Я не знаю кто делал это видео, но здесь шикарная операторская работа, очень крутой монтаж и такая классная музыка. Мы туда поедем просто чтобы сказать спасибо за то, что нам рассказали эту прекрасную историю. Спасибо!
@ІмяПрізвище-ы2ц6 жыл бұрын
Суперові сюжет і стаття на УП. Там тре' водити екскурсії. 30 з копійками років живу в Дро' -- а там на заводі не був. Пані головний інженер -- купіть трудягам бензопилку бо то не робота такі ковбиці колоти! І поки немає екскурсій нехай Штільом пилять, а як прийде хтось на екскурсію -- нехай колять сокирами))
@АнатолійГерій-д2ц4 жыл бұрын
Тарас Шевченко Якщо б це виробництво було і надалі,то для полегшення роботи працівників,окрім бензопил,слід використовувати і електричний колун,який люди давно використовують для заготівлі дров,але хіба про це може знати керівник цього підприємства,яке не має компютера і Інтернета,живе в 14-му столітті?
@user-v23044 жыл бұрын
Дрогобич декілька деситяліть перебував у складі Австроугорщини, Польщі, союзу. Ми, місцеві, так це місце і називаємо, сільзавод, саліна. Ми завжди ходили копати бальон на саліну. Хлопців ніхто не виганяв, головне не заходити у місця де болото, бо можна провалитись метрів на 20 вниз. Ніхто не врятує. І ще була чавунна вагонетка, якою сіль тягнули на фасування. Токарка, де старі слюсарі і токарі на старих німецьких і радянських верстатах нам могли показати як точити бронзу чи сталь, цього добра за союзу було більш ніж достатньо. Були тут три виварювальні печі, пара над якими завжди надавала натхнення, на відміну від рожевих вогнів нафтопереробки. А ще сюди ми ходили лапати жаб і тритонів. Вода найчистіша у світі. І місцями дуже солена. Рік назад прилетіло кілька диких качок і тут зимують, мають виводок. Дуже класно. Місце оповите тисячоліттями важкої, але вдячної праці, оточене Горішньою Брамою і двома пам'ятками Юнеско: церквами Святого Юра і Воздвиження Чесного Хреста. А найближчі вулиці це Зварицька (зваричі сіль варили), Солоний ставок (перше місце культурного відпочинку у місті з лодками та музикою), Жупна (в польській вимові жупа - ропа). А ще є вулиці Гончарська, Коминярська, Ковальська, Шевська, Завіжня. Є що пям'ятати, але не ма чим хвалитися. Як і старим костелом, і першими гасовими лампами в Європі, і ратушою, і асфальтовою дорогою до першого в Україні курорту Нафти і Марусі, і навіть двома нафтопереробками, що зробили Австроугорщину першою у світі нафтовою наддержавою, де вся центральна частина міста забудована палацами. Ні телефонною станцією, залізничним вокзалом, який зараз, як і сільзавод доведений до злиднів. Місто спить і чекає на пробудження новими зваричами і ковалями, коменярами і шевцями.
@РОНГТіРОНГТі3 жыл бұрын
Дякую за цікавий коментар) ціла історична довідка!
@lesiamenchynska17073 жыл бұрын
What a wonderful warm video - it's like going back in time in a fairy tale :) The boss lady is natural an good natured. It's a real pleasure to watch - thank you!
@СвідомийРусич3 жыл бұрын
Так і уявляю, що 800 років тому побачив би ту ж саму картину. Були з друзями на заводі в 2019-му - вхід вільний, яка там охорона! Нам було цікаво побачити це легендарне підприємство (див. герб Дрогобича). Зайшли і до солеварного цеху, зачерпнули собі по пригорщі солі, пофотографувалися... Просто дуже шкода, що це міг би бути унікальний об'єкт індустріального туризму із потужною етно-соціальною складовою та великими комерційними перспективами. Хто був на соляній копальні у Величці біля Кракова, мене зрозуміє.
@bobfergisson8475 жыл бұрын
Очень крутой сюжет, спасибо!
@FNariychuk4 жыл бұрын
Таке враження ніби це- Україна - архаїчна, зруйнована . Страшне видовище, яке викликає сум і жаль...
