Pěkná diskuze a video.Mám to už srovnané dle mých potřeb.Rovněž i videa o vázací technice a lezení jsou super.
@nikesssphotography92294 жыл бұрын
Konečně normální návod pro laika jako jsem já. Mám u vás vyhlídnutou péřovku Ocun Tsunami Down a mám v plánu ji dát na McKinley Everest a pod Regatta Dare 2b Surfiest Jacket. Tak snad se konečně zahřeju i já :-D. Díky moc.
@LadaKolin6 жыл бұрын
Výborný super návod,díky...
@jachymchovanec1803 Жыл бұрын
mnooo, ohledně první vrstvy už mám lehké svrbění :D pokud vezmeme v potaz, že existuje fast dry (rychloschnoucí) a merino (pomaluschnoucí, ale za mne mnohem funkčnější) volil bych pomaluschnoucí merino, protože i za vlhkosti neupustí teplo :D fuu, u nějaké 5. vrstvy už mám malinko větší problém, pokud se nechystáme na K2... do teď jsem neměl problém s klasickým vrstvením 3 vrstev až do -25... kdy použití merino trika s gramáží 240g/m2, péřovka s plněním 95/5 800 cuin a GTX bundou čistě v membránové slupce bohatě stačilo a vzhledem k funkčnosti stačí od +5 do -10 při pohybu první dvě vrstvy, nějakých 5 vrstev mi přijde pro většinu českých turistů zcela zbytečných, se spoustou názorů souhlasím, velice mě baví i projev, ale proč někoumu v čr kdo se na Sněžku nechá vyvézt lanovkou doporučovat 5 funkčních vrstev, keteré jsou ve videu naprosto seriózně do -40 je zbytečné, doopravdy :D tak bych ze sebe udělal debila, ale po prvních 2 minutách jsem toto vyplodil, tak mi přijde škoda to zahodit a co mě fakt pobavilo, že jsem se trefil do zbytku videa :DDDD hezké svátky a třeba alespoň někoho pobaví má nedočkavost
@jandvorak55864 жыл бұрын
Super návod👍
@jankupka85406 жыл бұрын
Parádní video :-)
@panhardy12366 жыл бұрын
Já tomu teda nerozumím. Nosit gore bundu pod peří a sofsthell pod gore? To je asi myšleno na Everest ne? Takže když nosím zatepolovací peří pod nepromokovae gore, tak to dělám obráceně jo :O Prosím o vysvětlení. A proč softshell pod gore když vodě a větru zabrání už svrchní shell.
@Nessiny6 жыл бұрын
Akoze video fajn ale podla mojho nazoru mat izolacnu vrstvu z paperia/peria ako poslednu je blbost. Jednak to az tak dobre nedrzi teplo cez tie vsetky vrstvy a druha vec je ked to zmokne tak zbohom. Izolacna bunda by mala byt urcite pod nepremokavou, cize predposledna.
@HanibalSport6 жыл бұрын
Částečně s tebou můžeme souhlasit, ale ne bezvýhradně. Ono péřovek je doopravdy obrovské kvantum a je jasné, že péřový svetr je lepší mít pod gtx bundou a že ne vždy si budu pod tlustou péřovku brát gtx bundu (i když to bude fungovat). A pak, spousta opravdu teplých péřových bund má nepromokavý svrchní materiál. A taky - péřovou bundu častěji nosíme v zimě, kdy se vodou v tekutém stavu nutně nemusíme potkat a sníh často vyřeší jen dobrá DWR úprava... ...a největší zima v zimě bývá, když je jasno :)
@bigfit51455 жыл бұрын
Tak a teď radu jak vrstvit funkční oblečení třeba na výšlat na Sněžku . Berte to , že né každý tomu rozumí. Teda rozumněj z toho vůbec nejsem :D
@HanibalSport5 жыл бұрын
V létě? V zimě? Základem je zachovat si stálou tělesnou teplotu - odvést pot od těla a neprofouknout a a nepromoknout.
