Ahoj, ja si myslím že Pathfinder je perfektný...ako vložka do náhrobného lampáša na dušičky 😀
@MATEJKA552 жыл бұрын
:-):-):-)
@frantatrojan7462 жыл бұрын
Málem jsem se po...l od smíchu.:):):)
@radekruzicka72852 жыл бұрын
Pěkné porovnání, stejně plyn je plyn.Zapnu,vypnu a hotovo 😀😀👍
@MATEJKA552 жыл бұрын
Mám obojí:-)
@tomasgh0sT9 ай бұрын
To sice ano, plyn je plyn, ale pokud s sebpu nenosite nahradni kartusi, tak se taky muze stat, ze zapnete a pak plyn dojde a konec…. V te kartusi se neda tak oresne odhadnout, kolik plynu zbyva
@vladimirsalon79912 жыл бұрын
Pozerám video a zdravím vás z pod Tatier dnes bol prekrásny deň pod Tatrami všetko dobre na potulkách ahoj
@konzerva802 жыл бұрын
Zdravím, ďakujem za video, takéto porovnávačky mám rád. Už netúžim po titanovom variči, keď pravdepodobne minimálne to isté zvládne aj "plechovka". Tú "napodobeninu Trangie" mám od Esbitu, a som z nej sklamaný. A áno, vždy ešte aj očadí hrnček, čo som pri variči od Radima, (ktorý z liehačov používam najradšej,) nepoznal. A reálne spáli toho liehu podstatne viac, než som bol zvyknutý u toho Radimovho, lebo pri tak slabom plameni sa voda varí véľmi pomaly, keď pomer medzi ohrievaním varičom, a ochladzovaním okolím, je veľmi malý. Ten Emanuelov varič má fakt krásne modré plamene. 👍
@robin_hornychwanderer95832 жыл бұрын
zajímavé :) Jen ten EMO je uzoučký a stojící někde na mechu, trávě se bude snadno kácet
@pavels.57652 жыл бұрын
Zdravím, pane Milane toto o ničem nevypovídá, je třeba zkoušet za jak dlouho uvede do varu stejné množství vody ten který vařič se stejným množstvím lihu. Mějte se fajn.👍
@MATEJKA552 жыл бұрын
Vypovídá to o tom, co chtěli vědět někteří diskutující - který vařič má jakou spotřebu, tedy jak dlouho bude který z nich hořet při stejném množství paliva. Já mám osobně jiná kritéria, protože s těmi vařiči chodím ven a vařím venku, kde je všechno jinak. Tyhle ukázky doma sice mohou udělat jakýsi "žebříček" čehokoliv, ale znovu říkám, že důležité je, jak to funguje venku.. Test, o kterém se zmiňujete dělal Jenda z lesa a Kraken. Oba to předváděli doma, venku ani jeden. Venku by stačilo malinko zafoukat a už by test mohl dopadnout jinak. Pro mne je důležité praktické využití v opravdovém provozu. Tohle je jen takové hraní, kterého jsem nucen se zúčastnit, protože to ostatní chtějí:-)
@pavels.57652 жыл бұрын
@@MATEJKA55 já liháč od Emanuela mám, nic lepšího není. Ano pro mě je také nejdůležitější jak pracuje v přírodě. Ta poslední věta mi k vám vůbec nesedí. Opatrujte se a díky za vaši tvorbu.
@martinzata2 жыл бұрын
Pěkná srovnávačka Milane. Ten EMO vypadá fakt dobře. Tak mi to nedalo, mám MilTec, který vypadá jako ten, co ti vydržel hořet nejdéle, ale nejhůř a doma v "laboratorních podmínkách" jsem ho zkusil. Na deset mililitrů hořel 6 minut, krásnej modrej plamen a půl litru vody v zakrytém hliníkáči za tu dobu dostal těsně před var (už šla hromada bublin). A přitom vypadají téměř stejně. Jen ten MilTec má ty dírky všechny stejný průměr (odhaduji cca 1 mm).
