Pěkné video. Děkuji. Jinak používám ho také a jsem spokojen.
@jiricabadaj839714 сағат бұрын
Tomáši...Děkuji za další úhel pohledu. super video
17 сағат бұрын
Naprostý souhlas . Používám D4 zelené a neměnil bych. Super lepidlo, které jde krásně roztírat válečkem na větší plochy a asi před třemi lety jsem si koupil to větší balení s dávkovačem a vlastnosti lepidla se i po tak dlouhé době vůbec nezměnily a stále krásně funguje 🙂
@delejteneco17 сағат бұрын
Ano, to jsem říkal v jiné verzi (dnes se mi „dařilo“), že to má určitě nejakou expiraci, ale že mně to zatím pořád funguje. A že jsem dal na rady chytrých a naučil jsem se to skladovat dnem vzhůru.
@martinvalent8816 сағат бұрын
Doteraz som mal Titebond III a bolo super (a znova si ho kúpim) ale míňal sa mi a vedel som že cez vianoce budem lepiť skrinky z Ikea tak som kúpil Duvilax. Lepil som 3 malé skrinky pre vyššiu pevnosť a začal som s Titebondom, mal som tam ozaj máličko a podarilo sa mi zlepiť celú jednu skrinku. Potom som rozbalil Duvilax a po zlepení ďalších dvoch skriniek som zistil, že som minul asi polovicu 250ml balenia. Brutálna spotreba tým ako sa roztekalo. Takže aj tá cena sa dá ospravedlniť tým, že mám nižšiu spotrebu. Po tomto videu aspoň viem že mi bude stačiť Titebond original.
@milanskarvada749213 сағат бұрын
Taky se ho chystám koupit až spotřebuji lepidlo od Soudal 😀
@heinrichjager385516 сағат бұрын
Co se týká pevnosti, nepoznal jsem rozdíl, ale práce s Titebondem je skvělá. iNávíc ty lahvičky s aplikátorem jsou fajn.
@delejteneco16 сағат бұрын
Tak co, už jsi něco zvrtal?
@yorgTube3 сағат бұрын
Oblíbeno mezi modeláři pro lepení balzy a překližky. Obvykle zelená varianta.
@delejteneco3 сағат бұрын
Když jsem já v polovině 80. let modelařil, frčel Herkules, Kanagom a CHS Epoxy 1200. 😁
@jancermak198817 сағат бұрын
Za mě zatím nejlepší lepidlo a hlavně ta trvanlivost. Mám tu litrovou lahev asi 8 let (moc nelepím) a pořád funguje stejně. Pokaždé, když ji otevřu a chci použít, tak čekám, že už to nevyteče a pořád nic, pořád teče.
@viliamkosut869816 сағат бұрын
Presne tak. Mal som obdobie (2023), keď som robil krájacie dosky (kde som používal d4 - titebond III ultimate), potom som cca rok robil niečo iné, kde som ho nepotreboval a stále je vo fľaške tekuté. Spomínaný Duvilax, ktorý som požíval v začiatkoch mi po štvrť roku vo fľaške (0,5l) stvrdol. Okrem klasických lepidiel od titebondu mám pozitívnu skúsenosť z rýchloschnúcimi CA lepidlami tejto značky (na jemné titerné spoje).
@FoxHomeProduction16 сағат бұрын
Jo tak tuto zkušenost mám i já. Co mě zaráží, že skladuji v prostorách kam klesá v zimě teplota i k 1°C a přesto po 4 letech stále lepí a funguje!
@delejteneco15 сағат бұрын
Nesmí pouze zmrznout. Jinak nízké teploty nevadí.
11 сағат бұрын
Já mam zmrzlej herkules 14 let a lepi
@Drone_Pro_Slovakia13 сағат бұрын
Jednoznačne Titebond 💪🇸🇰
@josefsadilek762513 сағат бұрын
Myslím že víme všichni kdo to prodává jinak super lepidlo👍
@delejteneco4 сағат бұрын
Že by mladoboleslavský Grent, kde jsem ho naposledy kupoval? 😉
@pitalekjСағат бұрын
Když jaem vybíral lepidlo na lepení vyspravovacích lodiček tak jsem nejprve zkusil Den Braven D3, nebyl jsem ale spokojený, protože je stále pružné a tak při broušení ubývá mnohem pomaleji než okolní materiál a vznikají zak nerovnosti. Pak jsem zkusil Titebond II, III a u těch už jsem zůstal. Udělaljsem jich okolo 6000 a žádná mi veidělala neplechu. Vlastně jste mne k Titebondu nasměroval vy Tomáši, když jsme so o tom jednou bavili. Spárovky lepím pořád Den Braven D4 polyuretan. Nějak jsem na něj zvyklej.
