Клипът е открит за коментари, т.к. досега погрешно не беше... Ще се радвам да отговоря на въпросите Ви!
@ДобревТодор3 жыл бұрын
Мното лошо испълнение
@syrakov3 жыл бұрын
@@ДобревТодор кое смяташ, че не се получава добре? Така можем да бъдем полезни на други ☺
@ДобревТодор3 жыл бұрын
@@syrakov и двете ти видеа за вароциментова мазилка не ти се получават ,друго не съм ти гледал ,но когато аз не знам нещо на макс не го правя или не давам съвети как се прави
@DomashnaRabotilnica3 жыл бұрын
@@ДобревТодор кажете кое точно не е както трябва моля.
@TheUrbanmann7 ай бұрын
Привет, когато се прави майка от мазилката по кой начин в случая се прави, начина с канапчето и мастара или с раздвижване на мастара между горното пиленце и най-долната нулева точка. Благодаря :-)
@dimitargradev68522 жыл бұрын
Здравейте, благодаря за ценните материали и имформация. Имам едно чудене: Предстои ми ремонт на вилата, който мисля да си правя собственоръчно. Там всички стени са завършени с вар върху варо-циментова мазилка. Целта ми е да изправя стените, защото на места са доста криви. 1. Как да обработя варосаните стени, за да захване новата мазилка добре? Миене, шкурене, драскане, изчукване, грундиране? 2. Каква мазилка да използвам? Варо-циментова, или гипсова? Гипсовата ме привлича с това, че е по-лесна за работа за един аматьор като мен, докато варо-циментовата е по-здрава? Бъдете здрав и продължавайте да вдъхновявате майсторството в хората!
@syrakov2 жыл бұрын
Казаното дотук е доста точно. Гипсовата се обработва на същия ден, варовата на другия ден може да се довърши, така че по-лесна е условно казано. При варта вместо грунд може и шприц, зависи от основата... Ако обаче е варосвано, това малко променя ситуацията, защото стари слоеве гасена вар не са особено здрави, та може да се наложи и пясъчен грунд, а шприца тогава е препоръчителен(но не задължителен) Успех
@SvetoslavRodopski7 ай бұрын
Здравейте, благодаря за полезните видеа. Имам въпрос относно полагането на мазилката върху шпакловката с флексово лепило. Мазилката се полага веднага след шпакловката(мокро в мокро) или се изчаква изсъхване на шпакловката с лепило?
@syrakov7 ай бұрын
На мокро, веднага
@syrakov7 ай бұрын
Горно и долно
@TheUrbanmann7 ай бұрын
Привет, така направена мазилката от нулата в най-тънката си част достатъчно здрава ли ще е ? Повечето производители на варо-циментови мазилки препоръчват поне 1см мин. дебеллина на мазилата. Поздрави! П.с. И огромни благодарности за видеата, които публикуваш :-)
@syrakov7 ай бұрын
Ако ще е финишен слой не бих се борил. Но тук се лепят плочи, а и обърни внимание на шприца с лепило отдолу, дава нужната основа
@TheUrbanmann7 ай бұрын
@@syrakov Благодаря :-)
@tecmissle9256 Жыл бұрын
Много добро виедо. Незнам чудех да се дали да не избера да ми се сложи на банята гипскартон че по-бързо. Но ако ще го правя да е издръжливо варо-циментова мазилка. нераазбирам хич. Проблем ми е че няма къде да ползвам тоалтна ама ще измисля. Тази мазилка колко време трябва да съхне преди да се наложат плочките? Гледах и другото видео къде се слагат и полипропиленови фибри. На пода мисля плаваща замазка , но незнам дали хидро изолационните ленти се слагат преди фибрана след слагането на новите канали ?
@syrakov Жыл бұрын
Лентите и като цяло хидрото са непосредствено в деня преди плочите А вари-циментовата съхне бавничко, но с една духалка на топло денем кофато сте около нея и студено нощем може да си помогнете... Успех
@trev0man852 жыл бұрын
Може ли да се измаже баня с knauf mp 75 L , денивелация 5 см.
