🌱 Skorzystaj z promocji Black Week na moje kursy maturalne i ebooki - maturawprobowce.pl 40% rabatu dla pierwszych 100 osób z kodem "BW-2024", a dodatkowo 15% zniżki przy zakupie 2 kursów!
@michakonieczko44392 ай бұрын
Jest pani "magistrą" ? Język polski nie zna takiego słowa.
@OkiemChemika2 ай бұрын
@michakonieczko4439 Język polski zna takie słowo, to feminatyw. Najwyraźniej to pan ma luki w wiedzy.
@megivn2 ай бұрын
@@michakonieczko4439 słowo to to feminatyw i występuje w języku polskim.
@michakonieczko44392 ай бұрын
@@OkiemChemika Pani magister. Magistra to feministyczna nowomowa i kaleczenie języka polskiego.
@megivn2 ай бұрын
@@michakonieczko4439Nowomoda? Feminatywy były popularne już w XVI wieku 😂 Polecam najpierw dokształcić się na jakiś temat, a doperio potem wypowiadać się 😊
@majajesion94042 ай бұрын
Pani Agnieszko, bardzo proszę o więcej historii związanych z medycyną w czasach II wojny światowej. To jest bardzo interesujące. Życzę Pani dużo zdrowia:)
@shdmobasto93052 ай бұрын
Nafutrowani amfetaminą naziści, to chyba oczywista sprawa, ale są pewnie inne wątki.
@Nina_random-internet-user2 ай бұрын
Szczególnie interesujące są barbiturany - w czasach Marilyn Monroe przepisywane wszystkim na potęgę.
@nacalosc2 ай бұрын
Taaak! kiedys nas truli prymitywnie . Teraz NIE! teraz sa bardziej NOWOCZESNE srodki. ...Ktore tez za 20 lat beda wysmiane- Bonne chance jak mowia Francuzi , czyli dobrego fartu!
@mackopop13712 ай бұрын
Pani naprawdę wierzy, że koncerny farmaceutyczne nie wiedziały, że sprzedają truciznę i że teraz to są tacy czyści i uczciwi :)
@Nina_random-internet-user2 ай бұрын
Nie, nie wierzy. Od początku o tym mówiła. Ludzie z tzw. big pharmy jej nie lubią. ;)
@mackopop13712 ай бұрын
@@Nina_random-internet-user Wydaje mi się, że w ostatnim rozdziale wyrażona jest głęboka wiara uczciwość firm farmaceutycznych. Że dzisiaj już jest ok.
@sebastianpietrasz27112 ай бұрын
@@mackopop1371 A które to dane świadczą o tym że nie jest ok ? Farmacją rządzą ludzie więc nigdy nie będzie idealnie bo to nie jakis mitologiczny zmyślony twór ale nie jest nawet blisko tych bzdur co opowiadają ludzie krzyczący "big pharma to dzieło szatana"
@s.a98562 ай бұрын
Oni wszyscy kłamią lekarze farmaceuci bo mają korzyści z tego procederu.
@mirklesHD2 ай бұрын
Na pewno system kontroli jest dużo lepszy, wiem że lek z magnezem czy witaminą D jest przebadany i bezpieczny, w przeciwieństwie do suplementu, gdzie zależy to tylko od uczciwości danej marki. Ale film rzeczywiście miejscami podchodzi optymistycznie do uczciwości firm farmaceutycznych, że oni chcieli dobrze, ale nie wyszło.
@basiam28662 ай бұрын
myślę, że dziś nadal jest wiele leków, które za jakiś czas uznane zostaną za 'szok i głupotę' typu statyny, które hamują koenzym Q10, przyczyniając się do większych problemów sercowych
@TAD30112 ай бұрын
Po statynach bolą łydki .
@henrykstaniek10822 ай бұрын
Szanowana Pani, Ja jestem zdrowy dzięki niestosowaniu przepisanych mi przez lekarzy leków. Na cukrzycę dostałem "nowoczesny" lek chyba trajenta, przy glikemii 130, czyli lekko powyżej normy. Po zażywaniu leku glikemia szybciutko, w tydzień poszybowała na 250. Porzuciłem ten lek, glikemia powróciła do pierwotnej wartości, zatem lekarz przepisał metforminę. Okazało się, że ten lekna mnie nie działa, niezależnie od tego czy lek zażywałem czy nie, glikemia pozostawała bez zmian, ciut za wysoka. Jedyna różnica, że bez leku czułem się znacznie lepiej. Ktoś mądry, poradził mi, że cukrzyca oznacza nie to, że mam za mało metforminy we krwi, ale za dużo glukozy, co jednak poradzić, jak ja cukru w ogóle nie lubię, powiedział, że to trzeba ograniczyć wszelkie węglowodany, czyli chleb, kasze, śledzić skład wszelkich produktów i nie spożywać tych, które mają w składzie węglowodany.. I tak wyleczyłem nieuleczalną chorobę - cukrzycę porzucając zalecane i przebadane leki. Tak więc w te leki też nie bardzo można wierzyć. Teraz muszę jeszczewyleczyć nadciśnienie, też mam leki, źle się po nich czuję, ich wpływ na moje ciśnienie jest żaden. Porzuciłem więc te leki, po co się truć chemią, jeśli nie działają. Ograniczanie soli też jest bez wpływu na ciśnienie. Jestem na restrykcyjnej diecie niskowęglowodanowej, oczywiście lekarz mi przepisał kolejne leki, po których sikam jak głupi, a ciśnienie się tylko z tego śmieje. Nie wiem, co robić, jeżeli mi lekarze nie umieją pomóc, to może znachor i stare metody?
@s.a98562 ай бұрын
Niech pan wszystkie te leki , trucizny wyrzuci do kosza. Wtedy bedzie pan zdrowy I usuń chleb, ciastka i białą mąkę . Zrób sobie detoks przynajmniej 1 tydzień , jedząc tylko warzywa i owoce bez cukru i dużo wody . Zdrowia życzę panu . Ja tak wyszłam z cukrzycy. .
@boguslawszostak17842 ай бұрын
Nie ma takiej choroby jak "cukrzyca", podobnie jak nie ma takiej choroby jak "gorączka" (ciepłota). Tobie pomogło "mniej cukru" (skrobia to tez cukier), ale organizm POTRZEBUJE CUKRU i potrzebuje insuliny którą na ogół sam wytwarza. Jest szereg ROŻNYCH chorób, upośledzające RÓŻNE obszary procesu regulacji poziomu glukozy, która jest potrzebna dla mózgu, to problemy z wytwarzaniem insuliny i problemy z regulacją właściwego poziomu. Duży spadek poziomu glukozy też jest dla organizmu zabójczy. A glikemia rano 130 świadczy o tym, że organizm nieprawidłowo reguluje poziom cukru, ale nie jest powodem do paniki. Podobnie jest z ciśnieniem. Są różne powody nadciśnienia. "górne" ciśnienie może być po prostu skutkiem słabego radzenia sobie ze stresem. Trzeba zbadać POWODY nadciśnienia zamiast truć się lekami. Czasem lepiej po prostu mieć ciśnienie 140 niż truć się lekami. Ja na szczęście mam takich problemów, nie jestem lekarzem, ale żyję już długo, dostatecznie długo by zebrać "doświadczenie życiowe", z "leczenia" bliskich i znajomych, więc proszę nie traktować tego co napisałem jako "poradę lekarską", lecz jako wnioski z obserwacji wielu chorych i samokształcenia.
