Проблема будівництва ВЕС на високогір’ї українських Карпат

  Рет қаралды 378

EKOSPHERA

EKOSPHERA

4 ай бұрын

Одразу кілька великих проєктів з будівництва вітропарків у високогір'ї українських Карпат збираються реалізувати в Закарпатті найближчим часом. Для своїх ВЕС інвестори обрали одні із найвідоміших туристичних локацій - полонину Боржаву, полонину Руну, Вододільний хребет та Лютянську Голицю.
При чому інвестори у своїх ОВД та СЕО уникають вказувати та оцінювати усі ризики у їх повному масштабі та впливі на цілий регіон, які несе у собі будівництво вітряків у високогір’ї. Чіткої позиції профільного Міністерства на сьогодні немає також.
Незалежні екологи, правники та представники громадянського суспільства обговорили тему «Проблема будівництва ВЕС на високогір’ї українських Карпат» та поянили що не так з вітроенергетикою на Закарпатті.
Подію організовули ГО «Екосфера» спільно з МБО «Екологія - Право - Людина (ЕПЛ)» та ГО «Save Пікуй».

Пікірлер: 9
@user-td1vx1cu3d
@user-td1vx1cu3d 3 ай бұрын
Забудова вітряками найрідкісніших, найчутливіших і найвразливіших екосистем України - це біда! І ця біда прийде у першу чергу до мешканців сіл, які живуть у долинах річок, які беруть свої початки на цих полонинах...
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
і шо, ви думаєте мешканці цих сіл будуть менше бруду й сміття скидати в річки від цього? те саме стосується і наших "охотніків-любителів"(чит. браконьєрів), через яких дичину майже не побачити на закарпатті. Ми самі не кращі ніж ті забудовники. Але Так, - я теж не підтримую будівництво вітряків. Краще б будували підприємства та заводи щоб були робочі місця, тому що електроенергія з цих вітряків(як і в нас у тячеві з батарей сонячних) - не робить ніякої доброї справи пересічному громадянину, і не знижує його платіжки.
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
Шкода лишень що така важлива тема, і лише всього 359 перегляді. Поки це не здобуде розголосу на високому рівні - діла не буде. Але зрозуміло чому це відбувається зараз - тому що основна частина нашого населення зараз пересижує "лихі часи" в чехії та інших країнах, і можновладці "під шумок", поки людей нема - користуються моментом і творять свої діла.
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
28:16 ця влада продасть будь що за гроші, навість совість
@user-ef4og3ys6j
@user-ef4og3ys6j 3 ай бұрын
Це неправда. Ніде в світі встановлення вітряків не призвело до підтоплень. Вітряки - це сучасна європейська практика. Екологи коментують речі, в яких вони не є експертами. Це просто залякування і підбурювання неосвічених селян, щоб вони боялись всього нового, сучасного. Вітрові електростанції - це енергетична незалежність Закарпаття і України. Це порятунок екології від забруднень повітря СО2, які спричинюють теплові електростанції при спаленні вугілля. Зрештою, це нові робочі місця, розвиток туризму та інвестиційна привабливість регіону.
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
ніякі це не "енергетична незалежність закарпаття", тому що у нас уже є приклади сонячних батарей - і ніяка платіжка від цього не знизилась. Виграють лише великі олігархи-інвестори так корпорації які на цьому заробляють. І ніякий це не розвиток туризму і не інвестиційна привабливість регіону - це взагалі не сумісн речі, тому не пишіть дурниць. Ви згубие туризм цими вітряками(ви шо, - ніколи вітряка не бачили в Європі? чи ви думаєте що словак або німець спеціально буде їхати в Україну щоб побачити вітряки?). Чому українці такі неотесані?
@user-ef4og3ys6j
@user-ef4og3ys6j 2 ай бұрын