@razdwa84513 жыл бұрын
Неймовірне враження
@nadiiadanylenko61442 жыл бұрын
Люблю Дрогобич, виросла там ❤️
@TheRockKinder3 жыл бұрын
Як же я в такі моменти мрію бути доларовим мультимільярдером, щоб рятувати такі частинки України!..
@lla25 Жыл бұрын
Дякую,цікаво👏треба робити туристичний хаб✌
@Vic-Ukraine3 жыл бұрын
Дуже схожу солеварню реалізовано в українській комп'ютерній грі Ostriv. Це моя улюблена гра про Україну часів Гетьманщини (дії гри починаються в 1721 році - через 11 років від укладання першої Конституції - Конституції Пилипа Орлика
@rcki99276 жыл бұрын
класне відео
@cezarvovan5 жыл бұрын
клас. так само видобували сіль і в Німеччині, зокрема в Halle (Saale). Там фабрику називають Saline
@user-v23044 жыл бұрын
Дрогобич декілька деситяліть перебував у складі Австроугорщини. Ми, місцеві, так це місце і називаємо. Ми завжди ходили копати бальон на саліну. Хлопців ніхто не виганяв, головне не заходити у місця де болото, бо можна провалитись метрів на 20 вниз. Ніхто не врятує. А ще сюди ми ходили лапати жаб і тритонів. Вода найчистіша у світі. І місцями дуже солена. Рік назад прилетіло кілька диких качок і тут зимують, мають виводок. Дуже класно.
@androz21704 жыл бұрын
@@user-v2304 ...Не декілька десятиліть! А з 1772 року по 1918 р(146 років) у складі Королівства Галичини Австрійської імперії! А підприємство справді у занепаді і заслуговує на те щоб бути діючим підприємством-музеєм! Адже сіль є чи не головним символом Галичини! Існує гіпотеза, що слово Галичина походить від грецького "Галіт"--сіль! Успіхів, Вам!
@charivna1000 Жыл бұрын
Зберегти і реставрувати і добувати. І буде все добре.
@henrykklex95594 жыл бұрын
7 min 16 sek -stoi Polski Pan szlachcic !!!
@RollerLand-roliki4 жыл бұрын
Хочу купити цю сіль, 10-20кг. Підкажіть як можна це зробити? Дякую!
@user-v23044 жыл бұрын
Легко, приїжджайте та купуйте на місці. Або шукайте сайт, там є телефони, думаю, вам відправлять. Сіль дійсно дуже класна. Для нашого регіону її йодують. Тут, у горах, є підвищений радіоактивний фон, страхуються від зобу.
@ВіталійБорщик-з3р4 жыл бұрын
@@user-v2304 проблема в тому що сайту немає де її можна купити. Тільки незрозуміло хто продає її на OLX, можливо зараз вже з'явився і сайт, але раніше його не було. Я вже купив цю сіль, мені допоміг її купити місцевий житель, через комент на ютубі, сіль дійсно хороша, дуже сподобалася.
@МихайлоЧерхавський3 жыл бұрын
СІЛЬ ПРОДАЮТЬ В МАГАЗИНІ БІЛЯ ЗАВОДУ...
@olegben63504 жыл бұрын
Де у Львові можна придбати Дрогобицьку сіль?
@ЮрійМММ4 жыл бұрын
і там була не полььска влада, а автрійсько-угорська імперія... Тому і на фото назви - королівська солеварня
@victorvictor75424 жыл бұрын
Дрова рубають так само як в 1473 році...
@user-v23044 жыл бұрын
Нє, як у 50000 років до нас
@СвідомийРусич3 жыл бұрын
Автентика, епт.
@radioboroda5 жыл бұрын
Ото ж бо хтів купити теї солі. Кілограм із 30-50, фасованої в мішечки (щоб не вивітрилась). З дитинства її пригадав. Смачна була. Хай би лежала. та зась. Жоден телефон не відповідає. В неті жодного "зрозумілого" контакту. ОЛХ не враховую...... Хто дасть телефон адекватного працівника? :) дякую!
@hellohaos5 жыл бұрын
Та сама думка - де цю сіль купити ?? Я б підтримав таке виробництво і купував би її напряму з великою націнкою щоб люди заробили і зберегли її .
Красава! Можна турбіну ставити і ТЕЦ робити...або пар на нагрів води пускати і забезпечити селище гарячою водою...а я то думаю, хто ліси вирубує в Карпатах?)