@tomaszjagielski77542 ай бұрын
Ta pani jest agentem koncernów farmaceutycznych. Kłamie bo jej za to płacą. Na palcach jednej ręki można policzyć leki, które nie są toksyczne. Farmacja służy truciu ludzi. Medycyna służy zabijaniu ludzi.
@monikam38972 ай бұрын
Barbara Kazana
@mariarozanska3342 ай бұрын
Nie wyleczyłeś cukrzycy, jedynie ' ukrywasz' jej objawy, jeśli zaczniesz jeść normalnie, dieta zrównoważona, objawy wrócą, taki szczegół.
@basiam28662 ай бұрын
robi Pani wrażenie, że dziś jest bezpiecznie, a wcale nie jest. Badania znajdą się na wszystko, zależy kto płaci
@patrrickoo2 ай бұрын
Ciekawe, które z obecnych leków/ praktyk są zabójcze, a o czym dowiemy się za kilka dekad?
@didonet52 ай бұрын
O wielu już tak wiadomo ;)
@Dalieusz2 ай бұрын
Żadne, bo mamy na rynku same dobrze przebadane leki
@@Dalieusz Nie prawda. Jest paracetamol z kodeiną, którą farmaceuci sprzedają bez recepty tylko w szczególnych sytuacjach
@nimfa20052 ай бұрын
Więcej niż przypuszczamy..(
@d.ch.31232 ай бұрын
Nie, nie wycofano rtęci w XX wieku; co z amalgamatami w leczeniu stomatologicznym, a co z tiomersalem w szczepionkach... noworodki otrzymują w szczepionkach w pierwszych dniach życia tyle rtęci, że są to dawki kilkadziesiąt razy przekroczone dla dorosłego. Zresztą truje się na prawo i lewo czym się da, ludzi i środowisko, to już sporo ludzi wie.
@tomband12 ай бұрын
farmacja nigdy nie stała na straży bezpieczeństwa pacjenta, a obecnie stoi tylko na straży dobrych zarobków koncernów farmaceutycznych. Pacjent wyleczony to klient stracony
@konradstrzakowski76462 ай бұрын
Ja myślę i wiem bo miałem tą nieprzyjemność zażywać współczesne leki , że one w dużej mierze są też trefne i działają odwrotnie proporcjonalne. Po za tym takie mam wrażenie po swoich obserwacjach, że wspułczesną rtęcią lekiem ,jest chemioterapia.😮
@Beauty60plus2 ай бұрын
Witaj Agnieszko, dwa miesiące temu zdiagnozowano u mnie, za pomocą odpowiednich badan, wrzód kolokwialnie mówiąc, na połączeniu jelita cienkiego z grubym, ten stan zapalny zdobyłam łykając za często leki przeciwbólowe z ibuprofenem ... serdecznie pozdrawiam
@s.a98562 ай бұрын
Mogłaś pić rumianek a nie brać trucizny .
@luciomarczynski46442 ай бұрын
@@s.a9856 mądry pacjent po szkodzie...
@ewasaw51912 ай бұрын
Polskie zioła. Ludzie myślcie trochę. Pan Bóg stworzył człowieka i leki dla niego.
@nataliakulinska99362 ай бұрын
Dziś lekarze chcą nas leczyć ale nie wyleczyć bo mają z tego pieniądze zapamiętajcie to sobie , mają w nosie cz ktoś umrze 😢
@tautheron60692 ай бұрын
Teraz lekarze są legalnymi dilerami wielkiej farmy.
@ukaszrafalski2 ай бұрын
DOKŁADNIE !!!!!!
@JanKowalski-pe3mg2 ай бұрын
Szanowna Pani, gdyby farmacja miała w ofercie leki ktore naprawde lecza choroby, to musiałaby zamknąć biznes, bo wszyscy byliby zdrowi. Dlatego obecny biznes medyczny jest zainteresowany wyłacznie maskowaniem objawów, a nie szukaniem i leczeniem prawdziwych przyczyn chorób. Dlatego chyba nikt juz nie ma złudzeń, ze jesli chcesz wyzdrowiec, trzymaj sie z dala od lekarzy i aptek!
@Katarzyna-xk4lo2 ай бұрын
@@JanKowalski-pe3mg i taka też jest polityka obecnych lekarzy
@martakiraga34232 ай бұрын
A gdyby tak całkiem przestać brać leki i nie maskować objawów chorób, bo przecież większość z nich jest uznawana za choroby przewlekłe? Jako osoba z wieloma chorobami wolę maskować objawy niż dać się zabić, bo będę przeciwko koncernom farmaceutycznym i lekarzom. Tu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
@kasiak.81732 ай бұрын
@@martakiraga3423 No pewnie, bo łatwiej łykać piguły i maskować choroby przez wyłączanie kontrolek, czyli objawów i łudzić się, że maskowana prawdziwa choroba nie postępuje, niż przestać żreć chleb, kluchy, ziemniaki itp. i zacząć ćwiczyć. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D
@martakiraga34232 ай бұрын
@@kasiak.8173 no oczywiscie, mając chore serce jako wadę genetyczna powinnam przestać brać leki i umrzeć, bo przecież leki to zło i wystarczy zdrowa dieta, tak samo genetycznie chorą mam przysadke, to też powinnam przestać ją leczyć, żeby móc żyć, pani na coś choruje w ogole, że tak łatwo przychodzą pani takie komentarze? A przy zachorowaniu na raka również powinno się odmówić np chemii i pozbawić zycia, bo przecież zdrowy tryb życia gwarantuje zdrowie. No faktycznie widać, że ten punk widzenia prowadzi jedynie do śmierci.
@dagmaralenard54122 ай бұрын
Nareszcie ludzie zaczynają używać swoich rozumów
@czesawterefinko58252 ай бұрын
Statyny i szczypawki to dopiero jest SYF 😱👻
@ewasaw51912 ай бұрын
Ale ludzie lecieli jak pszczoły do miodu😂😂😂😂
@joanna-gd8tk2 ай бұрын
@@ewasaw5191Bo byli oszukiwani przez tzw. ,ekspertów.
@danutas53262 ай бұрын
Zmuszani, bo stracą pracę, studenci, bo nie wejdą na uczelnię, podróżni, bo nie wejdą do samolotu i nie odwiedzą rodziny itd.
@MrKasyno2 ай бұрын
Po tytule myślałem że będzie to film o współczesnych truciznach, a nie jakieś historyczne rzeczy o których już dawno wiedziałem. Kiedyś do Coca-Coli dodawali kokainę też.
@zbigzbigniewski94802 ай бұрын
Dobrze kojarze ? Nie tak dawno polecala pani nie przebadane eliksiry na modną wówczas bezobjawową chorobe ?
