Попіл - добриво чи зло?

  Рет қаралды 34,717

Віталій

Віталій

Күн бұрын

Багато людей вважає попіл повноцінним добривом, та чи насправді це так?
мікробіологічний світ не любить лужного середовища, а так як родючість ґрунту напряму залежить від кількості біоти, тооо... Дивіться відео😉

Пікірлер: 86
@АндрейПискорский-и2д
@АндрейПискорский-и2д 6 ай бұрын
В золе действительно много калия и она реально имеет щелочную реакцию. В случае обильного внесения органики почва подкисливается и умеренные количества золы пойдут на пользу. Ещё можно вносить раствор золы нейтрализованный азотной, фосфорной или органической кислотой. Как-то подсыпал золой из многолетнего кострища уровень грунта, слой получился прибл. 30 см. На второй год там начала расти трава, на третий очень буйно))
@taras5796
@taras5796 Жыл бұрын
Вже кілька років удобрюю попелом цибулю та часник .
@v.s.smoliak8494
@v.s.smoliak8494 Жыл бұрын
Спілкувався на цю тему, щодо користі попелу із своїм братом, який є дипломований агрохімік і агроном з великим досвідом... то було сказано, вносити корисно, не багато і не так часто, як деякі "знавці" кажуть... но корисно, особливо якщо закислений грунт... А малина любить наближено до кислого землю, но не кислу, це не лохина) Но цікава тема, треба буде ще детальніше з ним про це поговорити...
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Було б дуже цікаво дізнатись думку Вашого брата. Так, попіл розкислює, це зрозуміло! І до мене в голову навідувалось ще одне припущення: якщо дидимелла - грибкове захворювання, то попіл може з ним впоратись і не треба буде купляти дорогущих хімпрепаратів. При нагоді, будь ласка, запитайте у брата за такий варіант боротьби із грибковими захворюваннями.
@Лаура-м3ц
@Лаура-м3ц 6 ай бұрын
Дурниця
@user-ImPuLs
@user-ImPuLs 5 ай бұрын
В золі багато різних елементів, і тих які швидко розкладаються, і тих які роками можуть розкладатися тапереходити в іншу форму. Але спостерігаючи за тим як після спалювання сухої трави стартує молода, можна зробити висновок що корисного в ній більше ніж шкідливого. Тож якщо вміру використовувати, то буде тільки польза.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Після спалювання сухої трави площа згарища чорного кольору, а не сірого. Чорний колір свідчить про наявність вуглецю - основного будівельного матеріалу волокон рослин.
@ProstirChasu
@ProstirChasu 6 ай бұрын
Натхнення і гарного врожаю 🌱
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
Дякую за приємні слова🤗 Вам я теж бажаю натхнення та успіхів🤝
@владимиргромов-б6у
@владимиргромов-б6у 6 ай бұрын
З приводу довгого житьтя стовпчиків, одягаєте пластикову пляшку з дном та проходите феном, у наступної пляшки відрізаєте дно та горло, одягаєте з перехльостом з першою пляшкою проходите феном і так до самого кінця стовпчика, або щоб пляшки вийшли з землі на висоту 20см.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Ця ідея актуальна, якщо потрібно кілька стовпців зробити. А мені на мої ділянки треба два життя, щоб я стовпи в пляшки позаганяв😔
@АннаДегтярьова-ц1я
@АннаДегтярьова-ц1я 3 ай бұрын
Азотні добрива ідуть для росту рослин а зола діє як калійні добрива вона для урожаю
@VitaBerry...
@VitaBerry... 3 ай бұрын
@@АннаДегтярьова-ц1я у воді зола практично не розчиняється на молекулярному рівні, тому користі з неї майже нуль
@АрхангелМихаил-ы5б
@АрхангелМихаил-ы5б 6 ай бұрын
Относительно удобрения. Нада смотреть на урожай,это самый лучший показатель. Где внесена зола ,там и урожай выше и структура почвы улучшается.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
Посадіть будь-яку рослину в золу і скажіть мені який буде результат через 3 дня
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
Попіл - це мінерали, дрібне каміння, яке не розчиняється на МОЛЕКУЛЯРНОМУ РІВНІ⚠️ і якщо в ґрунті низький рівень органіки ( а вона допомагає попелу розчинитись ), то структура ґрунту буде тільки руйнуватись. Посипте попелом невелику кількість землі і помістіть туди черв'яків. Вкінці кінців послухайте думку агрономів, а не столітніх бабуль, які все життя сипали попіл і думали, що роблять щось корисне😃 Невже ви думаєте, що після спалювання рослин, вони чудом збагачуються якимись мікроелементами?
