Проект ESCAPE: Вілла Мечислава Мазаракі

  Рет қаралды 1,729

Project ESCAPE

Project ESCAPE

Күн бұрын

Незвідане поруч. Хочеш щоб ми відкрили тобі більше цікавих історичних місць, підтримай проект Escape та стань його частиною.
Приват 4731 1856 2131 9901
Моно 4441 1144 5313 3777
Вілла Мечислава Мазаракі с.Райгородок
(49.833028, 28.381439)
В селі Райгородок Житомирської області знаходиться вілла Мечислава Мазаракі - цікавий туристичний об’єкт, що побудований у тосканському стилі за проектом архітектора Станіслава Борецького.
За першою писемною згадкою село Райгородок засновано в 1649 р., коли територія сучасного Бердичівського району опинилась в центрі бойових дій у часи Хмельниччини - національно-визвольної війни. Пізніше на території селища відбувались бої І Корпусу Української Галицької Армії з більшовиками, сутички з денікінцями в 1919 р.. Наразі кількість населення становить близько 900 мешканців. Раніше населений пункт вважався єврейським містечком, в якому проживало близько 37 відсотків євреїв. Тут діяли і синагога, і церква, і костел, але жодна з будівель не пережила війну.
Наприкінці XVIII ст. в Райгородку було збудовано резиденцію, що належала Сарнецьким. Згодом вона стала власністю родини Меленевських. Від споруди на сьогодні залишилось небагато - одноповерховий флігель в стилі класицизму з маленьким портиком, адже вона була майже повністю перебудована для родини нового власника.
В середині XIX ст. Райгородок через шлюб став власністю Мечислава-Людвіга Мазаракі. В ті часи селище зазнало значного розквіту. Мечислав-Людвіг Мазаракі (Mazaraki) (1837-1894) - дворянин герба Невлін, представник Київської (Прикордонної) гілки роду Мазаракі, представники котрої проживали на Волині та Поділлі (Махнівка, Бердичів).
В 1887 р. за проектом архітектора Станіслава Борецького було зведено новий палац у тосканському стилі (Тоскана - регіон у центральній Італії). Зовнішній вигляд будівлі дійшов до нас майже в первинному стані. Проте вже за часів Незалежності було втрачено двох лежачих левів, вирізьблених із каррарського мармуру - одного з найцінніших сортів мармуру, добутого на півночі Тоскани, в Апуанських Альпах. Скульптури виготовлені в Римі, прикрашали головний вхід до палацу.
Палац має чотири різних фасади, які прикрашені ризалітами, лоджіями, балконами і тераси. Головна прикраса головного фасаду - п’ятикутна вежа.
Над інтер’єрами палацу працювали майстри з Варшави, які створили ліпнину, паркет, стінні розписи, камін, декорований дубовими панелями в їдальні. Їдальню також прикрашали рідкісні зразки старої порцеляни та меблі в “ґданському” стилі.
Останньою власницею вілли була Марія Мазаракі (1880-1966 рр.). За її розповідями, два салони в будинку також мали розкішне наповнення. Перший мав меблі, вкриті темно-зеленим шовком, одну шафу, оздоблену перлами, іншу - бронзою. Другий салон прикрашали меблі, вкриті сіро-блакитним шовком із золотими візерунками. В одному з салонів знаходилась бронзова скульптура короля Яна ІІІ Собєського на коні з шаблею у руці, що була близько 1 м заввишки.
Власники палацу мали значну колекцію картин, яка дісталася Мазаракі від родича Адольфа Мостовського з його маєтку у Великому Митнику (нині село у сусідньому Хмільницькому районі Вінниччини), різноманітні вази, статуї тощо. В 1917 р. цінні речі були перевезені в монастир кармелітів в Бердичеві та подальша їх доля невідома.
Окремої уваги заслуговує парк, що розташований навколо маєтку. Гарно продумана система стежин та багатоярусних посадок і зараз робить парк гарним місцем для прогулянки. За часів Мечислава Мазаракі під наглядом його дружини Октавії тут був сад, в теплицях якого росли пальми, лимонні та апельсинові дерева, різні субтропічні рослини та троянди.
За радянської влади палац націоналізували, тривалий час його займала контора місцевого хмелерадгоспу “Райгородок”, а до останнього часу - бухгалтерія одного з місцевих підприємств. По закінченні німецько-радянської війни 1941-1945 рр. навпроти палацу в парку з’явилась братська могила радянських воїнів.
За останні роки стан палацу значно погіршився. Ця архітектурна пам’ятка потребує збереження та догляду, адже це визначний об’єкт Житомирщини туристичної.
ПІдписуйтесь на канал! Дізнавайтесь більше!

Пікірлер: 6
@НаталияК-у7ф
@НаталияК-у7ф 3 жыл бұрын
Супер. Я таке ціную.Цікаво.Захоплює.Дякую.
@oleksiiblandiburg484
@oleksiiblandiburg484 3 жыл бұрын
ого вы были в нашому селе крутго я так рад
@user-ou8ws3lj2d
@user-ou8ws3lj2d Жыл бұрын
Вчора тут була
@pryamieruki
@pryamieruki 4 жыл бұрын
Очень мало подивилися ) внуть попали.. а толком не показали, а оно интересно жжж :) и интересно за сколько выкупили такой архитектурный изюм..
@oleksiiblandiburg484
@oleksiiblandiburg484 3 жыл бұрын
и там в етом маетку была газ контора ))
@tymofiikorniienko4479
@tymofiikorniienko4479 3 жыл бұрын
Цікаве відео
Проект ESCAPE: Величний палац Корницьких
10:01
А ВЫ ЛЮБИТЕ ШКОЛУ?? #shorts
00:20
Паша Осадчий
Рет қаралды 8 МЛН
Teaching a Toddler Household Habits: Diaper Disposal & Potty Training #shorts
00:16
Общая теория относительности, №1 | Геометрия и физика СТО | М.Ю. Лашкевич
2:17:00
КТП, теория струн и математическая физика
Рет қаралды 592
How did the Enigma Machine work?
19:26
Jared Owen
Рет қаралды 10 МЛН
МЕМНА АБЕТКА - ЯНУКОВИЧ
3:33
МЕМНАБЕТКА
Рет қаралды 140 М.
Проект ESCAPE: Спадок роду Терещенків
5:55
Project ESCAPE
Рет қаралды 1,6 М.
А ВЫ ЛЮБИТЕ ШКОЛУ?? #shorts
00:20
Паша Осадчий
Рет қаралды 8 МЛН