@antonipaliwoda2632 ай бұрын
Dokładnie.
@jansmolinski72142 ай бұрын
"Dzięki badaniom" jakie badania i kiedy zostaly zrobione na szczepionki na Covid?
@jansmolinski72142 ай бұрын
Dla jasności, nie jestem złośliwy, tylko Pani też w którymś filmie mówiła że trzeba się szczepić na Covid a szczepionki przebadane nie były.
@Jan_Ked2 ай бұрын
@@jansmolinski7214 Widocznie zadziałały tzw. "granty nierestrykcyjne" tak jak u wielu cwelebrytów.
@antoninamrowkaАй бұрын
Te badania oczywiście prowadzono. Na królikach doświadczalnych w postaci ludzi, którzy do tego stopnia dali się nastraszyć, że przyjęli te cudowne preparaty. Jeżeli pani autorka kanału rzeczywiście zachęcała do wzięcia udziału w eksperymencie na ludziach, to może niech teraz opublikuje jego wyniki, podane przez koncerny. Tylu NOP-ów, jak po tym dziadostwie, to świat chyba nie widział, również typu one way ticket.
@wodzimierzhaat64632 ай бұрын
Lepiej by było gdyby pani podała 7 obecnie najgorszych stosowanych leków. To co było i nie jest stosowane nie jest sprzedawane to historia, którą może niewielu interesować. Od dawna można przeczytać książkę pt. Jak dawniej leczono, oraz książkę Szarlatani. ❤❤❤
@bogusiabogna15172 ай бұрын
Pani Agnieszko, szanuję Pani ogromną wiedzę i sposób w jaki się Pani nią dzieli. Nie mogę jednak zgodzić się z tym, że obecnie wszystkie leki, szczepionki są tak wspaniale przetestowane i bezpieczne. Szczepionki na COVID-19, czy świńską grypę są na to oczywistym dowodem i chyba nikt, kto choć w niewielkim stopniu interesuje się własnym zdrowiem, niestety nie ma wątpliwości, że są obecnie w czołówce preparatów zatwierdzonych przez WHO, które spowodowały wiele powikłań, a nawet zabijały. Dbajmy o siebie na co dzień, abyśmy korzystali jak najrzadziej z preparatów farmaceutycznych XXI wieku, które czasami ratują nam życie, ale często odbierają nam zdrowie i popychają do szybszej śmierci. Dużo zdrowia i optymizmu dla Pani i pozostałych członków Pani Rodziny.
@janbakowski34572 ай бұрын
Niestety Bogusiu masz ograniczona wiedze i powtarzasz argumenty ruskich troli i paranoikow
@stanisawszczypua90762 ай бұрын
"Hellow little pill". Hmm w dalszym ciągu zdarzają się wpadki z lekami. Pamiętam że jak byłem mały (początek lat 90) dostałem jakiś antybiotyk po którym mnie naprawdę przeczołgało. Jakiś czas później jak inny lekarz pytał mamy czy jestem na coś uczulony to powiedziała właśnie o tym antybiotyku a lekarz powiedział że ten lek już wycofano z obrotu bo właśnie były takie reakcje pacjentów.
@bernardaprzybya-zaremba52522 ай бұрын
Przetestowali na pacjentach. Bez ich wiedzy.
@dorotadanielska68262 ай бұрын
Ja też tak miałam dr
@robertprzybylak73872 ай бұрын
Dzisiaj " zdrowe soczki" ( fruktoza)😅
@tadeuszszczesny9062 ай бұрын
Było źle. I jest tak nadal.
@bisiu192 ай бұрын
Nie, jest jeszcze gorzej.
@s.a98562 ай бұрын
Jest to samo tylko nowe trucizny głównie z niemiec oprawców.
@amerktok2 ай бұрын
Co do niemieckiego "Gesundheit" wypowiada się je nie w przypadku wznoszenia toastu, lecz po np. kichnięciu. Pod toast używa sie "Prost"
@lidiamalinowska-czauderna40532 ай бұрын
PROSIT!😉
@dorotalipowska42502 ай бұрын
@@lidiamalinowska-czauderna4053 Prost
@Oskar-zk9hj2 ай бұрын
@@dorotalipowska4250Prost 🍸
@ewas72892 ай бұрын
Zum Wohl! 😊
@lidiamalinowska-czauderna40532 ай бұрын
@@dorotalipowska4250 Chyba wiem, co mówił Herman Brunner do Hansa Klosa przy kieliszku😉🤣
@AndrzejWilkable2 ай бұрын
Obecne regulacje minimalizują ryzyko, że wypuszczony lek okaże się ciężką trucizną, albo substancją która zabije Cię w krótkim czasie, ale nie eliminują ryzyka szkodliwości do zera, zwłaszcza jeśli chodzi o skutki długoterminowe, lub charakterystyczne dla naszego organizmu podatności. Istnieją też leki które mają dramatyczne skutki uboczne, a mimo to są dopuszczone. Także ciągle trzeba być uważnym co się przyjmuje. Na pewno ryzyko zaszkodzenia sobie jest mniejsze niż stosowania nieprzebadanych preparatów itd. Np jeśli chodzi o suplementy.
@bernardaprzybya-zaremba52522 ай бұрын
Prawo się tym nie przejmuje!
@katarzynagorczowska92152 ай бұрын
Talidomid, zajęcia na chemii medycznej bez wspominania o tym leku to zajęcia stracone xD Idealny przykład tego, jak ważna może być zależność między enancjomerem a jego aktywnością biologiczną Tematyka medycyny a drugiej wojny światowej jest bardzo interesująca. Ja również dołączam do próśb o filmik w tym temacie!
@grazynaki83792 ай бұрын
Talidomid jest stosowany obecnie przy leczeniu szpiczaka. Zdaję sobie sprawę z tego że to już chemioterapia mająca na celu zniszczenie komórek nowotworowych. Jednak z powodu zażywania tych maleńkich tabletek moje ciśnienie krwi spadło do wartości wstrząsowych. W konsekwencji zmieniono mi lek na inny. Obecnie jestem w okresie remisji otrzymuję jednak pochodną talidomidu - lenalidomid. Na początku jego stosowania miałam olbrzymie niemiarowości akcji serca - dawka leku została zmniejszona o połowę i przyjmuję go przez 3 tygodnie z tygodniową przerwą. Zostałam wyleczona z czego bardzo się cieszę ale profilaktycznie dalej jestem zatruwana? Tak jak inni "szpiczakowi" pacjenci. Z jakim skutkiem na przyszłość?😮😮
@lolalato57802 ай бұрын
Co bylo to bylo niech pani lepiej mowi o dzisiejszych lekach ,please
@emka81432 ай бұрын
Sigmund Freud od .....libido????
@jozefkubrak80162 ай бұрын
Teraz wystarczy posiedzieć jakiś czas przed telewizorem żeby znać panaceum na wszystkie bolączki i choroby bez naukowej recenzji !!!!
@kefirkefir77312 ай бұрын
99% specyfików w aptekach, to trutka.
