуванням вважатиме, що в такої людини є: 400 тис. грн, квартири загальною площею до 120 кв. м або будинки - до 240 кв. м, земельна ділянка в межах безоплатної приватизації, а також один автомобіль вартістю 400 тис. гривень. З них податок сплачувати не потрібно. Олейніков підкреслив, що держава має реєстр доходів, який сягає 1995 року, по кожному громадянину. "Туди входить усе: і спадщина, і отримана заробітна плата, і самостійно задеклароване. Протягом години в електронному кабінеті платника ви отримаєте у відповідь на свій запит довідку про кожен рік, у якому у вас були доходи." джерело: lb.ua/economics/2021/09/06/493300_derzhava_virit_slovo_shcho_lyudina.html Н.
@gerompauel3 жыл бұрын
@@FamilybudgetUa Спасибо! Теперь все стало понятно.
@johanschmidt77663 жыл бұрын
А навіщо декларувати квартири? Вони ж ітак є у відкритих реєстрах...
@sunsay53093 жыл бұрын
Питання до експерта Андрія Серветника. Опишу свою ситуацію. Я їздив на заробітки в Європу 2017-2019 рр, де працював нелегалом (тобто за зароблені кошти я не зможу надати документ про сплату податків). Там я заробив кошти (в розмірі 900 тис. грн), які я цієї весни вклав в купівлю квартири 47 м2 на первинному ринку. Будинок буде побудований і зданий літом наступного року. Тобто на даний момент в мене немає ні коштів, ні квартири у власності. Чи можуть до мене виникнути претензії від податкової, коли квартира перейде у власність? І що ви порадили б мені робити зараз (або наступного літа)? Чи краще взагалі нічого не робити і не переживати?
@kotmozur18213 жыл бұрын
Спати спокійно Вам. До 120м2 квартири Вам держава пробачає і вони по замовчуванні амністовані.
@sunsay53093 жыл бұрын
@@kotmozur1821 Просто мене збентежили слова експерта про те, що під амністію підпадають активи до 2021 року, а тут покупка вже після..
@ruslank3252 Жыл бұрын
Любомире, чи є якась нова інформація по податковій амністії, дуже цікаво подивитись у новому відео про зміни або її результати, дякую)
@kotmozur18213 жыл бұрын
Чи можна амністувати долари $ в ОВГЗ 2.5%, купивши доларові ОВГЗ, бо ваш гість каже перевести з швейцарського банку і конвертувати в гривню? Доларові ОВГЗ не підходять для амністії?. І ще питання, чи будуть сплачувптися за такі ОВГЗ відсотки річні, в доларах погашення ОВГЗ зараз 3.5% річних. Колись хотів купити ОВГЗ на значну суму, відмовили, забажали пвдтвердження коштів з податкової. Як зараз? Якщо я купуватиму їх для амністії, фінмон не буде задавати цих питань, чи можливо це якицсь спецвипуск ОВГЗ має бути. Дякую Вам Любомире, сподівпюсь знайдете відповіді, це важливо
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Закон нічого не каже про валюту облігацій, тож доларові також мають "спрацювати". Але тільки у випадку, коли гроші на купівлю вже є у Вас на рахунку, інакше доведеться проходити кола фінмонівського пекла, відкриваючи спеціальний рахунок та депонуючи кошти туди...
@kotmozur18213 жыл бұрын
@@andriyservetnyk Тобто спочатку потрібно ці долари покласти у банк на спецрахунок, пройти фін мон і тоді купити ОВГЗ? В законі пише інше... ОВГЗ придбані з 1 вересня до 31 серпня 2022 року без права дострокового погашення потрібно відобразити в декларації..
@taras44123 жыл бұрын
А банк в Україні хіба не затребує походження коштів, якщо перевести гроші із закрдону? Ніби ж фінмоніторинг працює. Тобто впав тобі лям, рахунок заблокували. Виходить не вийде амністувати під 5%?
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
@@taras4412 Якщо кошти з власного рахунку в цивілізованій країні, чи зрозумілі пояснення щодо джерела (заробітна плата, дивіденди), тоді навряд чи в банку будуть підстави щось блокувати.
@OleksiyPedan3 жыл бұрын
На майбутнє цікавить таке питання: декларування кешу у розмірі менше, ніж 400 тис.грн, щоб ним потім можна було вільно оперувати. Чи варто взагалі над цим думати? З одного боку, закон наче прописаний для тих, у кого активи перевищують цю суму, з іншого - у кожного банку свій підхід до фінмоніторингу і платежі/зарахування можуть не проходити і на значно менші суми.