@pavelhaas2994 сағат бұрын
Za mě je ještě důležité, že ta III je schválena pro nepřímý styk s potravinami
@delejteneco4 сағат бұрын
Ano, to však neznamená, že je určená pro lepení krájecích prkének, kde dochází k přímému styku. Na druhou stranu to ovšem také neznamená, že je závadné, jen prostě nemá atest pro přímý styk s potravinami. Většina PVAC lepidel bude nezávadná, ale ten atest nemá z prostého důvodu, že výrobce nechce absolvovat a platit atest, protože necílí na „prkénkáře“.
@janfalta29817 сағат бұрын
Titebond navždy, je super.
@alexanderkopal236817 сағат бұрын
👍👍👍
@mariostibrany17 сағат бұрын
Ahooj krásne si to povedal, akurát by som doplnil : pozor aj na skladovanie lepidiel , väčšinou im nízka teplota okolo bodu mrazu nerobí dobre. Preto je aj lepidlo vhodné kupovať na jeseň keď ešte nemrzlo v skladoch. 👍😁
@delejteneco17 сағат бұрын
Ahoj, povedal jsem to ve verzi, kterou jsem nepoužil, že jsou obě na vodní bázi, takže nesmějí přemrznout. 😁
@jurajcintula648616 сағат бұрын
Zdravim titebond zeleny pouzivam ,tiez som si spomenul na duvilax a zaciatky v dielni a" vôňu"pri vareni kostneho gleju
@mart_gr2 сағат бұрын
Krásnou neděli Tomáši mám dotaz... Jaké by jsi doporučil lepidlo na lamino? já používám už spousty let PU lepidlo od soudalu (D4) a jsem spokojen... ale kdyby se našlo lepidlo které by se tak nepatlalo a stejně dobře by drželo to by bylo fajn... D3 od soudalu je super ma práci ale na lamino není tak pevné... Děkuji. a jdu zas něco dělat... ...lepil jsem už včera jo a s cenou lepidla naprostý souhlas...
@janperegrin16822 сағат бұрын
Zdravím Tomáši.Chcem sa opýtať.Dajú sa lepené dosky alebo hranoly pustiť cez preťahovačku?Vydrží to lepidlo také zaťaženie?Ďakujem ináč robíš poučné videá,len tak ďalej.👍
@delejteneco2 сағат бұрын
Ano, to zvládají všechna konstrukční lepidla na dřevo. Dokonce to někteří dělají hned po 30minutovém lisování spoje. Já se po této době se slepeným dílem nebojím manipulovat, ale na strojní obrábění tomu dávám víc. Plná pevnost je garantována až po 24 hodinách při 20 °C.
@jiripecka26853 сағат бұрын
dobré
@mirofigurafigura84884 сағат бұрын
Tiež ho používam. A som nadmieru spokojný.
@THS925 сағат бұрын
Ja pouzivam Rakol ale pixlu mam od Titebond :) Samozrejme D4
@delejteneco5 сағат бұрын
Takže koupit Titebond, vylít do záchodu a nalít Rakoll. 😀 Na Rakollu se mi líbí, že se tváří, jako by se snad vyráběl v Rakovníku. 😜
@robertbrunclik7110Сағат бұрын
Jo klimbíci lepí všechno Mamutem, silikonem a tekutými hřebíky.... . 😂😂
@radimlanСағат бұрын
Jednou jsem potřeboval "slepit" nějaké dřevo, které by bylo venku. V anj. recenzích vycházel zelený Titebond úplně nejlíp, ale sehnat ho v okolních hobbymarketech, nemožné... Děkuji nově expandujicímu PL. eshopu, kde mají úplně vše, včetně předplaceného směšného poštovného.
@jurajjanek29817 сағат бұрын
Ja som kupoval v IGM 👍
@delejteneco16 сағат бұрын
Tak proto to není sponzorované. 😜
@glottis51216 сағат бұрын
Ja zkousel tidebond 2 a 3 a zustal jsem u te trojky. 2ka delala nepkene zlute stopy. Ale muzu se zeptat, proc treba uprednostnit ten klasicky original pred 3kou? Vsechno delam trojkou ale rad si necham poradit :)
@delejteneco16 сағат бұрын
Klidně všechno dělejte D4. Ale mně to přijde podobné plýtvání (nemyslím tím penězi), jako lít do stodváci 100oktanový benzin. Stejně tak některým návštěvám nenalévám svůj nejlepší bourbon. Ne kvůli ceně, ale když ho vypije nekdo, kdo ho neocení, bude ho pak méně pro někoho, kdo si pochutná.