@AndrzejBaran-qq8lm2 ай бұрын
Kefir kefir pochwal się ile masz lat i przysięgnij tutaj że żadnego lekarstwa w życiu nie brałeś
@kefirkefir77312 ай бұрын
@@AndrzejBaran-qq8lm Czemu mam przysięgać? Oczywiście, że łykałem bezmyślnie to, co dealerzy Big Pharmy mi przepisywali, ale oczka się otworzyły. Wiek- prawie półwiecze.🙂
@thea3729Ай бұрын
Czy można by było szerzej omówić ten temat : Smak owoców przypominający aceton 🥴(Zdarzyła mi się ostatnio taka gruszka i melon) Co wpływa na taki smak? Jaka chemia w nich siedzi?😏 Czy w ogóle jeść taki owoc?🤔
@PoleWidzenia2 ай бұрын
Chciałbym zwrócić uwagę, że e-papierosy i "wyroby nowatorskie"- czyli podgrzewacze, to całkowicie odmienne produkty: - e-pap. i płyny do nich nie są opatentowane, podgrzewacze - są; - formuły płynów do e-p (wielorazowych) są ogólnie znane, a każdy może sobie przygotować swój własny płyn ze składników bazowych, albo inhalować samą bazę; - jeżeli ktoś nie ufa produktom chińskim, w przypadku płynów do e-p może wybrać producentów z UE, również polskich, którzy stosują składniki certyfikowane z europejskich firm chemicznych; - duża cześć płynów opiera się o nikotynę syntetyczną (sole), więc nawet nie wymaga tytoniu; - e-p były pierwszym produktem zastępczym, który pozwalał bezstresowo porzucić palenie tytoniu w jakiekolwiek formie; - popularność tych nieszczęsnych jednorazówek wzięła się z bezrozumnej i zachłannej polityki fiskalnej, oraz - teoria spiskowa - lobbingu koncernów tytoniowych, które przecież są właścicielami patentów na te wynalazki. :) Wszystkiego dobrego
@ramzeseba84872 ай бұрын
Łatwo się mówi o tym co było, a może odcinek o obecnie wciskanych nam truciznach przez rynek farmaceutyczny takich jak statyny czy inhibitory pompy protonowej? Za kilkadziesiąt lat też będą zakazane, ale corpo mu zarobić swoje.
@1ssac12 ай бұрын
To jest ciężki temat i kontrowersyjny, wątpię ze zaryzykuje
@telesiak24842 ай бұрын
co jest nie tak z IPP?
@bananbanan25392 ай бұрын
Inhibitory pompy protonowej? Co z nimi nie tak? Statyny też nieraz są dobrym wyborem. Choć często są lepsze opcje.
@telesiak24842 ай бұрын
@@ramzeseba8487 jesteś w stanie odpowiedzieć czy jesteś po prostu szurem nic nie wiedzącym?
@dorotawies50572 ай бұрын
@@telesiak2484 zaburzają wchłanianie magnezu, Wit z grypy b, żelaza. Przeszkadzają w trawieniu białka, przez co dłużej zalega i niestrawione przechodzi do jelita grubego, przez co może być rakotwórcze (powinno być w większości strawione w jelicie cienkim). Stwarzają warunki do namnażania helicobacter pylori i innych infekcji, które w zdrowym kwaśnym środowisku by zginęły. Stosowane latami ipp prowadzą do powstawania zmian we florze bakteryjnej jelit oraz owrzodzenia żołądka. Jak masz zgagę - to trzeba się zastanowić od czego (smażone, ostre, słodycze, kawa, herbata, alkohol, papierochy, leki przeciwzapalne itd.) i ograniczyć lub całkowicie usunąć z diety. A nie brać latami leki, które powolutku i po cichu niszczą zdrowie 😉 Tylko zgaga ze stresu jest czymś, na co tak do końca nie mamy wpływu... A waleriana i melisa mogą ją nasilać, niestety.😢
@crystalb72152 ай бұрын
Miało być o teraźniejszych lekach zabójczych a nie historycznych lekach.😢
@mkbrzoza2 ай бұрын
Najlepszym lekiem - mimo, że naturalnym 😜 - jest ziemia. Wyciąga wszystko 😁
@foolheel35542 ай бұрын
wiadomo: grunt to zdrowie.
@jolantapudeko17662 ай бұрын
Ciekawa jestem kiedy dostrzeżony zostanie problem dostępności kodeiny bez recepty. Masa pacjentów jest uzależniona, a skuteczność przeciwkaszlowa wcale nie taka wysoka.
@HisjaLARPandBEAUTY2 ай бұрын
chętnie bym wysłuchała odcinka o flatanach, w UE część jest zakazana, ale w produktach z Azjii normy są często wielokrotnie przekroczone, a często też ukryte w składach np. kosmetyków pod nazwą Parfum, a flatany oddziałują na układ hormonalny i są zwłaszcza niebezpieczne dla dzieci.
@agnieszkap-ska57429 күн бұрын
Ftalany :)
@marcinpoc53832 ай бұрын
gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania
@MsKsenna2 ай бұрын
Czy powszechnie stosowane w dzisiejszych czasach opioidy nie powinny też znaleźć się w tym filmie? Bardzo ciekawy temat, dziękuję.
@agaitomekwit93782 ай бұрын
czekam na film o paracetamolu
@Katarzyna-xk4lo2 ай бұрын
@@agaitomekwit9378 i innych badziewiach.
@s.a98562 ай бұрын
Nie bierz tego to trucizna tylko rumianek na ból brzucha i dobre samopoczucie.
@IVAG-j2j2 ай бұрын
@@s.a9856Rumianek to największy ALERGEN! wylądowałam w szpitalu ze wstrząsem anafilaktycznym UWAŻAJCIE NA ZIOŁA!!!
@magorzatazet.2 ай бұрын
Historia zatacza koło. Coś co niby pomaga na jedno a na 3 inne rzeczy szkodzi nie powinno się nazywać lekiem.
@mojaidea2 ай бұрын
Przeszłość 🤣 pewnie się nie pomylę gdy zaproponuję odcinek 100 najpopularniejszych leków które nam szkodzą 😂 i wciąż są w sprzedaży.
@nataliasz33152 ай бұрын
Z tego co wiem Gesundheit oznacza "na zdrowie" w sytuacji gdy ktoś kichnie, natomiast odpowiednikiem przy alkoholu jest "Prost!" Pozdrawiam serdecznie
@anjan.hansen69782 ай бұрын
Dziekuje za te ciekawe informacje.❤
@karasingiblue7628Ай бұрын
...a co tu bylo tak ciekawego???
@zbyszekwojski9202 ай бұрын
Czy mogłaby Pani zrobić odcinek o NLPZ i opioidach?
@N1SZCZYC13L2 ай бұрын
Przepraszam, ale gdzie źródła? Od dawna nie widziałam tu żadnego odniesienia do źródeł, a choć w odcinku padały truizmy, to wypadałoby powiedzieć, skąd czerpie się wiedzę, nawet najbardziej powszechną. Ich brak sprawia, że kanał nie zasługuje na miano naukowego.
