Dziekuje, ze tworzy pani te filmiki. Mam nadzieje, ze te filmiki rowniez pomoga mi dobrym zdaniu matury.
@magdalenajankowska1871 Жыл бұрын
Wspaniała powieść. Reymont nie tylko opisuje, ale również pokazuje. Człowiek wsiąka i staje się na moment jednym z mieszkańców Lipiec. Czuje te rześkie poranki i razem ze starą Agatą zagląda w okna domostw. Jednak tak naprawdę książka zachwyciła mnie dopiero, kiedy przeczytałam ją ponownie, będąc już po czterdziestce. Dziękuje za wideo!
@olakunysz27384 жыл бұрын
Świetnie się Pani słucha ❤️
@ilniczak7083 жыл бұрын
świetne opracowanie, wzruszyłem się jak opowiadała Pani o losach Kuby 🥺❤️
@margottomasik2108 Жыл бұрын
Dzięki nowej technologi i aplikacji Empik Go mogłam przesłuchać fantastycznie nagranego audiobooka z rewelacyjnym lektorem. Przesłuchałam pierwszy raz od czasów szkoły średniej w latach końca PRL. Każdy Polak powinien przeczytać tę powieść.
@QJustijola3 жыл бұрын
Ja juz dawno zdalam maturę, ale miło posłuchać 😊
@zuzameduza16304 жыл бұрын
super się Pani słucha❤️
@justyna67274 жыл бұрын
Dziękuję pani!
@jmlily29783 жыл бұрын
Dziękuje
@ewawojcieszak8758 Жыл бұрын
Super streszczenie!!!
@blueboy71474 жыл бұрын
Proszę o filmik z omówieniem "Zbrodnia i kara". Pozdrawiam!
@lexilena94913 жыл бұрын
Super 😍
@joannazajac82072 жыл бұрын
Opisy tańców ludowych naprawdę mistrzowskie
@majabaran50684 жыл бұрын
Bardzo bym prosiła o odcinek na temat lektury Henryka Sienkiewicza Quo Vadis.
@stefankawecki34092 жыл бұрын
4:30 Prosię zostało skradzione przez Bartka Kozła - nie przez Kłębów; ale i sam autor nie ustrzegł się wpadek: w dwu miejscach mamy wspomniane, że Maciej Boryna ma sześćdziesiąt wiosen, a w trzecim przypadku sam stwierdza, że pięćdziesiąt osiem; dokładnie ten sam błąd dotyczy areału, którym dysponuje: w dwu miejscach trzydzieści mórg, w trzecim trzydzieści dwie - ot, takie quizowe historyjki... Najfajniejsze nawiązanie znalazłem kiedyś w Przekroju w dziale humor zeszytów: "Kiedyś to były czasy! Każda niecnotliwa panienka była wywożona ze wsi na kupie gnoju, a dziś - skąd tu wziąć tyle gnoju?!"
@tesiatomczak Жыл бұрын
Tego typu nieścisłości moga być celowym zabiegiem Reymonta. One zależa od tego, jaka postać podaje nam tę informację. Kolejny, po Twoich, przykład: baby na wsi obgaduja Jagnę że "nic tylko cięgiem wylęguje się a arbatę popija", w innej scenie sama Jagna w rozmowie przeprasza gościa za brak herbaty w domu, bo "wyszła cała gdy stary cięgiem jesienia chorował". Dwie inne wersje na znikajaca herbatę :P Może Jagna jest niesprawiedliwie obgadywana, a może ściemnia, sama wyżłopała, jak to jej zarzucaja? NIE WIESZ :D. Musisz wybrać, któremu z narratorów bardziej wierzysz. Tym ludziom co gadaja że Borynie to już sześćdziesiatka stukła, czy jemu samemu, w końcu chyba lepiej pamięta, a może celowo zaniża swój wiek? Nie wiesz ;) Reymont przedstawia informacje tak, jak się nosiły po wsi - niespójne, czasem sprzeczne. Może to być kolejny po gwarze zabieg, majacy wtopić czytelnika w opisywane środowisko - otrzymujemy informacje o świecie przedstawionym w ten sam sposób, co śledzeni bohaterowie.