@eler597
@eler597 6 ай бұрын
Посадите что нибудь в чистый перегной и посмотрите на результат.
@vimaksim
@vimaksim 6 ай бұрын
Главное доза, а вы р чем?​@@VitaBerry...
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
@@eler597 якщо перегній правильний ⚠️ то там все чудово ростиме. В мене на купі гною гарно росли і кабачки, і дині, і картопля, і пшениця. Коротше - все, що кидалось. А на золі нічого не зійде. Будете сперечатись?
@vimaksim
@vimaksim 6 ай бұрын
Лучший совет - практика.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
100 % 🤝 Але, не вивчивши теорії, багато разів можна марно по лобі граблями получити, практикуючись без знань⚠️
@СергейМироненко-щ5ы
@СергейМироненко-щ5ы 6 ай бұрын
Склад 1 кг золи. карбонату кальцію - 17 г малорозчинний силікату кальцію - 16,5 г CaSiO3 взаємодіє з кислотами розкислює грунти сульфату кальцію - 14 г Калій К2О - 50% використовується як мінеральне добриво хлориду кальцію - 12 г кальцієва сіль CaCl2. використовується як мінеральне добриво ортофосфата калію - 13 Найкраще органічне добриво для дерев. Відповідність європейським стандартам! карбонату магнію - 4 г Продукт є ідеальним для ґрунтів з дефіцитом магнію та низьким рН силікату магнію - 4 г MgO:XSiO2•H2O добре розчиняється в воді мікроєлемент для жівлення рослин сульфату магнію - 4 г (MgSO4 * 7 H2O) Цінне джерело магнію та сірки для сільськогосподарських культур. Водорозчинне добриво, як домішки містить Na20 (0,1 %), Cl (0,2 %), Fe (0,01 %), Мn (0,01 %). ортофосфата натрію -15 г Ще одне добриво з високим відсотком фосфору Na₃PO₄ хлориду натрію - 0,5 г кухона сіль
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Склад золи багатий на різні мікроелементи, але відео про те, що без органіки ніщо золу не розчинить на молекулярному рівні для засвоєння рослиною.
@Osoblyve
@Osoblyve Жыл бұрын
Пропарте золу і згасіть ортофосфорною кислотою або сірчаною і вона не буде лужною.
@ВераЛев-ю7ч
@ВераЛев-ю7ч 6 ай бұрын
Спасибо понравилось, ну и что что дерево а у меня на заборе и не чего. И все таки как быть с золой ?- как правильно применить - у меня ее много . А химия така дорога.......
@evgeniyvolodin1467
@evgeniyvolodin1467 6 ай бұрын
Нужно делать вытяжку с золы.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Якщо земля не родюча, бідна на органічну складову, то золу краще не вносити взагалі, бо наробите ще більшої біди. А якщо вносити, то дуже малими кількостями.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Найпростіший спосіб допомогти золі розчинитись до того стану, в якому вона буде засвоюватись рослинами - залити золу витяжкою із перегною
@zwanpower
@zwanpower 6 ай бұрын
Попіл, зола е корисними не як окремі внесені субстанції, а в комплексі з іншими речовинами. Так попіл є сильно лужним при розчиненні у вологій землі, але при погашенні його у любій доступній кислоті, а це оцтова, лимонна, ортофосфорна, сірчана і ін. можна понизити його РН до нейтрального і навіть до більш кислого, кому який треба. При гасінні в ортофосфорній кислоті в кінці отримуєте концентроване цінне добриво моно калій фосфат багате на калій і фосфор і плюс багато інших елементів у комплексі, яких там трохи менше. Для цього потрібно у пластикову, скляну, ін. тару насипати попелу та помішуючи доливати частинами ортофосфорну кислоту. При цьому буде відбуватись реакція нейтралізації (гасіння) у вигляді шипіння. Коли шипіння після помішування і дозованого доливання припиниться це означає, що ви нейтраліщували луг і ваше РН стало нейтральним -"7", але доливши трохи більше кислоти ви можете довести розчин до потрібної вам кислотності, за допомогою лакмусового паперу-продається в інтернеті. Утворений після відстоювання розчин процідіть. Він є концентрованим, тому його треба розчинити у воді у пропорції приблизно 200 грам на 10 л води і поливати або оприскувати цим розчином рослини раз на 14 днів, але не частіше, бо любе удобрення через міру може призвести до зворотнього результату. Запам'ятайте все має бути "норма" або, як кажуть у народі - в міру.