@tomxx72 ай бұрын
Poza tym chyba warto dodać tzw “oksy” oraz pochodne “fentanylu” i “benzo” to jest to co obecnie bigfarma i czarny rynek używa by zarobić $$ W takim materiale chyba warto było by wymienić leki bardziej nam współczesne a nie te starocie które są znakiem przeszłości.
@Nina_random-internet-user2 ай бұрын
No nie wiem, chyba warto wiedzieć o tych "starociach" i wyciągać wnioski z historii. Dla mnie temat jest interesujący, mimo iż mam sporą wiedzę w tym temacie. Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego. Poza tym ten film dotyczy historii leków (trucizn). Jeśli pojawi film o "współczesnych truciznach", to będziesz miał swój fentanyl.
@ewalddabrowski51812 ай бұрын
Ciekawostką były papierosy lecznicze Astmosan, produkowane w PRL przez Herbapol o ile dobrze pamiętam. P.S. Dla mnie, to Pani zawsze będzie magistrem chemii 😉 Pozdrawiam serdecznie 👋
@starywilk99422 ай бұрын
Jeszcze 3 lata temu wciskano nam świeżo wyprodukowaną wakcynę.
@adriannakleszcz58332 ай бұрын
Jak zwykle interesująco. Drobna korekta jeśli chodzi o język niemiecki. Na zdrowie w kontekście alkoholu to Prost albo Skol (na pn), natomiast Gesundheit mówi się np po kichnięciu. Pozdrawiam, Adrianna.
@Matt_44_442 ай бұрын
Dzięki za informacje!
@MWi3992 ай бұрын
Szkoda, że AstraZeneca nie została przebadana wcześniej podaniem.
@bernardaprzybya-zaremba52522 ай бұрын
Niby ta reszta była? Ghebrejesus już woła o antidotum na małpią ospę! Ciekawe czy znowu "nie będą zmuszać" przymusowo?Bigpharna musi kosić kasę!
@springpark44592 ай бұрын
Wszystkie covidove szczepionki nie były przebadane bo liczy się tylko hajs
@alicjapiernicka2 ай бұрын
Jeżeli chodzi o alkohol,to Biblia,a konkretnie ST w Księdze Przysłów 23:29-35 opisuje i ostrzega przed skutkami nadmiernego picia alkoholu- kłótnie,mówienie przykrych słów,widzenie dziwnych, nieistniejących rzeczy, opisuje człowieka,który został pobity,ale nic nie czuł i nie pamiętał,co się wydarzyło,a jednak ten człowiek powraca do picia wina- wypisz,wymaluj objawy alkoholizmu.Natomiast leczeniu rtęcią poddawała się nasza królowa Marysieńka Sobieska,którą zaraził syfilisem jej pierwszy mąż -Zamojski- okropny kobieciarz i hulaka.Talidomid okazał się dobrym lekiem w leczeniu trądu,tylko kobiety,które ze względu na wiek biologiczny mogą zostać matkami,zostają ostrzeżone przed zajściem w ciążę nie tylko w trakcie leczenia,ale również przez dwa lata po zakończeniu leczenia.
@Bukson8x9x2 ай бұрын
Mnie tak zastanawia. Skoro przez wieki alkohol był używany w pewnym czasie nawet był wskazany (ze względu na znaczne zanieczyszczenie wód). To czy właśnie dzięki niemu nasz gatunek przetrwał? Może nie był idealny, ale zasadniczo na tamten czas nie mieliśmy niczego bardziej skutecznego. Każdy lek ma działania niepożądane, ale może właśnie w tym szaleństwie była metoda. Dzisiaj niby mamy zaawansowaną medycynę, a zachorowalność na choroby takie jak choroby krążenia, nowotwory, udary, depresja itp wciąż wzrasta. I to niekoniecznie wśród ludzi, którzy są nałogowcami. Może wśród specyfików, które używamy, również mamy jakąś substancję, która dzisiaj jest pomocna, a w efekcie za kilka lat okaże się, że to ona nas truje.
@MedycynaPoProstu2 ай бұрын
Alkohol nadal odkaża rany.
@helenaxxx61342 ай бұрын
No plastik na przykład
@helenaxxx61342 ай бұрын
Myślę że mamy mnóstwo takich substancji wszędzie i niekoniecznie musimy je zjadać żeby szkodziły
@bernardaprzybya-zaremba52522 ай бұрын
Cały czas tak jest ! Potem cichcem się wycofuje z rynku.
@saraszatkowska25732 ай бұрын
Chętnie posłucham o eksperymentach medycznych i rozwoju firm farmaceutycznych w okresie II WŚ. Dziekuje za interesujące materiały 😊
@klarazamojska47172 ай бұрын
Tytułów naukowych nie odmienia się...nie ''magistra'' tylko magister, nie '' psycholożka '' tylko psycholog, nie sędzina (sędzina jest żoną sędziego) tylko sędzia itp. Skąd, te kuriozalne odmiany ? Jeśli mówimy o stopniach albo stanowiskach, to użyjemy (zarówno w odniesieniu do kobiet, jak i mężczyzn) określeń z przymiotnikiem w rodzaju męskim, np. Anna Kowalska jest zatrudniona na stanowisku magistra farmacji , a w Pani przypadku poprawnie będzie przedstawić się jako magister nie...magistrą .
@vanessabak62372 ай бұрын
Serdecznie dziękuję za ten komentarz.
@remigiuszs60592 ай бұрын
Teraz taka lewicowo - genderowa nowomowa i co poniektórym "postępowcom" tak to się koduje w główce.
@remigiuszs60592 ай бұрын
Przepraszam, ale w tym wypadku powinienem napisać "postępaczkom"🤣
@BogusławaWach2 ай бұрын
Warto posłuchać . Interesujące.👌
@dankad.27032 ай бұрын
Pięknie Pani wyglada, teraz wiem dkaczego 😊❤
@Skogyr282 ай бұрын
xD
@marione.magdalenak.19882 ай бұрын
Zrób filmik o tych lekach i suplementach w sklepach spożywczych w Polsce dostępnych. Też warto by wymieniać produkty co mają te dodatki chemiczne szkodliwe! Niestety samo omijanie apteki to za mało.
@tomaszpiotrowski25322 ай бұрын
Dzięki za info
@mirklesHD2 ай бұрын
W filmie trochę brakuje mi radu - leku na wszystko. Może był ósmy na liście? :) Dołączam się też do prośby o poruszenie tego samego tematu dla współcześnie dostępnych leków. Czyli leków, które już wiadomo, że więcej szkodzą niż pomagają, mają działania uboczne i których mało kto pamięta, albo bardzo uzależniają. W tej ostatniej grupie, o ile kojarzę, jest sporo leków nasennych. Myślę, że przykłady z wszystkich grup się znajdą.
@bognakolt2 ай бұрын
Dziękuję, tak do końca nie zgadzam się, z zawarta treścią tego nagrania.
