Velmi kvalitní práce, to se dneska málo vidí......
@JakubMotljmАй бұрын
Moc pěkná práce.
@mym8542Ай бұрын
Mimo jiné, stavím domy a pak je prodávám. Ale až budu mít neomezený rozpočet, tak si u Vás zarezervuji termín, aby jste mi zhotovil dům, proto že to bude špička :-D. Neskutečně pečlivá práce a smysl pro každý detail. Opravdu jste profík a já se vždy těším na další video.
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@mym8542 děkuju, akorát já už za chvíli přestanu stavět pro ostatní ale jen pro sebe, tak snad to ještě stihnete 😉
@pavelmatus5548Ай бұрын
To budete stavet navzdy uz jen pro sebe obri mega dum nebo jak to myslite? @@pasivnidomystachstavby
@adampodany5498Ай бұрын
Dobrý den, jak je za vás nejlepší postup pro srovnání podlahy před pokládku polystyrenu? Kolik vrstev eps 150 při 25 cm polystyrenu? 2 nebo 3? A proc k sobe lepit nebo nelepí k sobe eps? Díky moc
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
V tomto případě bych volil 7+18cm Já to rovnam tím EPS na pěnu a brousenim jak je vidět na videu. Zkuste to bez lepení a uvidíte co to pak bude dělat .. ale většině lidem to tak stačí .... 😉
@zdeneksalcak5039Ай бұрын
90 procent stavebních firem to takhle neumí 😂. Dobře promyšlený detaily! Jak by řekl Šimek z dřevostaveb, FAKT PĚKNÝ . Dík za video , ať se daří nadále 💪🏻
@8306024727Ай бұрын
... i ten "klobouček" by tam byl :-)
@zdeneksalcak5039Ай бұрын
👍🏻 přesně
@petpa6956Ай бұрын
Super prace, obdiv k te betonazi, jakou dosahuji rovinnosti?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@petpa6956 ano, jsou fakt šikovný, rovinnost je téměř dokonalá, jen někde na stísněných místech kde se nevejdou s latí to může občas trochu utéct ...
@PapamancАй бұрын
Krásny poter
@bla156Ай бұрын
Jaký je rozdíl mezi tady tím "suchým betonem" a "mokrým"? Proč bych měl chtít jedno, nebo druhé?
Ай бұрын
Se suchým betonem nemusíte týdny/měsíce čekat než bude dostatečně vyschlý pro pokládku dalších vrstev...
@R0flaSАй бұрын
Výhoda "mokrých" bude ve větší rovinnosti, nevýhoda je podstatně delší doba vysychání. A ty "suché" to mají přesně opačně Rozdílů bude více ale tohle bych za sebe řekl že jsou hlavní vlastnosti
@user-kw5ck6pn7hАй бұрын
Parádní práce, radost pohledět. Ten beton je luxusní, je to ještě dodatečně hlazené?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
Ano, ještě se to pak samozřejmě hladilo ale u toho už jsem nebyl tak to není na videu.
@tomas2802Ай бұрын
Je to obrovske, aky je rozpocet na kluc?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@tomas2802 o penězích se nemluví 😉
@tomas2802Ай бұрын
@@pasivnidomystachstavby rozumiem, v tomto pripade neboli rozhodujuci faktor. 😅
@martinsklar9067Ай бұрын
Měl jsem upřímnou radost, že nejsem jediný, kdo zvolil nelitý beton / anhydrit pro podlahu, jelikož jsem byl za exota, který volí už prý dnes překonané řešení. Chápu, pro realizační firmy je mnohem snazší přijet a mít hotovo za 2 hodiny lití. Jenže pak člověk čeká 2 měsíce na vyschnutí, oproti cca 28 dnům suchého betonu. Jediné co mi říkal podlahář, který bude ještě nivelovat, ať neodřezávám dilatační pás, jelikož i nivelačka potřebuje diletaci, plus bude zatékat a tím se i zvýší spotřeba materiálu, resp cena.
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@martinsklar9067 tady bude dřevěná podlaha na vrstvě lepidla bez nivelacky. Ve vašem případě měl pravdu, lépe ji ponechat.