@OleksiyPedan3 жыл бұрын
@niko niko дякую Вам за думку. Читаю фін.форуми з приводу моніторингу у різних банках, бачив багато історій, у яких банки не проводили платежі або взагалі блокували гроші і вимагали пояснень походження коштів і у випадках значно менших сум. Тому були думки, що декларування зможе ці проблеми зняти, власне, з цих причин питання і виникло. Але з розповіді пана Андрія зрозуміло, що від проблем з банками декларування поки що не позбавляє аж ніяк, як мінімум до появи постанови НБУ з роз'ясненнями. Тому, дійсно, поки що не варто думати)
@paulpravda3 жыл бұрын
Вам провести операцію чи обзавестися джерелом походження? Операції до 400к ви і так можете вільно проводити. Деякі банки, дууже маловідомі, дозволяють проводити і до 3млн.
@OleksiyPedan3 жыл бұрын
@@paulpravda в ідеалі і те, і інше)) щоб і операцію провести, і з джерелом походження щоб потім постфактум ніхто не чіплявся. Дякую за інформацію)
@paulpravda3 жыл бұрын
@@OleksiyPedan Не знаю порядок сум, припустимо є 1-2 сірих млн. У варіанті з ОВДП весь купоний дохід буде чистий, з походженням. Можна спокійно взяти на той мізерний поріг безгрішності в 400к, що нам благословив Гетьманцев. Також може взяти дід, сват і брат) Ще є договір дарування готівки (з нотарем), від рідних 1-2 ступеня 0% податку, від інших громадян - 5%. Звісно бажано щоб в них були джерела. Якщо ви чи хтось з 1-2 ступеня продає зайву нерухомість, вказати реальну суму угоди - від неї помірні 1% податку, який зазвичай все одно ділять з покупцем. Продаж старого авто 0% від угоди. Це раптом планували замінити старе на нове. В салоні раді будь-яким грошам, сірими не гребують. Що і як платити підкажуть)
@OleksiyPedan3 жыл бұрын
@@paulpravda ще раз дякую, частина Ваших порад саме по тих темах, над якими розмірковую))
@yka27762 жыл бұрын
Декларації ФОПа достатньо для підтвердження походження грошей? Враховуеться вся "Загальна сума доходу..." вказана в Декларації (Код рядка 08), чи тільки "сума Чистого доходу(прибутку)..." з якої нараховується ЄСВ (табл1 Додатка1)?
@johanschmidt77663 жыл бұрын
Чи підпадають під амністію доходи ФОПа, які податкова може віднести до доходів від підприємницької діялльності? Які взагалі особливості для фопі?
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Під амністію можуть потрапити хіба доходи, з яких НЕ платилися податки.
@IC-hy3zv3 жыл бұрын
А вот как считают, пример: есть 4 квартиры, все по 60 метров. Они разрешают иметь суммарно квартиры до 120 метров (+авто +400к кеша), значит нужно заплатить 5% с цены двух квартир только? Потому что если со всех 4, то это совсем не выгодно, проще рискнуть... А если с 2 то каких, двух последних или 2 самых дешевых?:) Вот как быть, такое многим думаю интересно.
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Если все куплено на законно заработанные деньги - не нужно платить ничего. Даже если у вас 100 квартир, и даже если власть очень хочет.
@IC-hy3zv3 жыл бұрын
@@andriyservetnyk Та это понятно, я спрашиваю если это куплено без уплаты налогов, например заработал в конверте за границей и тут купил 4 кв. Как теперь, заплатить за 2 (типа за лишние метры?) ведь 120 метров разрешено
@kotmozur18213 жыл бұрын
120 м2 квартиРи. Можна мати дві по 60м2. Все що більше, декларувати і 5%. В вашому випадку якщо 4 по 60 м2 , платите за 2 квартири, інші 2 вам держава пробачає
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
@@IC-hy3zv По моему скромному мнению, такими мелочами заморачиваться не станут, хотя теоретически и могут. В первую очередь начнуть проверять топ-100, топ-300, топ-500 Форбса, потому что не будет ресурсов заниматься лишними 50 кв.м.