@TETASANDO12 ай бұрын
Jeszcze w latach 70. XX x. w sprzedaży (w aptekach) był Acron - tabletki do ssania stosowane w bólu gardła (smaczne i skuteczne). Dlaczego zniknęły z półek aptecznych?
@mafiu842 ай бұрын
Odpowiedź znajdziesz w Google
@bronisawrak18652 ай бұрын
podobno acron był rakotworczy
@alinakrawczyk57742 ай бұрын
To były bardzo dobre tabletki leczące infekcję i ból gardła. W skład ich wchodził rivanol(mleczan etakrydyny) i olejek miętowy. Lek bardzo prosty, bezpieczny i skuteczny(rivanol działał miejscowo i nie wchłaniał się do krwioobiegu. Był jednak za tani i zniknął z rynku.
@grab237-zl6hcАй бұрын
Bo byly za dobre i nie szkodliwe nie przynosily zysku farmacji bo nie mialy skutkow ubocznych
@robertdrobisz3932 ай бұрын
To bardzo ciekawy materiał, ale proszę nie mówić że lekom obecnie można ufać, jak zawsze zdrowy rozsądek. Ostatnio kupiłem "lek" ale po przeczytaniu składu poszedł do utylizacji, 1/3 wódki i 1/3 cukru.
@mirekkowalski30662 ай бұрын
leki które zabijały? a tu Pani stosuje partyzantkę żeby kliknąć , bo lekami już nie są
@bartek18662 ай бұрын
Temat o medycynie podczas drugiej wojny wydaje się ciekawy. I nie wiem, ale chyba też nie za dużo się o tym mówi albo się mylę
@danutazapaa58762 ай бұрын
Farmacja stoi na straży chorobie.
@michadybczak48622 ай бұрын
Problemem są właśnie skutki długofalowe i z tym dalej jest problem. Niby leki są badane, ale przy różnorodności i dostępności innych leków, zanieczyszczenia środowiska, niezdrowej diety, mogą wystąpić różne niekorzystne efekty. Jeśli lek nie jest oczywistą trucizną, a działa powoli, z opóźnieniem i niezbyt wyraźnie, badania często, albo nie wykrywają negatywnych skutków, albo wypisują je w ulotce jako znane efekty uboczne, bo nie u wszystkich wystąpiły. Gdyby każdy lek był badany przez dziesiątki lat, postęp farmacji byłby znikomy. Z drugiej strony, jak coś już przeszło wszystkie etapy, to farmacja zbyt bezkrytycznie promuje leki, naiwnie wierząc, że procedury były 100% skuteczne i potwierdziły względne bezpieczeństwo leku. Z drugiej strony, każdy lek ma skutki uboczne, a te mocniejsze, działają niekorzystnie czy to na wątrobę, czy na nerki, czasem na inne ograny. I zostaje pytanie, czy warto brać, usuwając bardziej dotkliwe symptomy teraz, żeby narazić się na przyszłe i bliżej nieokreślone problemy? Nie ma na to odpowiedzi, bo u każdego może to wyjść inaczej.
@nieznam85642 ай бұрын
Rtęć nadal w szczypawkach😢
@martakiraga34232 ай бұрын
Z tego co czytałam ulotki szczepionek to te używane teraz są pozbawione rtęci, nie wiem czy wszystkie, bo być może jakiejś nie sprawdziłam
@remigiuszs60592 ай бұрын
@@martakiraga3423 Prawda jest taka, że się wycwaniakowali i wprowadzili tzw. progi. Jesli zawartość na przykład rtęci jest poniżej tego ustalonego progu nie muszą o tej "znikomej" ilości informować w ulotkach i podają, że rtęci nie zawiera. Taka sztuczka - coś jest, a jednocześnie tego niema.
@martakiraga34232 ай бұрын
@@remigiuszs6059 okej rozumiem już na czym to polega, bo spotkałam się z czymś takim w kosmetykach, nie chodzi tam o rtęć , ale też przemycanie różnych substancji. To nie jest tak, że chce być bezkrytyczna co do szczepionek, ale uważam, że te obowiązkowe typu polio, odra itd powinny być, żeby te choroby nie wróciły.
@adambrodacki21772 ай бұрын
Magistra? Jak to usłyszałem to odechciało się słuchać nowomowy. Brak odwagi by powiedzieć coś o współczesnych procedurach i truciznach.
@Katarzyna-xk4lo2 ай бұрын
No na pewno brak .
@SeptemberRain1392 ай бұрын
Dokładnie!!! Ta "magistra" pogrzebała ten odcinek.
@radeusz2 ай бұрын
Magistra..... myślałem że się przesłyszałem 😂
@s.a98562 ай бұрын
Trują nad teraz dużo lepszymi truciznami prosto z niemiec od oprawców jak szczepionki z rtęcią .
@Mamciorek2 ай бұрын
Błogosławiony stan Pani służy . Wygląda Pani pięknie życzę zdrówka 🌺
@Jacek..2 ай бұрын
A to dlatego tak utyła ta pani, dawno mnie tu nie było i od razu mi się to rzuciło w oczy.
@mariarozanska3342 ай бұрын
Gratuleję ! Zdrowia życzę 😊
@Perula-hn9iv2 ай бұрын
Uwielbiam Pani kanał ❤
@TheTheandrzej12342 ай бұрын
Fentanyl też przeszedł taki rygorystyczny proces badań naukowych?
@justynaanna82382 ай бұрын
Wspaniały odcinek i bardzo ważny temat ❤
@joannagoebiewska40812 ай бұрын
Ja wiem, że nie będzie mieć to zastosowania do wszystkich przykładów, ale należy pamiętać, że lekarze zawsze mieli do wyboru mniejsze zło i tak jest do dzisiaj. Tak jak np z tą rtęcią, mieli pozwolić umrzeć w cierpieniach człowiekowi choremu na syfilis? Ten człowiek i tak by zmarł, więc nie powiedziałabym, że rtęć mu zaszkodziła, ona mu pomogła, przedłużyła jego życie, ale i tak je musiał zakończyć, z tego co Pani podała wydaje mi się jednak mniejszym cierpieniem skutek uboczny stosowania rtęci niż jakby człowiek miał umierać bez pomocy na syfilis. Nie mówimy o tym czy dana substancja jest dobra i można ją rutynowo stosować, ale czy w skrajnych przypadkach jest dobrym lekarstwem. Tak jak z kokainą krąg był zamknięty i wręcz pogarszał sprawę i był raczej nieadekwatnie stosowany do potrzeb, tak myślę, że rtęć pomagała na ile się dało, a ten człowiek i tak by zmarł w tamtych czasach, liczył się w zasadzie czas i poziom cierpienia, tak jak przy obecnych nowotworach. Piszę o tym, bo obecna medycyna stosuje środki wyniszczajace organizm i prowadzące do śmierci czy uzależnienia, ale stosuje się je tak samo w beznadziejnych nierokujących przypadkach i celem jest wydłużenie życia i zmniejszenia bólu i dolegliwości. Za ileś lat ludzie będą pukać się w czoło jak można było takie środki stosować, ale na chwilę obecną nie ma innych alternatyw. Dobrze by było, żeby na ten temat zrobiła Pani odcinek, bo nikt nigdy nie wie co go w życiu spotka i warto, żeby wcześniej móc zrozumieć i podjąć świadomą decyzję w sprawie leczenia siebie bądź swoich bliskich. Ważne jest by wiedzieć, że innego wyboru obecnie nie ma, ale też jakie to daje skutki/objawy i jaka jest różnica w leczeniu przy podaniu danego specyfiku a jego nie podaniu. Ja mam trochę wiedzy jeżeli chodzi o nowotwory ze względu na częste zachorowanie wśród mojej rodziny i znajomych, ale jest więcej chorób, które są leczone na podobnej zasadzie, że albo rak się podda albo chemia wykończy organizm... To działa na podobnej zasadzie jak dawniej leczenie rtęcią, leczenie coś daje pozytywnego, ale i niesie za sobą katastrofalne skutki uboczne. Warto o tym mówić, żeby w razie konieczności leczenia bardziej świadomie rozmawiać z lekarzem i podejmować szybkie świadome decyzje. Rodzina też powinna wiedzieć, dlaczego chory się tak a nie inaczej zachowuje, bo to jest oddziaływanie tych leków a nie samej choroby, jeżeli bliscy są przygotowani na to co ich czeka, to nie ma co ukrywać, ale łatwiej jest to znieść. Co nam po tym co było kiedyś, teraz tak nas nie leczą...