При чому тут платіжка? Вона нижчою і не буде. Просто якщо не будувати нові електростанції, коли відновиться економіка, робота заводів в центральній і південній Україні, на сході, то в нас буде дефіцит електроенергії. Тому що маса електростанцій зруйнована. Тоді доведеться купувати електроенергію в Європи, де вона коштує в 3-5 разів дорожче. Тоді і кінцевий споживач вимушений буде платити дорожче. Або ж якщо будуть дотації для населення від держави на електроенергію, то для виробництв точно не буде. І кінцевий споживач відчує це в цінах - на продукти, на послуги, на одяг, меблі і тд.. Енергетична незалежність, це коли країна може сама себе забезпечити енергоносіями, а в ідеалі ще й продати. На даний час Запорізька АЕС в окупації, маса Тес зруйновані, Каховська ГЕС розбита вщент. І терор енергосистеми продовжується. Наявні на Заході України теплостанціі використовують викопне вугілля. От тільки шахти всі на сході або ж в росії. Та й саме вугілля має здатність закінчуватись. Негативно на туризм вітряки не вплинуть. Але за рахунок них розбудується інфраструктура, регіон буде забезпечений безперебійним електропостачанням, що притягне інших інвесторів. А туристам це просто надасть додатковий комфорт (ті ж дороги, вуличне освітлення, велодоріжки в горах, облаштовані кемпінги, доступ екстрених служб)..
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
це не означає що треба уродувати карпати для того щоб забезпечити електроенергією заводи центру та півдня україни, не заговарюйте людям вуха. Що, кращого місця не знайшли ніж полонини диких багатовікових пралісів? Ви спробуйте в Німеччині таку дурню зробити, або навіть в Польщі біля Закопаного(!). Є степи півдня з великими вітрами, є навіть долини у нас в закарпатті де можна їх покласти - але не там де треба зберегти нащадкам екосистему, одну з найцінніших у Європі. Йдіть в Європу й там попробуйте щось схоже учудити - стільки років получите за гратами що мама не горюй. Подалі їх від людей треба класти(від населених пунктів), і ПОДАЛІ ВІД ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ!! А наші за дві копійки - маму готові продати. Це ніяка не держава не інвестує - це приватні компанії та фірми які мають з цього зиск, не брезгуючи поділитись і з державою у виді відкатів. Чиї були всі оті гектари сонячних батарей на півдні? Ахметова! Хто такий Ахметов? Приватний підмриємець який доїв Україну як корову всі роки! Перестаньте заговорювати людям баки. Є безліч інших варіантів, навіть у нас в Закарпатті - чому наприклад не можна будувати ГЕС як в Норвегії через те що рельєв сприятливий для такого виду видобутку енергії? Тобто - в Норвегії не шкодять ГЕС екосистемі -а у нас будуть шкодити, так? Подивіться якою туристичною родзинкою стало Вільшансько-Тереблянське ГЕС після того як його причепурили й прибрали. І таких можна мати десятки на Закарпатті, тим більше ми не можемо похвалитись озерами як Швеція наприклад. Ви були в Швеції? Я там рік жив - і вітряки там кладуть подалі від людей і туристичних маршрутів, а ви хочете їх вліпити ПРЯМО ПОЦЕНТРУ ЗАКАРПАТТЯ ПОСЕРЕД ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ !! Еффект від першого "УАУ" від того хто ніколи не бачив вітряка буде тривати недовно, і лише один раз - але після того як люди до них звикнуть - НІХТО НЕ БУДЕ В ЗАХВАТІ ВІД ТОГО ЩО СЕРЕД ДИКОЇ ПРИРОДИ ПОКЛАЛИ ОТІ СТРАХІТТЯ МЕТАЛОВО-ПЛАСТМАССОВІ !!!!!!! А з Дністром шо? А з вище по течії Дніпром шо? Більше не буде ГЕС? Бояться що руські розбомблять? То може спочатку треба закінчити війну і зробити такі домовленості з залученням заходу щоб цього не відбувалось? А з атомкою шо? Ви хочете за рахунок екології й добробуту Закарпаття снабжати грязними рублями центр та південь країни? Схаменіться!! Спочатку збудуйте хоч якісь підприємства й заводи в країні які б хоч на якийсь відсоток створювали в країні ВВП, а потім можливо можна буде продовжити розмову про руйнування туризму й екології в Закарпатті, Ок? Якщо у влади хватало наглості хвалитися як вони продають електроенергію в європу(хоча це не завадило сидіти без світла людям під час атак минулого року) - то спочатку 1) закінчіть війну з гарантіями миру 2) збудуйте підприємства на які ви будете витрачати надлишкову електроенергію, бо продавати треба НЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ЧИ ІНШІ СИРОВИННІ РЕСУРСИ, - А ВИРОБИ. Сировинна економіка накшталт россійської - нам не по карману !! @@user-ef4og3ys6j
