Práce na volné noze. Jak začít a získávat klienty?

  Рет қаралды 3,079

Alžběta píše

Alžběta píše

Күн бұрын

Пікірлер: 15
2 жыл бұрын
Pěkné video, díky :). Ono obecně je nutné si stát za svým, dělat práci dobře, být do ní trochu magor :). A pak se další klienti dostaví. Je to tvrdá práce.
@radomirpecha
@radomirpecha 4 ай бұрын
😉 Skvělé video 🔥
@jaroslav8687
@jaroslav8687 Жыл бұрын
Ahoj milá Bětko. Dovolil jsem si odběr, jelikož jsi velmi zajímavá žena. Snad Ti nevadí, že tě sleduji na dalších platformách, určitě víš na jakých. Ragejarda
@annakeclikova8913
@annakeclikova8913 2 жыл бұрын
Bětko, moc děkuji za sdílení tvých zkušeností a tipů. Mě si určitě nakopla a tvé moudré rady budu šířit dál. ;)
3 жыл бұрын
Super video a dobré rady. Člověk si hlavně musí uvědomit, že takový proces shánění klientů a budování jména je minimálně na několik let. Jak si říkala, že někteří menším zakázkám nevěnují takovou péči, je pro ně poměrně velká škoda. Já v takových zakázkách vidím tu velkou výhodu, že je to vlastně snadněji získaná reference. O referenci si samozřejmě říkám "aktivně" až po práci a když dělám e-shop za 70k, tak mě to vlastně stojí mnohem více úsilí pro získání reference než když dělám jen zrychlení web za 7k. A samo sebou to má i dlouhodobý efekt z pohledu k důvěryhodnosti a doporučení dalších klientů, jak už si zmiňovala. Možná bych do začátku dal ještě 1 tip a to nabízet svoje služby zdarma (v omezené míře) když člověk ještě nemá takové zkušenosti. Případně pracovat sám pro sebe a na svých "projektech" ukazovat své zkušenosti. V našich online oborech jde tohle dělal úplně skvěle. Například copywriterka si může vytvořit svůj web zaměřený na nějaký koníček, který jí zajímá a psát o něm. Například kosmetika a v takovém případě může blog najít konkurenční magazín nebo e-shop, který by měl zájem o popisky k produktům nebo články. Navíc v tomhle případě by se dal skvěle zapojit i Affiliate a tím si vybudovat další příjem. PS: Nekvete Standa z toho množství kytek?
@Okoslav
@Okoslav 3 жыл бұрын
Souhlas a souhlas - jak ohledně dlouhodobého budování značky, tak ohledně „menších“ zakázek. Práci zadarmo (do určité míry) v počátcích taky doporučuju a díky, že to připomínáš. Viz můj odkazovaný článek na téma, kterak získat svou první zakázku (www.alzbetapise.cz/2021/01/11/prvni-zakazka/). A Standa i kytky zatím žijí, takže dobrý! :-)
@mrjakubstepan
@mrjakubstepan 3 жыл бұрын
Super video! Jako freelance fotograf bych se pod všechno řečené podepsal :-)
@tomaspalisek2077
@tomaspalisek2077 3 жыл бұрын
Ale i jako zaměstnanec jsem sám sobě markeťákem. Třeba v mým oboru (kterým je logistika) si musim každodenně před nadřízeným obhajovat kroky který dělám a každej kdo si někdy hledal zaměstnání, byl sám sobě markeťákem i mluvčím. Přijde mi že hromada těch věcí je stejných pro zaměstnance i třeba lidi na volný noze
@Okoslav
@Okoslav 3 жыл бұрын
Díky za komentář! Rozumím, co myslíš. Také jsem bývala pár let zaměstnanec a obecně souhlasím - protože kupříkladu odvádět dobrou práci bychom měli fakt všichni, ať zaměstnanci, freelanceři nebo třeba majitelé firem :-) Specifikum freelancera je ale v tom, že kromě své vlastní práce (tj. kromě toho, co umí a za co mu klienti platí - focení, psaní, programování apod.) musí zastávat i role, které v klasickém zaměstnání dělá někdo jiný. Shánět si zakázky, vyjednávat o cenách, aktivně ukazovat svou práci a ještě aktivněji pracovat na svém dobrém jméně - a to všechno každý den, ne jednou ročně jako zaměstnanec při každoroční evaluaci. Protože když to dělat nebude, bude bez práce. Na rozdíl od zaměstnance. Na druhou stranu každý druh pracovního vztahu má něco, zaměstnanci to maj zas těžší v jiných věcech :-)
@ondrejtregler
@ondrejtregler 2 жыл бұрын
Já tedy nevím, ale jestli si musíte denně obhajovat svou práci před nadřízeným, tak tam bude někde něco špatně.
@tomaspalisek2077
@tomaspalisek2077 2 жыл бұрын
@@ondrejtregler dělal jste někdy ve skladu? Každej den musíte přesvědčovat někoho o správnosti vašeho řešení. To je běžný.
@danzbo
@danzbo 3 жыл бұрын
zatím jenom sbírám info do budoucna 😁
@hanakoakamoto8919
@hanakoakamoto8919 3 жыл бұрын
14:40 Salát! Tihle projekťáci jsou všichni saláti! Narvala bych je do mišelinky, tahat pneumatiky! Hajzly intelektuálský! :-D (Ještě že žádné, ani bývalé, projekťáky neznáme *mrk)
@Okoslav
@Okoslav 3 жыл бұрын
Heh :-) Ne, vážně - proti projekťákům jako takovým nic, u velkých projektů jsou potřeba a dělala jsem se spoustou projekťáků, kteří věděli, co dělají. Ale fakt je, že hlavně u menších webů a aplikací jsou projekťáci vysloveně navíc.
@hanakoakamoto8919
@hanakoakamoto8919 3 жыл бұрын
Každopádně super video a hezký počátek botanické zahrady v pravé části.
Co vás může naučit Marek Prchal (a jak uspět na internetu)
10:13
Alžběta píše
Рет қаралды 2,2 М.
#18 ▬ 9 kroků jak začít podnikat na volné noze jako kreativec
19:13
Kreativní Kreatury
Рет қаралды 3,2 М.
Synyptas 4 | Арамызда бір сатқын бар ! | 4 Bolim
17:24
Life hack 😂 Watermelon magic box! #shorts by Leisi Crazy
00:17
Leisi Crazy
Рет қаралды 79 МЛН
JAK RYCHLE ZÍSKAT NOVÉ ZÁKAZNÍKY - ZeptejSeFilipa (132. díl)
20:02
Jak se naučit japonsky z domova? Konkrétní tipy, rady a zkušenosti
19:06
Kolik si účtovat za grafiku? Cenotvorba a design
12:11
Ondřej Kulíšek
Рет қаралды 6 М.
Proč jsou všechny seriály na Netflixu stejné?
25:28
Alžběta píše
Рет қаралды 2,1 М.
Tipy pro práci z domova. Obelstěte mozek a vyhněte se prokrastinaci
11:04
10 tipů na COLD CALLING (volání na studené kontakty)
44:07
David Kolář
Рет қаралды 10 М.
BROCAST #75 - Petr Mára & Radovan Vávra - Investiční speciál 2
3:36:56
Jak se stát copywriterem? 3 rady pro začínající copywritery
10:46
Alžběta píše
Рет қаралды 14 М.
Synyptas 4 | Арамызда бір сатқын бар ! | 4 Bolim
17:24