Jeśli podobają się Wam nasze spotkania i jeszcze tego nie robicie, to zachęcamy do wpierania naszej działalności poprzez zamówienie prenumeraty naszego czasopisma! Jest ona dostępna w dwóch wersjach: 📱 ebook: bit.ly/AZ90-EBOOK 📖papier: bit.ly/AZ90-SKLEP
@GoogleAccount04 ай бұрын
Niesamowity człowiek ten Smoleński. Ile mógłby dokonać gdyby żył. Dziękuję za przybliżenie tych postaci. Tylu wybinych ludzi jest kompletnie zapomnianych, silne osobowości, którymi warto się inspirować. Zamieniliśmy ich na celebrytów.
@genowefaj270 Жыл бұрын
Dziękuję za ten przekaz Panu i Szanownym Gościom🙂
@nibarak2261 Жыл бұрын
Dziękuję za interesującą audycję 👍
@fringillafringilla3618Ай бұрын
Bardzo potrzebne są takie podkasty. Trzeba popularyzować polskie osiągnięcia, o których mało kto wie poza specjalistami. Osobiście odczułam dumę, widząc tabliczkę egipsko-polskiej misji archeologicznej w monumentalnej świątyni Hatszepsut w Egipcie. Od tej pory chciałam się dowiedzieć więcej na ten temat.
@ArcheologiaZywaАй бұрын
Jak najbardziej! Nas także zawsze rozpiera duma gdy słyszymy takie historie, dlatego uwielbiamy organizować te spotkania :)
@magentato696311 ай бұрын
Bardzo dziękuję za program🙄🤪😜😜
@jacekwidor3306 Жыл бұрын
Proszę się nie poddawać pop-kulturowej fiksacji na punkcie okresu amarneńskiego. To tylko kilkanaście lat z kilkutysięcznej historii Egiptu.
@magentato696311 ай бұрын
dobrze, ze już nie można nabyć jako rarytas- proszku z mumii, brrrrrr.......
@jacekwidor3306 Жыл бұрын
1:01:00 pomalowanie tego wydruku 3D trochę się nie udało. Człowiek nie ma aż tak wielkich tęczówek, nawet przy nietypowo dużych oczach.
@RimoWałs-c3j Жыл бұрын
Szczęsny morawski
@jurabielyj Жыл бұрын
😀👋
@lukasz_p_ Жыл бұрын
Trochę nieładnie tak panią na końcu przedstawiać, ale rozumiem, że po ważności przedstawiono gości.
@lukasz_p_ Жыл бұрын
@@mcszary chamstwo jest prawidłowe? Czy może panowie 'profesury i doktóry' mają takie ego jak z Krakowa pod Tatry, albo i jeszcze większe?
@ArcheologiaZywa Жыл бұрын
Tradycyjnie wszystko zależy od kontekstu. Zarówno w etykiecie biznesu jak i nauce, czyli świecie zawodowym, zasada precedencji wygląda nieco inaczej niż w etykiecie towarzyskiej - tutaj wyższy rangą ma pierwszeństwo bez względu na płeć. Podobnie jest podczas oficjalnych uroczystości, dla których istnieje nawet np. coś takiego jak "Precedencja stanowisk publicznych w Polsce", z wyraźnie opisaną kolejnością od prezydenta, przez kolejne stanowiska, aż po wojewodów. Jeśli stanowiska są takie same lub na takim samym szczeblu w tym przypadku możemy zastosować zasady z etykiety towarzyskiej i przedstawić najpierw kobietę, a następnie z mężczyznę. Jednocześnie wedle znanych nam zasad savoir-vivre'u, raczej niespotykane jest, by mężczyzn prezentować lub witać jako pierwszych z racji płci. Zdecydowanie kobiety mają pierwszeństwo i większe znaczenie w tym kluczu. Jednocześnie przy powitaniach między dwoma osobami generalna zasada etykiety stanowi, że pierwsza kłania się osoba niższa rangą, mężczyzna kobiecie, podwładny przełożonemu, młodszy starszemu. Przy czym młodszy zwykle oznacza powiedzmy, że przynajmniej jedną generację, nie np. 5 lat.
@lukasz_p_ Жыл бұрын
@@ArcheologiaZywa czyli potraktowano to jako wystąpienie zawodowe, zamiast lekkiej i na luzie 'przemowy do ciemnego ludu'. Teraz wszystko jest dla mnie jasne, dziękuje za wyjaśnienie.
@magentato696311 ай бұрын
To w starożytnym Egipcie były tylko 2 płcie? a pozostałe 52? co z nimi?🤥☹😮😩😩
@adamtutaj1220 Жыл бұрын
Biedny kotek
@magentato696311 ай бұрын
fajna impreza musiała być, taka z mumią jako główna gwiazda wieczoru. ciekawe, jak póżniej było z zaśnięciem?🤑🥵🤢