@bigfit51455 жыл бұрын
@@HanibalSport nejlépe únor a začátek března , když dáte pár odkazů na vaše stránky budu jen rád . Díky
@HanibalSport5 жыл бұрын
@@bigfit5145 Ahoj, v praxi se oblečení, které si člověk bere na hory, moc neliší ani v zimě, ani v létě. Vše zásadní je posáno tady: www.hanibal.cz/poradna-novinky/210-jak-vybrat-a-vrstvit-funkcni-outdoorove-obleceni?, ale určitě můžeme být specifičtější :) To nejzásadnější: na těle mít vždy funkční vrstvu, která odvede pot od těla. V zimě se hodí něco lehce teplejšího, my máme skvělou zkušenost s prádlem Woolpower: www.hanibal.cz/vyhledavani?search_query=woolpower%20200&hPP=12&p=0&is_v=1 Další vrstva by měla být izolační a zároveň odvádět pot, stejně jako vrstva první. Noswí se, pokud, je víc zima. Dobrý materiál je třeba Polartec PowerStretch nebo podobné: www.hanibal.cz/21-fleece-bundy-svetry/s-6/znacka-tilak+direct_alpine+rab Třetí vrstva by měla ochránit před větrem a vlhkem zvenku. Softshell nebo membránová bunda.
@petaciza5 жыл бұрын
Škoda, že tam nejsou titulky, jako sám jsem neslyšící nevím co říkal :-( jinak pěkně udělané videjko
@pavlinkaakubicek4 жыл бұрын
Dobrý den, mohu se zeptat co je to za druhou syntetickou vrstvu v žluto zelené barvě, kterou má žena na sobě ? děkuji
@HanibalSport4 жыл бұрын
Jde o starší model bundy Drift od High Point - takový hybrid mezi 2. a 3. vrstvou (nemembránový softshell). www.hanibal.cz/high-point-drift-2-0-lady-hoody-jacket_z22532/
@lubel97503 жыл бұрын
A to sa mam ako pohnúť v 5tich vrstvách?
@HanibalSport3 жыл бұрын
No je pravda, že když má na sobě člověk už pět vrstev, tak moc neočekává, že se bude hýbat, že? 🙂 A kdyby potřeboval, tak musí zvolit velikosti jednotlivých vrstev tak, aby dohromady dobře fungovaly.
@kristianpolonec1236 жыл бұрын
Super :) ako sa volá tá žltá bunda použitá ako posledná pri pochôdzke po obchode?
@HanibalSport6 жыл бұрын
Ahoj, to ja Casual Down Jacket od Black Yak: www.hanibal.cz/black-yak-bunda-casual-down-jacket-id19384
@kralikondrej95806 жыл бұрын
Vytkl bych jednu vysloveně blbost. A to: ,,gore-tex vydrží víc". Goretex je porézní membrána - to znamená, že stačí aby bylo někde vyvinuto pnutí a póry membrány(teflonové) se rozšíří nebo dokonce protrhnou. Zároveň se snadno prodře. A to znamená, že proteče. Snadno se také póry ucpou, pak stratíte prodyšnost. Konkurenční materiály většinou jsou na bázi chemické vrstvy která do sebe potní páru absorbuje aby ji dyfundovala na povrch - nemá se co prodřít, roztáhnout a protrhnout(teda pokud s tím neděláte nesmysly) je to dokonce mírně elastické. Každopádně, když už se někdo rozhodne pro goretex ať si nevybírá nic od Miletu - bundu od nich mám a je to strašná kvalita(totálně se rozpadá, hlavně páska kryjící švy, a taky nejnovější gtx pro. proteče jako nic. Výztuhy laminované na ramenou se oloupaly už dávno). Jediná (relativní) výhoda Goretexu je, že propouští teplý vzduch, zatímco u konkurenčních hydrofilních membrán se propouští jen vodní pára - teplo zůstane uvnitř, takže se snadno přehřejete.
@HanibalSport6 жыл бұрын
Bohužel, nemáte pravdu. Ano, GORE-TEX je porézní membrána, ale i když dojde na roztažení, to není nikdy tak velké, aby došlo k tak velkému zvětšení pórů, aby voda protekla. Protržení je také hloupost - v dnešní době se používají výhradně lamináty (ne volně vložená membrána) tedy by se musela trhat i svrchní tkani a podšívka. Co se týká zanášení, GORE-TEX je potažen tenkou vrstvou PU který zanášení zamezuje a navíc není problém jej mastnot zbavovat praním. Navíc je GTX na bázi teflonu, což je velmi odolný materiál a k prodření dochází méně často, spíš výjimečně, než u membrány z polyuretanu. To je vyzkoušeno praxí. Rozhodně si, s naší praxí i znalostmi chemie a s podkladem dalších informací z testovacích laboratoří a od výrobců, stojíme za tím, co je napsáno ve videu. Při správném a dostatečném praní je GORE-TEX nejživotnější membrána.