@sinuhet2 сағат бұрын
Titebond pouzivam a presiel som presne rovnako z Duvilaxu, nemozem si to vynachvalit jednoduchost pouzitia a spoj sa da krasne mechnicky opracovavat na rozdiel od Duvilaxu ktory sa droli. Priznam sa ze som prestal pouzivat polyuretanove lepidla a vsetko co potrebuje naozaj extremne pevny spoj lepim rovno epoxidom.
@delejteneco2 сағат бұрын
Epoxid mám také rád, používám ho už 40 let (CHS Epoxy 1200), ale u následného obrábění může být problém, že je tvrdý. Např. pro hoblování spárovky je nejvýhodnější polyuretan, protože neničí ostří.
@ludovitferdinandy360917 сағат бұрын
Objednávám je přes internet, bohužel velké balení většinou je vyprodáno. Když náhodou dojde používám Patex.
@delejteneco16 сағат бұрын
Pattex jsem taky používal, tam mi vadilo to balení. Ona ta bílá PVAC lepidla jsou dost podobná. U Titebondu je opravdu celkem unikátní ta D4 tim, že je na vodní bázi. Ostatní výrobci mají většinou D3 + tužidlo, které z toho na chvíli udělá D4, ale pokud se to včas nezpracuje, vrátí se to zpět na D3.
@matyxcz16 сағат бұрын
Dovolím si něco z praxe - na venkovní stavbě, kde občas potřebuji něco přilepit dřevo - dřevo (konstrukce, ne nábytek!!), tak D4 PUR, mám to v dílně v teple, ale funguje to a lepí i v teplotách kolem a pod nulou. Nechápu, ale je to tak. Titebond vyzkouším, D4 bez napěnění u přesnějších spojů. Díky!
@delejteneco16 сағат бұрын
Ano, dělám to stejně. PU lepidlo mám ohřáté, pak funguje i při nižších teplotách. Ta doporučená teplota aspoň 5 °C je podle mě spíš kvůli té viskozitě, protože pak už to vůbec neteče.
@matyxcz14 сағат бұрын
@delejteneco přesně! 👍
@jaroslavstropnicky42183 сағат бұрын
Proč nepoužívat D4 univerzálně všude ?
@delejteneco3 сағат бұрын
Kopíruji odpověď na dřívější stejný dotaz: Klidně všechno dělejte D4. Ale mně to přijde podobné plýtvání (nemyslím tím penězi), jako lít do stodváci 100oktanový benzin. Stejně tak některým návštěvám nenalévám svůj nejlepší bourbon. Ne kvůli ceně, ale když ho vypije nekdo, kdo ho neocení, bude ho pak méně pro někoho, kdo si pochutná.
@jaroslavstropnicky42183 сағат бұрын
@@delejteneco Samozřejmě že nevyužiju ty výhody, ale pro mě když lepim sakra málo (ta 0.5l lahvička by mi vydržela asi 5 let) je snažší mít jedno lepidlo na vše....
@delejteneco3 сағат бұрын
Jasně. Když jsem lepil málo, používal jsem epoxid, konkrétně CHS Epoxy 1200. Totál vodovzdor, po vytvrzení nezávadný, lepí většinu materiálů... jen ta příprava.
@romisek14 сағат бұрын
Zdarec Taky jedu Titebondy, od zacatku. Myslim, ze diky JSK Koubou, tam jsem ho videl prvne Mam to uplne stejne, jako ty. A to PU je neprakticky i kvuli uchovavani. Zeleny III je vhodny i na kuchynsky veci, jako ze je "jedly"
@delejteneco4 сағат бұрын
Vhodný možná je, ale atest pro přímý styk s potravinami nemá.
@Vendys196013 сағат бұрын
používám disperkol a v pohodě
@delejteneco4 сағат бұрын
Proč ne?
@zts938317 сағат бұрын
Já znám jenom Herkules.
@delejteneco16 сағат бұрын
A ten žlutý, kancelářský, nebo červený na dřevo D2? Druhema dělá lepší lepidla na dřevo, Dispercoll, a to i D3.
@xmeda15 сағат бұрын
@@delejteneco No ten zluty nevim na co bych v kancelari pouzil. Ale treba rozjizdejici-se kolikovane spoje postele nebo nohy na stole slepi v klidu. Jen to bohuzel neni na nejake mokre prostredi nebo venkovni spoje. A taky je trochu nevyhoda, ze to schne more hodin, idealne den dva, nez je to fakt tvrde. Ale diky urcitemu vsakovani se skvele hodi na smichani s pilinami, kdyz potrebuju vyplnit nejakou diru po vyrvanem vrutu treba u nejakeho pantiku na dvirkach apod. Jinak mam na tom zlutem napsane univerzalni lepidlo pro domacnost a modelarstvi, uz ho mam tak 20 let a porad dela co ma. Jeho hlavni vyhodou je asi to, ze to muzete klidne oliznout a nebude vam zle, takze se s tim daji lepit klidne detske drevene hracky.