@РоманШпілька2 жыл бұрын
Жах яка бідність , ніщета
@victorzhuravlyov7450 Жыл бұрын
Не треба будувати нове, але й те в якому стані більшість будівель це жах. Деякі кадри взагалі як зі зруйнованого війною Донбасу... Навколо безлад, розкидані дрова. Можна зберегти автентичність, але при цьому навести елементарний лад. Щиро бажаю здоров'я, сил і грошей це зробити.
@1d3054 жыл бұрын
да уж... Вакум-выпарной апарат в две-три ступени сэкономил бы дрова втрое. Дуб! ага, Сосна калорійнійша!
@Rio-xf6mb4 жыл бұрын
Та тільки чомусь місцева влада не розвиває його.
@ВолодимирМарецький-е5б2 күн бұрын
Мав би купу грошей,то відбудував сільзавод (саліну) в Болехові.
@РОНГТіРОНГТі3 жыл бұрын
Водіть туда екскурсіі, народ буде валом валити))
@MYGO-GO4 жыл бұрын
Заработать можно больше как на музее. а соль пусть артемсоль выпускает. перспективы 0
@user-v23044 жыл бұрын
Артем ето не соль, каменньіе куски, которьіе на зубах хрумтят. Здесь соль вьіварная, мелкодисперсная.Попробуйте. кроме того, она поднимается сама на поврехностб и ее обязательно нужно откачивить, иначе идет засоление почв
@MYGO-GO4 жыл бұрын
@@user-v2304 куплю попробую. Поедем посмотрим.
@vitaliy80223 жыл бұрын
@@MYGO-GO ця сіль в дефіциті, навіть не знаю, чи у Львові знайдете!
@vitaliy80223 жыл бұрын
@@vvvolf а де купуєте?
@ivannavolskyy21794 жыл бұрын
Цікаво чи в них є дозвіл на викиди в навколишнє середовищи Чи в них є ліцензія на надра Чи в них є дозвіл на водокористування Чи вони проводили громпдське слухання щоб дозволити їм там працювати Чи вони мають енергетичний паспорт підприємства Чи вони мають дозвіл на початок підприємнецької діяльності від охорони праці Чи в них є паспорт залежі солі погоджений із міністерством екології Щось я ще забув значить це підприємство незаконно працює ПІСЛЯ ЦИХ ВСІХ ПЕРЕВІРОК СІЛЬ БУДЕ КИТАЙСЬКА
@MYGO-GO4 жыл бұрын
У них ИСО 100% должно быть )
@ОлегОлег-ы4ф4 жыл бұрын
тут споконвіків видобували сіль (саме дрогобичани цьому навчали поляків...). а хочеш екології їдь у Чорнобиль. Артемівська сіль -ФУФЛО з каменем!
@user-v23044 жыл бұрын
Тут сіль землі
@vitaliy80223 жыл бұрын
Ivan Navolskyy ще болотяної маси треба дозвіл запитати?
@alexanderziegler51083 жыл бұрын
Модернизация.
@maxlenasonyalahtadyr68494 жыл бұрын
Убожество і злидні навіть на дохідних підприєствах напоказ. Слава Нації! В Германії б такий завод закрили щоб не позоритись.
@СвідомийРусич3 жыл бұрын
Навпаки! В Німеччині це був би процвітаючий, ще і діючий, об'єкт індустріального туризму..
@ksenofontoff4 жыл бұрын
все просрут. это ж украина
@СергійХомяков-б3д4 жыл бұрын
от гамнюк
@henrykklex95594 жыл бұрын
Tam była Polska ..to widać po napisach na budynkach, że to są byłe ziemie Rzeczypospolitej Polskiej które Stalin podarował Usrainie tak jak Krym.
@stasradzijewski71304 жыл бұрын
a Slask ( Dolny 100% ) - Stalin "podarowal" Polsce . Pomorze - tez Skurwysyn. nie? / PS Nie chce pan poszukac napisow po-niemecku w tych stronach?/ Chyba cos zostalo/ Nie wszystko polska komuna sprzątnęła/ Widac. ze jest Pan - putinowcem/ a ten Putin stwierdza. ze WW2 - to Polacy zaczęli. Napadli na 2 RZESZY.... Na wschod i zachod )))))