@kralikondrej95806 жыл бұрын
@@HanibalSport měl jsem dvě goretexové bundy a teď mám guide od directalpine a v tom co jsem psal jsem vycházel ze zkušenosti a né z marketingové propagace.
@HanibalSport6 жыл бұрын
@@kralikondrej9580 Tady ale nejde o marketingovou propagaci, ale o fakta. Jak často jste svoje goretexové oblečení pral? To je totiž jedna ze zásadních věcí. Nás neplatí ani Gore, ani Tilak, ani nikdo jiný z firem které vyrábí. Nás platí zákazník a tomu se snažíme maximálně a co nejlíp pomoct. To je totiý to co nás živí.
@kralikondrej95806 жыл бұрын
@@HanibalSport nepral jsem to vůbec. Praní vodě-odolnost snižuje. Myslel jsem marketingovou propagandu firmy gore. I když doporučovat softshel pod membránovku není zrovna poznatek založený na zkušenosti z hor, a proč? At každý zapojí mozek a odpoví si na to sám.
@HanibalSport6 жыл бұрын
@@kralikondrej9580 Tak ještě jednou - pokud jste GTX bundu nepral vůbec, tím jste ji zničil. Praní čistí membránu a celou bundu (lepené spoje) od všech mastnot, které do nich člověk vypotí. Voděodolnost svrchního materiálu nemá nic společného s membránou, Ano, voděodolnost svrchníjho materiálu, tedy schopnost vytvořit takové ty vodní kuličky na povrchu, má pouze spojitost s povrchovým napětím materiálu a impregnací. Obojí lze velmi jednoduše obnovit. Ve videu jde o vysvětlení principu, ne přímé doporučení, aby lidi nosili softshell pod membránovou bundou. Na druhou stranu, když vezemete nemembránový softshell, problém v tom není. Navíc, každý máme své osobní preference a subjektivní vnímání tepla, zimy a pocení. Video je o principech. Ne o doporučení konkrétní osobě. Každý, kdo zapojí mozek, tohle pochopil :)
@michalvesely50735 жыл бұрын
a aky by mal byt teoreticky spravny postup vrstvenia oblecenie na zimnej turistike u cloveka, ktory sa pomerne dost potí? Urcite viac ako je priemer. Zaujimali by ma konkretne materialy. Skusal som umele vlakno, merino, lacne modely, drahe modely, rozne kombinacie prvej a druhej vrstvy - dve termotricka minus druha vrstva, alebo tensie termotricko hrubsia druha vrstva a naopak hrubsie termo, tensia druha vrstva, striedanie materialov a stale je to o tom istom, ze sa radsej prezleciem, ako kdesi postavat a chladnut od tych nazbieranych ´´litrov´´ potu :-) Inak vrchnu vrstvu pouzivam bud bezmembranovy softshel alebo goretexovu hardchelku cize nejde o to, ze nosim tretiu vrstvu igelit :-)
@HanibalSport5 жыл бұрын
Ahoj, z našeho pohledu má v zimě naprosto bezkonkurenční výkon odvodu potu a komfortu prádlo Woolpower (Crewnech, Turtleneck) v gramáži 200. Jako druhou vrstvu bychom doporučili cokolov z materiálu Polartec Alpha Direct, pokud by to mělo řešit i odolnost proti větru, tak ideálně překrytý např. Pertexem. Konkrétně by to mohly být modely Direct Alpine Alpha a Alpha Active. Vše najdete u nás na webu :)
@83hans5 жыл бұрын
Péřovka by měla bejt pod goretexkou, takže předposlední, pak až něco proti větru a nepromokavý. ( viz. video od Máry Holečka ) B-)
@HanibalSport5 жыл бұрын
To absolutně záleží na tom, v jakých podmínkách a s jakou péřovkou. V suché zimě není vůbec problém nosit péřovku jako tu poslední vrstvu, vcelku lhostejno jestli přes GTX bundu nebo jestli ji člověk svlékne. Pokud venku není vlhko, může být peří klidně poslední. Aktuálně se ale velké pblibě těší tzv péřové svetry, lehoučké péřovky, které se samozřejmě ideálně nosí pod poslední vrstvou :)
@HanibalSport5 жыл бұрын
A mimo to, pokud byste si video pustil celé, ne jen ilustrační úvod, tak přesně tuhle problematiku tam rozebíráme dost dopodrobna. :)