@syrakov2 жыл бұрын
Категорично НЕ
@trev0man852 жыл бұрын
@@syrakov Благодаря
@sagru0b2 жыл бұрын
Здравейте. Извинявам се за глупавия въпрос, но какъв точно е материала за майките и какво ползвате за пилетата? При измазване на тухлена стена необходим ли е грунд ( или нещо друго) преди мазилката ?
@syrakov2 жыл бұрын
Парчета плочи са пиленца, а майките от мазилка, при изметена тухла - мокрене или шприц
@ОтновоБългарин2 жыл бұрын
Здравей, изгледах двете видеа за вароциментова мазилка. Но едно не ми става ясно, тези новите сухи вароциментови мазилки тип Baumit Klima White и подобни, трябва ли да се мятат когато се полагат ръчно както хоросана, или може да се нанасят като шпакловка...? И какво ви е мнението за сухите мазилки стават ли, или трябва хоросан. Предстои ми измазване на подземно помещение (влажно) облечено със зелен картон който за щастие не е шпаклован и вече е мухлясъл. И искам да го изхвърля и да го измажа с вар. Какво ще препоръчаш?
@syrakov2 жыл бұрын
КлимаУайр е бяла, по принцип се мята, но ако добавите бяла шпакловка за външно или отдолу се мине с лепило може и да се нанася с маламашка, но не и дебело. Като цяло готовите стават, но хоросан с цимент има по-голяма зърнометрия(такава е баумит примо, за по дбело нанасяне). За много влажни помещения бих ползвал също Рьофикс 620 която е цокълна мазилка, при дебело се нанася на два пъти през поне 4-6 ч поне. Залагайте лепило някакво на хоризонтален гребен няколко часа преди работа. И винаги се навлажнява основата, за да не пука, а пердашенето е препоръчително. Слагайте и полипропиленови фибри(пакет на кубик) за армировка
@ОтновоБългарин2 жыл бұрын
@@syrakov Благодаря за изчерпателния отговор. Много точен и ясен отговор. Като цяло не ми е проблем и да мятам. В крайна сметка, мога да си взема и машина за мазилка под наем.
@Leonidi272 жыл бұрын
Здравей, колега! Може ли телефон за връзка? Относно видеото, всичко е така както трябва да бъде. Успех в трудовата дейност и най -вече бъди здрав,без здраве нищо не се получава!
@syrakov2 жыл бұрын
0878434350
@ценкаиванова-д2д2 жыл бұрын
Извинявам се за въпроса (който може и да е глупав).Варо-циментова мазилка това хоросан ли е или не?Благодаря!
@syrakov2 жыл бұрын
Хоросана е пясък и цимент. В класическия вариант се добавя цимент, а производителяте влагат, добавки като фибри, различна едрина на пясъка и т.н.
@dimodelchev8682 жыл бұрын
Здравейте! Как процедирате когато стената е със значително неравен зид. Някои тухли стърчат, други са навътре, от което пък мазилката става с различна дебелина. При нанасяне на вароциментовата мазилката(в момента използвам баумит пума), там където е тънко, до към 1-1.5см всичко е наред, където обаче трябва да е по-дебела, тя се свлича. При самото съхнене макар, че материала е втърдил (пръста нито потъва, нито се цапа при пипане), тя отново прави корем и с мастара се образува за обиране. Че пясъка е едър на пумата е друга тема.
@syrakov2 жыл бұрын
Пумата не я харесвам, не лепи хубаво, може да очукате най-стърчащите парчета, и където е дебело на 2 слоя там, след няколко часа или на другия ден пак мятате и изравнявате. Успех
@radeff25803 жыл бұрын
Извинете за въпрос. Майка знам ко е е. Но Вие на кое казвате . Пиленца. И за какво служат при мазилки. Мерси
@syrakov3 жыл бұрын
Пилета са нивелираните плочи, между тях се пускат майките нагоре и по тях се тегли с мастар 😃😊