@MATEJKA552 жыл бұрын
Já také pořád hledám, kde je to kouzlo:-)
@martinzata2 жыл бұрын
@@MATEJKA55 A když už jsem měl tu horkou vodu, přece ji jen tak nevyleju, tak jsem vytáhl jednu čínskou polévku ze svých zálesáckých zásob a už baštím:)
@MATEJKA552 жыл бұрын
@@martinzata :-)
@zdenekkasparek40352 жыл бұрын
Existuje ještě celá řada typů liháčů, bylo by zajímavé zahrnout je také do testu. Podle mého, při vší úctě k Radimovi, je nejlepší EMO. Vyšší spotřebu vynahradí vyšší výkon. Tak rychlé zplynování jsem u žádného jiného vařiče nezažil. Praktické využití EMO vs RS by byl jistě tuhý souboj.
@MATEJKA552 жыл бұрын
Lihový vařič, který SKUTEČNĚ spaluje lihové páry musí mít plášť ze dvou vrstev. Jinak se pouze spaluje líh, ne jeho výpary. Tečka.
@konzerva802 жыл бұрын
👍 Také porovnanie by som si tiež veľmi rád pozrel.
@frantatrojan7462 жыл бұрын
Zdravím, Milane, pěkná recenze, jen doufám, že jste s těmi /atomovými reaktory nepřispěl ke globálnímu oteplení/, dnes člověk musí být opatrný 🙂.Zasmál jsem se u komentáře náhrobného lampáša. 🙂.
@johnblackbird47022 жыл бұрын
Pěkný test, ale mohl jste ten test posledního vařiče nechat do konce. Jinak bylo by zajímavé vyzkoušet venku někde ten co nejdéle hořel a ten co nejmíň hořel
@MATEJKA552 жыл бұрын
Pavel S. Testování venku není vůbec směrodatné pro porovnávání. Podmínky se mění každou chvilku. Pokud už "trošku" používám tyhle vařiče, poznám podle barvy plamene, kdy to vyrábí energii k ohřevu nebo kdy to jen hoří:-)
@konzerva802 жыл бұрын
Ten, ktorý horel najmenej, by varil vonku, v chlade, vetre... najpomalšie, a minul by na uvarenie vody najviac liehu, keďže pomer v ohrievaní vody tým varičom, a ochladzovaní vody okolím, by bol veľmi malý. Čím modrejší plameň, tým vyššia jeho teplota, a čím vyššia jeho teplota, tým rýchlejší ohrev vody oproti ochladzovaniu vody od okolia... Bez závetria by aj tak najhoršie dopadla "napodobenina Trangie", aj keby všetky tie variče splyňovali rovnako, keďže všetky okrem nej majú vždy nejakú časť trysiek v závetrí. "Trangia" má trysky len zvrchu, čiže na ňu hrnček nepoložíš, a keď je hrnček nad tryskami, tak sú odkryté, a vystavené vetru. Aj stojan na hrnček slúži, ako závetrie, ale ostatné z týchto varičov ho nepotrebujú.
@Bobicek182 жыл бұрын
Srovnání zajímavé, ale kdo si vezme do lesa přesné množství lihu? Při této nízké váze není problém vzít klidně 3x větší množství lihu, než kolik bude potřeba (klidně budu u jezení koukat do plamenů dohořívajícího lihu :-D ). A to samozřejmě nezmiňuji již jinde zmíněnou účinnost.
@tomascuda32272 жыл бұрын
Říkejte mi malý chemik 😄👍
@horukao5872 жыл бұрын
Kahany jsme bezne ve skole meli i po roce 2010.
@subyk604610 ай бұрын
Ten EMO varic, da se na tom vubec varit venku, kdyz fouka (se zavetrim samozrejme)... Ten plamen vypada, jako bez vykonu. :O