@stassvat8542
@stassvat8542 4 ай бұрын
Борис Андрійович Бублик - відомий популяризатор органічного землеробства, писав, що так і не знайшов дієвого способу застосування попелу (золи) в органічному землеробстві. Я його не бачу теж
@ЮрийГомола
@ЮрийГомола 6 ай бұрын
Відео,було цікавим,а головне україномовним!
@ТомДжек-в2м
@ТомДжек-в2м Жыл бұрын
Розбавляю уксусом розчин води з попелом.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
І цим розчином травите противного сусіда?😃
@ВалентинаБорисова-я8н
@ВалентинаБорисова-я8н Жыл бұрын
Такий спосіб рекомендує Іван Рускіх (вчений-біолог з Білорусі) для нівелювання залуження ґрунту попелом
@Cikavi.doslidi
@Cikavi.doslidi 7 ай бұрын
З того Івана вчений , як з собачого хвоста сито, попіл гашений оцтовою кислотою безумовно стає розчинним, але знищить всю мікрофлору у грунті і в першу чергу корисну
@kidsbrain6930
@kidsbrain6930 6 ай бұрын
можу сказати, що коли я освоювала цілину та запхала величезну кількість піску і попелу в грунт, бо він був глинистий, то полуниця росла як джунглі. зелень буяла, вуса росли, але плодів не було. хоча кущі були красивущі!
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
Із золою і піском Ваші джунглі не мають жодного зв'язку. У Вас в ґрунті була надто велика кількість азоту, тому і вимахала багата зелена маса без ягід⚠️ гною, курячого посліду чи гноївки не давали?
@kidsbrain6930
@kidsbrain6930 6 ай бұрын
@@VitaBerry... ні. більше нічого. тільки пісок та попіл
@АнтонГорніч
@АнтонГорніч Жыл бұрын
По перше не весь попел одинаковий. Раніше попробуй підживити,(тільки правильно), а потім розказуй, а органіка при перегнивані підкислює грунт і в воді теж не розчиняється. Мінеральне добриво розчиняється у воді, але це не означає, що 100% в ньому поживні речовини.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Органіка підкислює ґрунт тільки у випадку, якщо її закопати під землю, де не буде умов для аеробних бактерій. В цьому випадку вона буде гнити, а не перероблятись. А попіл без органічної складової на полі - це тільки дрібне лужне каміння і єдина користь від нього - знищення патогенної мікрофлори ( рівно так само як і живої) . Посадіть будь-що в попіл і подивіться що буде ( ви ж теж думаєте, що це повнокомплексне добриво!? )
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Запхайте сіно у воду на кілька годин і тоді напишіть чи розчиняється органіка у воді
@АнтонГорніч
@АнтонГорніч Жыл бұрын
@@VitaBerry... сіно не є органічне добриво, а з нього буде добриво коли воно перегнієє або згорить.і попел відрізняється від перегною (майже) тим,що не містить азоту.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
@@АнтонГорніч сіно не органічне добриво??? А що тоді органічне добриво? І що ж, по-вашому, за чудо реакція при спалюванні збагачує рослиині рештки поживними речовинами? Ви ж вважаєте, що в попелі купа калію, правильно? А куди діваються всі інші поживні елементи, які рослина витягнула з ґрунту? При горінні вони покидають рослину у вигляді світла 🔥 і тепла і залишається купка глибокозамінералізованої речовини. Рослина живиться тільки розчиненими на молекулярному рівні елементами. Бачили як корінь побудований у рослин? Пожива поступає через мікрокапілярчики, а попіл це каміння, якщо органіка не допоможе йому розинитись на молекулярному рівні. Візьміть жменю попелі і лийніть на нього воду, а потім візьміть будь-яку рослину і подивіться на корінь та подумайте, яким чином ці мікрокаміньчики рослини має втягнути у себе
@АнтонГорніч
@АнтонГорніч Жыл бұрын
@@VitaBerry... перегнивше сіно - добриво. Горіння - це хімічна реакція в якій хімічні елементи стають оксидами в доступній формі для рослин, це знали ще первіснообщинні люди, коли на випаляних лісах займалися землеробством.
@СергійМасло-ч7э
@СергійМасло-ч7э Жыл бұрын
Попел по картоплі, супер! По малині не знаю, на мою думку, як добриво він так собі, скоріш є вбивцею мікроорганізмів як ви і кажете. Користь може бути, якщо вбиває різні хвороби рослини.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Так, тут я на 100 % згідний. Попіл знищує як позитивну, так і негативну біофлору.