@wojciechskorza30512 ай бұрын
I tak jak Pani mówi tego zrozumienia medycyna nie ma do dzisiaj. Rt ec stosowana jest zamiennie zaluminium w szczepionkach co by wskazywało dalsze ogłupiemnie medycyny. To to by chyba było najlepsze i najbardziej kompletne podsumowanie wykłdu. Pozdrawiam. Oczywiście do pani nie mam pretensji, gdzyż przedstawioa Pani historycznie znaczenie i stosowanie różnych substancji niekoniecznie przynoszących nam ludziom poprawę. I do dnia dzisiejszego badania nad lekami dają dużo do myślenia i są nadal nierzetelne, gdyż Światem żądzi poieniądz a która firma pozbędzie się przychodów? Ostatnie 50 lat także jest bogate w takie zdarzenia.
@MO-iw3ce2 ай бұрын
Dziękuję za ten film, ciekawe jak mógł by wyglądać taki film za 50 lat
Numer serii był podawany każdemu kto się zaszczepił, zaszczepiony dostawał kartkę na której był on podany albo była naklejona etykieta ze szczepionki. Jak zwykle antyszczepy nic nie wiedzą a się wypowiadają XDD
@jasiaj33702 ай бұрын
Czy jest lek w Polsce dostępny dopuszczony do leczenia ,który nie ma skutków ubocznych ?Ja czytam ulotki i takiego nie spotkałam .Jak nie muszę, to nie idę do lekarza ,aby je dostawać do zażywania .
@szymonkropek95272 ай бұрын
Jak niezdrowe jest częste branie ketonalu?
@DrKanibalLepper2 ай бұрын
Jestem trochę zawiedziony. Liczyłem na przegląd leków jednoznacznie szkodliwych fizjologicznie, a tutaj głównym problemem jest 'uzależnienie'. Bardzo dużo używanych cały czas leków uzależnia. To normalne. Wszystko uzależnia. Internet uzależnia. Też go kiedyś zakażą i będą mówić - "kiedyś twierdzono że i internet może edukować...dziś wiemy że uzależnia, a nagłe jego odstawienie powoduje depresję"
@dynamika30602 ай бұрын
Chyba przegapiłeś część o powodowaniu śmierci, deformacji, zaburzeń osobowości, depresji, drgawek, problemów z narządami wewnętrznymi. Jak się słucha tylko pod swoją tezę to potem tak jest 😂
@dagmaralenard54122 ай бұрын
Nie wierzę tej Pani. Między innymi dzięki temu kanałowi przyjęłam szpryce na wirusa celebryte, bo zaufałam wiedzy tej Pani. I co teraz? Zapewniano że bezpieczne, przebadane a uszkodziły mi serce😢. Ja już Pani za Pani wiedzę serdecznie podziękuję
@wiesiekwloch58272 ай бұрын
dobry odcinek
@tomizubiАй бұрын
Tak wiedzieć o lekach więcej niż mówią to byłaby uciecha. Z leków które są dzisiaj również można zrobić jakieś substancje. Tak łatwo dostać antybiotyki. To bardzo mocne substancje. Za jakiś czas też będą wycofywać obecne leki. Też będą mówić że dla ludzi z początku wieku to były leki
@katarzynaw.25052 ай бұрын
Pani Agnieszko, odnośnie rtęci mam pytanie o plomby amalgamatowe. Czy takie plomby są niebezpieczne? Czy jeśli ma się taką plombę to lepiej ją usunąć czy jednak ryzyko związane z usuwaniem jest zbyt duże?
@agnieszkap-ska57429 күн бұрын
Algamaty z tego co wiem są dawno wycofane i ja na studiach wszystkie je wymieniłam.
@elfik46082 ай бұрын
WYSZCZEPIENIA ==== CZYM BYŁY ?????????
@tomaszkowski2 ай бұрын
Ale pani potrafi opowiadać bajki😮. Moim zdaniem nic się nie zmieniło w medycynie. Jak marzył się jej monopol, tak uparcie do niego dązy. Mało tego,właśnie takie wypowiedzi mają podlegać "cenzurze". Tak skrytykowany alkohol, jest wszędzie, w każdym syropie (nawet dla dzieci) Mało tego, dzieciom do dziś podaje się narkotyki na schorzenia psychiczne. Rtęć dziś jest powszechniejsza od "zamierzchłych czasów". Coraz mniejszym dzieciom zaleca się nowe grupy leków które będą miały tragiczne w skutkach objawy i pani o tym dobrze wie. Ma pani materiał na kolejny odcinek, na którego raczej się nie pisze.
@martaViola-e8jАй бұрын
Pani magistrà, dzieki za info 🤗
@Geralt88232 ай бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Do listy dodałbym jeszcze wodę radową, którą zalecano pić codziennie do czasu aż ludziom zaczęły rozkładać się żuchwy
@paulinabarszczowska52 ай бұрын
Czy picie wody z oceanem jabłkowym wchodzi w reakcję z wapniem z kości i doprowadza do osteoporozy? Z taką opinią się spotkałam
@dorotasyldatk31122 ай бұрын
Wystarczy przeczytać skutki uboczne na każdym leku chemicznym i mamy odpowiedź czy są bezpieczne.Koncern farmaceutyczno- chemiczny jest nie do pokonania.Lepiej zapobiegać niż leczyć.