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
@niko niko Саме так! Але якби держава піклувалася б про громадян, то просто оголосила б продаж облігацій за кеш без перевірки джерел походження - і бінго, отримали величезні ресурси під мінімальний відсоток, і всі ці гроші втекли з тіньового сектора. Але... "маємо те що маємо" (с)
@tarasdmytrovych54793 жыл бұрын
За два роки зелена команда вже встигла добряче "заробити", тому прийняла для себе закон
@Nicholas-kl8yt3 жыл бұрын
Доброго вечора, питання наступне, якщо я вже тривалий час переказую на свій рахунок банківський долари і сума більше 1 мільйону також якщо за них куплені облігації мені потрібно їх декларувати і ТД?
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Ви переказуєте ці кошти в Україну з іншої країни? А в тій іншій країні податки були сплачені?
@Nicholas-kl8yt3 жыл бұрын
@@andriyservetnyk я переказую з іншої країни в Україну через приватмоней і сплачую за це комісію передбачену цією службою
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
@@Nicholas-kl8yt А в тій іншій країні податки були сплачені? Якщо ні, то в Україні є ризики. Або ж справді йти на амністію.
@Nicholas-kl8yt3 жыл бұрын
@@andriyservetnyk так, податки були сплачені із зарплати. Дохід чистий. Гроші постійно перебувають на банківському рахунку з щомісячним переказом і покупкою овдп або депозиту
@Nicholas-kl8yt3 жыл бұрын
@@ВадимГусаров-у1в не $ а грн.
@johanschmidt77663 жыл бұрын
А, якщо людина офіційно працювала, чи був фоп, тут купив квартиру.... її потрібно декларувати? Є якісь обмеження, на який мав бути дохід і вартість квартири?
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
Для тих, хто офіційно мав оподатковувані доходи, чи як ФОП, чи ні, проблем не має бути.
@johanschmidt77663 жыл бұрын
@@andriyservetnyk Навіть якщо мінімальна зп?
@andriyservetnyk3 жыл бұрын
@@johanschmidt7766 Йдеться про реальні доходи. Бо влада планує впровадити непрямі методи і оподатковувати, порівнюючи статки людей з офіційними доходами. Таким чином і стимулюють до амністії "чорних" доходів
@jriyzavada34083 жыл бұрын
А криптовалюту реально задекларировать как то?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
поки маємо таку інформацію: minfin.com.ua/ua/2021/09/23/72214138/ Н.
@allaloe842 жыл бұрын
Доброго дня. I T фрілансер На Payoneer є сумма більше 400тис грн у доларах, чи потрібно її виводити через ФОП чи через амністію? Зароблені на фрілансі. Багато юристів кажуть що не критична сума до 50тис долл та податковій пофіг. Хтось каже що капець, срочно амністувати. Не розумію хто правий і що робити. Зараз виводити усю валюту у грн ну таке... Питання популярне, думаю багато кого зацикавіть, так як кажуть що Payoneer буде зливати, чи вже зливає у податкову усе автоматично раз на рік з 1 січня 2023 чи 2024. Що ви порадите?
@FamilybudgetUa2 жыл бұрын
Пораджу взяти платну консультацію у кваліфікованого юриста. У iPlan понад 100 юридичних партнерів, ставайте клієнтом і поговоримо) Л.
@arturandrusishyn45493 жыл бұрын
Любомир дякую за цікаве обговорення. Яким чином можна з вами зв’язатися ?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Артуре, ви завжди можете написати на пошту каналу з питанням чи пропозицією. Якщо воно дійсно потребує уваги Любомира, я обовязково його перенаправлю. З повагою, Наталя, менеджер каналу "Сімейний бюджет".
@Julia-ex8ic3 жыл бұрын
А ми що підсудні?Спочатку загнали в тінь а тепер " амністія"..геть здуріли? Ви що творите? А в митаря рило в екран не поміщається...
@tomastomas73473 жыл бұрын
Работаю за границей заработал определенную сумму денег хочу купить квартиру на стадии строительства квартира 60кв Они могут спросить где я взял деньги
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Зараз окрім банків і нотаріуси зобовязані фін моніторинг робити. Але на практиці все ж ще можна купити квартиру зе кеш в деяких забудовників, вони вам розкажуть як. Л.
@Julia-ex8ic3 жыл бұрын
Зашморг на шию народу...
@СвітланаСвітлана-э4о3 жыл бұрын
Чому людина має відповідати за ухиляння від сплати податків, а підприємець , який не хотів оформити його офіційно, ні. Несправедливо. Людина і так втрачає, бо не буде мати пенсії, так давайте ще раз її накажемо і будемо підганяти під статтю за несплату податків. Або заморозимо ті гроші в банку за допомогою фінмону.