@СергійМасло-ч7э
@СергійМасло-ч7э Жыл бұрын
@@VitaBerry... Хочу добавити на рахунок шпалєр. Осику не рекомендую, дерево міцне на злом, а от гниє швидше за все, бо дуже м'яка порода. Думаю, просто у вашій місцині його навалом, от і робите. Я планую робити собі з граба.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
@@СергійМасло-ч7э так, в нас чистять площі під високовольтною лінією і там валом осики і червоно дуба, але останній дуже розтріскується і довго не служить. Граб - ідеально ( як і акація ), але нема доступу😔
@andriytopolnitskiy8337
@andriytopolnitskiy8337 6 ай бұрын
На стовпчики добре підходить акація. Набагато довше служить ніж граб.
@ПетроГуськевич
@ПетроГуськевич 5 ай бұрын
Випадково висипали десь пів відра попелу під мою черешню десь в лютому чи березні - так з цих пір вже декілька років на моїй черешні немає попелиці.
@хомаіван-т1ъ
@хомаіван-т1ъ Жыл бұрын
Калій, фосфор, все в міру, і все в свою пору.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
При хімічному аналізі в попелі буде виявлено високий вміст фосфору, калію, магнію. А якщо в попіл посадити рослину? Виживе вона там?
@ИванКудашовъ
@ИванКудашовъ Жыл бұрын
@@VitaBerry... Я виступав відро попелу й перекопав. Був гарний врожай. Помідор ( це все під 10 кущів) Поміняв кислотність на наступний рік - 6. Все добре. Я підливаю під малину теж зольний розчин, але додаю кислоту при внесенні. В основному - зелене добриво. Під малиною в мене 5.5
@milakrupska6685
@milakrupska6685 Жыл бұрын
Кілька років висипала попел на грядку.В решті решт,якщо раніше мала врожай,то після обробки попелом зійшло все майже на"0"Мертва грядка.
@ТоняСлюсар
@ТоняСлюсар Жыл бұрын
сьогодні збиралась попелом трусити , насиплю мабуть карбаміду
@eler597
@eler597 6 ай бұрын
Насипте солички. Що занадто, то не здраво😂
@vimaksim
@vimaksim 6 ай бұрын
Наблюдал обратную картину - на месте костра все растет намного лучше.
@nathanzuborev2834
@nathanzuborev2834 6 ай бұрын
То не правда , попел заливать надо горячей водой и настоивать ночь
@zhenyaomelchenko6633
@zhenyaomelchenko6633 Жыл бұрын
Я також вважаю що в сухому попелі нема майже нічого корисного, але якщо його вистояти (щоб був осад) і підживлювати вже самою рідиною, то в такому випадку попіл дуже гарне органічне добриво з якого ми якраз і забираємо калій. І підживлювати потрібно таким розчином коли вже є зелена ягода
@АрхангелМихаил-ы5б
@АрхангелМихаил-ы5б 6 ай бұрын
Сам понял что ты сказал? В золе ничего нету,но если замочить то уже есть. Вот в голове,у тебя точно нету ничего.
@Vitamin-C1
@Vitamin-C1 Жыл бұрын
я даю золу але небагато
@juliakharko
@juliakharko Жыл бұрын
Цікаво-цікаво! Справді,багато різної інформації щодо користі попелу, можливо,Ви і праві щодо розчинності. Варто задуматися, можливо і поекспериментувати)
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Навіть у вікіпедії попіл розглядають як повнокомплексне добриво, тай все моє село засипає поля попелом, бо село негазифіковане. Та, насправді, тільки завдають шкоди полям
@ИванКудашовъ
@ИванКудашовъ Жыл бұрын
@@VitaBerry... Закислити потім. Все буде добре. Якщо не глина - зайва лужність за зиму змиється
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
@@ИванКудашовъ Питання стоїть в тому, чи є сенс золу вносити? Що з неї візьме рослина? Який вплив буде на ґрунт? Після спалювання - це купка мінералів, грубо кажучи - каміння, яке майже не розчиняється у воді і вбиває живі мікрооргізми. А рослина живиться тим, що добре розчиняється у воді. Яким буде забарвлення ґрунту, якщо внести багато попелу? А який колір у найродючішого ґрунту?