@vkt2805
@vkt2805 2 ай бұрын
@@user-ef4og3ys6j це не означає що треба уродувати карпати для того щоб забезпечити електроенергією заводи центру та півдня україни, не заговарюйте людям вуха. Що, кращого місця не знайшли ніж полонини диких багатовікових пралісів? Ви спробуйте в Німеччині таку дурню зробити, або навіть в Польщі біля Закопаного(!). Є степи півдня з великими вітрами, є навіть долини у нас в закарпатті де можна їх покласти - але не там де треба зберегти нащадкам екосистему, одну з найцінніших у Європі. Йдіть в Європу й там попробуйте щось схоже учудити - стільки років получите за гратами що мама не горюй. Подалі їх від людей треба класти(від населених пунктів), і ПОДАЛІ ВІД ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ!! А наші за дві копійки - маму готові продати. Це ніяка не держава не інвестує - це приватні компанії та фірми які мають з цього зиск, не брезгуючи поділитись і з державою у виді відкатів. Чиї були всі оті гектари сонячних батарей на півдні? Ахметова! Хто такий Ахметов? Приватний підмриємець який доїв Україну як корову всі роки! Перестаньте заговорювати людям баки. Є безліч інших варіантів, навіть у нас в Закарпатті - чому наприклад не можна будувати ГЕС як в Норвегії через те що рельєв сприятливий для такого виду видобутку енергії? Тобто - в Норвегії не шкодять ГЕС екосистемі -а у нас будуть шкодити, так? Подивіться якою туристичною родзинкою стало Вільшансько-Тереблянське ГЕС після того як його причепурили й прибрали. І таких можна мати десятки на Закарпатті, тим більше ми не можемо похвалитись озерами як Швеція наприклад. Ви були в Швеції? Я там рік жив - і вітряки там кладуть подалі від людей і туристичних маршрутів, а ви хочете їх вліпити ПРЯМО ПОЦЕНТРУ ЗАКАРПАТТЯ ПОСЕРЕД ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ !! Еффект від першого "УАУ" від того хто ніколи не бачив вітряка буде тривати недовно, і лише один раз - але після того як люди до них звикнуть - НІХТО НЕ БУДЕ В ЗАХВАТІ ВІД ТОГО ЩО СЕРЕД ДИКОЇ ПРИРОДИ ПОКЛАЛИ ОТІ СТРАХІТТЯ МЕТАЛОВО-ПЛАСТМАССОВІ !!!!!!! А з Дністром шо? А з вище по течії Дніпром шо? Більше не буде ГЕС? Бояться що руські розбомблять? То може спочатку треба закінчити війну і зробити такі домовленості з залученням заходу щоб цього не відбувалось? А з атомкою шо? Ви хочете за рахунок екології й добробуту Закарпаття снабжати грязними рублями центр та південь країни? Схаменіться!! Спочатку збудуйте хоч якісь підприємства й заводи в країні які б хоч на якийсь відсоток створювали в країні ВВП, а потім можливо можна буде продовжити розмову про руйнування туризму й екології в Закарпатті, Ок? Якщо у влади хватало наглості хвалитися як вони продають електроенергію в європу(хоча це не завадило сидіти без світла людям під час атак минулого року) - то спочатку 1) закінчіть війну з гарантіями миру 2) збудуйте підприємства на які ви будете витрачати надлишкову електроенергію, бо продавати треба НЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ЧИ ІНШІ СИРОВИННІ РЕСУРСИ, - А ВИРОБИ. Сировинна економіка накшталт россійської - нам не по карману !! @user-ef4og3ys6j
Мастер и Маргарита: Мессир, мне больше нравится Рим
33:50
Екатерина Шульман
Рет қаралды 126 М.
ONE MORE SUBSCRIBER FOR 6 MILLION!
00:38
Horror Skunx
Рет қаралды 14 МЛН
1🥺🎉 #thankyou
00:29
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 78 МЛН
ЗАКАРПАТТЯ |Синевир| Пилипець| ПАКУЄМО ВАЛІЗИ
26:20
Пакуємо валізи
Рет қаралды 504 М.
Jaroslawa Z. Johnson. From Chicago To Ukraine · Ukraїner
16:28
ONE MORE SUBSCRIBER FOR 6 MILLION!
00:38
Horror Skunx
Рет қаралды 14 МЛН