@MlleLolaBelle2 ай бұрын
Medycyna w czasie II wojny yesss, plis. Czy to prawda, że niemieccy żołnierze zażywali kolorowe dropsy? Czy to prawda, że kobietom w obozach koncentracyjnych podawano jakąś miksturę antymenstruacyjna? A może jakiś odcinek o zasadach i wytycznych do testowania leków? Jak to było kiedyś, jak się to zmienia. Kwestia pomijania różnicy płci i ras w testach tzn.ograniczanie testów tylko do białych mężczyzn nawet w przypadku leków ginekologicznych: prawda czy mit? Kwestia osób małoletnich: Jak testuje się leki pediatryczne, na dzieciach? Jak określa się dawki dla dzieci? Nie wiem czy to jest temat dla Oka chemika, ale jest to fascynująca sprawa, pełna dylematów etycznych. Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za Waszą trójkę. Spokojnego rozwiązania ❤
@fentoxytramorphine2 ай бұрын
Witam. Napisz o co Ci konkretnie chodzi z tymi ,,dropsami"? Pytam, bo mogę odpowiedzieć lepiej niż Pani Agnieszka. Mam dużo większą wiedzę w temacie ,,dropsów" podczas wszystkich wojen w dziejach ludzkości. Chętnie odpowiem. A tak na marginesie to Cię zaskoczę bo dziś nadal się stosuje ,,dropsy" w wielu armiach i to przy pełnej świadomości ,,użytkowników"..... Eeech, temat rzeka. Pozdrawiam
@fentoxytramorphine2 ай бұрын
Co do testów substancji na dzieciach to są to takie same testy jak w przypadku dorosłych. Same leki są tymi samymi substancjami stosowanymi u dorosłych. Różnica to określanie odpowiedniej bezpiecznej dawki, która musi być dobierana do wagi i kondycji dziecka. Zatem są to dawki o wiele mniejsze niż dla dorosłych i podawane w innej postaci np.słodki syropek z paracetamolem, który dziecko chętnie i bez problemów wypije zamiast gorzkiej, twardej tabletki. Pozdrawiam
@MlleLolaBelle2 ай бұрын
@ oj chyba nie do końca orientuje się Pan/Pani w temacie. 1. W badaniach mogą brać udział jedynie osoby, które świadomie i dobrowolnie wyraziły zgodę. A o coś takiego trudno sobie wyobrazić w przypadku na przykład 12-latka, że nie wspomnę o noworodku.. 2. Dziecko to nie jest miniaturowy dorosły. Organizm dziecka ma swoją specyfikę, pewne organy nie są do końca wykształcone, zachodzi rozwój i dojrzewanie oraz inne procesy nieobserwowane w dorosłym/dojrzakym organizmie. Stąd konieczność robienia testów na dzieciach i tu pojawia się dylemat natury etycznej vide pkt 1.
@MlleLolaBelle2 ай бұрын
@ ale mnie interesuje rzetelna wiedza, opinia fachowca, ekspertki a nie wynurzenia anonimowego konta yt
@fentoxytramorphine2 ай бұрын
@MlleLolaBelle Tak??? To Cię zaskoczę. Pani Agnieszka jest ,,tylko" magistrem. Ja mam tytuł doktora w tej dziedzinie. Oprócz tego te kolorowe ,,dropsy" to moja pasja i specjalizuję się nie tylko w wąskiej tematyce takich ,,dropsów" ale jestem jedynym specjalistą w promieniu 100km w leczeniu uzależnień od ,,kolorowych dropsów". Jeśli chodzi o substancje narkotyczne to moim ,,konikiem" są opio. Dlatego w opracowaniu Pani Agnieszki widzę kilka drobnych niedociągnięć i mikroskopijnych błędów lecz ogólnie nie mam większych zastrzeżeń. Zapewniam Cię, że nie jestem jakimś gówniarzem, który uważa się za ,,eksperta". Nie musisz mi wierzyć. Chciałem pomóc lecz widzę, że to nie ma sensu. Na nic Ci się nie przyda moje przeszło 30letnie doświadczenie, bo Ty już mnie ,,oceniłaś". Pozdrawiam Cię serdecznie. Andrzej
@MagdalenaM712 ай бұрын
Super ciekawy materiał. Lubie takie 👍
@cantabilepatriciakarlsson20632 ай бұрын
dziekuje
@ania00672 ай бұрын
Z rtęcią się nie zgodzę w pełni. Chyba Darek Rybacki - Encyklopedia staropolska robił odcinek o syfilisie, gdzie w źródłach widziano toksyczność tego pierwiastka, ale nie miano nic lepszego na tę chorobę.
@Bukson8x9x2 ай бұрын
Właśnie! Rozważania, że substancja czy pierwiastek x było czymś złym, bez kontekstu jest lekką głupotą.
@nabunabu78932 ай бұрын
A kto robi te rygorystyczne badania kliniczne ? Ta sama (big) pharma która chce wprowadzić nowy lek na rynek. Jak myślicie, jak wypadają więc ye badania ?
@dorotawies50572 ай бұрын
Tak właśnie była rejestrowana szczypawa młoooderny😑. Facet z tej firmy zatrudnił się w agencji która dopuszcza leki, po czym jak dopuścił swoją szczypawę to wrócił pracować do firmy- matki. Tzw mechanizm drzwi obrotowych. I nikomu nie przeszkadzał jawny konflikt interesów 😡😡😡
@dynamika30602 ай бұрын
@@dorotawies5057podaj dane tego człowieka i laboratorium żebyśmy mogli zweryfikować tę teorie, bo tak pozostaje legendą rozsiewaną przez szarlatanów.
@Paula-z3r2 ай бұрын
Kto robi badania? Np. naukowcy pracujący na uniwersytetach, doktoranci itp. Podaję tylko jako przykład, ale np. takie osoby badają różne substancje pisząc publikacje naukowe.
@nabunabu78932 ай бұрын
@@dynamika3060 Jak to zamierzasz zweryfikować ? Polecisz do Stanów i wbijesz się na udiencję do prezesa, a on Ci zdrowie swoich dziatek przysięgnie że to nieprawda ? Myślenie baśniowe
@dynamika30602 ай бұрын
@@nabunabu7893 a jak zweryfikowała to osoba tak twierdząca? Zobaczę w necie czy takie informacje rozsiewają oszołomy czy ktoś sensowny.
@mareklont52802 ай бұрын
Jeżeli dobrze zrozumiałem to co zrozumiałem to gratulacje.
@bg076572 ай бұрын
Pani magistro kończę panią oglądać .Nie lubię oszołomów słowotwórczych.Chyba , że potraktuję panią jako dziwaczkę.
@trismerigold12722 ай бұрын
Cieszę się, że wspomniała Pani w liście o alkoholu. Nie dość, że jest to trucizna dla organizmu to jeszcze sieje spustoszenie w umyśle zmniejąc nasze zachowanie i niszczcząc rodziny. P.S. Pięknie Pani wygląda w ciąży
@EwaMendalska2 ай бұрын
Dlaczego lekarze ulegają presji farmaceutycznej przecież mają ratować a nie zabijać.
@krzysztof4543Ай бұрын
Coś tam pozmieniali w tej przysiędze więc nie wiadomo już o co chodzi.
@barbarawojcik67072 ай бұрын
Zaniżona "norma" witaminy D i wyłącznie odpłatne badania jej poziomu...