@ZnedlobАй бұрын
Ten dilatační pás je takto správně? Jinde ho dávali mezi vrchní vrstvu polystyrenu a zeď, folii položili mezi polystyreny a tou vrchní vrstvou plyše přimáčkli pás ke zdi. Hledám správně řešení pro podobnou skladbu, kterou budeme dělat. :)
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@Znedlob v domě je pás na vrstvě EPS přimáčknutí syst.deskou rehau. V garáži na skladbě EPS .... Obecně je asi jedno jak ho osadite, hlavně že ho tam dáte ..
@matejlinek287Ай бұрын
Ten profil v garáži si vyrabite sam, nebo se da někde koupit? Děkuji za video.
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@matejlinek287 tenhle konkrétně si dodával zákazník sám protože je z nerezi, jinak si je vyrábím, ale dají se i koupit hotove
@matejlinek287Ай бұрын
@@pasivnidomystachstavby a mate prosím nazev toho vyrobku?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@matejlinek287 pozinkovany úhelník s pracnami 😁
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@Onder204 60x60
@matejlinek28724 күн бұрын
@@pasivnidomystachstavbydekuji vam, nasel jsem jej uz ke koupi hotový i v nerezu. Jen tedy jaký ma ten profil účel? Chapu, ze misto nájezdu do garáže potřebuje zpevnit a roznest vahu ma větší plochu. Ale čekal bych, ze profil bude otočený a to L bude nahore viditelné i po betonáži, aby tedy roznášelo tu vahu auta. Dekuji Vám za vysvětlení.
@MartinVichАй бұрын
Proč se ta podlaha nelila z ridkeho betonu který se v podstatě usadí sám? Nemění se kvalita betonu když to tam sází pracovník ručně?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
Toto je obvykle provedení ..
@TheRadis44Ай бұрын
měl jsem podlahu v RD a taky sušší beton. Podle mě se lije třeba deska protože to je na vzduchu a je tam možná i delší doba vysychání. Takhle to je suché mnohem dříve. Já bych dokonce řekl, že těžší je si poradit s tím mokrým, prootže někdo může zvibrováním z vrchní části betonu v dobré víře udělat kejdu a tím nekvalitní vrchní část betonu. Uvnitř hotového domu by litý beton schnul podstatně déle a hodně by práci zdržel. Kvalita betonu podle mého rozhodně není nižší u suchého vs litého betonu.
@VG-ye1lzАй бұрын
Zdar borci, moc pekná práca. Len jedna poznámka k separácií EPS od bituménu - odporúča sa PE fólia, čo by znemožnilo lepenie. Ropa s EPS nie sú kamoši, čo si o tom myslíte?
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@VG-ye1lz to slyším poprvé ..
@VG-ye1lzАй бұрын
@@pasivnidomystachstavby princíp je ten samý jak separácia bituménu a EPS v skladbe plochej strechy, t.j zabránenie degradácií EPS z výparu bituménu.
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@VG-ye1lz tam to také nikdo neřeší a staveb už jsem prošel hodně, ale možná jsem jen stále málo poučený ....
@VG-ye1lzАй бұрын
@@pasivnidomystachstavby možno výrobca polyšu by vedel k tomu viac povedať:) strechári to oddelujú geotextilom v zásade vždy
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@VG-ye1lz ano, ale od PVC fólie, ne od asfalt. pasu.
Ай бұрын
Kdyz jsem u podlahoveho polystyrenu resil každý mm, tak jsem si myslel, že uz jsem fakt uchylny, ale vy to mate ještě o kousek lepší.
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
Naprosto vám rozumím 😉
@JurajCervenanАй бұрын
Prosím Vás, čo za konkrétny materiál používate na zásyp potrubí? Vo videu to sypete do neštandardných medzier a rád by som poznal aké to má parametre, že či tam nestačí dať PUR penu :) Inak Vaše videá by sa mali používať počas vyučovania na stavebných školách, pretože Vaša práca je úžasná a rád by som mal dom postavený v takejto kvalite práce :)
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
@@JurajCervenan to o čem píšete je Liapor, koupíte to v pytlích v každých stavebninach.
@lukaspetrun7550Ай бұрын
secko dobre ale Anhydritové poter je lepsi ovela rychlejsi spracovanost do 2 hodin cely dom
@pasivnidomystachstavbyАй бұрын
Je tam příliš dlouhá doba vysychání oproti betonu a i vyšší cena.
@romanvyboАй бұрын
@@pasivnidomystachstavbya musi sa brusit a v pripade poruchy vody komplet vysekat von. Beton sa da susit. Beton je jasna volba :) Super praca.