@ИванКудашовъ
@ИванКудашовъ Жыл бұрын
@@VitaBerry... Чому ви вирішили що не розчиняється? Звісно є сталі нерозчинні частки. В нітроамофосці ( дешево і сердито) теж ж 30- 40 відсотків баласту. Та й що,? Пісок тед не розчиняється ( вношу його періодично для розрихлення) Воно діє - і це найголовніше. На розсаду помідор вношу зольний розчин ( погасивши оцтом) - ефект як від монофосфату калія, рослини стають більш товстими й не витягуються, гарно наростає коріння. Мінус - тільки лужність надмірна, я її завжди контролюю. Я догрався компостом, зеленим добривом, що на огірках в мене 5 рівно, восени вніс вапно 500- 600 грамм на кв. м. В мене є частина городу - колишня будівельна сварка, я її трошки розгріб ( як зміг) , там добре росте малина й диплоїдні сливи. Не розумію вашого занепокоєння.
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
@@ИванКудашовъ не розчиняється, бо після спалювання рослини, попіл - це каміння. Якщо засадити туди рослину, буде вона в попелі рости?
@ЮрийСторожук-ю7э
@ЮрийСторожук-ю7э 6 ай бұрын
Малина лююить слабокисле середовище, тому під малину треба гасити попіл оцтом наприклад, а агрус не терпить кислих грунтів, тому під нього сиплю в чистому виді
@Krugozir
@Krugozir Жыл бұрын
А в мене кислий ґрунт?
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
Я не можу відповісти на Ваше питання😃
@викторкунделько
@викторкунделько 6 ай бұрын
бред сумашетшого
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
Ви про що?
@olegr2564
@olegr2564 6 ай бұрын
Зачем гадать 100лет. Отнесите золу в лабораторию и не ломайте мозг себе и людям.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 6 ай бұрын
В лабораторії хімічним способом отримають калій і фосфор із золи. Що це нам дасть?
@Николай-ш6ш9ь
@Николай-ш6ш9ь 6 ай бұрын
Про органику можно только мечтать, всю скотину вырезали, колхозы декомунизировали, надежда на собственную попопровод, но его мало, через дороговизну продуктов. Трёп минудобрений не вырабатывает.
@VitaBerry...
@VitaBerry... 5 ай бұрын
Органіки, насправді, дуже багато, але працювати з нею на великих площах дуже непросто. Люди спалюють сотні тон соломи, сіна, листя, гілок дерев, газонної трави і т.д.
@jenjabob5639
@jenjabob5639 Жыл бұрын
В залежності під шо якшо з гноем то попел не йде особливо куряком
@СадибаДідаМиколи
@СадибаДідаМиколи Жыл бұрын
Достатньо подивитися хімічні складові попелу і все стане на свої місця!
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
А от і не стане. Попіл - замінералізована речовина ( грубо кажучи - каміння ), а рослина засвоює тільки те, що розчинилось на молекулярному рівні. Хіманаліз, звичайно, виявить в попелі калій і фосфор, тільки рослина їх не засвоїть
@СадибаДідаМиколи
@СадибаДідаМиколи Жыл бұрын
@@VitaBerry... Попіл теж буває різний в рослинництві застосовується здебільшого ,дровяний з дерев не маючих домішку смол а також попіл з рослин ,він зрозуміло що мае великий термін розпаду ,тому і вноситься або в невеликій кількості щорічно,або одноразово при висадки саджанців ! Що занадто то не здраво !
@VitaBerry...
@VitaBerry... Жыл бұрын
@@СадибаДідаМиколи тут справа не у виді рослини, з якої беруть попіл. Чи мали Ви змогу детально розглянути коріння якоїсь рослини? Рослина живиться з допомогою дрібних капілярів і тільки тим, що розчиняється у воді на молекулярному рівні. А попіл, у чистому вигляді, мінерал, нерозчинний у воді на молекулярному рівні. При посадці його вносять з профілактичними цілями, бо він знистить патогенну мікрофлору ( і позитивну теж ). Я не кажу, що попіл - абсолютне зло. Є умова, при якій він - добриво. Про людей кажуть " ми є те, що ми їмо". Ці слова можна і до рослин застосовувати. Адже, рослина - це набір елементів, які вона витягнула із ґрунту і після спалювання рослини ( дерева, сіна і т.д ), кількість поживних елементів не збільшиться, а навпаки - зі світлом і теплом покине рослину.Скоро буде відео, у якому я спробую пояснити цю точку зору
Як використовувати попіл у якості добрива.
17:35
Життя бентежне
Рет қаралды 48 М.
POV: Your kids ask to play the claw machine
00:20
Hungry FAM
Рет қаралды 19 МЛН
Expected Ending?
00:45
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 12 МЛН
НИТРОФОСКА - лучшее удобрение!
10:13
АГРОНОМ Дмитрий Дьяконов
Рет қаралды 933 М.
Як солому перетворити на добрива
10:00
Український агроном
Рет қаралды 76 М.