10 сағат бұрын
@@xmeda Já taky myslím že to je na dřevo, a vydrží to klidně 15 možná i 20 let a i to mám zmrznutý… Na venkově to asi nebude ale neumím posoudit jestli jít do lepí líp nebo hůř než nějakej americkej Bond A teď jsem s tím Herkulesem lepil při 0° Celsia tak jsem zvědavej, jak to po týdnu bude pevný😂 Bohužel týpek neřekl cenu toho bonda
@petermaruskin37845 сағат бұрын
@@zts9383 ja tiež 😃 ja som s herkulesom lepil repráky 3 páry drží perfektne
@zts93835 сағат бұрын
@@delejteneco Asi žlutej. Já nejsem znalec lepidel. Vezmu co je po ruce.
@JirkaKrepel6 сағат бұрын
Pokud je PVAC husté, stačí ho jen naředit vodou ideálně destilovanou.
@delejteneco4 сағат бұрын
Vlastně to výrobce s námi myslí dobře, když nám prodává neředěné lepidlo, protože nám neprodává zbytečnou vodu.
@JirkaKrepel4 сағат бұрын
@ Každé lepidlo je nějak naředěné, záleží na konkrétním použití,ostatně není tajemstvím že dva různé druhy lepidla stejného výrobce se liší jen obsahem vody a cenou. Já třeba hodně lepím HPL nebo dýhuji, takže také používám řidší. Beru ho po 30 kg kýblech, když ho mám v dílně déle jak měsíc dva, vždy trochu zhoustne, je nutné ho buď rozmíchat nebo lehce naředit. Můžeš si z toho dělat srandu jak chceš ale v truhlárně jsem defacto vyrostl a vím o čem mluvím.
@delejteneco3 сағат бұрын
Co ti na tom připadá srandovního, že někdo prodává vodu, když stačí sušina, která se dá naředit? Jenom bacha u konstrukčního lepení (u dýhy je to celkem jedno), nesmí se to ředit moc, např. Druchema u Dispercollu D2 přímo uvádí: „Používejte v původním stavu (možno přidat max. 5% vody).“ Takže pokud výrobce ředění neuvádí, spadne to někomu na palici a zjistí se, že jsi to ředil, máš to na hrbu. Takže ať si každý dělá, co chce, jen musí být připravený nést za to následky.
@JirkaKrepelСағат бұрын
@@delejteneco Nepotřebuji rady jak lepit, mám 30 let zkušeností v oboru, ostatně jak už jsem říkal. Jen by mě zajímalo proč je tak řídký Titebond, že by to byla nějaká zázračná supertekutina? Za mě je to předražené dobarvené, řídké, běžné lepidlo, ono spíš prodává ten hezký obal.
@frantisekfaber17 сағат бұрын
zdravím, něco vám tam šustí v pozadí.
@danpro.u16 сағат бұрын
Děkujeme za upozornění, příště bude odstraněno.
@viliamkosut869816 сағат бұрын
Vesta😀
@pavelmejtsky_16 сағат бұрын
vousy? :)
@delejteneco16 сағат бұрын
And the winner is... Pavel Mejtský! 👏🏻
@xmeda15 сағат бұрын
@@delejteneco kdyby se vousy slepily lepidlem, nebudou sustit a budou drzet tvar :D
@tomas261215 сағат бұрын
Na lepenie dýhy je najlepší Duvilax expres. A to som skúsil mnoho lepidiel.
@delejteneco15 сағат бұрын
To asi ten pán nezkusil, a tak si myslel, že nejlepší je Titebond Ultimate. Ale třeba na lepení dýhy budou jednou všichni používat Duvilax expres, když je nejlepší.
@liborvylicil13 сағат бұрын
V čem je Duvilax lepší proti Titebondu Cold Press Veneer? Svého času jsem lepil originálem. U něj bylo fajn, že se případná nedokonalost dala opravit žehličkou, ale při prosáknutí nechal žlutý flek. Pak jsem používal Ponal3, taky fajn, nenechává stopy, ale je dost hustý. Pak jsem přešel na ten Cold Press Veneer a zatím nevidím důvod pro změnu, tak by mě zajímalo co by přinesl ten Duvilax za výhody.