@@sdental5379 Bardzo się cieszę, że ta lekcja spodobała Ci się i mam nadzieję, że pomogła lepiej zrozumieć narzędnik. Jeżeli lubisz mój kanał i chesz pomóc w jego rozwoju i powstawaniu nowych lekcji, to możesz wesprzeć mnie kupując mi wirtualną kawę buycoffee.to/polskizbeata Dzięki za wsparcie 🙂
@ВалентинаЛепетко-ы9щ11 ай бұрын
❤Dziękuję
@alyaaisaac56512 жыл бұрын
Wonderful, please continue I like it your way to teach
@polskizbeata73782 жыл бұрын
Thanks a lot for these kind words :-)
@vitaorlova28012 жыл бұрын
SUPER,PRZEPRASZEM🤩
@vitaorlova28012 жыл бұрын
СПАСИБО ОГРОМНОЕ ЗА ТРУД.....SEPER
@vitaorlova78232 жыл бұрын
SUPER
@18Knowledge Жыл бұрын
Pozdrawiam z Brazylii.
@polskizbeata7378 Жыл бұрын
A ja pozdrawiam z Polski :-)
@kubasworldreview41052 жыл бұрын
😊🙏🙏🙏❤️
@seppmaier485811 ай бұрын
Treść lekcji nie jest zła, ale kolejność powinna być inna. Jaki jest sens wszystkich różnych form na początku, jeśli nie wiesz, kiedy użyć tego przypadku?
@polskizbeata737811 ай бұрын
Dziękuję bardzo za komentarz, jednakże nie mogę się z nim zgodzić. Wprowadzania każdego zagadnienia gramatycznego, w każdym języku powinno zacząć się od reguły gramatycznej, następnie należy ją wytłumaczyć i na przykład w odniesieniu do przypadków pokazać sytuacje, w których ich używamy, a dopiero na końcu pokazać jej zastosowanie w przykładach. Co z tego, że na początku lekcji przedstawię przykładowe zdania, jak nikt i tak nie będzie wiedział o co chodzi, i jakiego zagadnienia one dotyczą. To tak, jakby naukę czytania zaczynać od ,,Iliady" zamiast od nauki alfabetu.
@seppmaier485811 ай бұрын
@@polskizbeata7378 Niestety nie jestem w stanie uczyć się w taki sposób. Według znanego mi ze studiów doświadczonego metodyka powinno traktować się swoich uczniów jak dzieci. Najpierw podać przykłady, a potem pozwolić im na sformułowanie własnej regułki. W taki sposób odchodzimy od klasycznej metody nauki języka obcego.
@olleo58302 жыл бұрын
o dżizaz... to miało pokazać, że "polski jest łatwy, a gramatyka fajna"? Lepiej było nie deklarować takiego celu, bo bardziej chybić się nie dało. Dla cudzoziemców uczących się dopiero mówić po ucieczce z kraju ogarniętego wojną ten temat musi być przerażający.
@polskizbeata73782 жыл бұрын
Jestem lektorem JPJO od ponad 6 lat i moi studenci cenią sobie, w jaki sposób tłumaczę między innymi gramatykę i widzą, że nie taki diabeł straszny, gdy podejdzie się do tego w sposób metodyczny. I bardzo często dostaję od nich feedback, że w końcu zrozumieli o co chodzi. Oczywiście filmiki na YT nie zastąpią lekcji z nauczycielem, ale są skrótowym wyjaśnieniem. Jeżeli chodzi o uchodźców, to u nich najważniejszą funkcją językową jest komunikacja i nie muszą się skupiać na gramatyce. Natomiast są to filmiki dla osób, które na przykład mają zamiar zostać w Polsce i dobrze nauczyć się języka z przyszłościowym planem zdania egzaminu państwowego. I od takich osób dostaje wiele informacji, że im to bardzo pomaga. Także ich opinia jest dla mnie najważniejsza.