Про коника та цвіркуна/Джон Кітс/зарубіжна література/О.Ніколенко/5 клас/шкільна програма

  Рет қаралды 13,883

Слухати Читати!

Слухати Читати!

2 жыл бұрын

Ваші діти люблять читати казку з татом чи обожнюють мамині казки? На каналі СЛУХАТИ ЧИТАТИ казкананіч_українською (аудіоказка) вірш #Про_коника_та_цвіркуна, якого написав англійський поет #Джон_Кітс.
Джон Кітс був закоханий у природу, яка постає в його віршах у різних проявах. Картини природи у творах поета зображені спокійними й прекрасними, сповнені різних звуків і барв. Вірш був створений у 1817 р. в результаті творчого змагання поетів Дж. Кітса та Л. Гента в описі пейзажу.
У вірші «Про коника та цвіркуна » перед читачем розгортається краса природи у звичайних її проявах. Вірш умовно можна поділити на дві частини за змістом (відповідно до пори року) - літо та зима.
Читаючи рядки першої частини, ми пригадуємо яскравий літній день, коли всі птахи стихають і слабшають від спекотного сонця. Нічого не чути навкруги, і тільки спів коника лунає в повітрі над луками, усією землею. Маленький коник, що стрибає та веселиться, стає втіленням руху самої природи, яка ніколи не завмирає. І в цьому живому прояві природи митець убачає вічну красу. Поет словом малює художню картину, котру можна не тільки побачити за допомогою уяви, але яка також звучить, а ще вона наповнена запахом трави. Картина навіює відчуття спокою та гармонії.
У другій частині вірша природа постає вже в зимовому вбранні. Тут також усе замовкає, але це мовчання інше, не таке, як літнього дня. Мороз створив цю тишу. Усе завмирає зимовим морозним вечором, але й цієї пори року природа живе, вона має свої голоси. З-за печі лунає пронизливий спів цвіркуна, і той, хто чує його, згадує літній день і коника, що сховався серед трав’яних пагорбів.
Тема: спів коника і цвіркуна - це звуки природи, символи життя, поезія землі.
Ідея: людина і природа - одне ціле, рівнозначні частинки Всесвіту, лише у гармонії вони почуватимуться щасливими.
Головна думка: автор дає живу картину літнього дня, яку відчуваєш так само реально, як і затишок натопленої кімнати взимку, коли в полях бушують заметілі. Звукові, зорові, дотикові враження зливаються в єдине ціле. Поет розкриває в малому велике, бачить прекрасне в звичайнісінькому.
Художні засоби: Епітет: веселі промінці, грайливий дощик; метафора: осінній вечір морозом дихав; уособлення: грім розсердився.
Емоції: радість, хвилювання, лагідність, грайливість, бадьорість, поетичність, ніжність, задушевність, жартівливість, спокій, оптимізм.
а підручником: Ніколенко О. М. Зарубіжна література. 5 кл. : підруч. для закл. загальн. середн. освіти / О. М. Ніколенко, Т. М. Конєва, О. В. Орлова, М. О. Зуєнко, О. І. Кобзар. - Вид. 2-е, доопрацьоване відповідно до чинної навчальної програми - К. : Грамота, 2018. - 256 с. : іл.
Понад 250 аудіотекстів для дітей на каналі «Слухати-читати»!
Підписуйтесь на канал #cлухати_читати та ставте лайки цьому відео!

Пікірлер
Кәсіпқой бокс | Жәнібек Әлімханұлы - Андрей Михайлович
48:57
«Кім тапқыр?» бағдарламасы
00:16
Balapan TV
Рет қаралды 293 М.
Крутой фокус + секрет! #shorts
00:10
Роман Magic
Рет қаралды 40 МЛН
Мультфильмы Май Литл Пони. Сборник Родственники (3 серии)
1:04:00
My Little Pony: Дружба - это чудо!
Рет қаралды 20 МЛН
Г. Остер. Все вредные советы
1:43:13
ЧИТАЕМ ВСЛУХ
Рет қаралды 1,6 МЛН
Оксана Іваненко Цвітарінь аудіокнига
17:47
Учителька української
Рет қаралды 37 М.